» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dashuri apo seks?

Shko poshtė

Dashuri apo seks?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 23 Oct 2009, 23:25

Disa thone qe bejne seks e disa te tjere dashuri. Nga dallon njera nga tjetra?Pse meshkujt e quajne seks ndersa femrat dashuri?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Geri prej Fri 23 Oct 2009, 23:30

Pse na ve ne siklet tani moj hihihi

Them qe meshkujt thon seks nga ajo qe mund te ken dhe noi te dashur tjeter dhe kete se quaj dashuri por seks nga ajo qe e bojn me shpesh

Ndersa per femren anasjelltas kesaj, ajo qe smund te ket tjeter pervec burrit e quan dashuri
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16137
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga olsaaa prej Sat 24 Oct 2009, 00:48

pikrish osht kjo qe thot geri se mashkuli i thot sex se nuk mendon ne grua te perjetshme e femra dashuri se mendon gjithon te jet me at qe ben dashuri edhe qe e dashuron

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11326
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Drini prej Sat 24 Oct 2009, 08:29

Ne fakt une mendoj se eshte dalim shume esencial dhe jo vetem loje fjalesh. te besh sex, mbaron (ndonejhere edhe paguan) dhe ik, kurse te ebsh dashuri eshte te perjetosh ate ndjenje me tere qenjen tende, me cdo qelize te trupit...
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11765
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Interesant prej Sat 24 Oct 2009, 09:10

Nje femer apo mashkull mund te beje sex por te mos kete dashuri, thjesht momente kenaqesie per nje kohe te caktuar. Sex bejne edhe femrat qe e shesin trupin e tyre , por a kan dashuri kjo eshte dicka tjeter. Mendoj se edhe sexi edhe dashuria jane te lidhura njera me tjeren. Sexi eshte ajo qe e verteton dashurine e burrit ndaj gruas dhe anasjelltas.
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13808
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 24 Oct 2009, 21:04

hehe teme shum pikante kjo po mundem ti pergjigjem

sexi eshte nje gje sa per njeriun te kaloj rradhen edhe te kaloj ate moment qe ka nevoje .. dashuria eshte nje gje e mrekullushme kur njeriu e degjon me zemer ate edhe me gjith forcen e trupit te ti ose te saj

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17541
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 24 Oct 2009, 21:11

Fjala seks gjen vend ne fjalorin e te paedukateve, ndersa dashuri tek te edukateve.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Adonisi prej Sat 24 Oct 2009, 21:31

Arla, ne ke ndegjuar te permendet ndonjehere fjala "mardhenje dashurie"? Une jo! Kam ndegjuar nga te tjeret meshkuj dhe femra se kan pasur mardhenje seksuale dhe nuk kan pasur madhenje seksuale. Por asnjehere se kan pasur ose nuk kan pasur mardhenje dashurie! Per mua fjala "seks" nuk eshte vetem e te paedukuarve. Me shume eshte fjale universale, do te thoja. Dhe nese deshirojme te jemi me te "edukuar", atehere nuk do t'na kuptojne te tjeret nese pergjigjemi me " mardhenje" sepse eksistojne mardhenjet shoqerore, mardhenjet e punes, etj.

Fundja eshte pikrishte ky sexi apo mardhenje jashte martesore qe te jemi ketu. Mos te ishte ky, s'do te isha as une e askush tjeter ketu.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11457
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 24 Oct 2009, 21:38

Mardhenie dashurie as une nuk kam degjuar, por nga njerezit e edukuar kam degjuar te thone bejne dashuri.Ashtu sic kam degjuar dhe nga te martuar femra e meshkuj kur thone une bej seks me bashkeshortin / bashkeshorten.
Ketu kuptova ose me shume mu perforcua mendimi qe tani nuk eshte nevoja ta them.....

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Adonisi prej Sun 25 Oct 2009, 23:13

Nuk pajtohem assesi me ndarjen qe e beni ju, ne te paedukuar, qe thone sex dhe te edukuar, qe thone dashuri. Fjala sexe eshte universale dhe nuk tregone vullgaritet ne ditet e sotme te shek. 21. Sidomos ju, Arla, duhet ta dini dhe kuptoni me shume se qdo kush tjetere. Ta shprehe kete mendim nje femer apo mashkull i cili, te cilin e ka kufizuar jeta dhe nuk ka pasur asnje mundesi qe te njoh njerez dhe kultura te ndryshe dhe te mos bej asnje aventure jasht oborrit te vete, ndoshta nuk do te befasohesha. Por, ne kete raste me ju, me duhet ta them se po befasohem, per kete qendrim qe keni!

Respeckte!

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11457
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 26 Oct 2009, 09:08

Une nisem nga ajo qe kuptoj, kur ky term shqiptohet.Pikerisht se eshte nje fjale universale nuk ka ditur te gjej vend ne shoqerine tone.Ata qe kane edukate nuk e kane adoptuar, ndersa vend kjo fjale ka gjetur tek ata me te paedukate.Si femer qe jam me jane drejtuar dhe me fjalen sex dhe dashuri.Pikerisht ne kete drejtim jane ndare dhe kulturat.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Interesant prej Mon 26 Oct 2009, 09:16

Adonisi shkruajti:Arla, ne ke ndegjuar te permendet ndonjehere fjala "mardhenje dashurie"? Une jo! Kam ndegjuar nga te tjeret meshkuj dhe femra se kan pasur mardhenje seksuale dhe nuk kan pasur madhenje seksuale. Por asnjehere se kan pasur ose nuk kan pasur mardhenje dashurie! Per mua fjala "seks" nuk eshte vetem e te paedukuarve. Me shume eshte fjale universale, do te thoja. Dhe nese deshirojme te jemi me te "edukuar", atehere nuk do t'na kuptojne te tjeret nese pergjigjemi me " mardhenje" sepse eksistojne mardhenjet shoqerore, mardhenjet e punes, etj.

Fundja eshte pikrishte ky sexi apo mardhenje jashte martesore qe te jemi ketu. Mos te ishte ky, s'do te isha as une e askush tjeter ketu.


Adonisi

I hijezova pak disa shprehje qe me lene pershtypje ne shkrimin tend. Sa pata mundesi te kuptoj ne fjalin e fundit me nje fjale ke thene : Po te mos ishin marredheniet jashtmartesore nuk do te ishe ti , as te tjeret ne kete bote !? - Te lutem kur flet apo shkruan mendo pak , mos fol ne pergjithesi sepse ketu se paku ne kete forum nuk ma merr mendja se dikush ka ardhe ne kete bote nga marredheniet jasht martesore te prinderve te tyre ? - Te gjihe njerezit ( ka perjashtime ) kane ardhe nga marredheniet e prinderve te martuar e jo te pamartuar , duhet t'i dallojme disa gjera .
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13808
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 26 Oct 2009, 09:19

Hahaha , une jam kopile.

Me tjeter kuptim e ka thene Interesant.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Interesant prej Mon 26 Oct 2009, 09:20

Per ate ia terheqa verrejtjen se njerezit nuk jane Kopila lal, duhet te kemi kujdes se cfar shkruajme, sepse dikush i percjell me vemendje cdo shkronje, e lere cdo fjali !
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13808
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 26 Oct 2009, 09:24

interesant shkruajti:Per ate ia terheqa verrejtjen se njerezit nuk jane Kopila lal, duhet te kemi kujdes se cfar shkruajme, sepse dikush i percjell me vemendje cdo shkronje, e lere cdo fjali !

Jo interesant ishte nje shaka e imja ajo "kopilja".
Adonisi me tjeter kuptim e ka thene ate mendim.Ta shpjegon ai per me teper cfare ka dashur te thote.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Adonisi prej Mon 26 Oct 2009, 21:26

arla shkruajti:Disa thone qe bejne seks e disa te tjere dashuri. Nga dallon njera nga tjetra?Pse meshkujt e quajne seks ndersa femrat dashuri?

Arla, ne fillim nuk i mora keta rreshta, me shpresen se do e permison kete gabim kaq trashanik ne menyre aq te lehte, sa pak kush do ta kuptonte. Por, perveq se nuk e permisuat, ju vazhduat ta mbroni nje gabim te ketij lloi...Ka ideja juaj dhe dikujt-dikujt ketu, qe te beni kete ndarje kaq absurde! Se meshkujt na qenken ata, te cilet, thone sex dhe femrat dashuri?

nga arla prej Sat 24 Oct - 21:11
+
----
-


Fjala seks gjen vend ne fjalorin e te paedukateve, ndersa dashuri tek te edukateve.

Dhe kur te shtojme edhe kete, i bije se meshkujt qenken te pa edukuar dhe femrat te edukuara!!! Hajde absurditet, hajde! Po, edhe sikur te jete e vertete kjo qe thuani ju, se meshkujt thone ashtu dhe femrat ashtu, atehere prap nuk kuptoje se me qfar guximi e bene nje perkufizim te ketille! Vetem per shkak se meshkujt po e perdorken fjalen sex dhe doemos jane te paedukuar dhe femrat qe nuk e perdorin, por e zevendesojne me fjalen dashuri, qenkan te edukuara!
Mos me keqkupto, se nuk po mundohem te mbroje veten, por po i mbroje shume meshkuj te edukuar te cilet e perdorin fjalen sex dhe ka te atill qe nuk e perdorin kete fjale, por qe jane shume te edukuar. Dhe nje kohesisht s'po du me u len disa femrave epitetin e te edukuares, vetem per faktin se nuk po e perdorin kete fjale.
Edukaten e percaktojne shume me teper gjera se sa nje fjale me tri shkronja.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11457
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Adonisi prej Mon 26 Oct 2009, 21:40

interesant shkruajti:
Adonisi shkruajti:Arla, ne ke ndegjuar te permendet ndonjehere fjala "mardhenje dashurie"? Une jo! Kam ndegjuar nga te tjeret meshkuj dhe femra se kan pasur mardhenje seksuale dhe nuk kan pasur madhenje seksuale. Por asnjehere se kan pasur ose nuk kan pasur mardhenje dashurie! Per mua fjala "seks" nuk eshte vetem e te paedukuarve. Me shume eshte fjale universale, do te thoja. Dhe nese deshirojme te jemi me te "edukuar", atehere nuk do t'na kuptojne te tjeret nese pergjigjemi me " mardhenje" sepse eksistojne mardhenjet shoqerore, mardhenjet e punes, etj.

Fundja eshte pikrishte ky sexi apo mardhenje jashte martesore qe te jemi ketu. Mos te ishte ky, s'do te isha as une e askush tjeter ketu.


Adonisi

I hijezova pak disa shprehje qe me lene pershtypje ne shkrimin tend. Sa pata mundesi te kuptoj ne fjalin e fundit me nje fjale ke thene : Po te mos ishin marredheniet jashtmartesore nuk do te ishe ti , as te tjeret ne kete bote !? - Te lutem kur flet apo shkruan mendo pak , mos fol ne pergjithesi sepse ketu se paku ne kete forum nuk ma merr mendja se dikush ka ardhe ne kete bote nga marredheniet jasht martesore te prinderve te tyre ? - Te gjihe njerezit ( ka perjashtime ) kane ardhe nga marredheniet e prinderve te martuar e jo te pamartuar , duhet t'i dallojme disa gjera .

Interesant, ata njerez qe nuk mendojn hiq ne momentin qe shkruajne diqka, jane tjere...Une s'jam nga ata. Une, nuk i beje 5 postime per 1 minut, qofshin me nga dy fjale! Por e beje nje postim ne 5 min. Po flase neper tema te lira, mos te flasim per tema tjera...Edhe ju nuk jeni nga ata qe nuk mendojne hiq ne momentin qe shkruan diqka. Per kete edhe te lexoje ne forum, njejte siq beni ju me mua.
Interesant, meqe jeni musliman dhe mundoheni te jeni nje musliman i devotshem, me thuaj se c'eshte sexi, apo mardhenja seksuale apo te berit dashuri sipas Kur'anit? Ame kete here insistoje t'me sjelle copy paste se qfar thuhet ne kete liber?

Nese une u shpreha me siper ne ate menyre, atehere dijeni se prej se e kam lexuar Kur'anin, kur flas per mardhenje seksuale me shoqeri, u them ( me shaka) a bere mardhenje jashte martesore me X femren?

P;s, ne Kur'an perveq gruas, i lejohet te kete mardhenje seksuale ( jashte martesore) edhe me nje skllave te veten! Pse?

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11457
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 26 Oct 2009, 22:31

Adonisi shkruajti:
arla shkruajti:Disa thone qe bejne seks e disa te tjere dashuri. Nga dallon njera nga tjetra?Pse meshkujt e quajne seks ndersa femrat dashuri?

Arla, ne fillim nuk i mora keta rreshta, me shpresen se do e permison kete gabim kaq trashanik ne menyre aq te lehte, sa pak kush do ta kuptonte. Por, perveq se nuk e permisuat, ju vazhduat ta mbroni nje gabim te ketij lloi...Ka ideja juaj dhe dikujt-dikujt ketu, qe te beni kete ndarje kaq absurde! Se meshkujt na qenken ata, te cilet, thone sex dhe femrat dashuri?

nga arla prej Sat 24 Oct - 21:11
+
----
-


Fjala seks gjen vend ne fjalorin e te paedukateve, ndersa dashuri tek te edukateve.

Dhe kur te shtojme edhe kete, i bije se meshkujt qenken te pa edukuar dhe femrat te edukuara!!! Hajde absurditet, hajde! Po, edhe sikur te jete e vertete kjo qe thuani ju, se meshkujt thone ashtu dhe femrat ashtu, atehere prap nuk kuptoje se me qfar guximi e bene nje perkufizim te ketille! Vetem per shkak se meshkujt po e perdorken fjalen sex dhe doemos jane te paedukuar dhe femrat qe nuk e perdorin, por e zevendesojne me fjalen dashuri, qenkan te edukuara!
Mos me keqkupto, se nuk po mundohem te mbroje veten, por po i mbroje shume meshkuj te edukuar te cilet e perdorin fjalen sex dhe ka te atill qe nuk e perdorin kete fjale, por qe jane shume te edukuar. Dhe nje kohesisht s'po du me u len disa femrave epitetin e te edukuares, vetem per faktin se nuk po e perdorin kete fjale.
Edukaten e percaktojne shume me teper gjera se sa nje fjale me tri shkronja.

Eshte thjesht mbrojtje ideje kjo qe po beni ju.Sepse edukata e meshkujve eshte kaq e dukshme sa nuk e merr dikush mbrojtjen persiper.Nuk e kam prere me thike qe fjala seks perdoret vetem nga meshkujt, por ajo gjen nje perdorim me te gjere ne bisedat qe shtrohen ne tavolina ku ka meshkuj.Nje mashkull me edukate, matet shume para se te thote sex, analizon mire ate qe mund te kete qene seks apo dashuri.Per hir te asaj edukate qe ka nuk permend seks.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Adonisi prej Mon 26 Oct 2009, 22:48

Nuk e di une nese e keni pare me thike apo jo, por di te lexoje dhe aty bazohem. Menyra se si e keni hap temen dhe keni dhene nje s'qarim, me beri te kuptoj se ju, keni kete mendim per meshkujt...Edhe pse ne tema tjera e kam pare te kunderten ne shume raste. Prandaj edhe nuk mund ta pranoja se ky mendim vije nga ju!

Po qka nese mua me ka ndodhe qe ne tavolin me mua dhe me gjere femra te ndryshme e kan perdore fjalen sex apo edhe fjale me vullgare? Une per vete, asnjehere nuk i kam cilesu si te pa edukat keto femra. Ka femra te cilat nuk e perdorin kete fjale dhe asnje fjal tjeter..., por qe une krijoje nje bindje te thelle se nuk kan edukat. Ngaqe nuk din te ken miresjellje ne raport me meshkujt e sjellshem.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11457
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 27 Oct 2009, 20:23

Si ndiheni ju kur perdorni ju fjalen seks dhe si ndiheni kur perdorni fjalen dashuri?Kur i degjoni nga te tjeret cfare mendoni?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Adonisi prej Tue 27 Oct 2009, 22:44

Si per vete, poashtu edhe per te tjeret nuk mendoj asgje. Do te mendoja diqka ne raste se do te ndegjoja te tjeret teksa i perqeshin te tjeret apo nese perdorin fjalen dhune per raste te caktuara...
Fjala sex, me duket shume shume normale mua. Dhe nuk guxoj ti paragjykoj njerezit vetem se e perdorin fjalen sex. Jo pse vete e perdori, sepse une edhe mund te jem i pa edukuar edhe per shume gjera tjera, por nje njeri tjeter qe e perdore kete fjale dhe nuk e njoh, s'ja lejoj vetes qe ta paragjykoje.

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11457
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga olsaaa prej Wed 28 Oct 2009, 11:48

QE TE DYJA SHKOJN BASHKE

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11326
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Drini prej Thu 29 Oct 2009, 20:59

Nuk mendoj se shkojne bashk, sespe ka raste kur bene dashurim dhe raste kur ben vetem seks, pa dashuri fare...
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11765
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Ylliks prej Thu 29 Oct 2009, 23:42

dashuri apo seks
qe te dyjat tok eks
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10955
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga krayzi prej Thu 29 Oct 2009, 23:52

Drini shkruajti:Nuk mendoj se shkojne bashk, sespe ka raste kur bene dashurim dhe raste kur ben vetem seks, pa dashuri fare...

Nuk pajtohem me ty Drinush sepse, sidoqoft te besh dashuri duhet te mendosh ne dike prandaj them se te dyjat jan te pandara!
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11320
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Adonisi prej Thu 29 Oct 2009, 23:53

Po, ka raste kur bejme "dashuri" me dike dhe me mendje jemi tek tjetra! Dhe ne fakt, po mendojme per dike!

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11457
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Ylliks prej Thu 29 Oct 2009, 23:59

Adonisi shkruajti:Po, ka raste kur bejme "dashuri" me dike dhe me mendje jemi tek tjetra! Dhe ne fakt, po mendojme per dike!


asaj i thone - dashurri.
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10955
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Bruneta prej Tue 08 Jun 2010, 20:28

Te dyja bashke s'bene pa njera tjetren s'shte interesante jeta pa dashuri dhe pa seks

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12949
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Drini prej Tue 08 Jun 2010, 22:58

Sex tingellon me ashper, dashuri me bute...por cila femere desheron dicka te bute se!
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11765
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 08 Jun 2010, 23:35

Dashuria eshte te ndjesh kenaqesin e nje trupi

ndersa sexs eshte nje kalim kohe nje apsh qe ka nevoje njeriu ate moment

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17541
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Arjana prej Wed 09 Jun 2010, 00:38

dashuri me ndjenja pa fund
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri apo seks?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi