» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Perse Njeriu Kerkon Te Dije Ate Qe Kurre Sdo te Dije?!

Shko poshtė

Perse Njeriu Kerkon Te Dije Ate Qe Kurre Sdo te Dije?!

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 19 Sep 2009, 17:43

NJERIU PERHERE NE KERKIM TE VETVETES

...Pse?Cili eshte qellimi i te jetuarit?!'a vlene te jetosh pse dhe per cfare?! cila eshte alternativa me e mire:"Te jetosh qe te vdesesh"apo"Te vdesesh qe te jetosh"?!

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17541
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse Njeriu Kerkon Te Dije Ate Qe Kurre Sdo te Dije?!

Mesazh nga Interesant prej Sat 19 Sep 2009, 17:51

Te gjitha krijesat qe Allahu i ka krijuar te gjitha jetojne, hane, pine, zhvillohen. Por duhet perjashtuar njeriun i cili pervec qe eshte krijuar per te ngrene , pire, zhvilluar, eshte krijuar edhe per te jetuar jeten e tije ne perpikshmeri me obligimet qe ALlahu ia ka parashtruat qe t'i permbahet .

Para se te jetojme te gjithe kemi qene te vdekur, me vone kemi lindur per te jetuar nje jete afatshkurte , nje jete si nje udhetar, per te perfunduar nje dite kjo jeta jone, qe don te thote se do te vdesim ( ka prej njerezve qe vdesin e ka prej njerezve qe ngordhin ! ) , ku me vdekje nenkuptojme kalimin nga kjo bote ne boten tjeter , e cila eshte jeta e varrit, e pas jetes se varrit e cila jete i perket nje intervali kohor, do te ringjallemi ne jeten e perjetshme , ne jeten perfundimtare , ku kush ka punuar ka shpetuar, ndersa kush nuk e ka pergadite veten e tij per kete provim perfundimtar do te pson !

Jeto sa te duash, nje dite do te vdesesh, puno cfar te duash se nje dite do te perfundojne edhe keto, shpreso ne shperblim, dhe jeto me nenshtrim !
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13808
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse Njeriu Kerkon Te Dije Ate Qe Kurre Sdo te Dije?!

Mesazh nga Vizitor prej Sat 19 Sep 2009, 20:04

KLEA shkruajti:NJERIU PERHERE NE KERKIM TE VETVETES

...Pse?Cili eshte qellimi i te jetuarit?!'a vlene te jetosh pse dhe per cfare?! cila eshte alternativa me e mire:"Te jetosh qe te vdesesh"apo"Te vdesesh qe te jetosh"?!

Le te nisemi nga fillimi "te jetosh qe te vdesesh'.Ja vlen te jetosh, te hapesh syte ne mengjes te ndiesh ujin e ngrohte te dushit qe te ben te zgjohesh,te mendosh per diten qe te pret, per pershendetjet qe do shkembesh me njerezit, rruget ku do kalosh dhe te mbushesh me ajer.Te shohesh veten tende si rritesh e plakesh, por qe gjithmone meson dicka.Te luftosh, te fitosh, te rrezohesh e te ngrihesh serisht.Te jesh i gjalle ka kuptim, te vdesesh s'ka kthim.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse Njeriu Kerkon Te Dije Ate Qe Kurre Sdo te Dije?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi