» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dashuria ne mes tė Nėnės dhe gruas

Shko poshtė

Dashuria ne mes tė Nėnės dhe gruas

Mesazh nga olsaaa prej Thu 17 Sep 2009, 17:00

ishte nje nene qe i kishte vdekur burri dhe kjo rriste djalin e vetem me mundime,lante shtepi te pasurish andej ketej qe mos i mungonte asgje te birit,
djali ritej,shkollohej nena punonte gjithe diten.
ritet djali behet i madh,i bukur,shtatlarte.
dashurohet me vajzen me te bukur te fshatit,
vajzen e nje te pasurit te fshatit.Kjo na qenka ritur me gjithe te mirat ishte dhe e perkedhelur dhe ishte mesuar tja benin te gjitha qejfet.
Djaloshi i thote te jemes se do martohet me vajsene pasanikut , nena gezohet dhe,qan nga gezimi.
Shhkojne ditet dhe fejohen,nusja sja hidhte syte fare nėnės sė djalit. Pas pak ditetesh martohen.
Gruaja i thote burrit : se nenen tende nuk e shikoj dot ne kete shtepi luksoze,ti thuash te ike dhe te jetoje gjekundi tjeter, djaloshi i lutet gruas qė tė mos e beje kete, mirpo gruja i thot ose mua ose nėnė. Djaloshi i thot te jemes keshtu eshte puna nene,
ska prob djal i nenes,vetem ti te jesh i gezuar i thote e jema .
Mbledh rrobat nena dhe iken ne nje kasolle qe jetonin me pare.
Shkojne ditet,muajt,lind kjo nje djale por prape e hante perbrenda qe ky e deshte shume te jemen dhe vinte shpesh ta vizitonte.
Ē'te bej, kjo me veten e saj?
E gjeta!Vjen burri nga puna dhe kjo behet si e semure per vdekje,
cke moj grua i thote, cmund te bej e dashur i thote ky?ate qe duhesh te besh nuk e ben dot,
me thuaj cte jete,do ta bej vetem ti te shpetosh e dashur.
je i sigurte i kthehet kjo?
po i thote ai,cte duash,
mire atehere i thote kjo,nje magjistare me tha se mund te shpetoj vetem po me solle zemren e nenes tende ketu,se me kane bere magji,
ky ze koken me duar,qan uleret,i bie murit me koke,
ke tre dite kohe i thote kjo se pastaj do vdes.
Del ky nga shtepia,ecete nga e shpinin kembet,dhe ter kohen qan dhe bertet ..... kur zgjohet ne mengjes e she veten pran shtepis te se ėmės.
E shikon e jema plake,gezohet e puth, cke or bir,cke . Djaloshi nuk ban ball ti tregoj nenes se qfar halli kishte dhe fillon te qaj . Nena
i shtron per te ngrene,por djalit nuk i hahej nga zemrimi dhe ,qante gjate gjithe kohes..
kalon nje dite ashtu,kalon dhe dita e dyt.
Diten e trete djaloshi i tregon te jemes prob qe kishte dhe i thote keshtu e keshtu moj nene. Nena e shishoq dhe e pergledh djalin e saj dhe i thot: Ska gje bir i,bjer fli tani qe mi tregove dhe bisedojme prape ne mengjes,fle ky se kishte 2 dite pa fjetur.
Naten e jema merr thiken dhe godet veten afer zemres,
fut doren e nxjer zemren e saj dhe ja le tek koka e krevatit te birit.
Tė nesermen zgjohet dhe e shikon te jemen te vdekur, fillon te qaj dhe te bertiste nga merzija ,mirpo
skishte dhe kohe se duhet te arinte te gruan.
Merr zemren e se emes ne nje pjate dhe iken me nxitim,
rruges nga nxitimi pengohet,dhe bie per tok me gjith tė dhe zemra e se emes.
Ne castin kur po ngrihej degjon nje ze qe vinte nga zemra,
"u vrave bir"? i thote zemra.
ishte zeri i nenes qe e dhe e vdekur kishte merak per djalin.
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11245
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria ne mes tė Nėnės dhe gruas

Mesazh nga olsaaa prej Thu 17 Sep 2009, 22:36

duaje nėnen qe te lidi edhe me shum mund te rrit po mos e le anash as gruan po jo ne ket menyr qe familje ta lesh anash

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11245
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria ne mes tė Nėnės dhe gruas

Mesazh nga Elhamiu prej Thu 17 Sep 2009, 22:38

NENE.....Me ler pak qe te ulem,te ndjej prape gjirin tend,
femije dua te kthehem,dua te njejtin vend,
sa fjale kam per te thene,sa shume kam per te dhene,
qortome si dikur....Nuk ēmallem dot moj NENE!

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12767
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria ne mes tė Nėnės dhe gruas

Mesazh nga Argumenti prej Fri 18 Sep 2009, 00:29

eka pytur nje njeri pejngamberin e All-llahut me kshillo diq o i derguar ju pergjigj kshyre dhe kujdesu per nenen e pastaj prap nenen e pastaj prap nenen e pastaj prap nenen e pastaj ja resulallah kujdesu per baban nena ka emer te madh nen gruaja ika te drejtat e vehta qe ja jap islami tek krishteret dojn me na tregu nje 8mars prralla ajo nen grua muslimane ne islam e ka gjithmon 8mars gjithnje sa ka drejta burri ne islam aq ka drejta edhe grueja gruaja nuk esht rob siq e kan tradit kombi jon mu sjell vrazhd me to apo ndonje tertur apo menje frig qe nuk guxon as njeher nje llaf apo muhabet te lir me ba burri dhe gruaja per nenen kush nuk e kshyr nenen nuk e respekton e fyn e shan ndash let bon namaz ndash let te agjeron se xhennet per to nuk ka thot omeri r a h

Argumenti

Shteti : Kosovė
Postime : 106
Kyējet nė forum : 11716
Regjistruar mė : 02/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria ne mes tė Nėnės dhe gruas

Mesazh nga olsaaa prej Fri 18 Sep 2009, 15:43

nena osht pasurija e krej botes qe jo me grua e me burr po me asken nuk po ta kish ndrru

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11245
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuria ne mes tė Nėnės dhe gruas

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi