» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Porosi, udhėzime dhe mendime mbi jetėn

Shko poshtė

Porosi, udhėzime dhe mendime mbi jetėn

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 19 Sep 2009, 17:40

Porosi, udhėzime dhe mendime mbi jetėn Kėshilla dhe mendime me anė tė cilave e bėjmė jetėm e lumtur e pa brenga


1. Ėshtė e mundur tė ndryshojmė krejtėsisht jetėn duke ndryshuar sjelljet tona.

2.Fati qėndron njė jetė tė gjatė, vetėm atėherė kur e ēmojmė, e zgjasim, dhe nėse dijmė se si ti pėrsėrisim gėzimet e jetės.

3. Njė njeri i vetėm mund tė na pengoj nė shkurjen atje ku kemi dashur tė mbėrrijmė.

4. Periudha e urimeve ėshtė rast i volitshėm pėr tė rifilluar marrėdhėniet, duke informuar qeniet mė tė dashura dhe duke iu dėrguar lajme dashurie.

5. ēėshtė bėrė njėherė nuk mund tė zhbėhet mė. Duhet pranuar njėherė e pėrgjithmonė dhe ti jepet fund sė ardhuri keq pėr atė ēka nuk ka qenė e mundur tė bėhėt ashtu si kemi dėshiruar.


6. Shumica e halleve tona janė cikėrrima qė mund tė rregullohen aq shpejt sa janė paraqitur: rrėmuja nė shtėpi, pengesa nė qarkullim, vonesa, pagesė faturash, njė grindje kalimtare. Ti pranojmė kėto ndodhi me mospėrfillje, si rrjedhė normale e jetės. Atėherė do tė ishte e mundshme ta ruajmė disponimin pėr ēfarėdo qė tė ndodhė.

7. Ėshtė fat i madh qė ti bėjmė tė tjerėt tė lumtur pėr inat tė halleve tė tyre.

8. Ėshtė vėmėndja qė ia kushtojmė cikėrrimave prej tė cilave mvaret suksesi i jetės.

9. Buzėqesh! Bile pa arsye. Buzėqesh edhe atėherė kur qėndrimi i tė tjerėve nė pikėpamjet tona ndryshon. Sepse asgjė tjetėr s'ka mė sė shumti qė tė zbut se sa njė buzėqeshje.

10. Tė planifikosh ditėn dhe tė organizosh pėrparėsit e saja, mundėson ta lehtėsosh vetvetėn. Kėshtu mėndja lirohet, bėhet mė e mprehtė dhe mė krijuese Atėherė mund tė mendojmė me gjakftohtėsi dhe tė shkojmė pėrpara nė drejtim tė duhur.


11.Mos synoni shumė lartė, e shumė shpejt. Nė kėtė mėnyrė rrezikojmė qė tė mos arrijmė objektivat dhe tė mbesim i zhgėnjyer. Mė sė miri ėshtė qė tė veprohet nėpėr etapa, sė pari tė caktohen qėllimet shkallė-shkallė. Sepse ēdo fitore e vogėl pėrgatit njė fitore tė madhe.

12. Pėrballė njė dileme, mundohuni qė tė mos kundėrveproni i rrėbyer.Tėrhiquni pėr tė bėrė tė dukshme pasojat e vendimeve. Edhepse kushton shumė mė shtrenjtė nė atė moment, zgjidhe gjithmonė atė qė shkon nė drejtim tė qėllimeve tuaja.

13. Kurrė mos u dėshproni, sepse nė kujtimet tona disfatat e vogla mund tė dalin njė ditė njė fitore e madhe

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17541
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi