» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Shko poshtė

?? SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Naki prej Sun 08 Nov 2009, 13:43

Miqtė e rrejshėm ua vjedhin kohėn. Kjo ėshtė njė arsye mė shumė qė nga ata tė krijoni armiq. Pas asaj mė nuk do t’ju lodhin me probleme qė juve as qė ju interesojnė, me ftesa nėpėr ndeja qė juve nuk ju shkohet. Sa mė pak kohė qė kaloni me ata, aq mė shumė kohė do tė keni pėr veten tuaj dhe pėr atė qė vėrtet dėshironi tė kujdeseni.
Duhet pajtuar me njė tė vėrtetė: “Ėshtė e pamundur tė jeni Diell pėr tė gjithė”. Ėshtė e pamundur t’i pėlqeni tė gjithė njerėzve. Ėshtė e pamundur qė tė jeni pandėrprerė simpatik ndaj tė gjithė njerėzve. E vėrtetė ėshtė se mundohemi tė jemi tė kėndshėm dhe tė sillemi mirė me tė gjithė njerėzit, dhe pėr kėtė shkak dhe shpesh i durojmė pasojat. E vėrtetė ėshtė po ashtu se mirėsjellja dhe kėndshmėria e juaj mund tė zbutė shumė gjėra mirėpo vėrtet a vlen qė pėr shkak tė kėsaj tė sillemi tė kėndshėm madje deri nė hipokrizi? Nga jashtė ēdo gjė kalon nė pamjen e butė dhe tė kėndshme pėrderisa nė brendi njeriu mezi pėrmbahet tė mos shpėrthejė. Kujdes nga personat qė pėr sė tepėrmi janė paqėsorė dhe tė kėndshėm me tė gjithė, ngase agresiviteti i tyre, aq mė shumė qė e shtrydhin nė brendi, bėhet gjithnjė e mė i rrezikshėm. Ndonjėherė ėshtė mė mirė tė keni armiq tė sinqertė se tė keni miq tė dobėt. Nė vazhdim ju japim dhjetė arsye qė vetes t’i krijoni sė paku ndonjė armik aty kėtu.

1. Mos lejoni t’ju mashtrojnė
Pėr tė krijuar armikun e dėshiruar, duhet vazhdimisht t’i kėrkoni tė drejtat tuaja. Nėse nuk rebeloheni atėherė kur nė shitore ju japin molla tė kalbura, njė gjė e tillė do t’ju ndodh shpesh. Posa i tregoni dhėmbėt, njerėzit do tė fillojnė t’ju kuptojnė.

2. Kanalizoni agresivitetin tuaj
Armiqtė janė tė duhur sikurse qė i duhet thesi boksierit pėr ta ushtruar teknikėn e vetė tė dhe pėr ta mbajtur vitalitetin. Nė vend se t’i shkundni anėtarėt e familjes dhe miqtė qė s’kanė bėrė asfarė mėkati ndaj jush, shfryhuni nė armiqtė tuaj.

3. Vendosni kufit tuaj
Nėse pranoni se keni armiq, me kėtė tregoni se keni vlera dhe principe. Sa mė shumė pakėnaqėsi kapėrdini, tė tjerėt aq mė shumė nga ju do tė presin qė tė kapėrdini. Ai qė ėshtė mjaft i guximshėm tė ketė armiq, shkakton ndjenjė respekti dhe tėrhjek vėmendjen te tė tjerėt. Pas kėsaj nuk do t’ju thirin ēdo herė kur kanė nevojė pėr ndihmėn tuaj. Me juve do tė sillen me mė shumė respekt.

4. Shmanguni nga shpėrthimet e menjėhershme emocionale
Mė shumė vlen tė keni njė armik tė vėrtetė se njė mik tė rrejshėm. Kur me dikė jeni vazhdimisht tė kėndshėm, njė ditė dashtė e padashtė do tė duhet tė ndaleni dhe tė shpėrtheni. Sa mė shumė qė e shtrydhni armiqėsinė tuaj, kur tė ndodh ai eksplodim, atėherė do tė jetė nė formė tė shpėrthimit shumė tė fuqishėm. Dhe kur njė gjė e tillė ndodh, asgjė mė nuk mund tė pėrmirėsohet.

5. Kurseni kohėn
Miqtė e rrejshėm ua vjedhin kohėn. Kjo ėshtė njė arsye mė shumė qė nga ata tė krijoni armiq. Pas asaj mė nuk do t’ju lodhin me probleme qė juve as qė ju interesojnė, me ftesa nėpėr ndeja qė juve nuk ju shkohet. Sa mė pak kohė qė kaloni me ata, aq mė shumė kohė do tė keni pėr veten tuaj dhe pėr atė qė vėrtet dėshironi tė kujdeseni.

6. Mėsoni diēka pėr veten tuaj
Aristofani njėherė pat thėnė: - Njerėzit e menēur mėsojnė shumėēka nga armiqtė. Vėshtroni me vėmendje armiqtė tuaj. Ata janė tė parėt qė i vėrejnė gabimet tuaja. Kėshtu do tė jeni nė gjendje qė nė kohė t’i korrigjoni ato gabime dhe ta kurseni veten nga kritikat e panevojshme. Nga ana tjetėr, armiqtė tuaj zakonisht janė tė parėt qė e mėsojnė se ēka mund t’ju dėmtoj juve. Nėse kėsaj i kushtoni vėmendje, do tė mund t’i shmangeni disa situatave tė pakėndshme, apo sė paku t’i zbusni ato.

7. Jeni gjithnjė nė formė
Tė kesh armiq, ėshtė gjė e mirė pėr tė mbetur nė kondicion fizik dhe shpirtėror. Armiqtė ju kushtėzojnė tė jeni dinamik, lucid, tė keni reflekse tė mira, tė keni kujdes se ēka flitni dhe ēka bėni. Kėshtu fitoni mė shumė vetėbesim. Fitorja ndaj armikut, sado e vogėl qofte, ėshtė e mirėseardhur pėr vetėbesimin tuaj.

8. Dashuroni me sinqeritet
Nėse do tė keni vetėm miq tė vėrtet ndonjėherė, mė shumė do t’i duani ata. Kur tė keni armiq, miqėsitė e vėrteta do tė jenė mė tė vlefshme pėr ju. Sė paku do tė dini se, kur jeni nė telashe ku mund tė mbėshteteni.

9. Le tė flitet pėr ju
Armiqtė shpesh ju bėjnė reklamė tė mrekullueshme. Me kėtė qė flasin keq pėr ju ndoshta e shtrembėrojnė dukjen tuaj tė vėrtetė, por qė pa vetėdije nė tė njėjtėn kohė tėrhjekin vėmendjen nė drejtim tuajin. Ndėrsa njerėzit, (ėshtė nė natyrėn e njeriut kjo), mė tepėr vėmendje i kushtojnė “tė keqes” se “tė mirės”! Prandaj pėr miqtė tuaj flitni gjithnjė mire, ndėrsa pėr armiqtė tuaj mos flitni fare, qė tė mos u bėni ndonjė shėrbim falas.

marrė nga ww.rtvzik.com

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 08 Nov 2009, 22:14

ta perdoresh logjiken

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 23 Nov 2009, 13:36

Njesoj si me ata qe duam, vetem se duhet te tregohemi me te rezervuar me ata.Ne ditet e sotme ka nje problem, ne shohim njeriun individualist.Perpiqet vetem per vete, beni nje analize dhe do shihni qe shume nga njerezit qe keni dashur dhe ju kane dashur nuk ju duan aq sa ju kane dashur.Pse?Duan me shume veten e tyre ne fund.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 23 Nov 2009, 14:03

Si e meritojn ashtu dhe te sillem, nje fjal thot si eshte vendi behet kuvendi!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Naki prej Mon 23 Nov 2009, 17:47

Eshte pyetja perse ata nuk ju duan a ka ketu ndonje arsye !!!???

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 23 Nov 2009, 21:47

Naki shkruajti:Eshte pyetja perse ata nuk ju duan a ka ketu ndonje arsye !!!???

Po e kam thene, sepse duan me shume veten e tyre.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Naki prej Mon 23 Nov 2009, 22:15

Shume dakord arla por une kete pyetje bera postueses qe vuri nje postim nen postimin e princeshes e ajo ishte klea por per cudi e paska fshire postimin e vete .
Ska gje me gjasme si ka pelqyer ajo cfar ka postuar eshte e drejte e autorit te shkrimit e keshtu pyetja ime paska mbetur boshe

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 23 Nov 2009, 22:32

me fal naki e fshiva sepse as vete se dija se cfar po shkruaja ate moment

po them si te sillemi me ata qe sna duan ,,me ate sjellje sikur nuk duan ata nuk do te dua as un sme ben pershtypje me asgje,, ka njerez qe duan ka njerez qe si duan un jam ajo qe sme duan shum njerez

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17463
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Naki prej Mon 23 Nov 2009, 22:34

KLEA shkruajti: me fal naki e fshiva sepse as vete se dija se cfar po shkruaja ate moment

po them si te sillemi me ata qe sna duan ,,me ate sjellje sikur nuk duan ata nuk do te dua as un sme ben pershtypje me asgje,, ka njerez qe duan ka njerez qe si duan un jam ajo qe sme duan shum njerez
Ketu u be edhe pyetje perse nuk te duan ? Cfar ju ke marre qe nuk te duan apo cfar ju ke premtuar dhe nuk ke realizuar qe nuk te duan ?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 23 Nov 2009, 22:37

hahaha naki un nuk di te lendoj njeri mua me duan te gjithe shoqeria ime po triumfon ne gjdo ane po sme duan sepse mbase inati mbase xhelozia mbase edhe zilia e tyre po nuk bej njeri me zor te me duan

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17463
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Naki prej Mon 23 Nov 2009, 22:39

KLEA shkruajti:hahaha naki un nuk di te lendoj njeri mua me duan te gjithe shoqeria ime po triumfon ne gjdo ane po sme duan sepse mbase inati mbase xhelozia mbase edhe zilia e tyre po nuk bej njeri me zor te me duan
Pse te kemi xhelozi psh pse une te xhelozoj ty kurr nuk te njof kurr ne jete nuk te kam pare.... ckam arsye te xhelozoj ? Une gjithmone nese dikush nuk me do ndalem mendoj shume dhe them vetes " Ngadal njeri ku ke gabuar apo cfar ke bere qe nuk me duan "...

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 23 Nov 2009, 22:42

e kam ber shpesh here kete pyetje nganjehere mendoj per te mire me te gjithe po e kam kuptuar vone shum kete gje prandaj edhe pse sme duan klea nuk ndalet sepse nuk me duan mua me mjafton rrespekti i njerezve qe me duan edhe i dua me gjith ty ne mes

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17463
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Elhamiu prej Mon 23 Nov 2009, 22:44

po nese sme don pse te sillem me ta, rruges se vet lete ik

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12770
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Naki prej Mon 23 Nov 2009, 22:45

Atehere duhet te sillemi edhe me ata qe nuk na duan ne menyre qe ti bindim se jan gabim dhe te ndryshojne mendje. ne boten virtuale keto mundesi jane gati te pa arritshme ose dicka na shtyne qe te gabojme e ajo eshte mburrja dhe perfektja tek ne si qenje njerzore qe ne fakt nuk jemi as afer perfektes dhe qenja njerzore kurr nuk mund te jete e perkryer. Prandaj dhe sillemi ne menyre te tilla. Shpresoj se me kuptove.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 23 Nov 2009, 22:46

jam plotesisht dakort le te mos me duan flm nakush

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17463
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Elhamiu prej Mon 23 Nov 2009, 22:49

ore ju vrava qe te dyveee, qfar keni kshuuu, hajt se ju dua une qetsohuni oreeeeeeeeeeee

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12770
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Naki prej Mon 23 Nov 2009, 22:51

KLEA shkruajti:jam plotesisht dakort le te mos me duan flm nakush
klea me duket se fillimin e temes qe solla me pelqeu qe ta komentonim dhe une ty te preferoj te lexosh vetem kete:
9. Le tė flitet pėr ju
Armiqtė shpesh ju bėjnė reklamė tė mrekullueshme. Me kėtė qė flasin keq pėr ju ndoshta e shtrembėrojnė dukjen tuaj tė vėrtetė, por qė pa vetėdije nė tė njėjtėn kohė tėrhjekin vėmendjen nė drejtim tuajin. Ndėrsa njerėzit, (ėshtė nė natyrėn e njeriut kjo), mė tepėr vėmendje i kushtojnė “tė keqes” se “tė mirės”! Prandaj pėr miqtė tuaj flitni gjithnjė mire, ndėrsa pėr armiqtė tuaj mos flitni fare, qė tė mos u bėni ndonjė shėrbim falas.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga bora prej Mon 23 Nov 2009, 22:52

pocfare keni ju te dy amon se ju kam shume shume shume shume xhan une po ju mu
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10561
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 23 Nov 2009, 22:53

flm shum nakushiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii e vertete kjo qe me solle te lexoj flm shum nga ty

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17463
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga krayzi prej Mon 23 Nov 2009, 23:05

Sillem ashtu sic di me se miri, por nese mundohet te me sulmoj ateher do e hap
ombrellen dhe ai rrebeshi i kritikave le ta lage ate e le te kaloj rethe qafes time.


Edituar pėr herė tė fundit nga krayzi nė Mon 23 Nov 2009, 23:05, edituar 1 herė gjithsej
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11242
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Naki prej Mon 23 Nov 2009, 23:05

Klea fitorja ndaj armikut, sado e vogel qofte eshte e mireseardhur per vetebesimin tuaj. Nese ju nuk keni vetebesim smund te keni edhe miq ngase gjithmone dicka ju shtyne te hulumtoni ose kontrolloni ne sirtarin e mikut per te shiquar mos ka fshehur dicka ai dhe kur hap sirtarin nuk gjen gje per cka ke dyshuar atehere ajo miqesi kalohet ne mosbesim. Nga mosbesimi lind armiqesia... ka edhe shume gjera per te cilat duhet shume kujdes. Andaj dhe te pyeta " Cfar ke bere ti qe nuk te duan " ?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 24 Nov 2009, 10:05

Kjo teme po me ngacmon, sepse jemi ne boten virtuale dhe ketu me shume se kudo ke me shume njerez qe nuk te duan.
Kur une u bera pjese e botes virtuale isha ajo vajza e dashur me te gjithe dhe e bisedave miqesore me te dyja gjinite.As nuk me njihnin as nuk i njihja.Nje gje eshte e sigurt qe ketu po nuk ju tregove rrugen te fshikullojne me zinxhire fjalesh.Nderkohe qe une jetoja jeten time ne menyren qe une doja femrat rrinin zgjuar, harronin madje dhe burrat ne shtrat dhe kalonin naten duke u marr me "Fenomenin Arla".Kurre nuk shkembeva nje fjale ofenduese me asnje njeri virtual, kurre nuk germova ne jeten e tyre personale,kurre nuk i kalova kufijte e mi per te me dashur.Luftuan me fjale nga me absurdet, shkuan aq larg sa dhe horizonti njerezor u ca.Si hienat per te gllaberuar prene e tyre ruanin pas monitorit per te me perulur e qeshur me mua.
Une jam femer vet, po nese nje dite e ul veten deri ne ate pike sic e ulen veten shume qe dhe sot po me flasin me gjoja "respekt" preferoj ta kthej thiken drejt gjoksit dhe me mire mbuluar me dhe sesa gjalle dhe pa fytyre.
Ditet e muajt e mia nuk kalonin ne shtratin vajzeror me endrra te bukura per jeten po me rrebeshe lotesh qe hidheronin jeten time.Ma helmuan shpirtin me stuhite e fjaleve qe ishin me te mprehta se sopata qe usheton dhe pret drurin ne mal,por ja qe me kishte ngelur nje pike force qe te cohesha dhe te jetoja mes tyre dhe e dini pse?
Sepse pa dashur figura ime ishte lartesuar pikerisht nga ata qe nuk me duan.Ju ngritet shume dolli ne darkat tuaja me orgji, ndersa tani eshte radha ime e dollise, sigurisht jo per ju por per veten time.
Faleminderit!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 24 Nov 2009, 15:11

te lumte arla eshte gjdo gje e vertete kjo qe ke thene te rrespektoj jasht mase je me verte e madhe me ke lexuar ne mendje kete doja ta shpjegoja edhe une ..i ke thene te gjitha ti te lumte rrespekte arla me falni se dola nga tema por e meriton ka thene realitetin

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17463
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Naki prej Tue 24 Nov 2009, 15:50

Hahahaa prap se prap me eufori po e merrni kete teme duke anuar nga ana personale. Isha shume i thjeshte ne pyetjen per ty klea " Pse ? Cfar bere qe nuk te duan" ? Nje fjale e urte popullore kendej nga ana ime thote " Fjalen e drejte thuaja si mikut si armikut pastaj prite rezultatin qe ta shofesh.."
Nese nisem nga ana personale nuk kam friken as nuk qaj koken nese dikush me do apo nuk me do. Por nese dikush shprehet haptas se nuk me do atehere sigurisht se fajin do ta kerkoja nga vehtja ! Pse nuk me don ? Cfare bera une qe e meritova nje trajtim te till ? Nuk mendoj se ashtu kuturu dikush te urren !

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga bora prej Tue 24 Nov 2009, 20:38

normal
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10561
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga benita krusha prej Mon 11 Apr 2011, 15:10

thjesht ti injorojme ata dhe tju buzeqeshim ne fytyre. eshte menyra me e mire per te shkaterruar ata qe nuk ju duan Very Happy
just smile

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8729
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: SI TĖ SILLENI ME NJERĖZIT QĖ NUK JU DUAN?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi