» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kush ėshtė Dashuria e Vėrtete? Dashuria qė tė gjithė kėrkojmė ! Dashuria pa kushte

Shko poshtė

Kush ėshtė Dashuria e Vėrtete? Dashuria qė tė gjithė kėrkojmė ! Dashuria pa kushte

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 05 Oct 2009, 18:21

Kush ėshtė Dashuria e Vėrtete? Dashuria qė tė gjithė kėrkojmė ! Dashuria pa kushte
Kemi degjuar kenge per te, kemi par filma, kemi lexuar libra, por cila eshte ajo dashuria e vertete sipas jush?
Ne te gjithe duam te na duan dhe te ndjejme dashuri, ne mendojme per te, shpresojme per te, dhe fantazojme gjithashtu, sepse shpesh jeta jone na duket e paplote kur ajo mungon. Nuk mund te quhet ekzagjerim kur thuhet s nevoja emocionale per dashuri pa kushte eshte aq e madhe sa nevoja fizike per ajer dhe ushqim.Disa kan miskoncepte per dashurine e vertete, kur bejme gjera te mira ne sy te tjerve, ata na duan si shperblim marrim dashurine, kur veprojme keq ajo dashuri zbehet.

Dashuria pa kushte- Dashuria e vertete- eshte kaq ndryshe. Dashuria e vertete eshte te duash lumturine e personit tjeter pa patur asnje mendim se cfare mund te duash per veten tende, pra ti nuk kerkon asgje ne kembim.

Nuk eshte dashuria e vertete kur njerzit e tjere na duan kur ne bejme ate cfare ata kerkojne apo kan deshire. Edhe kur ben gabime dhe faj, edhe kur nuk arrijme dot te bejme ate cfare te tjeret duan, por ata nuk ndjehen te zhgenjyer apo te irrituar me ne. Kjo eshte dashuria e vertete Dashuria Pa Kushte.

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17529
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush ėshtė Dashuria e Vėrtete? Dashuria qė tė gjithė kėrkojmė ! Dashuria pa kushte

Mesazh nga Adonisi prej Tue 06 Oct 2009, 13:30

Dashuri te vertete nuk ka. Edhe po te kete, ajo eshte thjeshte e imagjinuar. Ekzistojne dashuri te verteta. Te cilat njerezit i perjetojne ne menyrat e tyre. Nje diqka sado e vogel qe per nje qifte eshte diqka e bukur, per nje qifte tjeter eshte neveritese! Keshtu qe, s'mund te kete dashuri te vertete, perveq dashuri te verteta.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11445
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush ėshtė Dashuria e Vėrtete? Dashuria qė tė gjithė kėrkojmė ! Dashuria pa kushte

Mesazh nga Vizitor prej Tue 06 Oct 2009, 13:55

Mendoj se ka nje papajtueshmeri themelore midis dashurise dhe jetes laike normale.Te flasesh sot per dashurine do te thote te marresh pjese ne mashtrimin e pergjithshe.Ne ditet e sotme vetem nje martire ose i marr mund te dashuroj, keshtu qe i gjithe diskutimi mbi dashurine e vertet eshte vecse nje predikim.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush ėshtė Dashuria e Vėrtete? Dashuria qė tė gjithė kėrkojmė ! Dashuria pa kushte

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi