» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si nota muzike zerin tend kerkoj

Shko poshtė

Si nota muzike zerin tend kerkoj

Mesazh nga ERI DR prej Wed 14 Oct 2009, 21:48

Si nota muzike
Zerin tend kerkoj
Ne shpirtin e zhuritur
Dhimbjen te sheroj

Ne cdo grimce ajeri
Ti sot me mungon
Sic i mungon dielli qiellit
Kur vetetimat ushtojne

Si akord kitare
Eshte zeri jot per mua
Si tingull melodioz
Ndjenja qe aq shume dua.

Te kerkoj ne cd...o cop reje
Ne cdo fjale cdo shikim
Te kerkoj tek vetja ime
Te ky mall qe me perpin.

Te kerkoj ne cdo cope zemre
Ne cdo fjale cdo peshperim
Te kerkoj ne qiell ne toke
Te kerkoj ne shpirtin tim

Si cdo dite ne jeten time
Dhe sot me mungon
Por zoti me qofte deshmimtar
Qe sot me shume te kerkoj.

Ne muret e shpirtit tim
Eshte ngritur nje keshtjell
Nuk te le te shkosh
As te te harroj nuk mund dot


eri
avatar
ERI DR

Shteti : GREQI
Postime : 58
Kyējet nė forum : 10185
Regjistruar mė : 22/04/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi