» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Faqja 4 e 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Erona prej Thu 14 May 2009, 12:21

dashuria eshte nje gje shume e vlefshme
avatar
Erona

Shteti : Kosove
Postime : 565
Kyējet nė forum : 10623
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : mjekesi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 14 May 2009, 18:35

Vjollca, nuk ka urrejtje ne dashuri por ajo qe ngaterrohet me urrejtjen eshte antipati.Te kete urrejtje sjell shkaterrim te persones/personit.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga deti prej Fri 15 May 2009, 08:47

Dahuria eshte: deshire, motiv, inspirim ... per jeten.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13588
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Naki prej Fri 15 May 2009, 17:28

Zemra qe dashuron kurr nuk ka urrejtje apo antipati ne dashuri. Dashuria e zemres nuk ka fare muhabet me urrejtjen nese eshte dashuri e vertete nese mendohet nje lidhje sa per kohen ose nje avanture atehere ok jam i pelqimit.
Ka momente kur une e urrej diken qe me ben keq ose me ben te ndihem keq mirpo nese ndaj asaj kam dashuri kjo urrejtje eshte kohore dhe e shkurte e kurrsesi te kalohet ne atipati. Duhet te kuptojme partnerin/partneren se ka momente qe ka probleme personale por nuk mund ta kuptoj perse keto probleme personale i kalon ne urrejtje !?
Cfar eshte atehere dashuria pra?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 16 May 2009, 13:38

sot ajo eshte bere hobi
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13803
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Genci-fr prej Wed 03 Jun 2009, 00:53

Dashuria Nese Ndalemi Te kjo tem sigurisht qe do te lypet shum koh qete debatojm mir po, asnje nga ne nuk mund ta mbyllim me nje apo dy fjal sepse dashuria nuk mudn te pershkruhet me fjal, ajo pershkruhet me ndjenja dhe kte mund ta kuptojn vetem te dashuruarit.

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10349
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 03 Jun 2009, 11:42

sikur askush nga ne nuk po e kuptojmė drejt ēka ėshtė kjo!
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13803
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 27 Jul 2009, 10:37

vuajtje,lendim dhe ndjenj shpirterore

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Naki prej Mon 27 Jul 2009, 14:04

Kurr nuk eshte arritur te komentohet dhe spjegohet ky term " Dashuria " secili ate e perjeton dhe e ndjen ne menyren e vete dhe eshte e kote dhe e pamundur qe shkenca apo kushdo te vertetoje kete. Dashurine e njef cfar eshte vetem ai/ajo qe e perjeton nga thellesia e zemres.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Adisa prej Mon 27 Jul 2009, 14:39

E embel
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12325
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 27 Jul 2009, 15:07

Vjola shkruajti:E embel

Pihet me kafe kur nuk do ta pish shqeto kafen 8)

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Ylliks prej Mon 27 Jul 2009, 15:27

Dashuri osht Kunora e trimit e trimereshes!
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10874
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Disconnect prej Mon 27 Jul 2009, 21:05

Dashuria Eshte E Embel Kenaqesi Te Fal Por Shpesh Mbetet Enderr Dhe Thyhet Si Kristal
avatar
Disconnect

Shteti : Itali
Postime : 158
Kyējet nė forum : 9850
Regjistruar mė : 27/07/2009
Profesioni : Virg Mobile

http://www.peqini.org

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga krayzi prej Wed 19 Aug 2009, 14:48

Dashuria ben qe ta durojme me shpirtegjeresi njeri-tjetrin dhe te
kuptojme se te gjithe kemi te meta, na ndihmon te jemi me te vetdijshem
ndaj te tjereve dhe te falim.
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11239
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Drini prej Wed 19 Aug 2009, 15:51

Dashuria eshte kur te dridhen kembet, te xixillojne syte, te mbulojne djerset...
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11684
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga krayzi prej Wed 19 Aug 2009, 15:55

Dashuria eshte nje qejf plot hidherim
Eshte nje dhimbje plot gezim,
nje deshperim ku gjithmone shpresojm,
nje shprese ku gjithmone deshperojme.
Dashuria eshte nje smundje,
por smundje e mire,
Mungon kolla,rrufa,
por jo temperatura e lart.
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11239
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Drini prej Wed 19 Aug 2009, 16:00

Ne dashuri futemi me deshire
Duam te dalim qe te jemi te lire
Na dridhen duar dhe kembe
Zihemi sa nuk shqyhemi me dhemb
Tolerojme per hire te dashurise
Xhalozojme per hire te trathetise
Hidherohemi per nje kafshat buke
Ikim nga shtepia behemi per te humb...
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11684
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga krayzi prej Mon 31 Aug 2009, 18:25

Dashuria eshte nje nga gjerat me te rendesishme ne jete,
Dashuria zbut shpirtin, te rrit shume si njeri, te fisnikeron e te mba
shpirtin gjalle.
Dashuria eshte nje mjeshter e perkryer qe na meson
te dukemi si nuk kemi qene ndonjehere, e nganjehere ne nje ēast te
vetem, dashuria nderron edhe zakonet tona.
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11239
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Elhamiu prej Tue 01 Sep 2009, 04:34

dashurija eshte me thejsht dashuriii

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12767
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga olsaaa prej Tue 01 Sep 2009, 16:12

dashurija osht ndjenja ku nuk mund te jetosh pa te thjesht oksigjeni i njeriut

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11245
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 01 Sep 2009, 17:38

Dashuria eshte vaska e mbushur me uje te ngrohte dhe shkumen e bardhe qe josh trupin te zhytet ne te, e pasi te kalosh ca momente relaksi te duhet te shkarkosh ujin me vetedije te plote qe do bashkohet me ujerat e zeza.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga T_o_n_i prej Tue 01 Sep 2009, 21:02

arla shkruajti:Dashuria eshte vaska e mbushur me uje te ngrohte dhe shkumen e bardhe qe josh trupin te zhytet ne te, e pasi te kalosh ca momente relaksi te duhet te shkarkosh ujin me vetedije te plote qe do bashkohet me ujerat e zeza.

shumeee e goditur kjo pergj
avatar
T_o_n_i

Shteti : Tirane
Postime : 137
Kyējet nė forum : 9740
Regjistruar mė : 24/08/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga olsaaa prej Tue 01 Sep 2009, 21:51

dashurja osht mjal ne fillim shum e ombel po ne fund e hidhur

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11245
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga krayzi prej Tue 01 Sep 2009, 22:21

Dashuria eshte smundja me e rende e shpirtit.
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11239
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Elhamiu prej Wed 02 Sep 2009, 03:12

dashuri eshte ilaq shum i keqq, qe sgjen dot ilaqin e duhur

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12767
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga olsaaa prej Wed 02 Sep 2009, 13:09

dashuriaj osht ilaq i shpirti ku ne fund te behet ilaq i jetes

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=b3H4P7zvsXk

TE DUA ZEMRA IME E VOGEL
avatar
olsaaa

Shteti : Prishtina
Postime : 1552
Kyējet nė forum : 11245
Regjistruar mė : 25/08/2009
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 15 Sep 2009, 22:11

C'fare eshte dashuria?Pse prishen dy njerez qe duhen?Cili eshte varri i dashurise?Vaniteti bjerra koha nen shushurima fjalesh pa kuptim para nje filxhani kafeje apo nje gote vere?A mbi nje shtrat?Apo mos valle gjeografia e mishit te perkedhelur ne cdo cep, ku nenaqesia e tallazitur, tym e flake nga epshi, sa ndizet shuhet nen tymin e nje cigareje?Cfare e vdes dashurine?Ankthi i keqkuptimit dhe ftohjes qe vjen pas, ne menyre te befasishme, fatale, absurde, si nje cast i vetem , por budalla?Apo endrrat pa fund ne vargoin e perftyrimeve syhapur mbushur plot puthje ledhatime e skena sentimentale lot qe rrjedhin e perbetime femijerore.Dashuria," njesh" e paperseritshem, i pazvendesueshem. Vrapi e saj drejt se rese, te fresketes, te panjohures, asaj qe te rremben e te besh te harrosh: eshte nje fatalitet me cmim zhvleresimin e vet dashurise si te tille.
Valle dashuria qenka metafora e "bredhjes lule me lule"?Apo qendrimi vetem mbi nje lule?Me mire dashuro njehere me gjithe forcen e botes, apo shume here e nga pak?E gjitha eshte labirinth..Ne jetojme kohe e pa kohe.E vetmja kohe e imja eshte dashuria ndaj ajo eshte nje perjetesi.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 27 Dec 2009, 10:52

Dashuria eshte sikur dielli qe na ngroh kur gjithqka shkon per se mbari nga ana pozitive !!
por nganiher eshte sikur dmimri me ngricat e forta qe si perballon dot!!


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga krayzi prej Sun 27 Dec 2009, 14:26

Tere nje liber ne nje fjale, i tere oqeani ne nje pike loti, shtate pale qiell ne nje shikim, fortune ne nje ofshame, rrufe ne nje prekje, njemij vjete ne nje ēast! Kjo eshte Dashuri.
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11239
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Geri prej Sun 27 Dec 2009, 14:41

Kur e ke ne dor njeriun qe do mundesh ta mbash fort e asnji her mos ta leshosh,ben cmendurira,jep jeten per te.Kur njeriun qe do e
jep zemren tende,shpirtin le per te.Dashuria esht e bukur vertet ta con
zemren pesh,shikon me shum por kurr mos dashuroni me shpirt se nji dit
ai shpirt do perfundoj ne ferr,do perfundoj ne ferrin e dashuris pa
fund.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16056
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Vivian92C prej Sun 27 Dec 2009, 15:01

Per mu Dashuria eshte...buzeqeshje por eshte dhe qarje e lot.Dashuria eshte...diell por eshte dhe shi,ndonjehere eshte ere e lehte,furtune e stuhi.Dashuria eshte...dite e gjate por dhe nate pa mbarim...eshte si loje,si bixhoz ndoshta dhe si argetim.Dashuria eshte...lule por mund te jete dhe gjemb,ndonjehere eshte me ngjyra ka raste ku eshte dhe e erret,sterr e zeze.Dashuria...mund te jete femer por mund te jete dhe mashkull, ndonjehere eshte si serial,ndonjehere si teater...ndonjehere te gezon e befas te zhgenjen,njehere ta thote troē e njehere te genjen...pastaj te do e me pas te urren...Dashuria...kjo fjale me 7-shkronja,eshte shume e bukur por ndonjehere te duket sikur je ne "koma",ne ndonje ēast eshte...si ilaē qe te sheron por te behet dhe si semundje e pasherueshme qe nuk ke ē'i ben.
avatar
Vivian92C

Shteti : Mos me kerkoni
Postime : 34
Kyējet nė forum : 9484
Regjistruar mė : 12/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 06 Feb 2010, 12:03

dashuria eshte nje enderr .lind me nje shikim ,jeton me nje buzeqeshie,vdes me nje zhgenjim.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 08 Feb 2010, 17:42

Dashuria eshte jeta,ne cofte se nuk eshte vdekje.Eshte djep,por eshte
gjithashtu edhe varr.E njejta ndjenje thote "PO" dhe "JO",ne zemren
njerezore.Nga te gjitha gjerat qe ka bere Zoti,zemra njerezore eshte
ajo qe leshon me shume drite,por,medet,dhe me shume terr.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 08 Feb 2010, 18:46

eshte lumturia edhe vuajtja lendim edhe iluzion

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17460
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Mon 08 Feb 2010, 19:50

Nje ndjenje qe e larteson figuren e njeriut, duke e shtyre te provoje lumturi, dhimbje, sakrifice dhe kenaqesi kur arrin ta mbash gjalle kete ndjenje.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10991
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 09 Feb 2010, 10:29

Qenia njeri eshte dashuria.Ai fal,dhe merr dashuri.Sikur te mos egzistonte njeriu kjo ndjenje as qe do te egzistonte.Le te leme pak oratorine tone per te shprehur ate qe mendojme.Shiheni njeriun drejt e ne sy dhe do kuptoni qe ata sy digjen per pak dashuri, aty gjendet flaka e pashuar e dashurise.Ajo flake rri e ndezur per gjithe jeten dhe pse dashurite i ngjajne njera tjetres , por nuk jane te njejta.Ndjeni dashurine tek ai njeri qe ju respektoni, qe ju qendron prane ne cdo te mire e te keqe. Dashurine e gjeni dhe tek detajet me te vogla qe personi i zemres di permendesh per ju.Tek ai/ajo qe me endje degjon dhe budallalleqet tuaja (per te tingellojne bukur).Cdo kush qe ju flet paster me shpirt,tek ai qe te dedikon kohe,qe te merr kohe,te kerkon dhe nuk lodhet deri sa te te gjej.Dhe ashpersia e karakterit te tij/saj fal dashuri.Nuk eshte dashuri nje dashuri vetem me fjale te embla.Ndjejeni ate ne veprimet qe ai/ajo ben, jo ne shtirjen e momentit qe ai ben dicka te lehte per ty qe te te mbush mendjen se te do.Gjithkush ben dicka qe te bind se aty ka dashuri, por vetem se dashuria e vertet nuk flet ajo jetohet.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Anhela prej Tue 09 Feb 2010, 12:02

Dashuria per mua eshte nje ndjenje shpirtrore
Qe duam s'duam e jetojme te gjithe
Dashuria eshte dobsia me fisnike e shpirtit te njeriut .
Dashuria nuk shitet as blihet
Cmimi i vet dashurise eshte "dashuria "
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9861
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 10 Feb 2010, 17:19

Dashuria ėshtė det, gjithkush mund tė zhytet, por ai qė s’din t’notoj, mund edhe tė mbytet!
- Dashuria ėshtė e verbėr, ē’menduria e pėrcjell!!
- Dashuria ėshtė njė kopsht me lule nėse hyn aty dije se u ngule!!
- Dashuria ėshtė nje thesar i humbur qė kėrkohet nga njerzimi,i cili neve na kujton,pse ja vlenė me jetu!
I cili neve njerizimit na bėnė tė qmendemi nėse ne atė e fitojmė apo e humbim.
- “Dashuria e papjekur thotė: “Tė dua sepse kam nevojė pėr ty”, dashuria e pjekur thotė:
“Kam nevojė pėr ty sepse tė dua”.
- Dashuri mundet tė jap vetėm ai qė dashuron!
- Dashuri, njė emer, emer qė tė therė nė zemer qė kur pėrmendet emri i saj lotėt rrjedhin e vuajtja s’ka skaj.
- Dashuria e vėrtetė ėshtė kur zemra dhe mendja jote thonė tė njėjten gjė!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Bruneta prej Tue 16 Feb 2010, 12:50

Dashuria eshte nje ndjenj qe ndjehet ne thellsi te shpirtit

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12868
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Anhela prej Tue 16 Feb 2010, 13:08

si era e leht kur fryen nuk e shohim por e ndjejm!

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9861
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 4 e 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi