» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


E pres nje dite te vije

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Sun 04 Oct 2009, 01:08

EDI! LOJERAT T'I RUAJ !Me mall e pres takimin bir
Lojėrat qė bleva t'i ruaj!
S'mundem pa lot , pa ty vėshtirė !
Qdocast te te shof-vuaj!


Tė tė shikoj syrin , dhe shtatin sa je rritur?
Kush tė dha mėngjesin, dhe darkėn ty ?
Unė nėpėr ėndėrra dal per tė tė pritur
me rrjedh ujėvarė loti nėpėr sy!

Tani kur tė shkruaj, i fshiva
se me prishin vargun, frymėzimin !
Sa do tė tė perqfoja tė tė kisha
mos dilte i trishtė malli pėr rimimin!


Edituar pėr herė tė fundit nga olsaaa nė Sun 04 Oct 2009, 01:14, edituar 1 herė gjithsej
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Sun 04 Oct 2009, 01:10

Lukja shkruajti:Vargje te dhimbeshme Olsa, vetem nje nene mund ta kuptoj se qfar dhimbje mban brenda zemres Olsa.po jan poezi qe dalin nga zemra ime edhe gjdo nen e kupton ket flm qe ti te pakten me kurton respekt
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Kle@Love prej Sun 04 Oct 2009, 11:36

e pres nje dite te vi qe mos te kete vuajtje

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17622
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Arjana prej Sun 04 Oct 2009, 11:53

olsaaa shkruajti:EDI! LOJERAT T'I RUAJ !Me mall e pres takimin bir
Lojėrat qė bleva t'i ruaj!
S'mundem pa lot , pa ty vėshtirė !
Qdocast te te shof-vuaj!


Tė tė shikoj syrin , dhe shtatin sa je rritur?
Kush tė dha mėngjesin, dhe darkėn ty ?
Unė nėpėr ėndėrra dal per tė tė pritur
me rrjedh ujėvarė loti nėpėr sy!

Tani kur tė shkruaj, i fshiva
se me prishin vargun, frymėzimin !
Sa do tė tė perqfoja tė tė kisha
mos dilte i trishtė malli pėr rimimin!


bravo motrushe e meriton te quhesh poete
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15061
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Sun 04 Oct 2009, 23:49

vera jan poezi qe dalin nga shpirti im pa menduar kurr per poete

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Mon 05 Oct 2009, 19:12

EDI IM - GĖZIMI IM !


Bashkė me Edin kur mė vjen
arrin gėzimi, lumturia,
Sa thellė zemra ime ndjen
ēdo tė thotė dashuria!


Ato ēaste bėhem ujvarė
po si uji qė del nga gurra
njė gėzim mė bėn tė marrė
nuk e di se sa e dua!

Edi , ėshtė pėr mua yll
Edi , ėshtė gėzim i im!
tek e shikoj si lis ne pyllė
mė bėhet Diell qė sjell agim !

Nis me vedi shume mendime
nis shumė vargje pėr poezi !
Janė ninula, dhe ledhatime :
Tė rritet Edi me shpejtėsi!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Vizitor prej Mon 05 Oct 2009, 19:59

Olsa behu e forte, mblidh forcat e tua nga jane dhe nga nuk jane dhe lufto qe Edit ti japesh femijerine qe cdo nene ka menyren me te mire per ta bere.Mos ja shto vetes trishtimin duke i zvendesuar fjalet e dashurise per femijen ne rrjeshta britme.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Thu 08 Oct 2009, 14:07

Arla do te luftoj per te deri ne diten e fundi te jetes tim , ashtu si i ka hije nje nene te rris femijen e saj flm per postimi dhe fjal te embla qe shkrove..

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Thu 08 Oct 2009, 14:08

PER TY EDI JAP GJITHĒKA


Tė isha me ty Edi do ish pranverė
Edhe Hėna do mė bėhej Diell nė errėsirė !
Pa ty me duken ditėt me shi dhe erė,
mė rrjedhin lotėt pa hir !

Ēfarė trishtimi kam, ēfarė ėndėrrash shikoj
Tė puth duarėt, tė lėmoj shtatin!
Por zgjohem e vetmuar nis e rėnkoj
diēka e padukshme mė ndrydh shtatin!

Me ty mė zbukurohet natyra dhe qielli
Lartėsive nė net mė i bukuri yll !
Me e kėndshmja lule mė e zjarrta rreze
se shtati dhe rrita me bėhen si pyll!

Pėr ty e shikoj se si me dalin thinja
Pėr Ty o bir jap gjithcka qė kam!
Je berė shpirt se nuk je vetėm brinja
Prej ku Eva nga Adami u ndanė !

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Sat 10 Oct 2009, 01:36

KUR TĖ RRITESH TĖ BĖHESH BURRĖ !

Tė afrohet ditėlindja Edi im !
Nė sofėr tė pres tė festojmė !
Nėntori tė solli dhe ndjej gėzim
Por, pandal sytė lotojnė !

Do tė tė blej dhurata pėr atė ditė
Por, sėrish mė bėhet se ėshtė pak
Se desha ndryshe tė ndjehesh nė rritė
ndaj tė ndjej nė damar e gjak!

Tė shkruaj kėto vargje kur ti je nė gjumė
Por , ti tė vėrtetėn akoma nuk e di !
Largėsia jote mė krijon dhunė
malli mė djeg, bėhem hi !

Si tė tė them gėzuar me jetė tė gjatė
Datė e madhe pėr mua nė nėntor
Edhe kėto lot t'i shtoj nė uratė
qė ti i gėzuar tė jeshė ēdo orė !

Edi im! Kur tė rritesh tė bėhesh burrė
Tė jetosh me grua e tė lindish fėmijė !
Do tė kuptosh pėrse malli mė dogji furrė
Thinja mė dolėN - tė ndjeshe ti lumturi!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Sun 11 Oct 2009, 16:39

https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk ja vlen te shikoni edhe ket videjo

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Sun 11 Oct 2009, 18:20

DO TE SHKRUAJ PER TY

Se di si tė vij tek ti Edi im!
Nuk e di a ke pushuar nga vaja!
Mua mė lotojnė sytė si shi !
Se prej shpirti tė ndaja!

Se di a tė dhan tė darkosh shpirti im!
Tė kam pėllumb qė nė shtigje mėrgon!
Unė gjithmon jam pėr ty nė pikėllim
Asgjė mė nuk mė shėron!

Se di si e shikon rrezen e agimit
Sa horizontet e shtigjeve unė tė dua!
Tė kėrkoj o bir , e nuk dal prej frymėzimit
se lotėt mė rrjedhin krua!

Si na ndanė? E kuptove dhe ti ndarjen!
E kuptove mallin ēka do tė thotė nanė ?
Gjithė ditėn dhe naten une bėj lot
E errėt mė duket dita si natė si pa Hėnė !

Rritu bir, tė mė falish bardhėsi agimi
Se vetėm ti mė shton lumturi pėr jetė !
As vitin se mbushe kur pėrjetove hidhėrimin
Unė dua njė shekull tė jetosh i gėzuar dhe i qetė!

Le tė bijnė pikėllimet mbi mua
le tė bijnė vuajtjet, dhe tė gjithė anatemat!
Por unė s'tė lė kurrė se shumė tė dua
do tė shkruaj pėr ty vargjet, poemat!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Arjana prej Sun 11 Oct 2009, 18:22

e pres nje dite te vije te me shohi e mua
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15061
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Sun 11 Oct 2009, 22:23

e pres nje dite te vi e te lulzoj gjdo gje

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Arjana prej Sun 11 Oct 2009, 22:50

e pres nje dit te vij qe te krenohem per te
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15061
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Mon 12 Oct 2009, 01:59

DUA TE BEHESH MALKur jam larg teje po derdh lot
Njė lumė ėshtė bėrė, njė liqen
Me dritė kandili tė kam kėrkuar
mu bėre se je diogjen.

Nuk desha tė mbes ashtu me vaj
nuk desha as pėr ty trishtim
gjithmonė nė zemėr tė mbaj
se ty tė kam agim.


Nė thirravanjė jam , se tė dua
Ti Edi, mė ke bėrė tė tillė !

mė rrjedh malli si njė krua
Pėr ty gjithmon jam si shtyllė!


Pėr ty jam njė blerim pranvere
Gjithcka nė jetė tė fal

Nuk e shpreh as kėsaj here
se dua tė bėhesh mal...


firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Tue 20 Oct 2009, 23:35

NESĖR DO TĖ FLAS PĖRPARA DRJETĖSISĖ!Nesėr do tė flas pėrpara drejtėsisė !
Nesėr, duan tė mė bėjnė gjyq !
Ku ndahet zemra prej zemrės , dashurisė ?
Si ndodh ky absurd, ky hiē!


Sonte mendohem pėr atė procedurė
me atė ngatrresė vrastare!
Mė ka vėnė tė gjallė nė murė ,
Mė ndan nga Edi - zemra IME mitare!

Do t'ua them se nuk ndahem kurrė prej tij !
Ai mua mė jep jetė se ėshtė gjithėsia !
Ndaj jam krenare do tė shkoj tė flas,
Se kurrė nuk ndahet zemra nga dashuria!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Geri prej Wed 21 Oct 2009, 00:02

E Pres te vij nji dit kur dhe shpirti im mund te ndihet noi her i qet dhe mund qe te fal na pak ngrohtesi
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16218
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Voglushja prej Wed 21 Oct 2009, 10:06

E pres nje dite te vi dhe te takoj Gerin

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12415
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 28 Oct 2009, 11:54

MĖ GĖRRYEN PIKĖLLIMIThash se per ty dua jetėgjatėsi
Tė bėhesh shekullor zemra ime!
Mjaft mendoj nga kjo largesi
tė ndjej si rrezja kur hap agime.
Pa ty ku mundem keto net te gjata
me gerryen pikėllimi me therr si shpata!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 28 Oct 2009, 11:54

E MBJELL ME LIRIKA


Edhe sonte me zjarr frymėzimi
Edhe sonte ti mė bėhesh dritė.
Do tė tė shikoj ēerpikun si lule blerimi
tė ndjej hapat qė trokllijnė nė pritė ?
Je berė krijesa me ėmbėlsi nektari
e mbjell me lirika ate hapėsirė ugari...

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 28 Oct 2009, 11:54

MEDITIM


Si u prish moti
si vetėton oshetima
mbetėm kot se koti
te na percellojė bryma !

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 28 Oct 2009, 11:55

Ne serish ma te ri


Sa kohė endemi nėpėr mistere
askund njė vend pėr tė marrė frymė tė lirė.
U kallėm me mall e me dashuri tė ėndėrruar
brezat u plakėn me heshtje!
Ne sėrish ma tė ri pėr kėngėt e shpresės
Netėt me zjarr e me dritė i mbushim!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 28 Oct 2009, 11:55

Ne zgripe rrugetimet


U nisa tė arrijė tek shpresa
shekulli i kerleshjes heshti.
Pa stinė nė vite tė lotėve
vargani i lumenjve tė pikėllimit
Nuk kishin ylber horizontet
Nė zgripe rrugėtimet!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 28 Oct 2009, 11:57

Sonte


Nėpėr rrathėt e tymit tė cigares tė sodis
Voglushi im Edi!

Cilėn ėndėrr shikon nė gjumė
ēka mendon nė kėtė errėsirė ?

Unė pa ty e kam vėshtirė !

Tė kam vėnė nė profil tė dukjes
se dua tė tė shenjtėroj!

Ku ka ma tė dashur se krijesa
Pėrse tė mos tregoj!

Nėse vargjeve u vjen loti
le tė njomen zanoret dhe rimat !

Pa ty voglushi im Edi

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 28 Oct 2009, 11:57

VOGLUSHI IM !


Sa herė flas me ty - sa herė klith per ty
nė shpirt e ndjej dridhejn, e loti me lag
si yje - ndriēojnė vargjet , me verbojne ne sy
strofat bėhen Diej! Po ti gjithmon larg.


Dhe vullkan i blertė , me behesh si mal
ka magmėn nektar ! Behesh ėmbelsirė !
merr hije pranvere - Tė prehem une dal
shndėrrohet thesar ēdo shikim i lirė !

Nė drejtim t'njė shtegu - shpresat i kam lidh
me fton per qetėsi ! Me fton te mbijetoj
Por s'prehet dot zemra - me pranga zinxhire
se, ndjen dashuri...! Pa ty nuk jetoj!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Fri 30 Oct 2009, 12:20

Sonte


Sonte mė ka ngrirė gėzimi
gjymtyrėt mė lėshojnė , loti mė pikon

nė rrjedhė tė kohės turfullin hidhėrimi
nė gotėn e vetmisė mbaj kristalin e mallit

E vėrteta pėr dhembjen ėshtė ngujuar
Nė shpellėn e dreqit ėshtė rritur shėmtia

Sonte mė ka ngrirė gėzimi
me heshtje i flas qėndresės!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Fri 30 Oct 2009, 12:20

Tė mblidhen ditėt e agimit tim

Hesht ! Se mė lidhet fjala nė grykė.
Por, mendimet mė shkojnė gjithkund.
Me klithma e rėnkime zemra mė derdh mall
pėr voglushin qė flen kėto ēaste apo qan
ėshte i urėt , i etur apo fle pa jorgan
tė lutem errėsirė e natės e ruaj
tė rritet e bėhet burrė se atė e kam
pėr tė mbledh forcė tė ndez xixat e shpresės
tė mblidhen ditėt e agimit tim.

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Fri 30 Oct 2009, 12:21

MĖ GĖRRYEN PIKĖLLIMIThash se per ty dua jetėgjatėsi
Tė bėhesh shekullor zemra ime!
Mjaft mendoj nga kjo largesi
tė ndjej si rrezja kur hap agime.
Pa ty ku mundem keto net te gjata
me gerryen pikėllimi me therr si shpata!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Fri 30 Oct 2009, 12:22

E MBJELL ME LIRIKA


Edhe sonte me zjarr frymėzimi
Edhe sonte ti mė bėhesh dritė.
Do tė tė shikoj ēerpikun si lule blerimi
tė ndjej hapat qė trokllijnė nė pritė ?
Je berė krijesa me ėmbėlsi nektari
e mbjell me lirika ate hapėsirė ugari...

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Fri 30 Oct 2009, 12:22

MEDITIM


Si u prish moti
si vetėton oshetima
mbetėm kot se koti
te na percellojė bryma !

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Fri 30 Oct 2009, 12:22

Ne serish ma te ri


Sa kohė endemi nėpėr mistere
askund njė vend pėr tė marrė frymė tė lirė.
U kallėm me mall e me dashuri tė ėndėrruar
brezat u plakėn me heshtje!
Ne sėrish ma tė ri pėr kėngėt e shpresės
Netėt me zjarr e me dritė i mbushim!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Fri 30 Oct 2009, 12:23

Ne zgripe rrugetimet


U nisa tė arrijė tek shpresa
shekulli i kerleshjes heshti.
Pa stinė nė vite tė lotėve
vargani i lumenjve tė pikėllimit
Nuk kishin ylber horizontet
Nė zgripe rrugėtimet!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Fri 30 Oct 2009, 19:15


firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Sun 01 Nov 2009, 23:42

MOTIV


Patjetėr te arrijė nė cak
atje ku netet i dorėzohen agimit
dhe drita fshin me gomė errėsirėn

Nuk ka kush e mban ēelsin e dryrit per tė mbyllė
gjithe kėnget e mia janė rreze qe hapin
dhe pushtojnė me mirėsi

Nje dite do t'ia them gjithe ėndėrrėn
kalorsit tė frymėzimit,
dhe do tė shtrihem nė detin e lirikės !

S'do te kete vjeshtė nė shpirt
as errėsirė ku ndizen e shuhen meteorėt
do te ketė jehonė .

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Sun 01 Nov 2009, 23:42

KENGA IME ME LOT


Mė shkojnė vėrdallė frymėzimet
misteri ka pėrmbyll franxhitė
me errėsirė ka shpallė mbretėrinė

Janė nis Krushqit qė vrasin shpresėn
Bajraktarė tė mbarė pėrgjakjesh
pse derdhin helm nė dashuri!

Le tė turren pulbardhat nė liqen
peshku i artė ka rėnė nė lak
pėrralla e Hirushes e dehu

E kanė gjetur kėpucėn e humbur
askund nuk ka kėmbėn qė i bėn
kėnga ime me lot .

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Sun 01 Nov 2009, 23:42

Vjeshtė !


ėsht zverdhur gezimi dhe si gjeth bie buzeqeshja
kerkon lulen qe rritet pa pergdhelje nėne.

Kryeneēe bėj serenaten me vrushkuj lotesh qe rrjedhin
Ia bashkangjita frymėmarrje me klithma vetmie

Tani rri mendoj se si dalin yjet ne errėsirė
sa here Dielli nuk eshte , dhe nuk ka pranvere

Do te bleroje shpirti im vjeshte te ndizen lulet
dhe kenget qe sjellin gjalleri e gezim ne shpirt?

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:33

NĖ LUFTĖRADiēka befas vjen mė pėshpėrit
ia kuptoj nga larg mirėsinė:
E pres te vijė edhe ajo ditė
Nė kuvendim ta mund befasinė !

Frymėzimi nė mesnatė mori arrati
Njė engjėl me tha keni gėzim !
Unė permes tymit te cigares ndjeja vetmi
mendimet me shpienin nė udhetim!

Mė degjoni tė nderuar dua t'u them .
Pse dalin mendime tė pakuptuar ?
Me shtriga e demonė denbabaden
Nė luftėra - me nderė, i kam fituar...!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:36KUR JAM ME EDIN


Sonte gjumi nuk mė merr , shkoj zjarr
agimin e pres tė shkoj pėrpara!
Edin do tė shkoj herėt ta marr
se vullkan pikėllimi mė pret si shara!

Kjo ėshte jeta ime e gėzimit, mė nxjerr nga humbella
Kur jam me Edin ngjitem lartėsive tė qiellit
Pa tė gjithė pallatet mė duken si shpella
se ai ėshtė pėr mua ngrohtesia e Diellit !

Jam e ngrirė pa tė por, ai mė bleron
frymėzimet e mia marrin blerim
ato ēaste zemra mė kėndon
jam lule pranvere qė shpėrthej gėzim!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:37
KUR JAM ME EDIN


Sonte gjumi nuk mė merr , shkoj zjarr
agimin e pres tė shkoj pėrpara!
Edin do tė shkoj herėt ta marr
se vullkan pikėllimi mė pret si shara!

Kjo ėshte jeta ime e gėzimit, mė nxjerr nga humbella
Kur jam me Edin ngjitem lartėsive tė qiellit
Pa tė gjithė pallatet mė duken si shpella
se ai ėshtė pėr mua ngrohtesia e Diellit !

Jam e ngrirė pa tė por, ai mė bleron
frymėzimet e mia marrin blerim
ato ēaste zemra mė kėndon
jam lule pranvere qė shpėrthej gėzim!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi