» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Frutat e zarzavatet na bejne me te zgjuar

Shko poshtė

Frutat e zarzavatet na bejne me te zgjuar

Mesazh nga Vizitor prej Sun 13 Sep 2009, 16:43

Nje diete e perditshme e pasur me fruta dhe zarzavate ndihmon ne zhvillimin e kapaciteteve njohese.
200 persona ne gjendje te mire shendetesore nga 45 ne 102 vjec u moren nen vezhgim per kete studim.
Nese konsumonin 400 grame fruta dhe zarzavate ne dite, keta persona kishin nivel te larte antioksidues, indikatore me te ulet te radikaleve te lire dhe sidomos aftesi njohese me te mira, krahasuar me ata persona qe konsumonin vetem 100 grame te produkteve qe jep toka.
Studimi thekson se nuk ka rendesi mosha dhe gjinia per konsumimin e frutave dhe zarzavatev

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi