» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pyetje ku shihet kendveshtrimi juaj per ceshtje !!

Shko poshtė

Pyetje ku shihet kendveshtrimi juaj per ceshtje !!

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 05 Oct 2009, 18:17

Pershendetje

Me poshte kam vendosur disa pyetje dhe do kisha deshire te shoh veshtrimin tuaj mbi ceshtjet qe ato kapin.
Pres me interes pergjigjet tuaja!

1) Ku mbaron zgjuaresia dhe ku fillon budallalliku?
2) Dikush lind i zgjuar apo behet?
3) Ne e kontrollojme trurin apo truri neve?
4) Nese vdekja fshin gjithcka, c'kuptim do i mbetej jetes?
5) Ndergjegja drejton jeten apo jeta ndergjegjen?
6) Thone se me kalimin e viteve njeriu ndryshon, mos kemi te bejme me vdekjen e njepasnjeshme te personaliteteve -ose lindjen e personaliteteve te reja- ne te njejtin person?
7) Kur, dicka quhet e drejte dhe kur e padrejte?
8) Ku mbaron e mira dhe ku fillon e keqja (ose ku ndodhet ndryshimi midis te mires dhe te keqes)?
9) Ku mbaron subjeltivizmi dhe ku fillon objektivizmi (nga pergjigjet qe dhate me siper mund te ndani subjektivizmin nga objektivzmi)?
10) Mendoni se e njihni mire veten tuaj, sa mire

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17547
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pyetje ku shihet kendveshtrimi juaj per ceshtje !!

Mesazh nga Vizitor prej Mon 05 Oct 2009, 20:10

1.Zgjuarsia fillon duke reaguar mbi cdo detaj dhe hollesite mbi te, budallaleku duke mos pasur qellime.
2.Behet i zgjuar, te gjithe kemi lindur me tru te squllet me vite e kemi perforcuar ate.
3.Ne e kontrollojme trurin.
4.Vepra qe kemi lene mbrapa dhe mbiemri.
5.Ndergjeja drejton jeten.
6.Ne 100 vite jete ne jetojme shume jete te ndryshme, njehere do luash rolin e budallait, njehere do punosh si puntor e njehere do jesh shefi,njehere do jesh beqar, e pastaj jeten si i martuar, njehere do vuash e njehere do gezohesh.
7.Dicka quhet e drejte kur qellimi justifikon mjetin.
8.Jane te brabarta qe te dyja, jane ne harmoni me njera tjetren po qe ne nuk e dime akoma, ose nuk duam ta pranojme.Eshte njesoj kur dita ja le vendin nates.
9.Subjektivizmi mbaron kur mbi te ke ndertuar objektin.
10.Nuk e njoh, por i besoj vetes.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi