» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shkurte Fejza

Shko poshtė

Shkurte Fejza

Mesazh nga Naki prej Tue 08 Sep 2009, 16:20

Shkurte Fejza u lind mė 18 nėntor 1961 nė Mushtisht tė Therandės. Mėsimet e fillores i ka bėrė nė Mushtisht, ato tė sė mesmes nė Therandė, kurse tė lartat nė Prizren dhe Prishtinė.
Paraqitjet e para nė skenė i ka pasur qysh si fėmijė nė programet e shkollės, ku u vėrejt pėr herė tė parė talenti i saj. Nė maj tė vitit 1975 merr pjesė nė festivalin “Takimet e Majit” nė Prizren dhe shpėrblehet me Ēmimin “Debutantja mė e suksesshme”.
Shkrimin e parė pėr Shkurte Fejzėn e ka bėrė atdhetari ynė i madh Jusuf Gėrvalla nė gazetėn e vetme tė asaj kohe “Rilindja” nė vitin 1975.
Nė kėtė vit themelohet Shoqėria Kulturo-Artistike “Afėrdita” nė Mushtisht, nė tė cilėn Shoqėri, Shkurte Fejza ėshtė anėtare prej ditės sė parė. Shumė shpejt kjo shoqėri do tė bėhet e njohur nė tė gjitha anėt e Botės Shqiptare.
Viti 1978 ėshtė vit qė bėri kthesė nė jetėn muzikore nė Kosovė. Nė kėtė vit mbahet Festivali i Gjirokastrės. Nė kėtė kohė, sidomos nė qytete tė Kosovės dėgjohej me tė madhe muzika serbe.
Festivali i Gjirokastrės nxori disa kėngė tė bukura. Pėr Shkurten kjo ishte njė mundėsi e mirė, por mė vonė do tė vėrtetohet se kjo ishte njė e mirė pėr tėrė Kosovėn.
Kėngėt “Kėngė pėr Mic Sokolin”, “Moj Syzeza”, “Erdha nga qyteti”, etj., tė cilat dėgjoheshin thuaja ilegalisht nga Shkurta, ndėrsa instrumentistėt e “Afėrditės” i pėrgatitėn dhe shumė shpejt morėn dheun.
Nė pranverėn e vitit 1979 bėhen xhirime nga Televizioni i Prishtinės (TVP). Dy emisione nga gjysmė ore u emetuan, ndėrsa dy tė tjera kurrė nuk u panė nga publiku.
Veprimtaria e SHKA “Afėrdita” shkonte furishėm dhe pėr njė kohė shumė tė shkurtėr u bė qendėr e reflektimit tė muzikės sė mirėfilltė shqiptare dhe e patriotizmit nė Kosovė. Shkurta ishte Emblema e saj. Gjerė mė 17 janar 1981 paraqitet nė qindra koncerte nėpėr tė gjitha qendrat e Kosovės por edhe nėpėr shumicėn e fshatrave tė saj. Me njė fjalė aty ku ishte njė sallė aty edhe mbaheshin koncerte. Nė vazhdim do ti cekim disa koncerte.
Nė korrik tė 1979-ės nė Shtėpinė Edukuese nė Lypjan. Nė Prishtinė mbahet i dyti.
Me 4 - 6 dhjetor 1979 pjesėmarrja nė RFBK nė Drenas (Diplomė). Nė dhjetor tė vitit 1979 nė Therandė (IGK “Ballkan”)
Pas njė pauze vazhdon seria e koncerteve.
Me 20 qershor 1980 nė Therandė.
Me 25 qershor 1980 nė fshatin Keqekollė tė Malėsisė sė Gollakut. Interesimi ishte shumė i madh, kishin ardhur burra, gra e fėmijė. Detyrohemi t’i mbajmė dy koncerte. Shkurta e kėndon kėngėn “Moj ushtria popullore”, kėngė pėr Ushtrinė Popullore tė Shqipėrisė. Njė polic insiston duke u lutur qė ta pėrsėrisė, ndėrsa Shkurta tha: “Po si jo, pasi ka edhe policė qė e duan Ushtrinė tonė! Me gjithė qejf”.
Me 26 qershor 1980 u dha koncert nė vendlindje - Mushtisht. Salla ishte e vogėl pėr tė gjithė tė interesuarit.
Me 1 korrik 1980 nė Besianė. Populli i Llapit e kishte mbushur sheshin para Shtėpisė sė Kulturės. U mbajtėn dy koncerte.
Me 7 korrik 1980 nė Bllacė tė Therandės.
Po ashtu me 7 korrik 1980 nė Ferizaj, mbahen dy koncerte. Arsyet dihen.
Nė kėtė kohė krijohet idhull Shkurte Fejza.
Me 14 korrik koncert nė palestrėn e sporteve nė Gjilan.
Me 21 korrik 1980 nė Rogoēicė tė Dardanės.
Me 25 korrik 1980 dy koncerte nė Artanė (Novobėrdė).
Me 26 korrik nė Gjakovė, nė palestrėn e sporteve nė qytetin ku me shekuj kultivohej kėnga popullore. Njė pritje madhėshtore.
Pastaj, sėrish koncerte nė Kishnicė. Me 6 shtator 1980 nė Dragash dhe Brodosanė, me 8 shtator 1980 nė Prizren, me 15 shtator 1980 dhe Kastriot (Obiliq) me 21 tetor 1980.
Me 11 tetor 1980 nė kryeqytet, nė qytetin e studentėve, aty ku ishte grumbulluar e gjithė energjia e rinisė nė njė kundėrshtim tė njė sistemi. Njė atmosferė e tillė nuk mbahej mend se ishte krijuar ndonjėherė. Me mijėra e mijėra njerėz kanė qenė dhe vetėm ata qė kanė qenė aty mund ta pėrshkruajnė si ka qenė. U krijuan aso rrethanash sa qė, me intervenimin e policisė, u dashtė tė ndėrpritet koncerti pak para pėrfundimit.
Me 5 dhjetor 1980 koncert pėr bashkatdhetarėt nė Therandė.
Me 10 dhjetor 1980 nė Klinė.
Me kėrkesėn e njė grupi studentėsh tė Fakultetit tė Bujqėsisė, pėr herė tė parė do tė kėndojė nė njė program, tip restoranti. Ishte kjo brucoshiada e kėtij fakulteti. Kėta studentė (Riza Demaj etj.) do ta nisin demonstratėn e 11 marsit tė vitit 1981.
Koncertet e fundit me SHKA “Afėrdita”, Shkurta do t’i mbajė me 17 dhe 19 janar 1981 nė Qytetin e Minatorėve, nė Mitrovicė.
Gjatė viteve 1981-1983 Shkurte Fejza detyrohet tė bėjė pauzė sepse kėnga e saj ishte e ndaluar.
Nė vitin 1984, pas shumė peripecive, bėnė regjistrimin e katėr kėngėve me censurė. Ishin kėto kėngėt “Qohi djema shaloni atin”, “Valizake, o ky vend i bukur me lule plotė”, “Maji i kuq” etj.
Gjatė kėtij viti, kėnga “O ky vend i bukur me lule plotė” bėhet hit nė valėt e Radio Prishtinės, programi i dytė. Me votat e dėgjuesve e fiton mikrofonin e artė. Bėhet edhe shpallja e fituesit publikisht, caktohet manifestimi i marrjes sė shpėrblimit. Thirret Shkurta pėr ta marrė shpėrblimin, por dora e UDB-sė ishte shumė e fortė dhe pėrmes stafit menaxhues tė Radio Prishtinės ndalohet dhėnia e kėtij shpėrblimi qė ia kishin dhuruar simpatizuesit e kėngės shqipe. Vlen tė ceket se gazetari i Radio Prishtinės, z.Fatmir Podrimaj, i dėshpruar nga njė padrejtėsi aq e hapur, propozoi ta padisim Radio Prishtinėn nė gjykatė. Por, nė atė kohė edhe kjo do tė ishte punė e kotė. Dorės sė “fortė” edhe kjo iu duk pak dhe pėr t’i humbur gjurmėt e kishte shlyer mė vonė edhe vetė kėngėn fituese.
Duke ju falėnderuar Qamilit tė Vogėl, edhe atė pėrmes “Jugotonit” nė Zagreb, Shkurta regjistron disa kėngė nė albumet e tij: “Bukuroshja” dhe “Pranvera”. Kjo ishte nė vitin 1984.
Viti 1985 do tė jetė mė i bujshėm pėr Shkurten. Nė Ferizaj themelohet njė shoqatė e estradės muzikore e quajtur “Melodia”, e cila organizonte koncerte. Gjatė vitit 1985-1986, Shkurta do tė mbajė koncerte solistike me mysafirėt e saj nė tė gjitha qytetet nė Kosovė dhe Maqedoninė Perėndimore.
Nė koncertin e Shkupit (Salla e sporteve - Kale) para mijėra pjesėmarrėsve ngjitet nė skenė njė plak me mjekėr dhe flokė tė thinjura (Ēulea Milea mė duket) dhe nė mikrofon thotė: “Jam nga Rijeka, jetoj nė Shkup si avokat. Jam adhurues i Shkurte Fejzės, i kėtij zėri tė artė dhe ma kujton njė tė vetmin zė - si ky qė e kam dėgjuar para 50 viteve si student nė Romė”.
Nė verėn e vitit 1986 disa dashamirė tė kėngės nga Kėrēova, nė krye me Sylejman Elezin vijnė nė Mushtisht dhe kėrkojnė qė Shkurta tė kėndojė nė dasmėn e tyre. Nė atė kohė Shkurta nuk e praktikonte njė gjė tė tillė, por fjalėt e z.Ukshin Hotit (qė e kishin angazhuar tė intervenonte) ishin mė bindėse kur tha se, “kėnga jote duhet tė dėgjohet nė Zajazin e Mufailit tė vogėl”. Gjatė asaj vere e gjithė krahina e Zajazit dhe Tuinit buēiste nga kėnga e Shkurtes. Nė njė dasmė nė Zajaz, udhėtarėt e detyrojnė tė ndalet treni derisa tė pėrfundojė kėnga. Pastaj fillon Tetova me rrethinė e kėshtu me radhė. Pėr pushtetin e atėhershėm kjo ishte e papranueshme dhe ndėrmori masa.
Me 13 shtator 1986 nė dasmėn e njohur nė fshatin Stremnicė tė Tetovės ishin tubuar disa mijėra njerėz nga e tėrė rrethina e Tetovės. Vijnė policia maqedonase qė tė intervenojnė, por pasi qė turma ishte shumė e madhe vetėm i marrin shėnimet e grupit muzikor. Pas disa ditėve Gjykata Komunale nė Tetovė lėshon aktvendimet pėr Shkurten dhe 10 anėtarėt e grupit muzikor me dėnime prej 60 ditėsh. Dėnimet ekzekutohen nė Kosovė.
Nė kėtė kohė Radio Televizioni i Prishtinės e hap Produkcionin e kasetave nė Prishtinė. Nė TVP kishte kohė qė kėngėt e Shkurtes nuk emetoheshin, por duke e ditur se albumet shiten mirė e ndoshta edhe me vullnetin e mirė tė disave, Shkurta bėn regjistrimin e albumit, “Ē’ke Kosovė qė po leshon za” (1987), pastaj edhe “Gurrė e shkrepa” (1988).
Nė vitin 1988 Shkurta largohet nga procesi edukativo-arsimor si arsimtare nė shkollėn nė Mushtisht. I sekuestrohet pasaporta dhe i pamundėsohet edhe udhėtimi eventual jashtė vendit.
Fundi i vitit 1989 dhe fillimi i vitit 1990 sjellė nė ditė Albumin me titull “Oj Kosovė oj nana ime”. Kjo kėngė do tė bėhet mega-hit i tė gjitha kohėve. Albumin e editon Produkcioni Muzikor Kosovafonia (firmė private).
Kėtė vit Shkurta paraqitet nė dy manifestimet mė tė rendesishme qė do tė mbahen nė Lubjanė, organizuar nga Shoqata “Migjeni”, dhe nė Zagreb tė organizuar nga Shoqata “Nėna Tereze”.
Nė vjeshtėn e vitit 1990, Shkurta bashkėpunon me njė firmė tjetėr private tė re, por shumė profesionale dhe prestigjioze “Mega Medium”. Fryt i kėtij bashkėpunimi del nė dritė albumi tjetėr “Mbahu nėno mos ke frikė” dhe prapė hiti i madhė me tė njėjtin emėr. Pastaj edhe video programi i parė “Kėngė e lot”.
Viti 1991 nė bashkėpunim me kompozitorin e njohur nga Tropoja, Kolė Susaj sjell edhe njė album “Pėr mėmėdhenė”, ndėrsa kasetat detyrohemi t’i shumėzojmė nė Sarajevė sepse fabrikėn e kasetave tė RTP-sė e kishin uzurpuar sėrbėt. Gjatė rrugės prej Sarajevės, policia serbe i konfiskon 30.000 audio kaseta. Pasiqė edhe origjinali ishte ishte konfiskuar detyrohemi qė edhe njė herė tė pėrgatitet i tėrė materiali me orkestėr dhe e bėjmė regjistrimin e programit nė Dyseldorf tė Gjermanisė tek nė pranverė tė vitit 1992.
Kėtė vit, pra mė 1991, njė grup studentėsh organizojnė njė turne nėpėr Kroaci pėr qėllime humanitare dhe, si zakonisht, Shkurta i pėrgjigjet pozitivisht dmth. e tere turneja neper tere Kroacine pa asnje kompenzim. Zoti e di se a janė destinuar ato mjete pėr atė qėllim pėr ēka kemi shkuar. Ishte turne e gjatė prej Osijekut, Zagrebit, Pulės, Rijekės, Zarės e Splitit deri sa nuk na zuri lufta atje.
Nė vitin 1992, nė bashkpunim me shqiparė nė Gjermani organizon koncerte nėpėr Evropė dhe nga tė hyrat e koncerteve iu ndahen arsimtarėve pėrmes LASH-it nė Kosovė 41.500 DM.
Nė vitin 1992, Shkurta shkon pėr herė tė pare nė Shqiperi. Kėtu regjistron kėngėn mbi rrugėtimin e parė nė Shqipėri
Kam njė lot m’pikon si ar
Se ndėr shekuj jam shqiptar
E kur malet mi mbuloj bora
Pėr atdhe kėngės ia mora
M’rreh si zemėr qiftelia
Ėshtė Kosova ėshtė Shqiperia
Ėshtė njė qiell qė na bashkon
E njė djep qė na burrnon
Ėshtė njė gjuhė qe flasim tanė
E njė tokė qė e thrrasim nanė.
Dhe pastaj e pershkruan rrugen keshtu:
Rruges sime per Shqipni m’ka percjell ai Drin i zi
Dhe u nisa per me ardhe porsi vala e Drinit te bardhe.
Nė bashkėpunim me tė ndjerin Pjetėr Gaci dhe Zef Ēoba, e realizon edhe albumin me titull albumin “Kam njė lot m’pikon si ar”.
Nė korrik tė vitit 1994, me Ansamblin Shtetėror tė Kėngėve dhe Valleve tė Shqiperise, merr pjesė nė Festivalin Botėror tė Folklorit nė Karolinėn Veriore nė SHBA dhe shpėrblehet me Ēmim Special.
Nė vitin 1995 e regjistron kėngėn kushtuar mėrgimtarit “Ēka ka zogu qė po qan” por nė vazhdim e bėn kėngėn “Mekje s’ka” dhe albumin e titullon “Vdekje s’ka” sepse sa do qė ligėshtohemi nuk e pranojmė vdekjen dhe nėnshtrimin.
Nė vitin 1996, me Shyhrete Behlulin e bėjnė albumin e pėrbashkėt “20 vjet pėr ju”.
Viti 1997 sjell albumin” E kam emrin Kosovar”.
Me 1998 e editon albumin “Bashkojmė krushqit pėr Kosovėn’’. Kėtė vit edhe albumin tjetėr me Sh.Behlulin “Kėngė e lot”.
Lufta e gjen nė Mushtisht dhe kjo ėshtė histori mė vete.
Nė vitin 2000 albumi “ Jo nuk ndahet Mitrovica”.
Nė vitin 2001 nė festivalin e organizuar ne Shtutgart, me pjesėmarrjen e kėngėtarėve mė tė mire nga Kosova, juria profesionale nė pėrbėrje: Fahri Beqiri, Engjėll Berisha dhe Andrea Gajda ia ndajnė vendin e parė Shkurtes. Mė nė fund njė juri vendos e lirė pa presione!
Nė vitin 2002 albumi “Te dua Kosovė”.
Gjatė viteve 2000 - 2004 sė bashku me Shyhrete Behlulin, Remzije Osmanin, Naxhije Fejzen, motrat Mustafa, Mahmut Feratin, Nikollė Nikprelajn, editon shumė albume tė pėrbashkėta me kėngė tė perpunuar si dhe disa video programe.Prej vitit 1992 gjer mė tani nėpėr shumė qytete tė Gjermanisė, Zvicrės, Belgjikės, Danimarkės, Suedisė, Norvegjisė, Austrisė, Anglisė, Italisė, Kanadasė dhe SHBA-sė, Shkurte Fejza shfaq me mijėra koncerte.
2005.Kėtė vit editohet albumi “Shqiptari tė dua”.
Nė pėrgatitjen e albumeve, Shkurta ka bashkpunuar me kompozitorėt:
- Pjetėr Gaci, Zef Ēoba, Kolė Susa Edmond Zhulali, Naim Gjoshi, Pėrparim Tomēini, Aleksandėr Peqi, Naim Krasniqi, Xhevdet Gashi, Burim Krasniqi, Valton Beqiri, Ylber Asllani, Bekim Bislimi, Demir Krasniqi, Bekim Lumi.Nė kėngėt e Shkurtes zėnė vend tekstet e kėtyre autorėve:
- Ismail Kadare, Dritero Agolli, Xhevahir Spahiu, Hamit Aliaj, Naim Plaku, Gjok Beci, Ymer Shkreli, Faruk Tasholli, Naime Beqirajt, Bekim Bislimit, Bekim Lumit, Fatmir Muja etj.
Por, mė sė shumti edhe poezitė e rilindėsve tanė Gjergj Fishta, Naim Frashėri etj.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkurte Fejza

Mesazh nga Naki prej Tue 08 Sep 2009, 16:40

Ja disa nga albumet e kengetares se mirenjohur kosovare Shkurte Fejza

Burimi i shėnimeve www.rapsodet.com

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkurte Fejza

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 08 Sep 2009, 16:47

Shkurte Fejza (Foto: Fadil Berisha)
Njė kėngė meritore pėr presidentin historik


"Kėnga ka dalė e mirė dhe jam e lumtur pėr kėtė", i ka thėnė "Lajmit" kėngėtarja Shkurte Fejza, e cila, pas disa muajsh pėrsiatjesh mbi tekste dhe vija muzikore, ka qėlluar ta pikasė atė qė dėshironte dhe me kėtė tė ndihej e nderuar qė po i kėndon presidentit historik tė Kosovės, Ibrahim Rugova

Nga Naime Beqiraj

Prishtinė, 22 qershor - Kėrkesa esaj tė interpretojė njė kėngėhomazh pėr presidentin historik tė Kosovės, Ibrahim Rugova, ka zgjatur mė shumė seē e kishte menduar. E donte njė tekst jodosido, njė muzikė tė goditur dhe ta realizonte njė videoklip qė ta meritonte emri i kėsaj figure tė ndritur, e qė ta nderonte edhe vetė kėngėtaren. Tekste tė panumėrta i kishte sjellė ndėr duar, po ashtu edhe vija tė ndryshme muzikore. Por, ishtendalur vetėm te vargjet e poetit Faruk Tasholli, tė cilat ia kishin pėrmbushur kėrkesėn e saj artistike. E kėnaqur qė teksti dhe muzika e kompozitorit Naim Gjoshi janė pothuajse ato qė kishte kėrkuar, apo siē thotė njė kėngė paksa mė e veēantė, ajo ka vendosur qė kėngės t'ia realizojė edhe njė videoklip. "Gjoshi njihet si kompozitor i mirė dhe fitues ēmimesh nėpėr festivale. Krijimin muzikor tė kėsaj kėnge e ka marrė me njė dashuri tė veēantė, ndaj edhe mua si kėngėtare mė ka ndihmuar qė ta kėndoj, jo vetėm me dashuri e pėrgjegjėsi, por edhe me ndjenjėn se ėshtė kėngė e realizuar mirė". Ndėrkaq sa i pėrket realizimit tė videoklipit tė kėngės, ajo shprehet se ėshtė duke biseduar me miqtė qė edhe videoklipi tė jetė i sė njėjtės frekuencė artistike si kėnga. "Jam duke u konsultuar me shumė njerėz, nė mėnyrė qė videoklipi tė dalė, jo vetėm i veēantė dhe meritor, por edhe i bukur". Mė shumė se emocion gjatė incizimit tė kėngės, Shkurta thekson se ka ndier krenari. "Ėshtė vetė teksti qė tė krijonemocion, sepse brenda tekstit e kam parė figurėn e Presidentit tonė. Mė ka emocionuar, por jam ndier edhe shumė krenare, sepse kjo figurė pėrherė ka krijuar te unė njė atmosferė frymėzimi, ndaj jam munduar 't'ia jap hakun' me kėtė kėngė". Shkurta ka vendosur qė kjo kėngė tė jetė pjesė e albumit tė ri, i cili pritet qė shpejt tė dalė nė qarkullim. "Ėshtė kėngė e njė natyre tjetėr. Kujtoj qė ėshtė artistike dhe si etillė mua mė bėn nder", flet ajo, koshiente se e ka bėrė gjetje tė mirė sa i pėrket kėsaj teme dhe figure. "Presidentin Rugova e kam nderuar dhe dashur pėrherė. E kam pasur rastin edhe ta njoh. Unė nuk jam militante e asnjė partie, as e profiteve, por kėtė kėngė e kėndoj me zemėr", pėrfundon kėngėtarja Shkurte Fejza.

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17442
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkurte Fejza

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 08 Sep 2009, 17:02
Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17442
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkurte Fejza

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 08 Sep 2009, 17:05


Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17442
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkurte Fejza

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 08 Sep 2009, 17:06


Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17442
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkurte Fejza

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 16 Apr 2010, 20:54


Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17442
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkurte Fejza

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi