» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shpirte i bukur apo fasade e shkelqyer??

Shko poshtė

Shpirte i bukur apo fasade e shkelqyer??

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 05 Sep 2009, 16:48

Jam e sigurte qe shumica prej nesh do te zgjidhnin shpirtin e bukur,por do te doja te tregoja edhe anet qe jane bere te domosdoshme per te patur nje fasade te shkelqyer


Por pas gjithe kesaj shpirti i bukur mbetet fisnikeria e qenies tone dhe preludi i vlerave njerezore..........


si e mendoni ju

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17541
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirte i bukur apo fasade e shkelqyer??

Mesazh nga Vizitor prej Sat 05 Sep 2009, 17:25

Shpirti i bukur eshte vetem nje thenie retorike.Shpirti nuk ka forme e as ngjyre, madje dyshohet qe nuk egziston fare.Ne njerezit jemi bere nga mishi dhe gjaku.Kemi virtyte dhe vlera.Ne mijra njerez qe kam takuar 3-4 persona kane qene ne kuptimin e plote te fjales njerez.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirte i bukur apo fasade e shkelqyer??

Mesazh nga Elhamiu prej Mon 07 Sep 2009, 04:18

shpirt bukura, them si kjo siperr, ka te drejt.

ndersa per fasad e shkelqyerr, duhet te bejm gjith qka te tejem nji personn e jo ta ndrrojm fasaden sa her qe na nevojitet, per rasteee, si do e do qe e bejnnn.

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12848
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpirte i bukur apo fasade e shkelqyer??

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi