» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


"Shpresa ..."

Shko poshtė

"Shpresa ..."

Mesazh nga olsaaa prej Thu 15 Oct 2009, 14:53

Mė Lėr Tė Jetoj Mos Mė Bėj Tė Vuaj Kur Tė Mė Kesh Pranė Mė Fol Mos Mė Shiko Si Tė Huaj Qė Kur S'ta Dėgjoj Mė Zėrin Zemra Ime Nuk Rreh Mė Qė Kur Ne u Ndamė Shpirti Im Nuk Ėshtė Zgjuar, Po Fle Nuk Kam Mė Ndjenja Se Ti Mi Vrave Nuk e Di Se Ku Ndodhem Rroj Si e Vdekur Nė Mes Tė Gjallėve Por Shpresoj Akoma Se Mos ēdo Gjė Ndryshon Se e Di Qė Tė Dua Dhe Ti Me Dashuron...
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11323
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga olsaaa prej Thu 15 Oct 2009, 15:50

Shpresa gjithmon vdes e fundit .

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11323
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Arjana prej Fri 16 Oct 2009, 09:24

pa shpresa jeta te duket e kot
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14977
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Vizitor prej Fri 16 Oct 2009, 09:48

Shpresa sjell zhgenjimin,besoni ne veten tuaj ne forcen tuaj te brendshme e jo ne ndjenja humbese.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Interesant prej Fri 16 Oct 2009, 10:56

Shpresa e mban njeriun ne jete !
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13805
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga olsaaa prej Fri 16 Oct 2009, 13:36

shpresa rron sa rron edhe vet njeriu

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11323
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Adonisi prej Sat 17 Oct 2009, 14:12

"Shterrja e shpresave eshte vdekja me e keqe per qdo njeri". Eshte kjo nje thenje e vjeter, e cila perdoret ne filmin " King Arthur".

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11454
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Aristogata prej Sat 17 Oct 2009, 15:18

shpresa eshte ajo qe na mban gjall

firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10615
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga olsaaa prej Sun 18 Oct 2009, 15:34

shpresa vdes gjithmon e fundit

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11323
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga deti prej Mon 19 Oct 2009, 11:39

Njeriu shpreson ngase shpresa eshte per njeriun. Por, pasi qe ajo nuk menaxhohet dhe nuk varet drejteperdrejt nga ne, ajo mbetet vetem shprese. Jo gjithmone shpresa behet realitet, dhe kur nuk behet ,ajo eshte vetem zhgenjim.
I semuri shpreson ne sherimin e tij ndersa i varferi qe te behet i pasur. Pra emeruesi i perbashket i ketyre dyjave eshte shpresa. No comment.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13666
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Voglushja prej Mon 19 Oct 2009, 12:55

Shpresa e fundit vdes gjithmone!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12331
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga olsaaa prej Thu 22 Oct 2009, 00:22

shpresa perfundon kur te vdes njeri

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11323
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Voglushja prej Thu 22 Oct 2009, 00:26

Por njeriu sduhet te jetoj gjithmone vetem me shprese!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12331
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Geri prej Thu 22 Oct 2009, 00:28

Shpresa esht gjeja fundit qe mund te pres nji njeri
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16134
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga krayzi prej Fri 30 Oct 2009, 18:04

Shpresa lind ne kerkimin e saj dhe humb vetem ne boten e te humbureve!!
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11317
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga olsaaa prej Fri 30 Oct 2009, 19:09

Njeri ne momente e fundi kerkon shpresen

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11323
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga krayzi prej Wed 11 Nov 2009, 19:22

Shpresa vjen dhe qendron mbi punėn si era qė zbukuron lulen, si ngjyra
qė ėmbėlson burbuqen, si njė kurorėzim. si njė poezi e mundimevet dhe e
vuajtjevet tona. Punėn e kemi nė muskujt. nė eshtrat. nė rembat dhe nė
dejet. Shpresa vjen e heth njė poezi mbi kėta rengime; derth njė aroinė.
njė frymė. njė kurajo.

Sa m'e madhe tė jetė puna, sa m'i gjallė dhe m'i fuqishmė tė jetė
vullneti. aqė m'e gjerė dhe m'e pushtetshme ėshtė shpresa. Se shpresa
ėshtė bija e punės. Cili prej nesh nuk' e ka vėnė re kėtė: kush prej nesh
nuk ka zėnė njė punė pa shpresė. si me pahir, n-ie zemrė tė thyer. me
mėrzitje nė shpirt dhe. duke punuarė, duke ndjekurė dhe duke pėrparuarė
nė punė. nukė ka parė qė njė dritė dhe njė fuqi e re. e panjohurė dhe e
papandel-iurė i ka lindurė nė zemrė dhe nė nervat?

Pėr tė provuarė mė mirė kėtė qė themi, tė vėrė re njeriu gjendjen dhe
shkallėn e shpresės, kur trupi i ndodhet i shėndoshė, kur kemi shėndetin
nė vėnt. kur jemi me fuqi, kur ndjejmė vehten tonė tė shtyrė pėr punė dhe
aktivitet. me njė fjalė, kur mezi na mban vendi, ahere ndjejmė dhe shpresė
nė vehten tonė.

Po kur jemi si tė pamundurė, kur kemi trupin tė thyerė, fuqinė tė
pakėsuarė, pa shije, pa dėshirė dhe pa vullnet pėr punė, ahere edhe shpresa na ndodhet e dobėsuarė, e thyerė, e shuarė.
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11317
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Drini prej Wed 11 Nov 2009, 21:40

Shpresa eshte forca qe na shtyn te ecim perpara....
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11762
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Vizitor prej Wed 18 Nov 2009, 21:10

shpresa jeton aq gjat sa te kemi frym dhe ne

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 18 Nov 2009, 21:22

Shpresa lind nė kėrkimin e saj dhe humb vetėm nė botėn e tė humburėve!!

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17538
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Vizitor prej Sat 13 Mar 2010, 12:40

nuk ka jete pa shprese, normale sido qe te jete jeta jote, e mire, e
keqe, shume e mire apo shume e keqe, gjithmon njeriu mendon se do behem
me mire, te shpresosh ndihmon te jetosh.


Edituar pėr herė tė fundit nga princesha nė Sat 13 Mar 2010, 12:43, edituar 2 herė gjithsej

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Elhamiu prej Sat 13 Mar 2010, 12:40

shpresa vdes e fundit

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12845
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Vizitor prej Sat 13 Mar 2010, 12:41

Shpresa eshte ndjenje me te cilin njeriu nuk mund te jetoje.. eshte frymarrja e shpirtit dhe motorri i endrrave..
Eshte ajo qe na ve ne levizje, qe na gezon, qe na ben te shohim te ardhmen me me pak hidherim..
Ai qe nuk shpreson nuk jeton..
Iluzioni
eshte tjeter gje.. Kjo varet nga karakteri i njeriut.. shpresa ktheht
ne iluziun kur ti ja vret shpresen dikujt, ja manipulon.. Mendoj se
ketu ka te bej dhe naiviteti njerezor...Ka te bej e kaluara e
individit, komplekset qe ka me jeten reale dhe marredheniet me
njerezit..
Si perfundim shpresat lindin, zhvillohen dhe vdesin si njerezit... Rendesi ka a munde ta jetosh???

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Elhamiu prej Sat 13 Mar 2010, 12:47

princesha shkruajti:Shpresa eshte ndjenje me te cilin njeriu nuk mund te jetoje.. eshte frymarrja e shpirtit dhe motorri i endrrave..
Eshte ajo qe na ve ne levizje, qe na gezon, qe na ben te shohim te ardhmen me me pak hidherim..
Ai qe nuk shpreson nuk jeton..
Iluzioni
eshte tjeter gje.. Kjo varet nga karakteri i njeriut.. shpresa ktheht
ne iluziun kur ti ja vret shpresen dikujt, ja manipulon.. Mendoj se
ketu ka te bej dhe naiviteti njerezor...Ka te bej e kaluara e
individit, komplekset qe ka me jeten reale dhe marredheniet me
njerezit..
Si perfundim shpresat lindin, zhvillohen dhe vdesin si njerezit... Rendesi ka a munde ta jetosh???


pyetja qeka ne fund :

pa shpres nuk mund te jetosh , edhe e gjitha qeka then siper ne shenim

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12845
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 13 Mar 2010, 18:11

shpresa vdes e fundit thone

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17538
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga lindushi prej Sat 13 Mar 2010, 18:24

ai qe humben shpresen ka humbur elle jeten
avatar
lindushi

Postime : 69
Kyējet nė forum : 9159
Regjistruar mė : 10/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Sat 13 Mar 2010, 19:14

shprea asht jeta nuka njeri pa shpres
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10795
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga blerina-kumanova prej Sat 13 Mar 2010, 22:03

Ai njeri qe nuk shpreson ai njeri nuk jeton...

blerina-kumanova

Shteti : Kumanova
Postime : 31
Kyējet nė forum : 9114
Regjistruar mė : 09/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Vizitor prej Sat 13 Mar 2010, 22:10

Shpresa eshte vetem per ata qe ndihen fatkeq.Ata qe ndihen te dobet, dhe jo guximtaret.Nje njeri qe di te luaj zaret e jetes nuk shpreson por realizon, nuk rri te shpresoj po punon, nuk shpreson po mendon.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Sat 13 Mar 2010, 22:15

hahahahaha po punon nuk hpreson po mendon me pelqen shum
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10795
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga lindushi prej Sat 13 Mar 2010, 22:16

arla shkruajti:Shpresa eshte vetem per ata qe ndihen fatkeq.Ata qe ndihen te dobet, dhe jo guximtaret.Nje njeri qe di te luaj zaret e jetes nuk shpreson por realizon, nuk rri te shpresoj po punon, nuk shpreson po mendon.

po ata njerez qe jane te semure nga semundje thuaj te pasherueshme thua ti nga cfare do jetonin sikur mos kishin shpresa cfare do i mbante ne jet nje dite me teper
avatar
lindushi

Postime : 69
Kyējet nė forum : 9159
Regjistruar mė : 10/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Vizitor prej Sat 13 Mar 2010, 22:21

Po te jap nje shembull, nje njeri pesoi nje fatkeqesi, u paralizua, po kurre nuk iu dorezua shpreses, por mendonte cfare do bente, nje telefonate, nje shkrim, nje bisede.Arriti te bente skenarin e nje filmi, beri kerkime mjekesore mbi njerezit me aftesi te kufizuara , dhe kur i erdhi ora u largua si njeriu i hekurt.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Besi prej Sat 13 Mar 2010, 22:21

arla shkruajti:Shpresa eshte vetem per ata qe ndihen fatkeq.Ata qe ndihen te dobet, dhe jo guximtaret.Nje njeri qe di te luaj zaret e jetes nuk shpreson por realizon, nuk rri te shpresoj po punon, nuk shpreson po mendon.

Teorikisht s'guxoje te mos pajtohem.Praktikishte ndryshojne gjerat per cdo njeri,edhe per ty.Shpresa nuk eshte e njellojte.Dikush rri kembkryc dhe sepse i duket gjithcka e veshtire dhe shpreson...,dikush e ben nje hap dhe per nje penges,ndalet dhe shpreson,dikush perkunder pengeasave dhe veshtirsive te medha,nuk ndalet nuk derzohet,vazhdon dhe shpreson per cakun dhe nuk ja lejon vetit ta humbe shpresen.
Thone se "Vdekja me e keqe eshte shterrja e shpreses."
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10850
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Vizitor prej Sat 13 Mar 2010, 22:30

Besi sipas ketij shkrimi po me del se ketu shpresa del si luftetare.Shpresa qe po flitet ketu nuk po zberthehet.Kur ai dikush ben ate hap ai shpreson ne forcen dhe qellimin qe fshihet pas asaj shprese.Po me shume se shpresa ate e mban te gjalle aftesia e tij, per te care me zgjuarsi dhe me nje llogaritje te pagabueshme.Pra shkurt ketu kemi te bejme me persona me lartesi inteligjence dhe strateg te mire ne qellimin e vene.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga memaliaj prej Sat 13 Mar 2010, 23:11

shpesa vdes e fundit po mire eshte te vdes dhe nga fillimi ndonjeher sepse ashtu eshte me mire.

firma.................................................................................................................................................................................
Cdo gje ka bukurine e saj.
avatar
memaliaj

Shteti : TIRANE
Postime : 3003
Kyējet nė forum : 12134
Regjistruar mė : 06/03/2008
Profesioni : arkitekt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Vizitor prej Fri 07 May 2010, 09:49

Njė optimist thotė se gjithēka do tė shkojė mirė. Por nė fakt, ne e dimė qė nė jetė kjo nuk ndodh gjithmonė kėshtu. Ndėrsa shpresa i pranon tė gjitha problemet me tė cilat ndeshemi, dhe pėrmes saj ne shikojmė njė tė ardhme mė tė mirė.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Katilja prej Sat 08 Jun 2013, 11:22

shpresa medet atyne gocave qe do ju bjeri vjehrra me emrin shpresa se do vdesi nfund aaaahaahahahahaaha

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7192
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga albi prej Sun 09 Jun 2013, 22:37

pa shpres njeriju esht i humbur
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12201
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga benita krusha prej Wed 12 Jun 2013, 09:48

Shpresa te mban gjall!!! Njeriu pa shprese JETON pa JETE !!!

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8804
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga albi prej Sat 15 Jun 2013, 00:02

shpresa kur nuk humbe sepse jeta vazhdon
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12201
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Shpresa ..."

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi