» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Identiteti seksual sipas shkronjes se pare te emrit tuaj!

Shko poshtė

Identiteti seksual sipas shkronjes se pare te emrit tuaj!

Mesazh nga Vizitor prej Sat 24 Oct 2009, 17:46

Identiteti seksual sipas shkronjes se pare te emrit tuaj.Emrat qe fillojne me shkronje...A...nuk
je romantik ne menyre te vecante,por je interesant ne aksion.Je
gjithmone i zene.Me ty ajo qe shihet,eshte ajo qe fitohet,je ashtu sic
prezantohesh.Nuk ke durim te flirtosh dhe nuk te bezdis fakti kur
dikush eshte i turpshem,simpatik ose eksitues.Rri gjithmone balle per
balle me personin tjeter.Kur behet fjale per seks ajo qe ka rendesi
eshte aksioni dhe jo truket sekrete.Per ty eshte shume e rendesishme
terheqja fizike e partnerit tend.Provat dhe sfidat i sheh si nje
gjalleri qe i jep gjuetise tende.Je i apasionuar dhe seksualisht je
aventurier,me shume sec duket,por nuk tregon verdalle aftesite e
tua.Nevojat e tua fizike jane primare.


Me shkronjen...B...Nxjerr
vibracione sensuale.Te kenaqin gjerat romantike,me vere dhe darke
bashke.Je i lumtur kur merr dhurate si shenje dashurie nga partneri
yt.Te pelqen te jesh e perkedhelur dhe di te perkedhelesh partnerin.Je
shume i/e rezervuar,por para se te besh dashuri,manifeston nje shprehi
butesie dhe dashurie vecanerisht te ngrohta.Mund te kontrollosh oreksin
tend dhe mund te rrish pa sekst nese eshte e nevojshe.Ke nevoje per
sensacione te reja dhe eksperienca te reja,dhe je gati ti kesh.


Me shkronjen...C...Je
nje individ shume i shoqerueshem dhe eshte e rendesishme per ty te
krijosh shoqeri.Ke nevoje per afrimitet dhe te jesh i lidhur me dike.Je
i/e gatshem te bisedosh me nje partner seksual para,dhe pas.Do qe
objekti i dashurise tende te jete mire dhe te jete shoqerisht i/e
pranuar.Sheh partenerin tend si dashnorin/en tend dhe si te dashurin e
jetes.Je shume seksual/e dhe sensual dhe ke nevoje per dike qe e
vlereson dhe qe te adhuron.Kur kejo nuk ndodh,je i/e shkathet dhe i
afte per tu zhdukur me periudha te gjata pa pasur aktivitet seksual.Je
nje ekspert per te kontrolluar deshirat e tua dhe i afte te zgjerosh
marrdheniet e tua si pasoje e oreksit per seks.

Me shkronjen...D...Kur
vendos ne koke dicka,ben cdo gje per te arritur qellimet e tua.Nuk jep
nje pergjigje lehte,por je me edukate dhe simpatik.Nese dikush ka nje
problem e konverton ne tendin.Je lartesisht seksual,pasional,i drejte
dhe i thelle,ndonjehere je posesiv dhe xheloz.Seksi per ty eshte nje
kenaqesi qe te ben te ndihesh i/e plotesuar.Te stimulojne gjerat e
pazakonta qe te bejne te ndihesh i lire dhe i hapur.

Me shkronjen...E...Nevoja
jote e madhe eshte ajo per te folur.Nese personi i takimit tend nuk
eshte nje degjues i/e mire ke probleme per tu shoqeruar me te.Nje
person duhet te te stimuloj intelektualisht ose nuk do te interesoj
seksualisht.Ke nevoje per nje shok/shoqe per dashnor/e dhe per nje
partener krevati.Urren mungesen e harmonise dhe e mos organizimit.Te
pelqen te flirtosh sepse per ty eshte me e rendesishme te stimulosh
aktin seksual ne vetvete,por sa intrigon zemren tende je shume i/e
ndershem.Kur nuk ke nje dashnor/e te mire,preferon te flesh ose te
lexosh nje liber.

Me shkronjen...F...Je
idealist dhe romantik,e ngre dashnorin tend ne piedestal.Do gjesh
partnerin me te mire qe mund te jete.Te pelqen te flirtosh,por nese
dashurohesh je shume i/e drejte.Je sensual,seksual dhe ne menyre
private je pasional.Publikisht tregohesh ekstravagant dhe galant.Ke
lindur romantik.Skenat e dashurive dramatike jane fantazite e tua te
preferuara.Mund te jesh nje dashnor/e shume bujar.


Me shkronjen...G...Ji
i/e bezdis’shem duke kerkuar perfekten me veten dhe me dashnorin/en
tend.I pergjgjesh nje dashnori/e e cila ka nje intelekt te njejte ose
superior me tendin ose dikujt qe mund te rrise gjendjen tende.Je shume
sensual dhe di si te arrish piken maksimale te stimulimit erotik,sepse
kerkon te paarritshmen.Mund te jesh teper aktiv seksualisht,kur gjen
kohen.Puna jote eshte pergjegjesia duke paraprire cdo gje.Mund te kesh
veshtersi emocionale kur perfundon nje marredhenie,por ky nuk eshte nje
problem dhe nuk do mbyllesh seksualisht.


Me shkronjen...H...Kerkon
nje partner qe te realizoje reputacionin tend.Mund te jesh shume bujar
me dashnorin tend,sidomos kur arrin te biesh ne dashuri.Dhuratat e tua
per partnerin/en tend jane gjithmone nje kenaqesi.Para se te
dashurohesh mendon,je disi i/e rreshqitshem per tju dedikuar ketyre
gjerave dhe zakonet e tua te takimeve jane te njejta,te kujdes’shme
ashti si shkujdesia jote seksuale.Je nje dashnor/e i /e durueshem dhe
sensual.


Me shkronjen...I...Ke
nje nevoje te madhe per te qene i dashuruar,i vleresuar...edhe ne punen
tende.Vlereson kenaqesite ekstreme ne seks,sensualitetin dhe kenaqesite
e mishit.Kerkon dashnor/e qe dine se cfare bejne.Je jo i qete dhe i
sakte ne sadisfaksionet e deshirave te tua.Je i/e gatshem per
eksperimentuar forma te reja seksuale.Merzitesh lehte dhe per kete ke
nevoje per aventuar seksuale dhe ndryshime.Je me shume sensual se
seksual,por ndonjehere je krejtesisht devijues ne seks.

Me shkronjen...J...Mund
te jesh shume romantik ose i lidhur me bukurine e dashurise.Te kesh nje
partner eshte gjeja me e rendesishme per ty.Je i/e lire ne te
shprehurin tend per dashurine dhe je i gatshem te kapesh mundesite,duke
provuar eksperienca te reja me partnerin tend duke e barazuar te gjithe
kete me nje shije te mire.Trute te ndezin,do te ndjesh qe partneri yt
te jete menderisht stimulues,nese jo do e kesh te veshtire te mbash
kete lidhje.Kerkon dashuri,embelsi,dhe nje mbremje me qirinj per te
ditur qe je i/e vleresuar.

Me shkronjen...K...Seksualisht
je i/e mrekullueshem,por duhet te konsiderosh me mire vlerat e
personave dhe vecanerisht te tuat.Nuk do ishte ket qe ky motivim te te
frymezoje per tu koltivuar pak me shume,duke nderruar imazhin dhe
pershtypjen qe projekton ne fillim me personat qe takon,dhe me shume me
ata qe te terhqin.


Me shkronjen...L...Je
shume romantik,idealist/e dhe disa here beson se dashuri do te thote
vuajtje.Te terheqin personat qe kane probleme ta pazakonshme.E sheh
veten si shpetimtari i dashnorit/es tend.Je i sinqert,pasional ekstrem
ne seks dhe endrrimtar.Nuk ke nevoje per ndihme per te rene ne
dashuri.Fantazon me filma dhe revista.Nuk u tregon te tjereve per kete
jeten tende sekrete qe ke ne fantazite seksuale.

Me shkronjen...M...Je
emocional dhe i thelle.Kur e sheh veten te rrembyer nga nje lidhje,i
dedikohesh totalusht asaj.Asgje ste ndalon,nuk njeh pengesa.Ti beson
krejtesisht tek dikush qe eshte i njejte pasional dhe intens.Beson ne
lirine totale seksuale dhe kerkon gjithmone te provosh
gjithcka.Energjia jote seksuale eshte e palodhshme dhe te pelqen te
mbrosh partnerin.Je i/e afte te zgjerosh marrdheniet e tua sipas
oreksit tend seskual.Ashtu si shkronja C.

Me shkronjen...N...Je
shume enderrues dhe romantic,nuk ke momente te medha pasionale.Dukesh
i/e ftohte dhe i/ larget,keshtu nuk e ben shume bashkpuntor/e partnerin
tend ne ndjenja,por kjo nuk do te thote qe nuk ke ndjenja per te,por
vetem se ke menyre jo “vetore” per ta treguar.Para seksit per ty vijne
ndejnjat dhe ngrohtesia shpirterore>

Me shkronjen...O...Je
interesant ne aktivitetet seksuale dhe tregon sekretet e tua me te
turpshme dhe deshirat e tua.Mund te ri***ikosh energjine tende seksuale
per te bere leke dhe per te arritur pushtetin.Mund te kesh lehtesisht
periudha te qeta,por je pasional i/e pakenaqur duke kerkuar te njejtat
cilesi tek partneri.Seksi eshte nje marrdhenie serioze i cili kerkon
thellesi mendore dhe ndryshueshmeri,ke aftesi te provosh cdo gje ose
cdo person.Ndonjehere pasionet e tua behen posesivitet,gje qe duhet ta
mbash nen kontroll.


Me shkronjen...P...Je
shume i/e ndergjegjshem per gjerat e tua primare shoqerore.Nuk do
mendoje kurre te beje dicka qe mund te demtoje imazhin ose reputacionin
tend.Aparencat kane te bejne per te dhe per kete do nje partner
terheqes.Ne te njejten kohe do nje person te zgjuar.Eshte mjaft e
ēuditshme qe e sheh partnerin/en tend si nje kundershtar;kujto se nje
zenke e mire stimulon vibracionet seksuale.Je seksualisht i
lire.Eksperimenton gjera te reja ne cdo fushe.Je shume shoqeror dhe
joshes; te pelqen te flirtosh dhe ke nevoje te jesh i/e terhequr mire.

Me shkronjen...Q...Ke
nevoje per nje aktivitet konstant dhe stimulues.Ke nje energji fizike
te llahtarshme.Eshte shume e veshtire per partnerin tend te te ndjeke
seksualisht,madje edhe ne gjera te tjera.Je nje dashnor/e entuziaste
dhe ke tendencen per te qene i/e terhequr nga njerez te grupeve te
tjera etnike.Ke nevoje per romantizem,zemer dhe lule edhe per biseda qe
te ndezin.

Me shkronjen...R...Nuk
je rremujaxhi,duke ju referuar jetes ne pergjithsi.Ke nevoje per dike
qe te mund te mbaje paqen me ty dhe per dike qe te kete nje intuite dhe
zgjuarsi te mire.Ndizesh shpejt,ashtu si me nje qe ka mendje te
madhe,po ashtu edhe me nje qe ka nje trup te bukur.Pra terheqja fizike
eshte shume e rendesishme per ty.Do qe te ndihesh krenar per partnerint
tend.Ne privat je shume seksi,por ne krevat sherben me shume si
profesor.Seksi eshte i rendesishem,por mund te jesh nje i/e dashur i
mire i lojrave shume kerkuese.


Me shkronjen...S...Ke
sekrete,autokontroll dhe je i/e turpshem.Je shume sexy,sensuale dhe
pasionale,por shpesh nuk ja lejon vetes.Vetem ne intimitetin privat del
ne pah kjo ane e natyres tende.Njeh te gjitha truket per tu marre
vesh.Mund te luash cdo rol,dhe e merr jeten tende dashurore
seriozisht.Nuk je budalla/qe,ke durimin per te pritur qe te arrije
personi i duhur.

Me shkronjen...T...Je
shume i/e ndjeshem,i rezervuar dhe seksualisht disi pasiv;te pelqejne
parteneret qe marrin inisiativen.Muzika,dritat e errta dhe mendimet
romantike jane gjerat qe te ndezin.Fantazon,por nuk dashurohesh
lehtesisht.Kur je i/e dashurar je romantik/e,idealist,sentimental dhe
teper intens (thelle).Te pelqen te perdoresh senset e tua ne
ndjenja.Mund te modifikosh marrdheniet e tua sipas endrrave qe jane
gjithmone ne koken tende.

Me shkronjen...U...Je
entuziast dhe che parime kur dashurohesh.Por kur nuk je i/e dashuruar
me ndonje person,je i/e dashuruar me dashurine,duke kerkuar gjithmone
dike qe ta adhurosh.I sheh gjerat romantike si nje sfide.Je nje
vagabond dhe ke nevoje per aventura,eksitime dhe liri.Te pelqen te besh
dhurata per te pare partnerin tend te ndihet mire.Menyra jote e te
udhehequr te berit seks eshte e forte dhe me shume deshire,nje kenaqesi
momentale.Je i/e gatshem te vesh para kenaqesise tende ate te partnerit.


Me shkronjen...V...Je
individualist dhe ke nevoje per hapsiren tende,per lirin dhe
entuziast.Shpreson derisa dikush te te doje.Ndjen nevojen per te qene
ne koken e personit tjeter per te pare se c’mendon.Te terheqin tipat e
egocentrik.Shpesh ka nje difernece moshe midis teje dhe atyre.I
pergjigjesh rrezikut,te pelqejne thriller dhe suspansat.Skenat lezbike
te ndezin edhe kur nuk ben pjese.

Me shkronjen...W...Je
shume krenar,i vendosur dhe nuk do te marresh nje “jo” si pergjigje kur
je i/e dashuruar,ndryshe egoja jote eshte ne loje.Je romantik,idealist
dhe ndonjehere je i/e dashuruar me vete dashurine,nuk sheh e sheh
partnerin tend si ne te vertet eshte.Ndjenj shume shume dhe jep
gjithcka ne nje marrdhenie.Asgje nuk eshte teper e mire per
dashnorin/en tende,ben cdo gje per te,dhe te pelqejne lojrat e
dashurise.

Me shkronjen...X...Ke
nevoje per stimulime konstante sepse ke lindur me kete deshire.Mund te
mbash me shume se nje marrdhenie ne te njejten kohe me shume
lehtesi.Nuk mund te heshtesh mendjen tende dhe flet kur ben dashuri.Me
koken dhe fantazine tende mund te kesh historite me te medha te gjitha
per ty.Je fantazios ne seks aq sa partneri shpesh nuk mund te te ndjeke
ne fantazite e tua


Me shkronjen...Y...Je
seksual,sensual dhe shume i/e pavarur.Nese nuk mund ti besh gjerat ne
menyren tende atehere i le fare.Do te kontrollosh marrdhenien tende.I
pergjigjesh stimulive fizike,te pelqen te kalosh ore te tera vetem duke
prekur,duke ndjere dhe duke eksploruar.Ne cdo rast,nese nuk mund te
kalosh kohen duke bere punuar,i dedikohesh kenaqesive te mishit.Ke
nevoje ti provosh vetes dhe partnerit tend se je nje dashnor i mire.Do
te ushqesh perfomancat e tua dhe te jesh i / e hapur,duke stimualuar
pjeset intime te partnerit.Ne krevat je nje shoqerues romantik dhe
stimulues.

Me shkronjen...Z...Per
ty te merresh vesh seksualisht me partnerin eshte ne vend te pare,madje
me pare se kenaqesia.Je krejtesisht i/e shqetesuar per karrieren
tende.Nese nuk ke nje pozite te mire ekonomike bie ne deshperim,por je
nje tip qe nuk dorezohesh lehte......e heq mendjen duke kaluar me
partneren tende nje nate te gjate seksi.Mund te jesh shume me teper
romantik sesa personi qe keni prane dhe ke aftesine te kesh nje
sensualitet shume te madh.Por nuk e humbet kurre kontrollin e
emocioneve te tua.Je shume i/e kujdes’shem para se te intrigosh zemren
tende dhe trupin tend me keto gjera.Kur arrin te gjesh
dashurine,perkulesh di nje gome para saj.
Po ju filloi emri me Ll, Dh, Rr, Gj, Xh, ZH etj..merrni shkronjen e pare!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Identiteti seksual sipas shkronjes se pare te emrit tuaj!

Mesazh nga Kotelja prej Sat 24 Oct 2009, 23:59

Intersante kjo arla. Per mua ja qelloi.

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13764
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Identiteti seksual sipas shkronjes se pare te emrit tuaj!

Mesazh nga Vizitor prej Sun 25 Oct 2009, 18:27

Ja qelloi dhe per mua.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Identiteti seksual sipas shkronjes se pare te emrit tuaj!

Mesazh nga Adonisi prej Sun 25 Oct 2009, 23:17

Quditerishte edhe per mua ja ka qellu ne teresi!

firma.................................................................................................................................................................................
...
"Nga kompleksi i inferioritetit kombi shqiptar ka pesuar disa here disfata gjate historise dhe e ka viktimizuar vetveten"
avatar
Adonisi

Shteti : Ne zemer te shqiptaris
Postime : 947
Kyējet nė forum : 11376
Regjistruar mė : 03/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Identiteti seksual sipas shkronjes se pare te emrit tuaj!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi