» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


E pres nje dite te vije

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:40

PSE DUHET TE NDAHEMI ?

Pse duhet tė ndahemi
sa ndjejė hidherim !
dua fortė tė mbahemi
errėsirės t'i bėjmė agim!


Zemėrzitė terrin e duan
tė ndezin e shuajnė meteorė !
Mos krijo acar e furtunė
Nė shpirtin tonė ngricė e borė ?!!

Tė dal me vargje nė pritė !
Ēdo ēast nė zonėn e vėzhgimit !
Pėr Edin shtigje dua pėr rritė,
ti japin krenari i si trimit!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:41

Te kete Gezim!


Nuk e dua ta ndjej trishtimin
Prandaj gjithmon rrezatoj dashuri
nė agimin tim nis ėndėrra e zgjimit
pėr tė arri aty ku dua tė rri!


Do tė hesht sonte! Do tė flas nesėr !
Mund tė shpėrthej si bombė ! Nuk e di!
tė ndjek dreqėrit qė shitojnė ēdo zemėr
e mbjellin gėzimin me zi!

Do tė nisem nė shtigje tė arrij
me vargje tė ndėrtoj njė lindje
tė valojnė flamujt pėr kėtė mirėsi
tė ketė gėzim, rritė dhe rilindje !

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:42

UNĖ TY TĖ PRES


Dua tė prehem, tė ndjej se si gjumi vjen
por Ti, sa mbyll sytė - sa shpejt mė gjen!

Si tė shikoj netėve kur errėsia ėshtė e trashė
mė ledhaton qerpikun e mė thua : Ku je vashė ?

Klith e pėrpėlitem, hesht po si drenushė
si mali me borė , si blerim nė fushė!

Kjo gjendje me ankth mė mban deri nė mėngjes
Eja! Unė tė dua! Unė ty tė pres !

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:42

NDJEVA GĖZIM !!!
Arrite ti !

Unė ndjeva gėzim !

Me ty nisa fjalė tė shkėmbeja ?
Tė flisja ?!


Sa herė hyredalje gėzim e lumturi
i bėja -

pėr tė arritur gjithēka nisja !


Mė arriti dhe forca qė e kam -
Ti Dielli je ?!

Ndriēon -
nga lartėsia njė pėrmase !

Unė e di ?

Ti vjen tė blerosh gjithcka qe ke ?

- T'mė gėzohet zemra mua : - Mos plasė!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:43

Pėr ty !


Do tė nisem horizontit
dhe qiellin do te arrij
shpirtin te sheroj ,
se eshte plotė mirėsi!

As stinėt -
nuk kanė domethenie,
deti qė dallgėzon!
Pa ty kot ėshte jeta - pa ty kot agon!

Je bėrė rrezedritė,
gjithmon bėhesh diell
vetullat si lumenj,
balli jot si qiell !

Sytė te burojnė shkendija ,
buzėqeshja mirėsi !
Pėr Ty !
Ēdo ēast e rast - ndjej dashuri !

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:43

ĒAST FRYMĖZIMI LIRIK


Dėshira ime mbeti nė zgafellė
ia vrane ėdėrrėn, ia ndrydhen shpresėn !

U mbushėn gjithė nivelet e pikėllimit
riguan pa ndal lot sytė e mi!

Mos mė thuaj se je nė vetmi
keto ēaste jam me Ty e do tė jem gjithmonė

do tė lidh penjtė e jetės me qiellin
tė krijoj lirikėn me shi!

Eja! E pres atė ēast tė tė shikoj
kujtimin ta ruaj nė shekuj!

Sa e rėndė mesnata qė u shtri
kėtė ēast frymezimi lirik!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:45

- VOGLUSHIT TIM EDI -

(Voglushit tim me rastin e dy vjetorit.)Si ikėn vitet , tash hyn pėr tri

Tė ruaj kujtimet kur dėgjova vajin e parė !

Si mė digjet zemra dhe shpirti e di

Se jetoj pa ty - e ndarė !Drejtoj shikimet, lartėsisė sė qiellit

Nga mjegullat befas nis tė bijė shi!

Buzeqeshja jote i ngjan Diellit

Shpirt i mamit ! Gjithcka pėr TY!Per Ditėlindjen tėnde unė bėra dhuratė

Edhe kėto vargje i bėra pėr TY !

Nė mendime netėve kur mbes gjatė

Kėrkoj shtigjet t'mė hapin sy!Tė tė shikoj e tė tė ledhatoj Edi im

Se ēdo ēast ti mė mungon!

Nėpėr vite njė shekull me gėzim

Edi! Pėr ditėlindje mami tė uron!


firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Arjana prej Wed 02 Dec 2009, 15:45

e pres te vi nje dit kjo aty ku e presim te gjithe
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15061
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:47

VIJ ME ERĖ BLERIMI


Sa shpejt i ranė maskat
si ngjyrat e stinės kur ndryshon !
Ajo mbeti si mumje -
tė shpifė thashetheme pa pėrmbajtje
ashtu si mjerimin qė e bart nė shpirt
sa herė pėrhumbet !

I thash se vij me erė blerimi
nė lirika -
mė ka shpėrthyer pranvera!

Zemrėn time kritikėt e kuptojnė ēka ndjen,
dhe e shpalosin
domethenien e fjalės qė ndez zgjimin e heshtur.

Jam jehona qė u kėndoj Alpeve
me kėngėn e urtisė
me fjalėt e uratės kėrkoj shėrim
pėr plagėt e shekujve
dhe rritės ia fėrkoj ballin
tė shikojė bardhėsive...!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:47

NĖSE

Nėse pikėllohem -
ėshtė malli qė kam pėr TY
ėshtė mjegulla qė ngritet dhe derdh shi
nga sytė e mi ujvarė e hapit nė kėrkim!

Nėse mendon -
se aq lehtė tė harroj
rikujtohu pėr gjithė tė kaluarėn
kurorė e ngrirė nė kujtime!

Nėse tė vij -
nė erresirėn e mesnatės
mos u frigo nga hapat qė dėgjon
tė sjell jetėn me dritė e ngrohtėsi Dielli !

Nėse jemi tė ndarė -
nė kėtė largėsi
nė zemrėn time je gjithmonė
me vargje tė jap shpirtin tė jetosh!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:49

DO TA NDEZ SHPRESEN E ZGJIMIT
Vjeshta arriti pėrsėri
blerimit iu shtuan rėnkimet , u zverdh
nisi qielli varganin e shiut
mjegullat u ngrysėn nga hidhėrimi!

Sa mė mori malli pėr lejlekėt
ēerdhet nė lartėsi plepash bosh
as cicerrima e dallėndysheve nuk dėgjohet
pos njerėZ qė rendin me ombrela mbi !


Nuk e di pėrse gjithe kjo mungesė
pėr gjėra qė hyjnė nė kujtime
dhe mbesin ėndėrra tė kaluara
pėr tė hapur kaptineėn e frymėzimit!

Do ta ndez shpresėn e zgjimit
dhe do tė kapėrcej horizontet
deri atje ku qėndron nė pritė
vargu i blertė i lirikes !

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:50

RRĖMET VETMIE


Sonte dua tė krijoj jehonė
tė degjojnė yejet
se kėtu nė tokė ka vuajtje!

Mos i besoni errėsirės
qė e sjell furtuna!

Kam ndryshuar qėndrimin
kuptimi pėr tė vėrtetėn
nuk e ka domethenien !

Lindin ngatėrresa
nė nismėn e penguar !

do tė behem e rrebeluar
tė klith nė kohė frymėzimi
Ti - mė ndal frymėmarrjen!

Mos ėshtė ėndėrr e trishtė
rrėmet vetmie ndjej ?

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:50

KETO VARGJE TE LIRA


Nuk ėshtė ujėvarė lumi
loti qė pikoj
as klithma qė bėhet
nuk ėshtė kėngė gėzimi,
Syri kėrkon syrin
jetėsisht ta shikojė
tė ringjallet shpresa
si feniks prej hiri!

Keni parė si zverdhet
gjethin qė merr era
e kalbet nė heshtje
sa tė vijė pranvera
pėr tė ngjallur bimėn
tė dalė lulemira
tė kundėrmojnė jetė
nga vargjet e lira !

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:50

Sonte kam kujtime...


Sonte kam kujtime
rikthej jetėn pas
ndjej mjegulla gjėmime
por zemra s'mė palas,
Jam e fortė si shkėmbi
jam margaritar nga deti
mė dridhet frymėzimi
vargėzoj si poeti!

Frerėt mbaj nė dorė
kah i jap ardhmerise
nuk mė frigon bora
s'kam frige prej stuhisė,
E kam ngrit flamurin
ec per nė fitore
Kėnga ime nesėr
do tė mposhte llogore...firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:52

Sa me ka marre malli


Sa mė ka marrė malli
kam nis tė tė harroj
ku shkoj gjithė kjo jetė
kėshtu na verboj!

Nisem drejt kujtimit
e di kur ishim bashkė
ishte kohė e lumtur
mbeti kohė e lashtė

Nė cilėn ėndėrr ngecėm
si doli ky hutim
kush na ngatėrroj rrugėt
mbetėm pa kungim!

Nė kurorė tė jetės
ne pa lumturi
Sa vuaj kėto ēaste
kam njė tmerr nė gji!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:52

Vij tek ti kur te merr gjumi


Njė vullkan , njė llavė del
brenda meje e kam zjarr
zėri britmė rėnkon nė tel
mė ik zemra si e marrė,

Vij tek ti kur tė merr gjumi
vij njė ninulė tė tė them
sa i bukur - fėtyrė pėllumbi
malli zjarrtė mė rrėmben!

Nga thellėsi e syve rrjedhin
lot tė nxehtė shkojnė valė,
dhe frymėzimet gjithkund bredhin
vargjet bėhen radhė - radhė,

janė pėr ty zemra ime
rima kurrė nuk nėrpritet
tė bėjnė roje , tė pėrgdhelin
trupi shpejt tė tė rritet!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:52

FRYMEZIMETSonte frymėzimet mė kanė pushtuar
jam nė pėrballje, jam nė betejė
se gjumi kush e di ku ka merguar
vargu i kėngės ta rrėfejė !

Sonte ma shumė se gjithcka kam vlerė
le tė krijojnė vargjet njė llogari
ia kujtoj duhmėn e shpirtit qė solli erė
mė bėri tė ndjej - dashuri!

Sonte, vetmia dhe heshtja flasin
dyfish mė oshėtin mungesa pėr ty !
Nėse nga inati nisin dhe pėlcasin
ėshtė zjarri qė djeg e tė bėn hi!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:53

Edi - gjithesia ime

Nė djepin e rritės tė shtrova
tė prehesh nga loja , tė rritesh
ca vargje mbi kokė , pėrkushtime
si trim tė ndjehesh kur tė ngritesh!

Tė zgjohesh me rrezet e mėngjesit
Ditės sime t'i japish ngrohtėsi
Unė pres tė dėgjoj zėrin e kėndesit
Mėngjesin ta bėj pėr ty!

NUk e di pėrse loti mė mbeti
tek ēerpikėt u ndal , u pėrlotėn sytė !
pika- pika rrjedhin si dallgė deti
Edi - gjithesia ime , s' ke tė dytė...!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:53

Tri lirika

1.

E nisa lirikėn ,... nuk i dua rimat
pa zė do tė hyj nė brenditė e heshtjes
pjerrtas le tė bijnė rrezet mbi ngricėn
bryma le tė shkojė nga shtati i luleve
qė rėnkojnė e zverdhen me klithma
ku mbeti bukuria dhe era ...


2.

Nė bishtin e lahutės fushat e zėrit
presin telat tė koordinojnė ritmin
tė pėrthyhen gėshtrinjtė pėr tė jehuar
kėga e nizamėve qė e pritėn ditėn
tė kthehen me thinja mbuluar nė kokė
ku ngelėn nuset e mbuluara nė zi...

3.

Kush i prishi notat e pentagramit
ēka u shkrua nė librin e fatit
pėrse ia hapi dyerėt zezonės qė ra
tė ngatėrrojė bardhėsinė e rritės
dhe tė shkrumojė gjithė mirėsinė
qė kurrė se kuptuam se ishte mes nesh...

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Dec 2009, 15:54

|| Tri lirika

1.

Nisi kohė e keqe, shiu e bora bashkė
dėgjohen kėrcėllima e trokitje nė ēati
po zbret qielli i ngrirė tė sejllė ndėrrimin
moti i ri do tė vijė pėr fitore tė re
pėr njė hap pėrpara do tė ngritemi,
ne - njė vjet mė shumė pleqėri mbi shpinė...!


2.

Nė shesh ka dalė e trumbeton vetmia
nga mėrgimi do tė vijnė ma tė varfėr
tė ndezin zjarrin e mallit nė Atdhe
sa djersė e gjak tė mbetur nė kantierė
ku rinohet Evropa , e plakemi ne
qė u nisėm tė rinj nėpėr shtigje!

3.

Nė Tokėn e Kosovės rinohen gjymtyrėt
njė shekull kllapi, njė shekull i zi
i mbeti mbi shpinė si ushujza nė gjymtyrė
ia pinte gjakun dhe damarėt
ia ngulte nė palcė hanxharėt
Kosova nuk u thye, ajo nuk u mposht...!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Arjana prej Wed 02 Dec 2009, 15:59

e pres te vi nje dite ne krahet e mi
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15061
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Drini prej Wed 02 Dec 2009, 22:33

E pres te vij Vera, se na thau dimri hahha
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11846
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Arjana prej Thu 03 Dec 2009, 21:13

e pres nje dit te vi tek lumi drini se kam koh pa e pare
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15061
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga krayzi prej Thu 03 Dec 2009, 21:59

E pres nje dite te vij qe te jem e Diplomuar.
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11401
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga olsaaa prej Thu 03 Dec 2009, 22:30


firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11407
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Te-Li prej Thu 03 Dec 2009, 23:35

E pres nje dite qe synimet e njerezve te drejte te arrijne ne vendin e duhur

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10228
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nga teli

Mesazh nga Te-Li prej Thu 03 Dec 2009, 23:46

olsaaa shkruajti:
VOGLUSHI IM


Do tė marrė malli por, bashke s'do tė na shikosh,
do tė mundojė qė ne prindėrit tu jemi ndarė !
Kur tė shikosh prindėrit e shokėve do tė mendosh
pėrse pate ate fat , do tė tė vijė pėr tė qarė !

Se jeta bir i ka kėto, ti vonė do tė kuptosh
megjithėse do tė tė vije keq, do tė jeshe i pikėlluar !
Unė dua qė ti gjithmon tė mira tė gėzosh
mos tė tė ndodh kėshtu si ne qė tė kemi pikėlluar!

Unė pėr ty pa gjumė jam netėve tė vetmisė
jane ēaste kur lotoj se malli mė pushton!
Pėr ty gjithmon nė vargje i shkruaj dashurisė
tė rritesh si trim se ashtu zemra ime do !

pres njė ditė tė vijė
pres nje ditė tė degjoj
pres nje ditė tė lexoj pė ty
pres....ajo ditė ty autore t'gjallėroj

nuk kam fjalė mė shumė
emocionet shkruajnė nė qetėsi
rreshtat do i lexon edhe ai si unė
njė ditė ai patjeter tek ti do tė vijė

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10228
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E pres nje dite te vije

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi