» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Te famshem e te pasur, por pa asnje diplom ne xhep.

Shko poshtė

rrep Te famshem e te pasur, por pa asnje diplom ne xhep.

Mesazh nga Vizitor prej Fri 25 Sep 2009, 09:31

Ata janė miliarderė dhe idhuj tė miliarda njerėzve nėpėr botė. Por ē’kanė bėrė pėr tė merituar gjithė kėtė? Janė femra e meshkujt tė bukur, kanė aftėsi nė aktrim, kanė zė pėr tė kėnduar. Vetėm pėr tė studiuar s’kanė qenė tė aftė. Pjesa mė e madhe e yjeve tė Hollivudit mund tė quhen shumė mirė “tė pashkollė” pasi njė pjesė e madhe e tyre i ka braktisur studimet qė nė shkollė tė mesme.
Brezi i ri i artisteve siē janė Britney Spears, Jessica Simpson, Avril Lavigne etj, kanė vendosur t’i pėrkushtohen karrierės muzikore nė vend qė tė ndjekin shkollėn e mesme. Njė brez tjetėr para atyre ka denjuar tė regjistrohet nė universitet, por pa e mbaruar kurrė. Brad Pitt, Julia Roberts, Sandra Bullock etj, edhe pse sot janė miliarderė, para shumė vitesh kanė vendosur tė ndėrpresin studimet universitare.
Tė famshėm dhe pa shkollė
Nė shumė profesione mungesa e njė diplome pėrkatėse do tė ishte problem. Por jeta ėshtė ndryshe nė Hollivud. Nga 20 aktorėt dhe aktoret mė tė paguara tė Hollivudit, listė e revistės Forbes, pasuria totale e tė cilėve arrin 529 milionė dollarė, vetėm dy kishin njė diplomė Universiteti, Adam Sandler dhe Cate Blanchett. Ndėrsa pėr VIP-at qė s’janė aktorė ndryshon puna. Pėr skenaristėt, regjisorėt, prezantuesit, diploma ėshtė mėse e zakonshme. Disa prej tė diplomuarve janė Oprah Winfrey, Steven Spielberg, David Letterman, etj. Sipas psikologut klinik, James Houran, diploma e Universitetit ėshtė diēka krejtėsisht e panevojshme pėr rezymenė e tė famshmėve. Ndryshe nga mė parė kur yjet mbėshteteshin nė aftėsitė dhe cilėsitė e tyre pėr tė rėnė nė sy, sot ekziston njė mėnyrė tjetėr e tė bėrit tė “yjeve”. Tashmė tė jesh i famshėm nuk ka lidhje me aftėsitė apo mundėsitė, por ka tė bėjė me promovimin dhe shitjen tek publiku.
VIP-at e pashkolluar
Ndėrkohė qė mungesa se njė diplome nuk ėshtė ndonjė fenomen i ri nė Hollivudit, emra tė tillė si George Clooney, Brad Pitt, Julia Robert, etj, tė paktėn kanė tentuar tė studiojnė pėr disa vite nė Universitet, pėr ta braktisur atė nė mes. Brezi i ri i yjeve tė Hollivudit shfaq tė dhėna tė frikshme pėr sa i pėrket arsimimit tė atyre qė nė njė farė mėnyrė kthehen nė ikona tė adoleshentėve e tė rinjve kudo nė botė, duke mos mbaruar as shkollėn e mesme. Ato fitojnė shuma tė mėdha parash pa hyrė akoma nė adoleshencė pa pasur rėndėsi fare se sa tė zgjuar janė, ndaj dhe nuk e shohin aspak tė nevojshme tė shkojnė nė shkollė.

Ata qė kanė lėnė shkollėn e mesme

1. Jessica Simpson

Kėngėtare

La shkollėn e mesme “JJ Pearce High School” nė vitin 1977 pėr tė vazhduar karrierėn muzikore

2. Paris Hilton

Trashėgimtare, personazh publik

La shkollėn e mesme luksoze “Dwight” nė Manhatan, tė cilėn e kanė ndjekur mjaft nxėnės qė janė bėrė mė pas tė famshėm.

3.Britney Spears

Kėngėtare

Para ngritjes dhe rėnies sė saj meteorike, kėngėtarja e popit la shkollėn e mesme “Kentwood High School” nė Luiziana pėr tė vazhduar karrierėn muzikore.

4. Mischa Barton

Aktore

Ylli i dramės pėr adoleshentė “The O.C” mbaroi shkollėn Profesionale tė Fėmijėve nė Manhatan nė vitin 2004, por nuk ka vazhduar shkollimin mė tej.

5. Avril Lavigne

Kėngėtare

Kėngėtarja e cila u shfaq nė tregun muzikor qė nė moshėn 16-vjeēare e la shkollėn e mesme nė Ontario, Kanada pasi siguroi njė kontratė me njė shtėpi diskografike.

6. Lindsay Lohan


Flokėkuqja e Hollivudit e
la shkollėn e mesme pėr t’iu kushtuar karrierės sė aktrimit e sigurisht mbrėmjeve tė shumta nė shoqėrinė e alkolit.

Ata qė kanė lėnė Universitetin

1. Brad Pitt

Aktor

Dega: Gazetari, Universiteti i Misurit

2. George Clooney

Aktor

Dega: Transmetim, Universiteti i Kentakit

3. Julia Roberts

Aktore

Universiteti i Xhorxhias

4. Tom Hanks

Aktor

Dega: Teatėr, Universiteti i Kalifornisė
California State University in Sacramento

5. Madonna

Kėngėtare

Dega: Kėrcim modern, Universiteti i Miēiganit

6. Sandra Bullock

Aktore

Dega: Dramė, Universiteti i Kalifornisė Lindore

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

rrep Re: Te famshem e te pasur, por pa asnje diplom ne xhep.

Mesazh nga Lukja prej Fri 25 Sep 2009, 10:59

Kjo nuk eshte qudi Erisa te till pa diplom ne gjep ka mjaft edhe ne udheheqesin ton fatkeqesisht.

firma.................................................................................................................................................................................
Njeriu i gezuar eshte si dielli, shendrit atje ku deperton.
avatar
Lukja

Shteti : Prishtine
Postime : 688
Kyējet nė forum : 11059
Regjistruar mė : 05/11/2008
Profesioni : Ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

rrep Re: Te famshem e te pasur, por pa asnje diplom ne xhep.

Mesazh nga Drini prej Fri 25 Sep 2009, 20:29

Pa asnje dyshim se ne koherat e turbullta ata qe kane diploma (te merituara) jane jasht rrjedhave te jetes, sepse politika, biznesi dhe cdo gje ne jete eshte ne kthetrat e mafias...dhe truri aty nuk ka ndikim, por ndikim ka forca, dhuna...
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11759
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

rrep Re: Te famshem e te pasur, por pa asnje diplom ne xhep.

Mesazh nga olsaaa prej Fri 25 Sep 2009, 23:30

Nuk ka hjeshi te shikosh te gjith me diplma se do mbaroj shteti pastaj , vaj halli per ne se ca na gjeti po dulen te gjith me diploma....

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11320
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

rrep Re: Te famshem e te pasur, por pa asnje diplom ne xhep.

Mesazh nga Katilja prej Mon 22 Apr 2013, 18:16

sa mir dop isht gjithshka e leht per tgjith

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7189
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

rrep Re: Te famshem e te pasur, por pa asnje diplom ne xhep.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi