» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Preferencat femrore

Shko poshtė

Preferencat femrore

Mesazh nga Vizitor prej Tue 17 Nov 2009, 19:31

Mund te thuhet qe bota e femres eshte bote me vete.Shume nga misteret dhe te papriturat rrjedhin nga bota femerore.Ato kane shije te shumta dhe zgjedhje te sakta ne pergjithesi.Mund te kuptohet qe femrat terihiqen me shume nga meshukjt joshes dhe te pashem, por kur vjen puna tek martesa ato zgjedhin nje mashkull te urte,punetore dhe te besueshem.Sot kjo gje mund te shihet fare qarte.Madje si prove mund te merren rastet kur femrat qe jane martuar me meshkuj capkene dhe qejflinje divorci nuk ka vonuar.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Ylliks prej Tue 17 Nov 2009, 19:51

pershtatet peni per gzof
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Vizitor prej Tue 17 Nov 2009, 19:53

Me shume do thoja avancon zgjuarsia femerore.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Ylliks prej Tue 17 Nov 2009, 19:58

Avansojne (perparojne, shqip) vetem floket. Eshte e vertete se femra eshte e zgjuar, po edhe kur zgjohet nuk din cfare te bej. Ka reflekse te zgjuara po shkurt. Kete duhet pranuar me respekt!
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Vizitor prej Tue 17 Nov 2009, 20:10

Z. Ylliks po flasim per preferencat femerore, per zgjedhjet qe ben ajo, dhe nuk duhet tu veme shkelmin shijeve te holla femerore duke ngritur figuren e mashkullit si ne kohen e dikurshme.
Perse sa here qe lartesohet figura femerore mashkulli shfryn furi fjalesh pa lidhje?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Ylliks prej Tue 17 Nov 2009, 20:12

Po pse gezohet ma shume nena qe lind djale?
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Ylliks prej Tue 17 Nov 2009, 20:16

Dihet se femra ka shije te holla femrore, e mashkulli shijet qe zoterojne boten!

Po shijet e metropoleve ma te medha boterore? Bukurite e kesaj bote kibernetike marramendese...? Cilat jane shije ma te holla? Kush eshte ketu palidhje....
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Ylliks prej Tue 17 Nov 2009, 20:18

edhe kete rrjet qe po flasim ketu, eshte shije e femres?

Femra ka shijet e veta te holla e te shkurta, e mashkulli ka shijet e veta te perjetshme! Cfare ka ketu per cuditje?...
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Vizitor prej Tue 17 Nov 2009, 20:20

Kjo gje ndodh vecanerisht ne Shqiperi
1.Shqiperia gjithmone ka qene nen kthetrat e ushtrive te huaja keshtu qe nje djale do te thoshte nje pushke me shume, megjithese ka pare burrnesha qe kane ngjeshur ne brez dhe nga dy revole ky vend.
2.Trashegohet mbiemri.
Tashme jane harruar keto duke i dhene prioritet integrimit.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Ylliks prej Tue 17 Nov 2009, 20:32

...ajo gje ndodhe kudo ne kete bote! NENA GZOHET DYFISH PER DJALIN!

Ti z.arla edhe shkruan se - femres i pelqejne mashkuj te zgjuar, te bukur...a per martese zgjedhin...hamaj, gomare qe nuk iu prishin nqejfin, se pasojne divorcet...(shkurorzimet, shqip)... eshte ne rregull kjo?
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Vizitor prej Tue 17 Nov 2009, 20:38

Po une nuk do thoja qe burrat e besueshem dhe te urte jane gomerer.Mendimi eshte qe femra per jeten tregohet e zgjuar.Mos te harrojme qe femrat e idealizojne besimin.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Ylliks prej Tue 17 Nov 2009, 22:11

I lindsh 7 vajza rend pra! Very Happy
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Ylliks prej Tue 17 Nov 2009, 22:13

preference..... keta nuk dine shqip...
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Vizitor prej Tue 17 Nov 2009, 22:48

Ylliks shkruajti:I lindsh 7 vajza rend pra! Very Happy

7 eshte numur fati dhe sigurisht qe do ju mesoj shqip jo si "keta" apo jo?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Ylliks prej Wed 18 Nov 2009, 11:49

...fillojme... cfare eshte 'preferenca'...? Very Happy
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Vizitor prej Mon 23 Nov 2009, 13:40

Preferencat jane gjerat qe ne deshirojme.
Po pate mundesi diskuto per temen nese deshiron kuptime fjalesh egziston nje teme e tille.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Naki prej Mon 23 Nov 2009, 17:18

Mbasi nuk i perkas kesaj gjinie nuk mund te jap nje shenim te thuket por po bazohem ne ate qe po shof ne rruge dhe restaurante mund te konkludoj se preferencat me te shumta te femres sot jane:
- Te duket ne veshje elegante
- Te jete e shoqeruar me nje mashkull te moshes prej 30-40 vjeq pa marr parasysh moshen qe ka femra (ka raste kur eshte edhe 18 vjeqe)
- Nga disa femra zakonisht ato te fshatrave qe futen ne qytet nuk dihen preferencat e tyre sepse ato quditrisht ndryshojne ato sa as vete se kan iden cfar jane duke bere.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19181
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga bora prej Mon 23 Nov 2009, 17:27

preferenca ime personale jane kepucet dhe veshja i shkreti burr cfare do te heqi me mu se nderrohem 3 here ne dite e kom fjalen kur dal
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10633
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Vizitor prej Mon 23 Nov 2009, 17:31

preferenca ime personale jane ,eleganca truprore veshja dhe nje partner besnik

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Vizitor prej Mon 23 Nov 2009, 21:51

Anetare te dashur, eshte e llahtarshme mania juaj per te bere cdo teme chit chat.Kjo nuk eshte nje teme chit-chat.Nese kjo gje eshte e vetmja qe dini te beni keni tema disa tema te lira.
Nuk do ju bej me paralajmerime.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Naki prej Mon 23 Nov 2009, 22:33

Ylliks shkruajti:...fillojme... cfare eshte 'preferenca'...?
Mbasi eshte bere pyetja hajde te pergjigjemi ska gje te keqe kthehemi prap ne teme.
Preferenca per mua eshte asgje tjeter veqese nje sinonim, shije, simpati,dashuri, vleresim,dobesi, deshire, zgjedhje... z. Ylliks.
Pra duke pare se cfar na cenka preferenca edhe postimet e me siperme kan te bejne me temen

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19181
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga bora prej Mon 23 Nov 2009, 22:37

e kom dhone mendimin tim nje cik me lart
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10633
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Ylliks prej Mon 23 Nov 2009, 22:46

Naki shkruajti:
Ylliks shkruajti:...fillojme... cfare eshte 'preferenca'...?
Mbasi eshte bere pyetja hajde te pergjigjemi ska gje te keqe kthehemi prap ne teme.
Preferenca per mua eshte asgje tjeter veqese nje sinonim, shije, simpati,dashuri, vleresim,dobesi, deshire, zgjedhje... z. Ylliks.
Pra duke pare se cfar na cenka preferenca edhe postimet e me siperme kan te bejne me temen


Jo, bre Naki, nuk ishte fjala per domethenien e fjales preference, po sa kohe dikush perdore fjale te huaja kur kemi tonat shqipe edhe ashtu oreferenca nuk ka gjith ato kuptime, kur si folje - preferoj - keshilloj, udhezoj, pra keshille, udhezim eshte preferenca, pra udhezim, kur dikush udhzon cfare te besh, te veshesh, te hash, te shkosh, si te punosh etj... Preferenca nuk eshte as synonom, as shije, as dashuri as vleresim as dobesi as deshire as zgjedhje... por vetem nje udhezim, keshillim asgje tjeter.

Kemi disa raste - refer-reference - preference, preferoj - diference - mbetja, krejt keto lidhen me rrenjen - refer, referim, duke iu shtuar prefiksat, parashtesat - p, di, etj.

Pse mos te thohet - udhezime femrore?
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Naki prej Mon 23 Nov 2009, 22:55

pas zgjedhjes lashe disa pika
Dakord edhe me udhezime femrore pajtohem 100%

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19181
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Ylliks prej Mon 23 Nov 2009, 23:06

Very Happy po pse - dakord, kur eshte fjala jone - pajtohem?
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Naki prej Mon 23 Nov 2009, 23:07

Hahahahahaha te kam borgj nje pije po edhe vete tema eshte nisur me fjale te huaj

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19181
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Vizitor prej Tue 24 Nov 2009, 20:37

Ylliks shkruajti:
Naki shkruajti:
Ylliks shkruajti:...fillojme... cfare eshte 'preferenca'...?
Mbasi eshte bere pyetja hajde te pergjigjemi ska gje te keqe kthehemi prap ne teme.
Preferenca per mua eshte asgje tjeter veqese nje sinonim, shije, simpati,dashuri, vleresim,dobesi, deshire, zgjedhje... z. Ylliks.
Pra duke pare se cfar na cenka preferenca edhe postimet e me siperme kan te bejne me temen
Pse mos te thohet - udhezime femrore?

Z.Ylliks po si mund une te them udhezime kur udhezimet jane sinonime te keshillave.
Shembuj:
Mos nxirr koken nga dritarja kur udheton.

Ndiq rregullat ne nje tavoline.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Ylliks prej Tue 24 Nov 2009, 23:10

Arla shkruajti:
Ylliks shkruajti:
Naki shkruajti:
Ylliks shkruajti:...fillojme... cfare eshte 'preferenca'...?
Mbasi eshte bere pyetja hajde te pergjigjemi ska gje te keqe kthehemi prap ne teme.
Preferenca per mua eshte asgje tjeter veqese nje sinonim, shije, simpati,dashuri, vleresim,dobesi, deshire, zgjedhje... z. Ylliks.
Pra duke pare se cfar na cenka preferenca edhe postimet e me siperme kan te bejne me temen
Pse mos te thohet - udhezime femrore?

Z.Ylliks po si mund une te them udhezime kur udhezimet jane sinonime te keshillave.
Shembuj:
Mos nxirr koken nga dritarja kur udheton.

Ndiq rregullat ne nje tavoline.

Jo bre arla, udhezimet nuk jane synonome te keshillave, synonomet jane krejt tjeter... (sinonimet e antonimet) - kurse shprehja jote (mos nxirr koken nga dritarja) eshte ēortim!

Kurse shprehja tjeter jotja (ndiq rregullat ne nje tavoline) eshte urdherese! Meso ma shume...
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Vizitor prej Tue 24 Nov 2009, 23:13

Ylliks sa egeresisht qe tingellon shqipja ke ty bre.
Keto jane thjesht udhezime.

Ne nje vend ku eshte tabela me udhezimin "mos shkel barin" si e merrni ju?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Ylliks prej Tue 24 Nov 2009, 23:24

Arla shkruajti:Ylliks sa egeresisht qe tingellon shqipja ke ty bre.
Keto jane thjesht udhezime.

Ne nje vend ku eshte tabela me udhezimin "mos shkel barin" si e merrni ju?


Po ai eshte profesioni yt arla mu ke avatari yt...edhe shprehja jote (ke ty) nuk eshte shqip por ēoroditje gjuhe, se thohet - shqipja jote, apo shqipja ke ti, (ty=diftor) bre!Very Happy

'Mos shkel barin' ėshtė rregullė urdhėrese, VĖREJTJE! Sa kishim qitė shqiptar tė fortė...!Smile
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Vizitor prej Tue 24 Nov 2009, 23:28

Po sigurisht egersire, por qe di shqip.
Jane udhezime Ylliks te pelqen s'te pelqen ty te tilla jane , sepse te udhezojne.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Vizitor prej Tue 24 Nov 2009, 23:33

Sa kishim qitė shqiptar tė fortė...!Smile[/quote]

Une shqipetare jame po "qitė" mos shqip shqip eshte nxjerr.

Se une jam paseardhese e Eqerm Cabej, per nje shipe te paster.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Ylliks prej Wed 25 Nov 2009, 00:07

Arla shkruajti:Sa kishim qitė shqiptar tė fortė...!Smile

Une shqipetare jame po "qitė" mos shqip shqip eshte nxjerr.

Se une jam paseardhese e Eqerm Cabej, per nje shipe te paster.[/quote]


Krenohem me ty, pasardhėse Ēabejane! Very Happy
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 10949
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga vistor2 prej Wed 25 Nov 2009, 22:15

Preferenca ėshtė fjal e huaj natyrisht pajtohem me kėtė por jo nė atė qė spjegohet mė lartė nga ju z. Ylliks (nuk mund ta them se je totalisht gabim ke disa tė sakta). Preferencat janė ose mund te quhen "shije" apo "prirje", ėshtė njė koncept, i pėrdorur nė shkencat sociale, veēanėrisht ekonomisė. Ajo merr njė tė vėrtetė ose njė imagjinuat zgjedhje, midis alternativave dhe mundėsinė e rangut urdhėrimin e kėtyre alternativave, bazuar nė lumturi, kėnaqėsi, pėrjetim, tė shėrbimeve qė ato ofrojnė. Mė nė pėrgjithėsi, mund tė shihet si njė burim i motivimit. Nocioni i preferencė ka njė rol qendror nė disiplina tė shumta, duke pėrfshirė filozofi morale dhe teoria vendim. Preferencat studiuar nė logjikėn preferencė zakonisht janė preferencat e individėve racional, por logjika preferencė ėshtė pėrdorur edhe nė hulumtim psikologjik ku theksi vihet mbi preferencat aktuale si shpallur nė sjellje.
Arla shkruajti:Mund te thuhet qe bota e femres eshte bote me vete.Shume nga misteret dhe te papriturat rrjedhin nga bota femerore.Ato kane shije te shumta dhe zgjedhje te sakta ne pergjithesi.Mund te kuptohet qe femrat terihiqen me shume nga meshukjt joshes dhe te pashem, por kur vjen puna tek martesa ato zgjedhin nje mashkull te urte,punetore dhe te besueshem.Sot kjo gje mund te shihet fare qarte.Madje si prove mund te merren rastet kur femrat qe jane martuar me meshkuj capkene dhe qejflinje divorci nuk ka vonuar.
Solla me qėllim kėtė citat nga arla dhe nėse lexoni me vemendje atė qė solla dhe unė mė lart shpresoj se do tė kuptoni gjuhėn e nje intelektuale, por dyshoj se mund tė lexoni nė mes rreshtave atė ēfar ka shkruar arla. Kur nuk kemi pėrgjigjen e duhur normal se duhet tė merremi me linguistikėn pėr tė humbur trag ngase jemi tė prirė mos tė pranojmė se dikush di mė shumė se ne....
Ju faleminderit

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12087
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Preferencat femrore

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi