» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


ĒFARĖ NA SHTYN TĖ BĖJMĖ DASHURI ?

Shko poshtė

ĒFARĖ NA SHTYN TĖ BĖJMĖ DASHURI ?

Mesazh nga Naki prej Sun 08 Nov 2009, 03:34

Nė tė vėrtetė, “pseja” e njė pyetjeje tė tillė ėshtė shumė herė mė e ndėrlikuar sesa mendonim.

Megjithatė, falė njė pune tė madhe tė kėrkuesve tė Universitetit tė Teksasit, ne mund tė mėsojmė shumė rreth arsyeve kryesore qė i shtyn ēiftet “tė zhyten” poshtė ēarēafėve.
Ėshtė renditur njė numėr i pafundmė argumentesh, mendimesh, dhe arsyesh se pėrse njerėzit bėjnė dashuri, tė paktėn, sipas asaj qė raportohet nė revistėn e muajit gusht ” Archives of Sexual Bevaviour”.
Siē mund tė mendohet, surprizat s‘kanė tė sosur. Raportet intime mund tė nxiten nga arsyet mė tė ēuditshme, deri tek ato mė egoistet, por edhe nga aspiratat shpirtėrore mė tė thella.

20 arsyet qė meshkujt thonė se i shtyn tė bėjnė dashuri:

 • Dehja
 • Tėrheqje nga partneri
 • Tė ndjerit mirė
 • Partnerja me tė cilėn pėrfundoi nė krevat puthte shumė mirė
 • Bukuria
 • Dėshirė pėr tė shprehur afeksion pėr partneren
 • Pėr t‘u qetėsuar
 • Eksitimi i momentit
 • Dėshirė pėr t‘i shprehur dashurinė partneres
 • Dėshirė pėr tė arritur nė orgazėm
 • Dėshira pėr tė provuar “teknika” tė reja seksuale
 • Tėrheqje nga paraqitja fizike
 • Kėrkimi i kėnaqėsinė sė vėrtetė
 • Pėr shkak tė njė ēmendurie tė momentit
 • Dėshirė pėr emocione tė zjarrta
 • Ėshtė eksituese, aventurė e bukur
 • Partnerja ka njė trup tė bukur
 • Ishte njė rast i veēantė
 • Partnerja ėshtė shumė simpatike dhe tėrheqėse
 • Hormonet nuk mund tė kontrolloheshi

  20 arsyet e femrave
 • Tėrheqje nga partneri
 • Kėrkojnė tė tregojnė ngrohtėsi
 • Kėrkojnė tė japin dashuri
 • Sepse ndihen tė dashuruara
 • Nė njė moment “hot”
 • Kėrkojnė tė kėnaqin partnerin
 • Dėshirė pėr emocione tė veēanta
 • Tėrhiqen nga pamja fizike
 • Nė njė ambient romantik
 • Kur festojnė datėlindjen
 • Partneri ishte inteligjent
 • Partneri dukej shumė i vendosur nė vetvete
 • Tė mėsojnė mė shumė rreth edukatės seksuale
 • Mėnyrė e mirė pėr tė “prezantuar” veten
 • Pėr t‘u qetėsuar
 • Hormonet nuk mund tė kontrolloheshin
 • Finalizimi pas puthjeve tė zjarrta.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19091
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ĒFARĖ NA SHTYN TĖ BĖJMĖ DASHURI ?

Mesazh nga Bruneta prej Tue 10 Nov 2009, 13:28

Ndjenjat dhe knaqsia shpirtrore

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12853
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ĒFARĖ NA SHTYN TĖ BĖJMĖ DASHURI ?

Mesazh nga Drini prej Tue 10 Nov 2009, 14:06

Zbrazja energjetike, si puna e elektricitetit..
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11669
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: ĒFARĖ NA SHTYN TĖ BĖJMĖ DASHURI ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi