» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ēka dėshiron femra tė dėgjojė

Shko poshtė

Ēka dėshiron femra tė dėgjojė

Mesazh nga Naki prej Mon 09 Nov 2009, 22:26

Shprehjet e tilla, si "Mos ke humbur nė peshė?" vėrtet tingėllojnė mirė nė veshin e femrės, mirėpo kur ėshtė nė pyetje lidhja ose dashuria, ekzistojnė edhe shprehje tė tilla nga tė cilat shkrihet zemra e femrės.
“Tė dua”
Madje edhe femrat e vėshtira tė cilat ‘nuk bien’ nė flirt, kėnaqen kur dėgjojnė kėto dy fjalė nga partneri. Ėshtė me rėndėsi qė kėto fjalė tė thuhen nė momentin e duhur dhe nė vendin e duhur- atėherė efekti i tyre ėshtė i garantuar. Ndoshta do t’i lėkunden gjunjėt, apo mund t’i bie tė fikėt, mirėpo kėto janė pasoja tė dėshirueshme...
“Ke tė drejtė”
Tė jemi tė sinqertė, kjo fjali u pėlqen tė gjithėve. Kur personi me tė cilin jeni nė lidhje pranon se nė njė temė tė caktuar ju dini mė shumė, atėherė nė organizėm paraqitet njė ‘valė’ e adrenalinės e cila nxit njė ndjenjė shumė tė ėmbėl sikurse vetė dashuria. Edhe pse nganjėherė duhet tė keni tė drejtė, nuk ėshtė mirė qė gjithmonė tė jetė ashtu. Nėse femra ka shprehi tė tillė qė gjithmonė tė ketė tė drejtė, atėherė kjo shprehje nuk e ka vlerėn e duhur, dhe shumė shpejtė do tė vijė deri te konflikti me partnerin.
Ata tė cilėt dėshirojnė qė gjithmonė tė kenė tė drejtė, nė vend tė kėsaj do tė ishte mirė qė tė mundohen tė jenė tė gėzuar dhe tė lumtur. Lejojeni partnerin qė nganjėherė tė jetė fitues i debatit, dhe buzėqeshni nganjėherė dhe thojeni fjalinė e artė: “Ke tė drejtė”. Kjo nuk do t’ju mbysė, por do ta gėzojė partnerin tuaj.
“Je e pėrsosur pėr mua”
Pėr secilėn femėr ėshtė me rėndėsi qė tė ketė qėndrim pozitiv pėr veten e saj. Nėse fillon tė mendojė negativisht dhe tė ketė vlerėsim tė ulėt pėr veten e saj shumė shpejt mund tė bėhet e pasigurt dhe personaliteti i saj tė lėkundet. Prandaj, gėzojeni tė dashurėn tuaj me shprehjen e kėndshme, e cila do ta kėnaqė atė dhe ju do tė jeni krenar pėr kėtė gjė.
“Pranoj”
Nuk duhet tė jeni tė fiksuar pas martesės qė kjo fjalė t’ju duket e rėndėsishme. Nėse ėndėrroni pėr ditėn kur partnerja juaj do tė thotė se dėshiron tė martohet me ju, ėshtė me rėndėsi ta dini se ajo vėrtet e do kėtė gjė. Kėmbimi i premtimeve tė martesės, pėr femrėn ėshtė njė hap shumė i madh. Ky ėshtė njė hap i cili e frymėzon atė dhe e dėrgon drejt lumturisė sė pėrjetshme dhe e bėn tė pėrqendrohet nė ndėrtimin e njė tė ardhme tė lumtur sikurse nė ėndrrat e saj. /Telegrafi/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19103
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka dėshiron femra tė dėgjojė

Mesazh nga Vizitor prej Mon 09 Nov 2009, 22:28

Aman dhe keta psikologet i pergjithesojne gjerat.Ndoshta nje pjese e mire e femrave mund te ndihen mire ndersa degjojne keto fjale,por jo gjithcka eshte definitive.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka dėshiron femra tė dėgjojė

Mesazh nga benita krusha prej Wed 16 Mar 2011, 15:11

shume bukur e ke permbledhur menyren me te thjeshte dhe me te mire qe e ben nje femer te lumtur. e shihni sa e lehte eshte. ja do i permbledh te kater fjalet ne nje fjali:

PRANOJ me zemer qe TE DUA dhe po jam i bindur qe je femra me e PERSOSUR PER MUA, e PRANOJ qe smund te jetoj pa ty...
(ama kur edhe e deshmon qe me te vertet i mendon ato fjale)
shum e lehte eshte te behet e lumtur nje femer, por meshkujt kane krenari **---** ne disa raste

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8723
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka dėshiron femra tė dėgjojė

Mesazh nga deti prej Thu 17 Mar 2011, 12:26

Keto qe u thane me lart vertete e kane peshen e vet kur nje cift eshte ne lidhje. Jane thjesht te zakonshme dhe te pergjithshme.
Femrat deshirojne edhe me shume se keto. Krahas komplimenteve (qe ato i kane shume per zemer) ato deshirojne me shume kujdes, respekt dhe dashuri. Pra, krahas fjaleve ato deshirojne vepra sepse vetem keshtu mund te krijojne bindjen se meshkujt nuk jane "shovenistė". Dhe nuk eshte kjo ndonje gje e madhe per mashkullin, eshte dicka e thjeshte dhe e lehte sic thote edhe Benita.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13585
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka dėshiron femra tė dėgjojė

Mesazh nga Kle@Love prej Thu 17 Mar 2011, 13:26

Femra gjithmone ka deshire te degjoj fjalen magjike ..po edhe ajo fjale tani eshte bere si sport edhe e perdorin si tja u doj qefi te tjereve ..Po deshire eshte ta ndjesh me zemer edhe te thuash nje femre Te Dua e shum fjale te tjera qe te dalin nga zemra

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17457
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka dėshiron femra tė dėgjojė

Mesazh nga albi prej Thu 17 Mar 2011, 17:43

femra zakonisht ka deshir te mban mashkullin ne dor dhe te luan me at kur te don e lavdo po ashtu dhe ofndo ka shum deshir te jap mashkulli vetum komplimente asaj
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12120
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka dėshiron femra tė dėgjojė

Mesazh nga benita krusha prej Wed 06 Apr 2011, 09:11

femrat jane si shpirt, duan te shohin ato qe i degjojne, perndryshe ciaooo hahaha

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8723
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka dėshiron femra tė dėgjojė

Mesazh nga albi prej Wed 06 Apr 2011, 13:16

femrat kerkojn shum a ma knaqen me pak
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12120
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka dėshiron femra tė dėgjojė

Mesazh nga benita krusha prej Wed 06 Apr 2011, 13:19

po su plotesuan kerkesat nuk ka kenaqesi qe zgjat

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8723
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka dėshiron femra tė dėgjojė

Mesazh nga albi prej Wed 06 Apr 2011, 13:37

femrat deshirojn shum rrespekt ama ato zakonisht ne fillim thojn jo jo ama gjithmon pajtohen me po hahaha
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12120
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka dėshiron femra tė dėgjojė

Mesazh nga benita krusha prej Wed 06 Apr 2011, 13:49

po ndoshta budallaqet...

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8723
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka dėshiron femra tė dėgjojė

Mesazh nga albi prej Wed 06 Apr 2011, 15:21

jo budalaqe po te mequra hahaha
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12120
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka dėshiron femra tė dėgjojė

Mesazh nga benita krusha prej Wed 06 Apr 2011, 15:25

te menqurat kerkojne kushte te plotesuara se lajka te ben edhe budallai me i madh

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8723
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka dėshiron femra tė dėgjojė

Mesazh nga albi prej Wed 06 Apr 2011, 15:27

te mequrat ne fillim nuk kerkojn kushte po diqka tjeter hahaha
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12120
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka dėshiron femra tė dėgjojė

Mesazh nga benita krusha prej Wed 06 Apr 2011, 15:31

femrat qe mendojne me larg ne fillim rrine me rezerva derisa te sigurohen ne personin ne fjale e me pastaj e shohin a ka mundesi qe ai person te pershtatet me te e nese po, pastaj vazhdojne keto ``kushtet`` qe po flasim neve.
Kurse ato qe thjesht duan te bejne qejf, mjafton te jete i bukur dhe ciaaooo pun e kryer, por per mendimin tim ato femra nuk kan kok e as nuk mendojne per te ardhmen qe thot nje fjale e urt popullore ``Ku rafsha mos u vrafsha``

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8723
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka dėshiron femra tė dėgjojė

Mesazh nga Katilja prej Mon 18 Feb 2013, 17:34

mos i bjew nga kina femra thjesht don te degjoj nje fjal tsinqert nga goja e mashkullit jo roman si e keni bo ju tashi se na bot shtrigaaa krejt

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7111
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka dėshiron femra tė dėgjojė

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi