» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


E pres nje dite te vije

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shko poshtė

E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Sat 19 Sep 2009, 15:51

E pres nje dite te vijeEtille qenka kjo jete qe te befason

me te gjitha ato qe jane ndodhe.
nese papritmas nga hilete dicka perjeton
nuk eshte asgje pos nje befasir!


Perpara te dalin mendimet, pikllimet.
Fillojene lotet te bejn ujvare te deshprimit !
Ajo nuk ka forca te perballe rrenimet
por ec ne drejtim te drites se agimit !


Nuk ngelet ne udhkryq nga ajo pasoj
por kerkon te verteten gjithmon ta thote !
E pres ate dite te vije e drita te agoje
se me dashuri do te rritet gjithmone kjo bote...

avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Sun 20 Sep 2009, 19:08

KRENOHEM ME TY
Ti sa i vogėl je dhe s'di se ēka ka nė mua
po ti je gjithēka nė jetė , sa shume unė tė dua!

Nė plagen time tė madhe,ti je diēka e shenjtėruar
ti pėr ate ke ardhė nė jetė o engjell i uruar!

Tė rritesh , e tė bėhesh gjithēka dua biri im
se atėherė do tė jam e lumtur, e do tė ndjejė gėzim!

Se jeta pas lindjes sate m'u bė plagė e zi
se ashtu duan ata qė bėjnė padrejtėsi!jnė padrejtėsi!

Unė pėr ty jam bėrė shqipe me flatra pushtoi qiellin
tė tė jap ngrohtėsi nėne si toka qė do Diellin!

Kush mund tė na ndajė, kush mund tė na pengojė?
Engjėlli im i dashur shumė rėndė do tė gabojė !

Tė nesėrmen per ty unė dua me lunmturi ta ngris
sa dua tė tė shikoj burrė, sa shumė dua te te rris !

Ata qė do tė bėjnė gjykime, tė ndajnė zemrėn tonė
do t'i dėnojė dėnesja herėt qoftė a vonė... !

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Sun 20 Sep 2009, 19:26

VOGLUSHI IM


Do tė marrė malli por, bashke s'do tė na shikosh,
do tė mundojė qė ne prindėrit tu jemi ndarė !
Kur tė shikosh prindėrit e shokėve do tė mendosh
pėrse pate ate fat , do tė tė vijė pėr tė qarė !

Se jeta bir i ka kėto, ti vonė do tė kuptosh
megjithėse do tė tė vije keq, do tė jeshe i pikėlluar !
Unė dua qė ti gjithmon tė mira tė gėzosh
mos tė tė ndodh kėshtu si ne qė tė kemi pikėlluar!

Unė pėr ty pa gjumė jam netėve tė vetmisė
jane ēaste kur lotoj se malli mė pushton!
Pėr ty gjithmon nė vargje i shkruaj dashurisė
tė rritesh si trim se ashtu zemra ime do !

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Sun 20 Sep 2009, 21:47


firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Naki prej Sun 20 Sep 2009, 22:17

olsaaa shkruajti:
VOGLUSHI IM


Do tė marrė malli por, bashke s'do tė na shikosh,
do tė mundojė qė ne prindėrit tu jemi ndarė !
Kur tė shikosh prindėrit e shokėve do tė mendosh
pėrse pate ate fat , do tė tė vijė pėr tė qarė !

Se jeta bir i ka kėto, ti vonė do tė kuptosh
megjithėse do tė tė vije keq, do tė jeshe i pikėlluar !
Unė dua qė ti gjithmon tė mira tė gėzosh
mos tė tė ndodh kėshtu si ne qė tė kemi pikėlluar!

Unė pėr ty pa gjumė jam netėve tė vetmisė
jane ēaste kur lotoj se malli mė pushton!
Pėr ty gjithmon nė vargje i shkruaj dashurisė
tė rritesh si trim se ashtu zemra ime do !
te lumte olsaaa por pa lote te lutem

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Mon 21 Sep 2009, 11:50

Naki asgje nuk ka pa lot as gezim edhe as vuajtje..

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Mon 21 Sep 2009, 12:40

E VETMUAR NĖ SHTIGJEE vetmuar nė shtigje kėrkoj drejtesinė
kėrkoj tė mė bėhet e mundur ajo qė e kam !
Ku keni parė tė ndajnė nėnėn - qė E ka dashurinė -
pėr Edin, unė jap gjithcka qė kam!

Si mund tė jetė natyra e kthejllėt pa atė yll
dhe hėna nė mbremje se ka atė shkelqim !
Ai ėshtė lisi mė i miri qė e kam gjetur nė pyll
ėshtė shprsa qė mbjell tek unė gėzim!

Ia mas pėrditė shtatin, eh sa e dua tė rritur
se ai do te kuptojė klithmat qė bėj unė nė varg
ia degjoj zėrin qė pėshpėrit pėr nėnė , se ėshtė i mitur
ku e di si fle kur unė prej ti jam larg...

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Drini prej Mon 21 Sep 2009, 12:45

MUZA E TRETUR

1.
Kam harruar si duket tė shkruaj
Dy fjalė varg mė nuk i bėj dot,
Inspirimi sė bashku me ėndėrrat
Pėrgjithmonė ikėn me Ty nga kjo botė!

2.
Vargun qė dikur me lehtėsi e thurrja
Tash mė duket mundim i kotė!
Iku vargu, kur ike dhe ti
Sikur qė unė po ik nga kjo botė!

3.
Trurin tim tashmė e kam bosh
Zbraztėsi tė madhe nė te ti ke lėnė,
Ēdo ditė pres athua mos kthehesh
Shikimin drejtoj horizontit tė pa anė!

4.
Por ti nuk po vjen mė as nė kokėn time
Pėr qudi as nė ėndėrr mė nuk po mė vjen,
Sikur tė burgosur nė burgun e jetės
Pa kthy kokėn mbrapa ti mua mė ke lėnė!
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11846
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Mon 21 Sep 2009, 13:03

drini jan poezi qe i kam ber une kto

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Tue 22 Sep 2009, 14:11


firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Lukja prej Tue 22 Sep 2009, 14:12

olsaaa shkruajti:


Olsa pse gjith keta lot, te lutem mos.

firma.................................................................................................................................................................................
Njeriu i gezuar eshte si dielli, shendrit atje ku deperton.
avatar
Lukja

Shteti : Prishtine
Postime : 688
Kyējet nė forum : 11146
Regjistruar mė : 05/11/2008
Profesioni : Ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Tue 22 Sep 2009, 14:14

lukja kam arsyje motra
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Lukja prej Tue 22 Sep 2009, 15:22

Me vjen shum keq Olsa tani e kam te kjart dhe plotesisht i arsyetoj lotet tuaj, por mos humb shpresen se nje dit gjerat do vin ne vendin e vet dhe do lutem per nje gje te till, Respekt Moter

firma.................................................................................................................................................................................
Njeriu i gezuar eshte si dielli, shendrit atje ku deperton.
avatar
Lukja

Shteti : Prishtine
Postime : 688
Kyējet nė forum : 11146
Regjistruar mė : 05/11/2008
Profesioni : Ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 22 Sep 2009, 16:56

e pres nje dite qe motrushja ime olsa te jete sa me e lumtur edhe te ket shendet edhe mbarsi ne gjdo hap te jetes se saj me gjith nje person qe ajo e din shum mire ta uroi me gjith zemer olssaaaaaaa puc motrushe te kam xhan shume

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17622
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Lukja prej Tue 22 Sep 2009, 19:18

Te pres te me vish ne enderrat e mija, ashtu si me vjen perher, e bukur e dashur dhe plot buzeqeshje, engjellusha ime

firma.................................................................................................................................................................................
Njeriu i gezuar eshte si dielli, shendrit atje ku deperton.
avatar
Lukja

Shteti : Prishtine
Postime : 688
Kyējet nė forum : 11146
Regjistruar mė : 05/11/2008
Profesioni : Ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Drini prej Tue 22 Sep 2009, 19:20

E pres te vij dite (por valle a do te vij) te eliminohet varferia ne bote dhe njerezia me te mos derdhin lot!
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11846
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Lukja prej Tue 22 Sep 2009, 19:34

Te pres...cdo dit une te pres se do me vish nga shkolla, e qeshur si gjithnje , te me perqafosh ashtu si dikur kur ishe plot jet dhe dashuri

firma.................................................................................................................................................................................
Njeriu i gezuar eshte si dielli, shendrit atje ku deperton.
avatar
Lukja

Shteti : Prishtine
Postime : 688
Kyējet nė forum : 11146
Regjistruar mė : 05/11/2008
Profesioni : Ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Drini prej Tue 22 Sep 2009, 19:38

E pres diten kur eshe ne shqiptaret do te mbushemi mend dhe te ju prijme ngjarjeve e jo te shkojme pas tyre!
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11846
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 23 Sep 2009, 11:44

Drini shkruajti:E pres diten kur eshe ne shqiptaret do te mbushemi mend dhe te ju prijme ngjarjeve e jo te shkojme pas tyre!

sa do qe te vij dita drini e vlersoj mendimi tend po te kaluarat per dike jesin plag ne zemer qe nuk harrohen kurr qe gjithmon mbesin ne zemrat tona
ju faleminderi te gjithve qe keni shpreh mendimin e juaj edhe ju pergezoj qe jeni me mua sado pak e vshtir kj tem po osht qe mua me prek me shpirtin tim

respekt per te gjith
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Lukja prej Wed 23 Sep 2009, 12:00

E pres nje dit qe Olsa te ma thot vet lajmin e shum pritur dhe shum te dashur per te

firma.................................................................................................................................................................................
Njeriu i gezuar eshte si dielli, shendrit atje ku deperton.
avatar
Lukja

Shteti : Prishtine
Postime : 688
Kyējet nė forum : 11146
Regjistruar mė : 05/11/2008
Profesioni : Ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Drini prej Wed 23 Sep 2009, 12:35

olsaaa shkruajti:
Drini shkruajti:E pres diten kur eshe ne shqiptaret do te mbushemi mend dhe te ju prijme ngjarjeve e jo te shkojme pas tyre!

sa do qe te vij dita drini e vlersoj mendimi tend po te kaluarat per dike jesin plag ne zemer qe nuk harrohen kurr qe gjithmon mbesin ne zemrat tona
ju faleminderi te gjithve qe keni shpreh mendimin e juaj edhe ju pergezoj qe jeni me mua sado pak e vshtir kj tem po osht qe mua me prek me shpirtin tim

respekt per te gjith
Olsaaa, mendimi im kishte te bente me politiken dhe reagimet tona te vonshme ne ngjarjet qe kane peshe per Kosoven. Me fal qe nuk e paskam kapur thelbin e temes. Respekt per ty!
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11846
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Lukja prej Wed 23 Sep 2009, 13:10

E PRES NJE DIT TE VIJ


Ket e them une c`do mengjes,
pres buzeqeshjen te ma kthesh,
Pres t'me vish ne perqafim...
dhe t'me ulesh ne prehrin time.

C'do dit e re qe agon
asgje e bukur sme gezon
se gezoj une asnje dit...
qe ste kam pran ty o shpirte.

Por shpresoj dhe lutem sot
qe serish zoti te ju bashkoj
dhe s'do ndaloj me kush ne jet,
te jetoj nena me femijun e vet.

firma.................................................................................................................................................................................
Njeriu i gezuar eshte si dielli, shendrit atje ku deperton.
avatar
Lukja

Shteti : Prishtine
Postime : 688
Kyējet nė forum : 11146
Regjistruar mė : 05/11/2008
Profesioni : Ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 23 Sep 2009, 18:07

Drini shkruajti:
olsaaa shkruajti:
Drini shkruajti:E pres diten kur eshe ne shqiptaret do te mbushemi mend dhe te ju prijme ngjarjeve e jo te shkojme pas tyre!

sa do qe te vij dita drini e vlersoj mendimi tend po te kaluarat per dike jesin plag ne zemer qe nuk harrohen kurr qe gjithmon mbesin ne zemrat tona
ju faleminderi te gjithve qe keni shpreh mendimin e juaj edhe ju pergezoj qe jeni me mua sado pak e vshtir kj tem po osht qe mua me prek me shpirtin tim

respekt per te gjith
Olsaaa, mendimi im kishte te bente me politiken dhe reagimet tona te vonshme ne ngjarjet qe kane peshe per Kosoven. Me fal qe nuk e paskam kapur thelbin e temes. Respekt per ty!

pash qe kishe permendur shqiptar edhe thelbin e tyre po tema ka tjer kuptim edhe jo at qe ti vlerson ka te bej me qeshjtjen personale e jo per ato qa ndodhin te shqiptar edhe te politika e yre...
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga LumLumi prej Wed 23 Sep 2009, 22:56

olsaaa shkruajti:E VETMUAR NĖ SHTIGJEE vetmuar nė shtigje kėrkoj drejtesinė
kėrkoj tė mė bėhet e mundur ajo qė e kam !
Ku keni parė tė ndajnė nėnėn - qė E ka dashurinė -
pėr Edin, unė jap gjithcka qė kam!

Si mund tė jetė natyra e kthejllėt pa atė yll
dhe hėna nė mbremje se ka atė shkelqim !
Ai ėshtė lisi mė i miri qė e kam gjetur nė pyll
ėshtė shprsa qė mbjell tek unė gėzim!

Ia mas pėrditė shtatin, eh sa e dua tė rritur
se ai do te kuptojė klithmat qė bėj unė nė varg
ia degjoj zėrin qė pėshpėrit pėr nėnė , se ėshtė i mitur
ku e di si fle kur unė prej ti jam larg...Olsa, me kenaqe me keto risi! Sukses, jetegjatesi dhe lumturi!
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11285
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 23 Sep 2009, 23:00

lumlumi flm shum edhe kam shum respekt te veqant flm edhe nje her...

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Kotelja prej Thu 24 Sep 2009, 10:38

Pres te vije nje dite kur mengjesi do te me gjeje mbeshtjellur me petkun e diellit dhe mendimi qe me ka torturar gjate te kete ikur bashke me naten. Pres ti hap syte dhe te ndjej fuqine e shpirtit qe me ka mberthyer trupin dhe te nisem me vrap shtigjeve te jetes, pa pasur frike se do ndeshem ne dragonje te gatshem per te shqyer cdo gje. Dhe te prek endrrat e mia me dore. Dhe te qaj e te qesh me ze te larte, ku jehona ime do tund malet, sepse per nje cast jetova boten time... boten qe e mbaja shterngueshem ne kraheror deri ne frymezenie...

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13926
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Sat 26 Sep 2009, 00:52

KUR NDAHEM NGA EDI !

E dini ju gezimin tim , sonte me mungon ?
E ndjeni pa Edin si shtrihet mbi mua vetmia?

Eshte i vogel , fjalet dhe buzeqeshjen i mendoj ,
Nė largėsi misteresh, ku ėshtė dashuria!!!

Me falni lexues qe vargjet mbush me lot !
Nuk e duroj dot ndarjen pa ate kam zbrazeti !

Nėse njė pjesėjetė e imja mbeti pezull kot !
Le tė jehojnė rimat pėr atė rreng tė zi!

Mė thoni si ta jem e ndar pa te jam shkretetire ?
Nė per shtigje rrugesh ku e shetis , shikimet me mbesin !

Nėse nga shfrimi im pikėlloj pahirė -
Per Edin mbarėsite , gjithmon tė mė presin!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga LumLumi prej Sat 26 Sep 2009, 13:38

olsaaa shkruajti:KUR NDAHEM NGA EDI !

E dini ju gezimin tim , sonte me mungon ?
E ndjeni pa Edin si shtrihet mbi mua vetmia?

Eshte i vogel , fjalet dhe buzeqeshjen i mendoj ,
Nė largėsi misteresh, ku ėshtė dashuria!!!

Me falni lexues qe vargjet mbush me lot !
Nuk e duroj dot ndarjen pa ate kam zbrazeti !

Nėse njė pjesėjetė e imja mbeti pezull kot !
Le tė jehojnė rimat pėr atė rreng tė zi!

Mė thoni si ta jem e ndar pa te jam shkretetire ?
Nė per shtigje rrugesh ku e shetis , shikimet me mbesin !

Nėse nga shfrimi im pikėlloj pahirė -
Per Edin mbarėsite , gjithmon tė mė presin!
Thone se margaritaret jane te rralle, por kane vlera te medha! Dhe Olsa e tille me prurjet poetike behet !
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11285
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Sat 26 Sep 2009, 13:40

Flm shum nga ti lumlumi kam nje respekt te veqant te ti dhash zoti qe ti edhe familja jote te jeni ne harmonim gjith jeten ku gjdo person mundoheni te beni te hareshum .

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Elhamiu prej Sat 26 Sep 2009, 13:44

olsaaa shkruajti:KUR NDAHEM NGA EDI !

E dini ju gezimin tim , sonte me mungon ?
E ndjeni pa Edin si shtrihet mbi mua vetmia?

Eshte i vogel , fjalet dhe buzeqeshjen i mendoj ,
Nė largėsi misteresh, ku ėshtė dashuria!!!

Me falni lexues qe vargjet mbush me lot !
Nuk e duroj dot ndarjen pa ate kam zbrazeti !

Nėse njė pjesėjetė e imja mbeti pezull kot !
Le tė jehojnė rimat pėr atė rreng tė zi!

Mė thoni si ta jem e ndar pa te jam shkretetire ?
Nė per shtigje rrugesh ku e shetis , shikimet me mbesin !

Nėse nga shfrimi im pikėlloj pahirė -
Per Edin mbarėsite , gjithmon tė mė presin!


ishalla do zoti moterzzz fjala jotee do jet vedimtarjaa

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Sat 26 Sep 2009, 13:54

po me deshiren e zoti do jem deri ne diten e fundi te jetes

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Elhamiu prej Sat 26 Sep 2009, 13:56

olsaaa shkruajti:po me deshiren e zoti do jem deri ne diten e fundi te jetes


moterrr

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12929
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Sun 27 Sep 2009, 00:40

SE DI...Se di neser le te flasin per keto
Jane vargje shpirti se tė dua!
Mos me kurthoni me vepra si ato
se une ashtu kurrė nuk dua!

E them edhe sonte nė kėtė mesnatė ?
E dua me zemer shpirti mė bėhet hi!
Me preu shpirin dhe zemren me shpatė
Por fund nuk kam ne dashuri!

Te gjitha keto le te ngelin ne leter
Me ditar ndodhishe i kam me vulė !
Dashuria kurrė sbehet e vjeter
se nuk ėsht prej penjsh te behet pelhurė...!
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 27 Sep 2009, 14:34

e pres nje dite te vi qe te realizohen e gjith deshirat e keture qe shfletoin kete forum

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17622
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Aristogata prej Sun 27 Sep 2009, 14:43

e pres te vij nje dit qe te shoh dike

firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10699
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Mon 28 Sep 2009, 13:26

UNĖ PĖR TY NDJEJ !


Kete letėr te perlotur
ta shkruaj , po ti se lexon !
Te kerkoj gjithkah
Eh! sa me mungon!


Te ruaj ne brendi te zemrės
ty kurre nuk te largoj !
Si u largove prej femrės
qe shume te dashuroj!

Kujtohu se cka me flisje
si i harrove ato vite !
Gjithmon me peshperisje
deri ne qiell me ngrite.

Perse me perlote syte
qe the se i kam te artė ?
Une per ty gjithmon ndjej
dashuri te zjarrtė !

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 28 Sep 2009, 16:45

e pres te vi ajo dite qe njerezit te kthehen ne trojet e veta

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17622
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Tue 29 Sep 2009, 01:33

E ndjeni deshiren time


E ndjeni deshiren time
kam nje lutje per mėshirė

Dua voglushin me gezime
ta rris ne jete si ma mirė !
Me merr malli t'i degjoj zerin
e kam rreze per cdo agim

Dua ta shikoj tek rritet
te behet burrė i ditur trim!


E kam jetė , e kam shpresė
per te ne shtigje rrugetoj

per te nuk kam pertese
qe ta rris e shkolloj!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Thu 01 Oct 2009, 22:25


Edi zemra ime!


Kur te shikoj Edi, mijėra drita dalin..
Nuk mund te te them atė ndjesi
me rrokullisen lot e shembin malin
ne zemren time ka shume vetmi!

Ti Edi, Ylber je berė i nje kuptimi
kuptimi jot eshte jeta qe dua!
Nese me dalin thinjat nga pikėllimi
ne jete ty do te jap bardhesi !

Fjalet tua Edi si trandafilat
zeri jot cicerrime bilbilash
Me ka ndez malli ne shpirt fitilat
se te shikoj mes bandillash

Edhe kur nuk je me mua me shikon
te kam engjell qe me jep jetė
me keto vargje zemra me renkon
se paty tash jam vetė !

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Lukja prej Fri 02 Oct 2009, 08:43

Vargje te dhimbeshme Olsa, vetem nje nene mund ta kuptoj se qfar dhimbje mban brenda zemres Olsa.

firma.................................................................................................................................................................................
Njeriu i gezuar eshte si dielli, shendrit atje ku deperton.
avatar
Lukja

Shteti : Prishtine
Postime : 688
Kyējet nė forum : 11146
Regjistruar mė : 05/11/2008
Profesioni : Ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi