» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

15 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 15 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Faqja 3 e 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 21 Feb 2009, 01:11

dashuria eshte nje gjo qe vetem po te jeni te sinqerte e jetoni

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17463
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Naki prej Sat 21 Feb 2009, 01:33

Dashuria eshte mjalte dhe gjeja me e mire qe i eshte dhene nga Perendija qenjeve te gjalla mirpo ketu Perendia tek njeriu futi nje virus (Logjiken e ulet) qe gjithmone e ngacmon trurin dhe detyron ta kape therren ne vend te trandafiles.
Ne kete rast vetem shtazet jane me fat sepse atyre Ai ua mori logjiken dhe nuk i la te mendojne dhe ju tha: '' Shiqoni njeriun dhe ju do nuk do hidheroheni pse se keni kete mundesi ''
Pajtohem me ty Ambra nese sinqeriteti eshte ne dashuri ajo jeton edhe nese duhet nganjehere lufta....

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga zymer prej Sat 21 Feb 2009, 09:52

dashuria?
per dashurin mund te themi shum gjera dhe mund ta bim nje perfundim shum te shkurt.....DASHURIA ESHTE NJE DIQKA QE DA KNAQ SHPIRTIN DHE KURR NUK DIHET SE SI
avatar
zymer

Shteti : Lipjan
Postime : 698
Kyējet nė forum : 11618
Regjistruar mė : 03/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 22 Feb 2009, 14:49

ndjenje
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13806
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Geri prej Sun 22 Feb 2009, 15:21

Gjithcka qe e mban njeriun me frym
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16059
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Bruneta prej Wed 01 Apr 2009, 12:43

Eshte diqka qe duhet diqka qe ndjehet thell ne shpirt............
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12871
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Naki prej Wed 01 Apr 2009, 12:44

Genjeshter e kohes dhe situates po dite ta luash e fiton po nuk dite ske gje

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga zymer prej Wed 01 Apr 2009, 12:44

Eshte diqka qe te knaq ne shpirt e nuk din te komentohet

firma.................................................................................................................................................................................
E cka eshte jeta nėse jo vallezim?
avatar
zymer

Shteti : Lipjan
Postime : 698
Kyējet nė forum : 11618
Regjistruar mė : 03/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Bruneta prej Wed 01 Apr 2009, 12:48

Naki shkruajti:Genjeshter e kohes dhe situates po dite ta luash e fiton po nuk dite ske gje

Ncuk ncuk nuk eshte genjeshter more Naki nganjehere ndjehesh e zhgenjyer nga dashurija e nganjehere jo je e lumtur.........
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12871
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Naki prej Wed 01 Apr 2009, 12:49

Ene nga genjeshtra ndien knaqesi dhe hidherim ska koment genjeshter e kohes dhe situates mendim personal

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Adisa prej Wed 01 Apr 2009, 12:50

Dashuria esht embel,
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12328
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Naki prej Wed 01 Apr 2009, 12:53

Jo vjola eshte pelim si levozhga e arres se ke kerkuar akoma ti levozhgen e arres Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 01 Apr 2009, 14:45

Asgje vewtem nje genjim i vehtes

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 01 Apr 2009, 15:35

Vuajtje, dhembje, zhgenjim...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 13 Apr 2009, 15:58

DASHURIA

Mė e rėndė se toka Mė e lehtė se hija
E vjeter sa lindja Pafund sa gjithėsia

E ėmbėl sa fjala E hidhur sa pikėllimi
E ngrohėt sa falja E fortė sa qėndrimi

Rrėnon edhe atje Ku fare ska ndėrtuar
Ep fryte nė atė vend Ku rrėnjė s'ka lėshuar

E-shėndritė errėsirėn Errėson ndriēimin
I pasuron ėndrrat Dhe ndalon ėndrrimin

Ujitet dhe jeton Edhe nė shkretėtirė
Pėrballon acarin Dhe nuk ka tė ngrirė

Rrallė kthehet aty Qė mund del njėherė
Ėshtė fuqi e fortė Tė pushton pėrherė

Pastron ēdo plagė Dhe njė ofshamė liron
Sa do t`jetė e dhimbshme Plagėn e shėron

Vajin e kthen nė kėngė Ngushllimin nė urim
Ndryshk unazat ne gisht Kur nuk ka bashkim

Kur ndizet si zjarr Flaka e saj pėrjetohet
Vetėm prushi nėse mbetet nuk harrohet

Syri nuk e shef Veshi nuk e dėgjon
Zemra ėshtė folea Qė nė tė banon.

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11455
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Drini prej Tue 14 Apr 2009, 00:01

Sen nuk di per dashurine Embarassed
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11687
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Voglushja prej Tue 14 Apr 2009, 00:05

Ndjenj e paershkruar

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12256
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Naki prej Tue 14 Apr 2009, 00:12

Kur dy zemra lidhen e dy breke zgidhen...

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Rrezon@ prej Wed 15 Apr 2009, 03:28

Eshte ndienj qe shume pake ja dine vleren! Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11455
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Erona prej Wed 15 Apr 2009, 07:51

eshte ndjenje e bukur
avatar
Erona

Shteti : Kosove
Postime : 565
Kyējet nė forum : 10626
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : mjekesi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga saranda prej Wed 15 Apr 2009, 11:30

Edht shum e vlefshe nese ja dina vleren

saranda

Shteti : kosov
Postime : 27
Kyējet nė forum : 10029
Regjistruar mė : 10/04/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Rrezon@ prej Fri 17 Apr 2009, 23:25

dashuria eshte magji, brenge e thelle edhe mall.
si nje prush te djeg ne gji eshte ndjenja me e rralle.
eshte enderr edhe shprese
pas te vjen ne cdo hap
eshte si dielli ne mengjes
qe erresiren ndjek me vrap.
eshte enigma me e madhe
sa e thjeshte aq e veshtire
si burimi lart ne male
si nje pus ne shkretetire. Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11455
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 18 Apr 2009, 16:23

ketenuk e di Smile
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13806
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 18 Apr 2009, 16:32

ē'ėshtė dashuria esht nje gjo se kur ta ndjesh e jeton po ka raste edhe dashuria te ben te vuajsh

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17463
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga blina prej Sat 18 Apr 2009, 20:47

Dashurija eshte veq paraburgim e pergaditje per burg.

blina

Shteti : Republika e Kosoves - Janjeve
Postime : 704
Kyējet nė forum : 11444
Regjistruar mė : 28/02/2008
Profesioni : mesuese.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga vistor2 prej Sat 18 Apr 2009, 21:31

Ēfarė ėshtė dashuria? Unė mendoj se askush nuk e di tė vėrtetėn pėrshkak se ajo ėshtė njė ndjenje shumė subjektive. Dashuria ėshtė besim, ėshtė shpresė, ėshtė forcė. Fjala dashuri pėrfshin shumė fusha tė jetės. Me mijėra kėnga dhe libra mundohen ta kapin dashurinė me fjalė, por njė njeri i cili nuk e ka pėrjetuar atė nuk mundet ta dijė se ēfarė forcash e ēfarė gjendje gėzimi ajo tė servir. Dashuria ėshtė njėra ndėr dhuratat mė tė mėdha qė Allahu ia ka dhuruar njerėzimit. Ashtu si njėra dorė e njeriut nuk mund tė konkurroj me tjetrėn, as njėri prej syve tė tij nuk mund tė kritikoj tjetrin, e as objekti i gjuhės veshin, as zemra e tij nuk i sheh gabimet shpirtėrore. Dashuria sot ėshtė ngjashėm me ato pjesėt e makinerive nė fabrikė nuk mund tė konkurrojnė me njėra tjetrėn nė rivalitet, tė kenė pėrparėsi ndaj njėra tjetrės, apo tė dominojnė njėra tjetrėn. Ato nuk mund tė spiunojnė gabimet e njėra tjetrės dhe tė kritikojnė njėra tjetrėn, tė shkatėrrojnė etjen pėr punė tė tjerave, dhe ti bėjnė ato pėrtace.Nuk e dime tė vėrteten se paku duhet tė kuptohemi. Pėr mua kėshtu pėrshkruhet dashuria.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12015
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 19 Apr 2009, 22:58

Pyetje e veshtire.Per disa dashuria eshte miqesi, si dy drunj qe nje mbi nje digjen ne oxhak. Per te tjere dashuria eshte si fati , qe duhet udhetuar larg qe ta takosh.
Po sido qe te perkufizohet dashuria eshte e vetmja e vertete pa alternative. Njeriu dashuron ose jo. Dashuria eshte e sjellshme e duruar. Ajo as fryhet e as mburret. Te keqen e anashkalon duke kerkuar ne thellesi qe s'mund te maten.
Dashuria eshte e larmishme.Dashuria romantike eshte e thelle e ngjeshur e pafund me intimen nderpersonalen e sensualen. Edhe dashuria qe quhet platonike, eshte njesoj e forte, por pak ndoshta me e nderlikuar, por vetem ne ndjenja, me deshira te pashpresa per tu realizuara.
Shpesh dashuria vihet ne dyshim. Disa thone se ajo eshte e rreme e pakuptimte , ose qe nuk egziston: sa urrejtje jane ndezur e tradheti jane kryer ne emer te dashurise?Dhe kjo ngre pyetje te tjera A eshte dashuria pergjegjese per keto apo kane harruar njerezit kuptimin e saj?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Naki prej Mon 20 Apr 2009, 23:00

Mendoj se kjo teme kurr ska nje definicion apo nje zgjidhje. Une them se eshte gjeja e pare qe ndjehet por pas ndjenjes vjen frika e humbjes dhe eshte si nje molle e ndare ne dy pjese qe pas kohes gjithecka duket si erresire.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga deti prej Tue 21 Apr 2009, 15:12

Dashuria ėshtė besim, ėshtė shpresė, ėshtė forcė... thot shume bukur Vjollca, por une do shtoja edhe fjalen inspirim (frymezim).
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13591
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 11 May 2009, 22:08

Cdo premtim i shpirtit ka cdohere plotesime te panumurta.Natyra e papermbajtshme, e rrjedhshme, parashikuese, ne ndjenjen e pare te miresise, paraprin nje dashamiresi, e cila do te humbas te gjitha cilesite e veta nen driten e saj te pergjithshme. Paraqitja e kesaj eshte nje lidhje private e dikujt me dike, qe eshte magjia e jetes njerzore qe si nje egersire hyjnore dhe entuziazem mberthen njeriun dhe ben nje revolucion ne mendjen dhe trupin e tij,e ben te zotehet ne emer te ndjenjes qe ushqen shpirtin.Con me shume simpati ne natyre, rrit fuqine e shqisave, hap imagjinaten dhe i shton karakterit te tij atribute heroike dhe te shenjta vendos lidhjen e pavdekshme me personin qe do deri ne kurorezim dhe i jep qendrueshmeri shoqerise njerzore.

Dashuria eshte e durueshme dhe e sjellshme nuk eshte as xheloze as mendjemadhe, as krenare, as egoiste, as zemerake, dashuria nuk llogarit gabimet dashuria nuk kenaqet nga e keqja por nga e verteta.dashuria nuk heq dore kurre nga besimi.
Dashuria vdes e pangopur.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga LumLumi prej Mon 11 May 2009, 22:39

Ēka eshte dashuria?

Jam i mendimit, se eshte zjarr qte te djek me flakė per te mbetur i blertė pergjithmonė !
avatar
LumLumi

Shteti : Uskana
Postime : 915
Kyējet nė forum : 11126
Regjistruar mė : 24/03/2009
Profesioni : Gjithė kohėn me libra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Naki prej Tue 12 May 2009, 01:10

Nuk ka fund as nuk i gjindet fundi edhe po te shkruajme me shekuj e shekuj per kete fjale kaq te madhe "dashuria". Sa e sa here e degjojme dhe e themi ket fjale. Nganjehere kur e themi na qesh fetyra dhe shpirti nganjehere na behet fetyra me e verdhe se e kinezve. E cka te bejme i ka jeta keto sepse vetem njeriu din te vuaj nga kjo gjallesat tjera e kane por nuk dine ta logjikojne dhe shpesh duhet tu marrim lakmi. Vetem njeriut ja perkujton ditet e bukura qe i kan kaluar nje tjeter mediton per kohen qe e pret nje tjeter pyt per dashurin nje tjeter mban leksione per dashurin e kshtu me radhe te gjithe te preokupuar per ket ndjenje qe sa i gezon aq i merzit. Sa shume dime te shkruajm per dashurin dhe te mbajme leksione por kush nga ne kete e ka ne shpirt e zemer? Kush nga ne e pyet partnerin/partneren ngadal pak ke ti ndonje problem apo te mundon gje pse ti nuk me do siq te dua une? Kush nga ne i perkulet partnerit/partneres me thellesin e shpirtit dhe zemres "Po a mund une ta ndryshoj boten dhe ta zbres qiellin ne toke qe ti se paku njehere te me besosh se te dua"... Kush nga ne nenqmohet e perulet dhe prap i thote partnerit/partneres TE DUA ?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 12 May 2009, 12:08

ndjenje
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13806
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Voglushja prej Tue 12 May 2009, 18:39

Dashuria eshte burg zemrash.!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12256
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga blina prej Tue 12 May 2009, 18:52

Pasi ska dashuri te sinqert per mua nuk eshte dashurija bash kurgja hiq veq budallaki.

blina

Shteti : Republika e Kosoves - Janjeve
Postime : 704
Kyējet nė forum : 11444
Regjistruar mė : 28/02/2008
Profesioni : mesuese.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 13 May 2009, 00:05

ehe dashuria eshte gjithqka,me e bukura e jetes
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13806
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 13 May 2009, 11:29

dashuria esht gje e bukur qe ka ne jeten e gjdo njeriu

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17463
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga vistor2 prej Wed 13 May 2009, 12:00

Naki shkruajti:Kush nga ne e pyet partnerin/partneren ngadal pak ke ti ndonje problem apo te mundon gje pse ti nuk me do siq te dua une? Kush nga ne i perkulet partnerit/partneres me thellesin e shpirtit dhe zemres "Po a mund une ta ndryshoj boten dhe ta zbres qiellin ne toke qe ti se paku njehere te me besosh se te dua"... Kush nga ne nenqmohet e perulet dhe prap i thote partnerit/partneres TE DUA ?
Very Happy E njof njė pėrson qė ka kėto cilėsi Naki.
Dashuria ėshtė ndjenjė nė zemėr, me tė cilėn njeriu nuk mund tė udhėheqė. Nganjėherė njeriu dashuron, ose urren pa dėshirėn e vet. Nganjėherė ai/ajo e dashuron njė njeri ose e urren atė pa ndonjė shkas tė qartė, andaj ai/ajo qė dashuron nuk ėshtė nė gjendje tė lirohet nga ajo dashuri, apo ai/ajo qė urren nuk mund tė lirohet nga urrejtja.Burim i dashurisė sė mashkullit ndaj femrės, ose femrės ndaj mashkullit, ėshtė simpatia e natyrshme.
Femra duhet tė pėrpiqet qė pamja e saj ta gėzojė dhe shtojė dashurinė e tij ndaj saj. Mashulli, gjithashtu, para femres duhet tė dalė nė gjendje tė bukur dhe tė hijshme, qė i pėrgjigjet burrnisė sė tij, ashtu qė tė jetė tėrheqės pėr te, qė ajo ta dashurojė edhe mė shumė dhe tė lidhet pėr tė. Edhe ai, po ashtu, duhet tė kujdeset tė mos i thotė femres diē qė do ta shkaktonte neverinė e saj ndaj tij, ose do ta pakėsonte dashurinė e saj ndaj tij.
Nėse ai/ajo qė ėshtė dashuruar nuk mund tė lidhet me personin tė cilėn e dashuron, atėherė ai/ajo duhet tė pėrpiqet qė kėtė dashuri ta largojė nga zemra dhe vetvetja. S'ka dyshim se shkaqet materiale kanė ndikim tė madh nė ndjenja. Prandaj, lėnia dhe largimi nga gjithēka qė ia kujton atė, pas njė kohe, ndikon ashtu qė njeriu ta harrojė dhe tė qetėsohet, posaēėrisht nėse ėshtė nga ata qė nė rend tė parė ve sinqeritetin dhe realitetin sesa pasionet e veta. Me tė vėrtetė kjo ėshtė njė temė qė nuk ka mbarim.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12015
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 13 May 2009, 12:18

mehlem qe sheron plaget Very Happy
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13806
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Naki prej Thu 14 May 2009, 10:55

Vjollca shkruajti:
Naki shkruajti:Kush nga ne e pyet partnerin/partneren ngadal pak ke ti ndonje problem apo te mundon gje pse ti nuk me do siq te dua une? Kush nga ne i perkulet partnerit/partneres me thellesin e shpirtit dhe zemres "Po a mund une ta ndryshoj boten dhe ta zbres qiellin ne toke qe ti se paku njehere te me besosh se te dua"... Kush nga ne nenqmohet e perulet dhe prap i thote partnerit/partneres TE DUA ?
Very Happy E njof njė pėrson qė ka kėto cilėsi Naki.
Very Happy Mbasi te kam tregu une 8)

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė ėshtė Dashuria ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 3 e 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi