» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sa na demton zilia?

Shko poshtė

Sa na demton zilia?

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 19 Sep 2009, 17:45

Te nderuar anetare
Po hap kete teme,pasi te gjithe,jemi ne nje fare menyre,te sulmuar nga zilia.Por, sa na demton zilia (o ajo qe kemi ndaj te tjereve o ajo qe te tjeret kane per ne)ne jeten e perditshme?Ziline ne e shohim ne ēdo vend,ne ēdo raport(midis vellezerish,shokesh,miqsh,kolegesh).

un per vete skam zili asnje po te me ken skam cfar te bej

Ju falenderoj per pergjigjet!

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17460
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa na demton zilia?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 19 Sep 2009, 19:54

Zilia duhet te jete dhe eshte ne mendjen tone sapo shohim dicka terheqese.Puna eshte qe mos ta demtojme veten ose tjetrin duke u perpjekur te bejme tonen ate qe s'na perket.Po e ilustroj me nje shembull.Une shoh qe dikush ka 3 kokrra molle, gjeja korrekte qe duhet bere eshte tu gezohem ketyre dy kokerrave nese une nuk kenaqem me kaq mund ta blej nje tjeter, kurresesi t'ia vjedh atij tjetrit.Gjithmone njeriu duhet ta mbaj veten dhe instiktet nen kontroll, vecanerisht instiktet negative.Kur nuk arrihet kjo atehere do ndodh qe ate qe ka meshume se ty ose ka dicka qe ti nuk e ke do mundohesh ta sulmosh duke u munduar te duket ne sy te shoqerise ai /ajo qe ti do qe te jete.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa na demton zilia?

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 23 Jun 2010, 22:12

Zilia ka filluar te behet mendja e njeriut Very Happy

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17460
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa na demton zilia?

Mesazh nga Katilja prej Tue 25 Jun 2013, 14:47

Eshte njerezore qe njeriu te kete zili, por kurre nuk duhet teperuar. Cdo gje e tepert eshte gjithmone e demshme.
Per mendimin tim, me keq madje shume me keq eshte te kesh inat nje person qe ka apo eshte dikushi  sesa ta kesh zili. Ndonjehere do e afroja me ambicjen, gjithmone e kufizuar kuptohet,qe te ndihmon per ti dhene shtyse veten, per te nxitur  vullnetin si dhe forcat per te ecur  perpara, per te arritur ne majat e atyre, qe  deri dje kane qene pre e zilise tone.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7114
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa na demton zilia?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi