» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Reshat Arbana

Shko poshtė

Reshat Arbana

Mesazh nga Naki prej Fri 04 Sep 2009, 02:33

Reshat Arbana lindi mė 15 shtator 1940 nė Tiranė, Shqipėri. Ai ėshtė njė aktor teatri dhe filmi. Njė nga aktoret me popullorė te kinemase shqiptare, me mbi 35 role, duke filluar qė nga viti 1963.Pasi kreu studimet ne shkollen e larte per aktore “Aleksander Moisiu”, prane Teatrit Kombetar ne Tirane, mė 1968, filloi punė nė Radio Tirana. Nga viti 1977 e deri sa doli nė pension ishte aktor i Teatrit Kombetar tė Tiranės.Ndėr rolet mė tė spikatura nė film Samiu tek “Fijet qe priten” 1976, Prefekti tek “Gjeneral gramafoni” 1978, Bimbashi tek “Liri a vdekje” 1979, Isa Boletini tek “Nentori i dyte” 1982, Ahmeti tek “Dora e ngrohte” 1983, Adnani tek “Hije qė mbeten pas” 1985, Aliu tek “Binarėt” 1987, Emili tek “Rikonstruksioni” 1988, Kuke Memini tek “Balada e Kurbinit” 1990. Pėr rolet e Dajlan Beut tek “Kush vdes ne kembe” 1984 dhe Kryetarit tė Kėshillit tek “Kur hapen dyert e jetės” 1986 ka fituar Medalionin e Festivalit tė Filmit mė 1985 e 1987.Filma tė tjerė tė Arbanės janė “Komisari i dritės” 1966, “Duel i heshtur” 1967, “Plage te vjetra” 1969, “Kapedani” 1972, “Pylli i lirise” 1976, “Tingujt e luftes” 1976, “I treti”, “Kur hidheshin themelet” 1978, “Nga mezi i erresires” 1978, “Intendenti” 1980, “Gjurme ne kaltėrsi” 1981, “Shoket” 1982, “Fundi i nje gjakmarrjeje”, “Gracka”, “Koha e larget” 1983, “Shirat e vjeshtes”, “Zambaket e bardhe” 1984, “Te paftuarit” 1985, “Flutura ne kabinen time” 1988 etj.Nė maj 2004 u rikthye nė skenėn e Teatrit Kombėtar me rolin e protagonistit nė dramėn “Streha e tė harruarve”.

Filmografia
1 Kaskadori shqiptar (1998) (TV)
2 Balada e Kurbinit (1990)
3 Vetmi (1990)
4 Flutura nė kabinen time (1988)
5 Rekonstruksioni (1988) (TV)
6 Binarėt (1987)
7 Kur hapen dyert e jetės (1986)
8 Hije qė mbeten pas (1985)
9 Te paftuarit (1985)
0 Kush vdes nė kėmbė (1984)
1 Shirat e vjeshtės (1984)
2 Zambakėt e Bardhė (1984) .... Pedagog Petriti
3 Dora e ngrohtė (1983)
4 Fundi i njė gjakmarrjeje (1983)
5 Gracka (1983)
6 Kohė e largėt (1983)
7 Nėntori i dytė (1982)
8 Shokėt (1982)
9 Gjurmė nė kaltėrsi (1981)
0 Intendanti (1980)
1 Liri a vdekje (1979)
2 Gjeneral gramafoni (1978)
3 Kur hidheshin themelet (1978) (TV) .... Beqir Aga
4 Fije qė priten (1976)
5 Pylli i lirisė (1976)
6 Tinguj lufte (1976) .... Mėsuesi
7 Duel i Heshtur (1967)
8 Komisari i Drites (1966)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19175
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Reshat Arbana

Mesazh nga olsaaa prej Fri 04 Sep 2009, 13:32

aktor shum i pelqyer nga te gjith

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11314
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Reshat Arbana

Mesazh nga Kle@Love prej Thu 17 Jun 2010, 22:19


Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17529
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Reshat Arbana

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi