» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A jeni rracist ???

Shko poshtė

A jeni rracist ???

Mesazh nga GoldeN prej Wed 05 Aug 2009, 23:32

Nqs jeni ..ateher pse mendoni keshtu ??

Kunder kujt rrace jeni rracist ..ndonje histori lidhje me kete ?

Rraca me e zgjuar dhe rraca qe nuk e suportoni dot ..perse mendoni keshtu ? Very Happy
avatar
GoldeN

Shteti :
Postime : 115
Kyējet nė forum : 10135
Regjistruar mė : 30/05/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga memaliaj prej Thu 06 Aug 2009, 10:33

Cdo gje ka bukurin e saj

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12215
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga Genci-fr prej Thu 06 Aug 2009, 22:29

po ndodh qe njeriu mund te jet ndonje her mir po jo vazhdimisht

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10508
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga Geri prej Thu 06 Aug 2009, 22:32

I urrej rracistet.. Une per vete sjam rracist perkundrrazi jam dhe i mbeshtes turistet e jashtem kur vin ne Tirone
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16215
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga Vizitor prej Thu 19 Nov 2009, 22:09

Jam

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga bora prej Thu 19 Nov 2009, 22:18

jam dhe nje cik si shume ahahahah
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10717
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga Vizitor prej Sun 22 Nov 2009, 17:06

JO NUK JAM TE GJITH NJERZIT JAN NJERZ PA MARR PARASYSH QFAR RACE I TAKOJN KAN NJE SHPIRT E NJE ZEMER SI TE GJITH!!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga krayzi prej Sun 22 Nov 2009, 17:34

Jo nuk jam dhe shum pak e kam te njohur kete fjal!
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11398
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga Elhamiu prej Sun 22 Nov 2009, 17:43

jo nuk jammmmmmmmmmmmm

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12926
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga Te-Li prej Sun 22 Nov 2009, 20:24

une po, qe mbreme jam racist!

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10225
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga GISHTEZA prej Sun 22 Nov 2009, 20:26

pse mo ca ndodhi qe u bere racist

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12472
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 23 Nov 2009, 17:53

jo nuk jam sepse per mua jeton i keqi edhe i miri po nuk them se jam raciste

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17619
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga Vizitor prej Mon 23 Nov 2009, 18:01

Jo nuk jam sepse zoti i madh i fali te gjith sidoqof te jen duhet ti pranojm sikur toka qe i ka pranu dhe ne jemi nder ta qe marrim frym e kemi nje shpirt e nje zemer!!!!!!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga Te-Li prej Tue 24 Nov 2009, 14:04

Koheve te fundit kam ndrruar, kete e bene ambienti qe me rrethon dhe multietniciteti, prania e romeve bullgare qe kundermon pas hyrjes se Bullgarise ne BE sikur po me bene te jam racist se jo mahi, kuptohet qe e kam nje bindje dhe argument te forte!!!

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10225
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga Besi prej Sat 05 Dec 2009, 16:37

Jom edhe shume.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10931
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 05 Dec 2009, 18:16

jo nuk jam

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17619
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga Te-Li prej Sat 05 Dec 2009, 21:26

PO

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10225
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga Morena prej Fri 11 Dec 2009, 09:59

Une jam raciste ne aspekte te vete fjales si p.sh identiteti, kultura, ngjyra, besimi, rraca etj. Kur them qe jam raciste dua te theksoj se behem e tille kur "cenohem" tek kto qe permenda me siper, shume ndryshe nga cfare kam qene dikur. Jam dhe shume Nacionaliste.

S'besoj te kete njeri qe nuk eshte rracist, po marr si shembull disa persona me siper qe duan te dalin te lare apo te civilizuar ne kte teme ashtu si disa te tjere qe perdorin gjuhen e dikuj tjetri per t'u hequr si te mencur.

E urrej faktin kur nje i bardh puthet me nje te zi para meje, pse? se kshu jam gatu un, jam rritur ne nje kulture e ambjent qe krenohem me to, e do te krenohem gjithmone.

Rracizmi eshte dicka qe nuk zhduket, eshte pjese e natyres se njeriut, per mu vazhdon te gjona shume te thjeshta ashtu si ndodh me ju.

S'mund te ndalosh tjetrin sepse nuk pelqen nje rrace, ngjyre, besim, kulture, etj. e gjithe lufta po bohet ne menyre qe njerzit mos ta cenojne apo me ndryshe qe mos ta shprehin rracizmin ndaj tjetrit, s'kane ca te bojne me shume sepse eshte dicka qe nuk fshihet nga natyra e njeriut.

firma.................................................................................................................................................................................
Nje i zgjuar ndryshon mendje...kurse budallai kurre...
Glitter Graphics

avatar
Morena

Shteti : Mrena per mrena rruzullit toksor
Postime : 133
Kyējet nė forum : 9605
Regjistruar mė : 26/11/2009
Profesioni : S'kam

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga Te-Li prej Fri 11 Dec 2009, 12:56

e nderuara Zylyfe,

une i kam perfshi me 2 germa te gjitha por postimi juaj me la pershtypjen me te mire, me komplete dhe per kete te them te lumtė.

me shume rrespekt
Teli

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10225
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga Interesant prej Fri 11 Dec 2009, 13:04

Njeriu mund te urrej nje gjest apo pune te tjetrit, nga natyra e paster qe posedon apo nga rrethi dhe kultura qe e rrethon, por une nuk e kisha pa te arsyeshme qe kjo urrejtje te quhet racizem ! - Njerezit kane nje baze krijimi , por kane shije dhe vecori te ndryshme nga njeri tjetri. Dikush mund te doj ate cfar ti urren, dhe dikush mund te urrej ate cfar ti do, por kjo ne fund mbetet vetem deshire e personit.

Sa i perket se a jam apo nuk jam racist, nuk jam as nuk kam qene , mendoj se krejt jemi te njejte pavarsisht cfar posedojme.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13886
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga bora prej Sat 12 Dec 2009, 22:18

me thone jo genjej, po jam shume rraciste
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10717
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga Te-Li prej Tue 05 Jan 2010, 14:15

njeashtu nuk lund tethem qe nuk jam

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10225
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga Gjimnazistja prej Tue 05 Jan 2010, 17:23

Une jam pak raciste pavaresisht se te gjithe jemi njerez dhe kemi nje shpirt qe duam apo s'duam mbetet vlera me e larte e njerezimit.
Edhe pse e di qe ZOTI na krijoi te gjitheve te barabarte dhe besoj se do vazhdojme te jemi raciste, per aq kohe sa te egzistojne rraca te ndryshme sepse bashkjetesa e kulturave, gjuheve apo thesht e ngjyrave te ndryshme ka rezultuar e pasuksesshme.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11150
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga Katilja prej Thu 30 May 2013, 10:16

jam si sjammm

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7273
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A jeni rracist ???

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi