» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Gjerat qė njerėzit pėlqejnė

Shko poshtė

Gjerat qė njerėzit pėlqejnė

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 26 Aug 2009, 21:10


Njerėzit i duan ata qė shprehin interesim pėr ta

Njerėzit duan ata qė interesohen pėr ta, pėr mendimet e tyre,qė janė tė vėmendshėm kur flasin dhe qė diskutojnė nė lidhje me to. Njerėzit duan ata qė i ndihmojnė dhe qė u falin dhurata. Dhurata mund tė jete shumė modeste, por ajo sjell gėzim dhe jep siguri. Tė gjithė e dimė se sa mirė ndihet njė femer kur merr njė dhuratė nga partneri i saj, aq mė tepėr kur kjo dhuratė nuk bėhet nė ditė festash, por nė njė ditė krejt tė zakonshme. Njerėzit kanė nevojė pėr dikė qė t'i shprehin hallet dhe interesat e tyre, dhe nuk kanė nevojė pėr dikė qė thotė: duhet tė dini kėtė dhe atė dhe tė bėni kėtė dhe atė. Kjo nuk ka efekt.


Njerėzit duan ata qė janė tė ngjashėm me ta

Prandaj njerėzit janė dhe egoist, sepse pėlqejnė ata persona qė ngjajnė me veten e tyre, pelqejnė shijet e tyre, miratojnė vendimet e tyre. Sigurisht qė njerėzit nuk i tėrhqin ata persona qė janė krejt tė ndryshėm nga vetja e tyre, u shmangen atyre. Rast tipik marrin femrat. Ato terhiqen pas meshkujve qė tregojnė interes pėr to, shoqerohen me ta vetėm se gjejne gjėra tė pėrbashkėta dhe nė momentin kur mashkulli shfaq diĒka ndryshe nga shijet e femrės ajo menjeherė shfaq psakėnaqėsi.


Njerėzit duan ata qė i dėgjojnė

Njerėizit İ duan ata qė dėgjojnė se Ēfarė i mundon, jo tė dėgjojnė tek flasin pėr vete, por tė dėgjojnė bashkėbiseduesin se ēfarė thotė dhe ti japin guxim pėr t’u shprehur. Kjo ėshtė e ngulitur nė natyrėn e njeriut. Njeriu deshiron tė flasė pėr ēėshtjet qė e preokupojnė dhe dėshiron qė bashkėbiseduesi tė marrė pjesė nė kėto cėshtje. Pėr njeriun janė shumė tė rėndėsishme ngjarjet nė jetėn e tij personale, siē ėshtė diplomimi, posti i ri nė punė, njė marrėdhėnie e re, martesa, lindja, vdekja, prandaj njeriu nuk rri pa reaguar ose komentuar nė lidhje me kėto ngjarje, sė paku duke e uruar apo ngushėlluar personin tjetėr pėr arritjet ose humbjet.


Njerėzit i duan ata qė i respektojnė dhe nderojnė

Pėr nga natyra e tij, njeriu e do atė qė e do, e respekton dhe e nderon. Nėse nga personi tjetėr nuk respektohet dhe nderohet, as ai nuk e respekton dhe nderon pavaresisht nga pozita.


Njerėzit i duan ata qė ua korigjojnė gabimet pa ua lėnduar ndenjat

Duhet te kemi takt ne tė folur,te marrim parasysh situatėn nė tė cilėn ndodhemi, personin qė po komunikojmė. Menyra mė e mirė pėr tė kritikuar eshtė qė tė pėrmendim mė parė gjėrat me tė cilat jemi dakort, pastaj vėrejtjet. Kjo gje duhet tė respektohet sidomos nė marredhėniet nė ēift. Qė tė mos kalojmė nė debate tė kota duhet tė dimė tė shprehim pakėnaqėsitė nė mėnyrė tė tillė qė tė mos e lėndojmė partnerin. ”Fjala e fundit tė mos thuhet e para”.

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17622
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi