» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Shko poshtė

A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Disconnect prej Mon 27 Jul 2009, 21:20

pėrgjithėsisht mund t'them se mė se 50% tė rasteve, pikėrisht veshja apo dukja e pėrcakton karakterin e njeriut... mirėpo kjo vlen vetėm nė dukje tė parė sepse po qe se t'japėt mundėsia me bashkėbisedu? atėherė ndoshta edhe mund t'kemi mendime, paragjykime apo bindje tė ndryshme ose edhe mund t'ndodhė qė t'hamendemi pozitivisht edhe me veshjen edhe me karakterin e personit pėr t'cilin mund t'themi se e njofim sa do pak...

Kam nderruar ngjyren e shkrimit sepse ishte paksa e veshtire te lexohej.
Faleminderit, Kotelja
avatar
Disconnect

Shteti : Itali
Postime : 158
Kyējet nė forum : 9925
Regjistruar mė : 27/07/2009
Profesioni : Virg Mobile

http://www.peqini.org

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Adonisi prej Mon 27 Jul 2009, 22:18

Me shume ka te beje me shijen dhe mos shijen dhe jo karakterin. Ka plote te atille qe kan karakter por nuk kan shije ne veshje, sikur qe ka te pa karakter por qe kan shije te veqant ne veshje.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11451
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 27 Jul 2009, 22:21

Personalisht kam pare njerez te veshur kendshem, po aspak komunikus dhe pak te vrazhed.Kam pare dhe njerez shume thjesht te veshur dhe me zemer te madhe.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Disconnect prej Mon 27 Jul 2009, 22:29

MENDOJ SE VESHJA KA PESHEN ME TE MADHE NE PERCAKTIMIN E KARAKTERIT TE NJERIUT SEPSE GATI GJITHMON VESHJA TREGON NJE PJESE TE SECILIT PREJ NESH

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk eshte i madh ai njeri qe di shume,por ai qe ka menduar shume

avatar
Disconnect

Shteti : Itali
Postime : 158
Kyējet nė forum : 9925
Regjistruar mė : 27/07/2009
Profesioni : Virg Mobile

http://www.peqini.org

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Adonisi prej Mon 27 Jul 2009, 22:35

Do te thuash se te gjithe ata njerez qe vishen sikur pinguina, qe te gjithe kan karakter? Eshte qeshtje shijesh me shume, e pak e karakterit.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11451
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Disconnect prej Mon 27 Jul 2009, 22:38

Njerezit Nuk jan njesoj po ashtu dhe gishtat
Nuk perjashtova shijen

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk eshte i madh ai njeri qe di shume,por ai qe ka menduar shume

avatar
Disconnect

Shteti : Itali
Postime : 158
Kyējet nė forum : 9925
Regjistruar mė : 27/07/2009
Profesioni : Virg Mobile

http://www.peqini.org

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 28 Jul 2009, 08:12

veshja nuk te ben njeri ky esht mendimi im
per mua kan rendesi qe edhe at rrob se te veshesh te jet e paster,me shum me pelqejn njerezit qe jan te thjesht se te veshur bukur dhe mendje lart

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Genci-fr prej Tue 28 Jul 2009, 10:59

nuk mendojq e veshja e karakterizon karakterin e njeriut per arsye qe ka shum te varfer por me karakter me te lart se sa te pasurit,andaj si do qoft nje njeri i veshur karakterin te cilin e posedon nuk i humb nga veshja por i mbetet i njejti karakter

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10424
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga deti prej Tue 28 Jul 2009, 14:47

Tek ne shqiptarėt jo. Eshte me shume ceshtje e shijes se sa e karakterit.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13663
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Disconnect prej Tue 28 Jul 2009, 22:30

Pak a shume Smile

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk eshte i madh ai njeri qe di shume,por ai qe ka menduar shume

avatar
Disconnect

Shteti : Itali
Postime : 158
Kyējet nė forum : 9925
Regjistruar mė : 27/07/2009
Profesioni : Virg Mobile

http://www.peqini.org

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 29 Jul 2009, 07:50

karakterin ndryshon mendjemadhesia e njeriut e jo veshja keshtu mendoi une

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Naki prej Wed 29 Jul 2009, 10:54

Jo kurrsesi veshja nuk e ndryshon.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19181
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Kotelja prej Wed 29 Jul 2009, 11:11

Veshjen me shume se sa karakteri ta imponon ambienti, ndersa shija eshte faktor i paqendrueshem.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13839
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Geri prej Wed 29 Jul 2009, 16:37

Nuk besoj se ka te boj veshja ne ndryshimin e karakterit te nji njeriu
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16131
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Adonisi prej Wed 29 Jul 2009, 22:51

Kotelja shkruajti:Veshjen me shume se sa karakteri ta imponon ambienti, ndersa shija eshte faktor i paqendrueshem.

Ne momentin qe del per te blere rroba, i ke me vete gjitha ambientet e mundshme, apo shijen dhe pasqyren qe shikohemi disa here, deri sa te blejme ( sidomos femrat)?

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11451
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Disconnect prej Wed 29 Jul 2009, 23:22

Per Mendimin Tim Ndoshta Ndikon Nje Pergjindje E Vogel
Sepse Njerezit Nuk Jan Te Gjithe Njesoj

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk eshte i madh ai njeri qe di shume,por ai qe ka menduar shume

avatar
Disconnect

Shteti : Itali
Postime : 158
Kyējet nė forum : 9925
Regjistruar mė : 27/07/2009
Profesioni : Virg Mobile

http://www.peqini.org

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Kotelja prej Thu 30 Jul 2009, 10:28

Adonisi shkruajti:
Kotelja shkruajti:Veshjen me shume se sa karakteri ta imponon ambienti, ndersa shija eshte faktor i paqendrueshem.

Ne momentin qe del per te blere rroba, i ke me vete gjitha ambientet e mundshme, apo shijen dhe pasqyren qe shikohemi disa here, deri sa te blejme ( sidomos femrat)?
Varet nese do blej rroba sportive, per pune apo dicka per raste speciale. Ambienti ne pune me obligon te vishem elegante, dalja me shoqeri ne mes te dites zakonisht perfshin veshje sportive, neper mbremje edhe mund ti lejoj vetes dicka me nje doze te vogel ekstravagance. Dmth. ajo qe po perpiqem te them eshte qe nese une dua te ndjek shijen time personale, do vishja gjithmone veshje sportive, atlete e ku di une, por ja qe ambienti ne shoqeri te imponon dhe menyren e veshjes dhe menyren e jeteses. Sa per shijen, nuk ka diskutim qe eshte faktor i paqendrueshem dhe i veshtire per tu matur. Pastaj, pasqyren e kemi te domosdoshme per cdo lloj shijesh.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13839
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga rajmonda prej Thu 30 Jul 2009, 11:34

Eshte faktor i shijes dhe ka te miren e saj por nuk duhet dhene shume pas saj. Une kam disa shoqe qe hargjojne shume para pas veshjes dhe gjenave tjera e shume gjena i lene keq ne jete. Mendimi im eshte ajo veshje te jete pak me hapat e kohes por te jete e paster.
avatar
rajmonda

Shteti : Prishtinė
Postime : 51
Kyējet nė forum : 11089
Regjistruar mė : 18/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga memaliaj prej Fri 31 Jul 2009, 10:50

u vesha nje dite per ne pune shume serioz dhe vura re nje ndryshim ne sjelljen e njerezve qe kisha kontakt.
ata qe nuk me njihnin po me therisnin shef, u cudita .
kjo gje thjesht me dha nje kenaqsi te vogel po apsolutisht nuk ndryshoj gje tek une.

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12131
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Bruneta prej Sat 20 Feb 2010, 19:17

Jo ne asnje menyr veshja s'ka te beje me karakterin e njeriut

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12943
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Drini prej Thu 25 Feb 2010, 22:36

Nese e eliminojme mosmundesine e zgjedhjes se veshjes, atehere them se po, percakton nese jo aq karakterin si teresi, atehere shume elemente te karaketerit te saj/tij
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11759
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Fri 05 Mar 2010, 20:23

Mendoj se veshja ndikon ne pershtypjen e pare qe mund te krijosh per dike, por ajo luan nje rol te vogel ne percaktimin e karakterit te njeriut.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11066
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga behar racaj prej Fri 05 Mar 2010, 21:53

un mendoj se veshja tek nje njeri qe me deshir e zgjedh dhe ka mundesi te zgjedh .
atehere veshja jo qe e percakton veshjen por e percakton edhe intelektin e tij

behar racaj

Shteti : klin
Postime : 6
Kyējet nė forum : 9093
Regjistruar mė : 05/03/2010
Profesioni : student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Besi prej Sat 06 Mar 2010, 00:24

Nese mendojme keshtu,atehere te gjithe ata njerez qe vishen mire po del qe kan karaktert te fort dhe pozitiv dhe e kunderta me ata qe nuk kan mundesi ose thjeshte u pelqen te vishen me thjeshte te jene me karakter te dobet dhe negativ.Perjashtim disa rasteve,rralle here veshja e percakton karakterin e njeriut.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10847
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 06 Mar 2010, 11:13

nuk mendoj kurre qe veshja tregon karakter sidomos veshja e kesaj kohe

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17535
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 07 Mar 2010, 13:58

Cdo person cdo gje qe ben e ben sipas karakterit te vet, pse jo dhe veshjen.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga behar racaj prej Sun 07 Mar 2010, 18:20

veshjen njeriu qe ka mundesi te zgjedh atehere e zgjedh ne baz te deshires dhe mendimit te tij se kjo veshje ta paraqes ate
normal periashtim bejn ata qe nuk e kan lirin dhe mundesin qe te vishen siq ata deshirojn

behar racaj

Shteti : klin
Postime : 6
Kyējet nė forum : 9093
Regjistruar mė : 05/03/2010
Profesioni : student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Katilja prej Mon 03 Jun 2013, 11:00

jo as nuk i shoh njerzit apo me i paragjyku se kush vishet mir e kush vishet keq

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7189
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Eidisi prej Mon 03 Jun 2013, 21:56

Deri diku po Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Dduhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet. Tė gjitha postimet e postuara kėtu shprehnin kėndvėshtrimin e autorit dhe jo tė stafit tonė (pėrveq ne rastet kur autor ėshtė ndonjėri nga stafi)
avatar
Eidisi
Admin

Shteti : Europe
Postime : 280
Kyējet nė forum : 6287
Regjistruar mė : 10/01/2013
Profesioni : Duke rritur Cunin

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga edvini084 prej Mon 03 Jun 2013, 22:31Pėr mendimin tim jo.

avatar
edvini084

Shteti : Durrės
Postime : 55
Kyējet nė forum : 7042
Regjistruar mė : 23/02/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mendoni se veshja percakton Karakterin e njeriut?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi