» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kur Pranvera Vonohet

Shko poshtė

Kur Pranvera Vonohet

Mesazh nga Naki prej Sat 05 Sep 2009, 01:24


Kur pranvera vonohet ishte njė seri televizive dhe film per kinema qė trajton Luftėn Nacionale Ēlirimtare tė partizanėve tė Kosovės gjatė Luftės sė Dytė Botrore. Seriali pėrbėhet nga pesė pjesė me kohėzgjatje prej 55 minutash. Nė rolet kryesore prezendohen aktoret shqiptar si Hadi Shehu, Abdurrahman Shala, Melihate Ajeti etj. Regjin e ka bėrė Ekrem Kryeziu nė bazė tė skenarit nga Azem shkreli dhe librit-ditarit partizane te Fadil Hoxhes. Ėshtė prodhim i studios Kosovafilmi i vitit 1979.Zhanri: Luftarak
Regjia: Ekrem Kryeziu
Baza: Sipas ditarit partizan tė Fadil Hoxhės.
Producent: Kosova Film, Prishtinė
Skenari: Azem Shkreli, Ymer Shkreli
Muzika: Rauf Dhomi
Drejtor fotografije: Milorad Jakšić-Fanđo
Skenografia: Nuredin Loxha
Vendi i prodhimit: Jugoslavia-Kosova
Montazhi: Zlatko Pušić
Kamera 2unit: Shukri Kaēaniku
Kohėzgjatja: 124 minuta
Teknika: Widescreen 1:1,66, kolor
Premiera: 12 korrik 1979.
Aktrojnė: Abdurrahma Shala, Enver Petrovci, Faruk Begolli, Hadi Shehu, Xhevat Qorraj.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19196
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi