» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Katundare dhe qytetare

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Genci-fr prej Mon 24 Aug 2009, 22:28

si e konceptoni shprehejen katundar

pse esht shpreheja katundar

kush e perdor kete shpreheje

jepni komentin e juaj

ku tjeter per veq te

WWW.NASERGASHI.COM

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10511
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Elhamiu prej Tue 25 Aug 2009, 13:10

jam katunar, por shkollen kam kry ne qytet nga fillorja te mesmen deri en fakulltet kam kry ne qytet,

po une sdi a jam katunar qe jetoj en katund, apo jam qytetar qe studjova ne qytet,

jeta me emir ne katunddd

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Genci-fr prej Tue 25 Aug 2009, 14:57

po edhe un njejt si juve veproj zotri edhe un ne katund jetoj mir po shkollen e mesme e kom kry ne qytet dhe tash ne studime prap jam ne qytet, mir po nuk di pse qytetaret mundohen te na nenvlersojn edhe pse neve jemi paralel me to dhe ne disa raste me te avansuar.

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10511
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga olsaaa prej Tue 25 Aug 2009, 21:12

ca ka rendesi a katun a qytet te njejt jem njerz candledinner
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga lolita prej Tue 25 Aug 2009, 21:14

Une per veti jom katundare edhe i respektoj shum ata

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
lolita
VIP

Shteti : podujeve
Postime : 6766
Kyējet nė forum : 15631
Regjistruar mė : 16/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Elhamiu prej Tue 25 Aug 2009, 23:43

katunar e qytetar , por jem nji populll

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Geri prej Wed 26 Aug 2009, 01:27

genci-fr shkruajti:si e konceptoni shprehejen katundar

pse esht shpreheja katundar

kush e perdor kete shpreheje

jepni komentin e juaj

ku tjeter per veq te

WWW.NASERGASHI.COM

Mendoj "katunar qe je nga fshati" kjo esht koncepti

Ndersa shprehja katunar esht nxier nga qytetaret ,kur vij katunaret ne qytet e ja bojm ne u erdh katunari me sjell qumsh katundi hehehehe, mos e merni per keq ata qe jan nga katundi se ne fund te fundit karunar jeni
Neutral
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16218
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Naki prej Wed 26 Aug 2009, 02:30

Une jam vete katundar dhe se nderroj ket me 10 qytetar.
Me falni ju nga qyteti Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Geri prej Wed 26 Aug 2009, 02:37

Naki shkruajti:Une jam vete katundar dhe se nderroj ket me 10 qytetar.
Me falni ju nga qyteti Very Happy

" Na myten Katunaret" Neutral Neutral
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16218
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Naki prej Wed 26 Aug 2009, 02:42

Geri shkruajti:
Naki shkruajti:Une jam vete katundar dhe se nderroj ket me 10 qytetar.
Me falni ju nga qyteti Very Happy

" Na myten Katunaret" Neutral Neutral
hahahahahah mos me thuaj se je Tirons ti dembabadem.
Geri po ta tregoj nje ndodhi te vertet qe me ndodhi tek Opera ne Sheshin Skenderbeu ne Tiran vitin e kaluar. E takova nje katundare aty dhe u ulem te pime nga nje kafe dhe tash erdhi kamarieri une i thashe naj sjell dy kafe e ajo katunarja e Tiranes (ashtu tha Tironce jam ku di une mbase ka genjyer) ja ktheu edhe mu mi sjell dy.
Tash te pyes une cili ketu ishim katundar une apo ajo Neutral Neutral Neutral Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Geri prej Wed 26 Aug 2009, 02:51

Naki shkruajti:
Geri shkruajti:
Naki shkruajti:Une jam vete katundar dhe se nderroj ket me 10 qytetar.
Me falni ju nga qyteti Very Happy

" Na myten Katunaret" Neutral Neutral
hahahahahah mos me thuaj se je Tirons ti dembabadem.
Geri po ta tregoj nje ndodhi te vertet qe me ndodhi tek Opera ne Sheshin Skenderbeu ne Tiran vitin e kaluar. E takova nje katundare aty dhe u ulem te pime nga nje kafe dhe tash erdhi kamarieri une i thashe naj sjell dy kafe e ajo katunarja e Tiranes (ashtu tha Tironce jam ku di une mbase ka genjyer) ja ktheu edhe mu mi sjell dy.
Tash te pyes une cili ketu ishim katundar une apo ajo Neutral Neutral Neutral Neutral

Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral sa kam qesh dhe ajo noshta ska pi kafe ne mengjes e naj i ka porosit e dy per vete.. un kam kerku per origjinen time dhe e fundit fare qe kam gjet para 300 viteve vija nga Mati. por me thojn qe nuk esht e vertet.. por ska rendesi qytetari nga katunar se ju jeni me te mir Very Happy
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16218
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Elhamiu prej Wed 26 Aug 2009, 03:09

sa do flasimmm per keto dy emra apo katunar e qytetat, ne fund prap nga katundi jem , edhe en katund do jesimmmmm, katunar moooo me sinqeritett te mir

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Genci-fr prej Wed 26 Aug 2009, 12:17

GERI-po te ishi vetem ju qytetaret pa neve katundaret si do ja dilni mban per te jetuar

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10511
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga olsaaa prej Wed 26 Aug 2009, 12:41

ska rendes katundar apo qytetar te jet i edukur me kultur te ka sjellje shembullore edhe katundi e bejn qytet
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Elhamiu prej Wed 26 Aug 2009, 14:40

olsaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa katunar me shkolll si 100 sheherli

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Geri prej Wed 26 Aug 2009, 15:52

genci-fr shkruajti:GERI-po te ishi vetem ju qytetaret pa neve katundaret si do ja dilni mban per te jetuar

Pa ju ne nuk jetojm.. Por ama as ju pa ne nuk jetoni.. se leket i ka qyteti fest
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16218
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Elhamiu prej Wed 26 Aug 2009, 16:01

shif shif gerin , o geri une erdha nga katundii ne qytetin tuaj bera rrug 6 ore, edhe ti aty ne qytet per 15 min sun dole per kafe, tani em thua qytet, po ca qyteti merr po ik caj drut ne katundd

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Geri prej Wed 26 Aug 2009, 16:13

elhamiu shkruajti:shif shif gerin , o geri une erdha nga katundii ne qytetin tuaj bera rrug 6 ore, edhe ti aty ne qytet per 15 min sun dole per kafe, tani em thua qytet, po ca qyteti merr po ik caj drut ne katundd

Neutral Neutral Ke te drejt ketu po nuk esht e then qe un mund te jem 24 or i lir.. por mir thuj jam katunar una ajde se do vish neser e do ta tregoj vllai jot shtepin dhe do te prezantoj me shoqerin e pyt se cfar jam fest
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16218
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Elhamiu prej Wed 26 Aug 2009, 16:22

ahhahaha, ma ke deshmuarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Genci-fr prej Wed 26 Aug 2009, 17:04

nuk esht e vertet GERI qe leket i ka qyteti sepse Leket i ka katundi sepse biznismenat mete mdhenj jan nga katundi sidhe njerzit me te ngritur gjithmon vin nga katundi

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10511
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga olsaaa prej Wed 26 Aug 2009, 18:03

elhamiu shkruajti:olsaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa katunar me shkolll si 100 sheherli
elhamiiiiiiii katundi prodhon me shum njer te aft edhe te zote
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Elhamiu prej Wed 26 Aug 2009, 18:07

per at jam katunar uneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga olsaaa prej Wed 26 Aug 2009, 19:56

e dua katundin edhe pse nuk jam katundare Sad
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga krayzi prej Wed 26 Aug 2009, 20:01

genci-fr shkruajti:si e konceptoni shprehejen katundar

pse esht shpreheja katundar

kush e perdor kete shpreheje

jepni komentin e juaj

ku tjeter per veq te

WWW.NASERGASHI.COM


Mendoj se shprehja katundar eshte ngase katundaret meren me shum me industri (Bujqesi).

Ndersa kush e perdor kete fjal katundar.....kete e perdorin qytetaret, per te treguar se katundet jan rajone bujqesore.... vetem per te dalluar katundin nga qyteti!

(Mendimi im).
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11401
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Elhamiu prej Wed 26 Aug 2009, 20:15

krayziii , duhesh te martohesh en katundddd e do flasesh tani hahaha

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga krayzi prej Wed 26 Aug 2009, 20:17

elhamiu shkruajti:krayziii , duhesh te martohesh en katundddd e do flasesh tani hahaha

Ahahaha ok u be!
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11401
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Elhamiu prej Wed 26 Aug 2009, 20:22

po mir, martohu me katunar gjej nje


Edituar pėr herė tė fundit nga elhamiu nė Fri 28 Aug 2009, 17:20, edituar 1 herė gjithsej

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga krayzi prej Wed 26 Aug 2009, 20:24

Ani se u be....... te te njoh edhe pak edhe u martum hahaha
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11401
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Elhamiu prej Wed 26 Aug 2009, 20:26

ahhahaha mir , ku do janisesh te em njofeshh

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 26 Aug 2009, 20:57

katundare me mir se qytetar e kan hunden perpjete

mos kaloni temen ju lutem

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17622
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Geri prej Wed 26 Aug 2009, 21:01

genci-fr shkruajti:nuk esht e vertet GERI qe leket i ka qyteti sepse Leket i ka katundi sepse biznismenat mete mdhenj jan nga katundi sidhe njerzit me te ngritur gjithmon vin nga katundi

E ke shum gabim.. si ardhka nji njeri nga fshati ne qytet e hapka biznes ore si thuj bohet bizesmen me trego nji fshatar qe ka shku ne qytet e esht bo nji nder binzesmenet me te medhej e ke gabim se nji qytetar ka pat toka ose trashegimi dhe atij i ka ren leku ne dor e ka hap biznes e mund te quhet bizesmen se nji fshatar ska nga me i qit leket me qumshtine lopes a me dele a pula fest
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16218
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Genci-fr prej Fri 28 Aug 2009, 22:58

GERI-gabon shum ti me kete mendimin tend nuk po edi nga cili vend je ti nese je nga shqiperi ateher nuk kam shum shembuj e nese je nga kosova ja po ti jap disa shembuj;-nga esht kryeministri i kosoves, nga esht ministri i postes dhe telekomunikacionit te kosoves etj. ka ende shum per te cekur mir po 2 raste konkrete i morra qe ta kuptosh kete, nuk dua ta ofendoj qytetin edhe juve si qytetar keni vlerat e juaja mir po mos u nis nga fakti se jeni aristrokrata ne raport me katundaret, sepse nese mendon keshtu je gabim.

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10511
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Naki prej Fri 28 Aug 2009, 23:02

I kam thene gerit une se nderroj veten si katunar me 10 katunar te Tirones 8) Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga olsaaa prej Sat 29 Aug 2009, 11:42

UAAAAAAA SA MUHABETI BEHET KTU PER KATUND PER QYTET PO QE TE DYJA KAN BUKURIT E VETA
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Geri prej Sat 29 Aug 2009, 21:32

genci-fr shkruajti:GERI-gabon shum ti me kete mendimin tend nuk po edi nga cili vend je ti nese je nga shqiperi ateher nuk kam shum shembuj e nese je nga kosova ja po ti jap disa shembuj;-nga esht kryeministri i kosoves, nga esht ministri i postes dhe telekomunikacionit te kosoves etj. ka ende shum per te cekur mir po 2 raste konkrete i morra qe ta kuptosh kete, nuk dua ta ofendoj qytetin edhe juve si qytetar keni vlerat e juaja mir po mos u nis nga fakti se jeni aristrokrata ne raport me katundaret, sepse nese mendon keshtu je gabim.

Genci ju keni ate tuajen ne kemi tonen.. un jam nga Kryeqyteti Tirane fest
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16218
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Geri prej Sat 29 Aug 2009, 21:34

Naki shkruajti:I kam thene gerit une se nderroj veten si katunar me 10 katunar te Tirones 8) Very Happy

Neutral Neutral Neutral Ule icik doren o Naki se shum e paske.. nevend te thush nderron 10 katunar me 1 qytetar jooo ashtu si thuj ti Very Happy

Me thuj kush jan me te mencur?? Lone se puntor jeni ju se ne jemi icik dembela
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16218
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Drini prej Sat 29 Aug 2009, 21:49

Jam katundar i lindur dhe se shpejti do te rikthehem te jetoj ne katund.
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11846
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga olsaaa prej Sun 30 Aug 2009, 15:09

qytetar jam po me pelqen shum katundi

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 30 Aug 2009, 15:50

jam qytetare por skam asnje ankese me qytetar ose katundar sepse jemi te gjith njesoi

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17622
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga MiTi prej Sun 30 Aug 2009, 19:00

Mendoj dhe shpresoj se ska dallime jemi njerz te gjith qysh na ka Krijua All-ahu
avatar
MiTi

Shteti : Ne Boten e Qudirave
Postime : 1428
Kyējet nė forum : 10683
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Katundare dhe qytetare

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi