» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Shko poshtė

Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 22 Nov 2009, 17:32

jam qytetare por katundi me pelqen me shumm
ka gjithqka te fresket natyren livadhet pemet e perimet


Edituar pėr herė tė fundit nga Princesha nė Thu 01 Jul 2010, 14:45, edituar 3 herė gjithsej

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Elhamiu prej Sun 22 Nov 2009, 17:36

jam nga katundi, irritur ne qytet por tani prap jetoj ne katund, jam krenar nuk turprohem te them qe jam katunar.

por te ardhmen do jetoj ne qytet

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12926
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 22 Nov 2009, 17:41

shum gjera te bukura ka katundi si p.sh flin e katundit vdes per te un

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Elhamiu prej Sun 22 Nov 2009, 17:43

po deshe , te martoj ne katund princesh

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12926
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Geri prej Sun 22 Nov 2009, 17:48

Dhe un jam katunar Tirone Jam krenat per katundin time hihi

Nga ajo qe vet i jam fut me e zbulu qe nga isha me origjin dhe para gati 350 vjetesh ne kohen e pellazve dhe un kam qon katunar fisi im me nji fjal dhe kam qon nga nji fshat tirone me emerin Baldushk
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16215
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Vizitor prej Sun 22 Nov 2009, 17:50

Geri shkruajti:Dhe un jam katunar Tirone Jam krenat per katundin time hihi

Nga ajo qe vet i jam fut me e zbulu qe nga isha me origjin dhe para gati 350 vjetesh ne kohen e pellazve dhe un kam qon katunar fisi im me nji fjal dhe kam qon nga nji fshat tirone me emerin Baldushk
hahhahahhah geri shikoja foton dleq
jo nuk jam katundare por me pelqen katundi

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Elhamiu prej Sun 22 Nov 2009, 17:52

jam krenar edhe krenohem .

sepse nje e dini edhe ju, gjith ata qytetar kan qen katunar

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12926
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Genci-fr prej Mon 22 Mar 2010, 13:11

po valla jam bash kokrra e katundarit te jem i sinqert tash erdha per te pushuar pak sepse isha duke e bere gati bashqen per ta mbejllur.

nuk jam as pak i pa deshprum qe jam katundar bile edhe krenona qe jam i till edhe me besoni qe as kush nuk mundet ta kuptoj qe jam katundar per deri sa vet nuk ja pohoj n je gje te till.

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10508
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 22 Mar 2010, 13:28

Jam Qytetare por Fshati me peqen shum natyra gjelberimi pem e perime te freskta gjithe ato gjera te bukura qe e rrethojn!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Mon 22 Mar 2010, 13:33

kom lind ne fshat jom rrit ne prishtine
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10876
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Naki prej Mon 22 Mar 2010, 13:41

Une 100% jam fshatar kam lind ne fshat dhe po rritem akoma ne fshat

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 22 Mar 2010, 13:43

Naki shkruajti: Une 100% jam fshatar kam lind ne fshat dhe po rritem akoma ne fshat

hahaaha a je i sigurt qe je 100% fshatar

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Naki prej Mon 22 Mar 2010, 13:47

Hahhaahahaa po valla 101% nejse mua kendej me thone katundar

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 22 Mar 2010, 13:52

Naki shkruajti:Hahhaahahaa po valla 101% nejse mua kendej me thone katundar


hahahahha sa mir thash mos deshte mu ba qytetar

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Naki prej Mon 22 Mar 2010, 13:57

princesha shkruajti:
Naki shkruajti:Hahhaahahaa po valla 101% nejse mua kendej me thone katundar


hahahahha sa mir thash mos deshte mu ba qytetar
Nese ti dhe interesant ma gjeni naj nuse andej nga Peja do te rrezikoja ta nderroj titullin katunar

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 22 Mar 2010, 13:59

Naki shkruajti:
princesha shkruajti:
Naki shkruajti:Hahhaahahaa po valla 101% nejse mua kendej me thone katundar


hahahahha sa mir thash mos deshte mu ba qytetar
Nese ti dhe interesant ma gjeni naj nuse andej nga Peja do te rrezikoja ta nderroj titullin katunar

haha veq shtrengohu mire se pejankat jan te rezikshme

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Naki prej Mon 22 Mar 2010, 14:00

Hahhahahaahaha mire do ta bej kontrollen teknike se vjetersia i ben te vetat mos ndonje bulon nuk punon si duhet. Po ku te shterngohem me shume hahahahahahahaa

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga anea prej Mon 22 Mar 2010, 14:06

hahahhaah cfar titulli interesant ....'a jeni krenar qe jeni katunar"..hahahahahaa... po pse ky titull qe menjehere te bene te mos ndihesh mire..katundi dhe qyteti kan vetem nje dallim qe ne qytet ke jeten tende private ndersa ne katund e ke kolektiven....gjerat tjera jan plus, secili jep kontributin e vet pozitiv si ai ne katund si ai ne qytet .......ju dua te gjitheve pa dallime urbane apo rurale... kisssss..une per vete do doja te kem nje vikendic ne fshat ku mund te pushoja mushkrit nga ky tym dhe veshet nga kjo zhurem.....
avatar
anea

Shteti : prishtine
Postime : 147
Kyējet nė forum : 9339
Regjistruar mė : 02/03/2010
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Naki prej Mon 22 Mar 2010, 14:10

anea shkruajti:hahahhaah cfar titulli interesant ....'a jeni krenar qe jeni katunar"..hahahahahaa... po pse ky titull qe menjehere te bene te mos ndihesh mire..katundi dhe qyteti kan vetem nje dallim qe ne qytet ke jeten tende private ndersa ne katund e ke kolektiven....gjerat tjera jan plus, secili jep kontributin e vet pozitiv si ai ne katund si ai ne qytet .......ju dua te gjitheve pa dallime urbane apo rurale... kisssss..une per vete do doja te kem nje vikendic ne fshat ku mund te pushoja mushkrit nga ky tym dhe veshet nga kjo zhurem.....
hahahahah anea nese je per nderrime me kontakto

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga anea prej Mon 22 Mar 2010, 15:31

Naki shkruajti:
anea shkruajti:hahahhaah cfar titulli interesant ....'a jeni krenar qe jeni katunar"..hahahahahaa... po pse ky titull qe menjehere te bene te mos ndihesh mire..katundi dhe qyteti kan vetem nje dallim qe ne qytet ke jeten tende private ndersa ne katund e ke kolektiven....gjerat tjera jan plus, secili jep kontributin e vet pozitiv si ai ne katund si ai ne qytet .......ju dua te gjitheve pa dallime urbane apo rurale... kisssss..une per vete do doja te kem nje vikendic ne fshat ku mund te pushoja mushkrit nga ky tym dhe veshet nga kjo zhurem.....
hahahahah anea nese je per nderrime me kontakto
....hahahah jo per nderrim jo , por per vikendice vetem sa per vikend pse jo, bene ......
avatar
anea

Shteti : prishtine
Postime : 147
Kyējet nė forum : 9339
Regjistruar mė : 02/03/2010
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 22 Mar 2010, 17:47

un jam qytetare ne kerkim te burrit katunar ka gjo per mua hahaha

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17619
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Mon 22 Mar 2010, 21:38

une jom katunar dhe qutetar
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10876
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Tue 23 Mar 2010, 00:09

Une kam lindur ne fshat, por jam rritur dhe banoj ne kryeqytet.
Per mua nuk eshte turp prejardhja, turp eshte injoranca, mungesa e respektit dhe paaftesia e orientimit ne realitetin qe bejme pjese, keshtu qe sigurisht qe jam krenare per origjinen time.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11150
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Besi prej Tue 23 Mar 2010, 02:59

Njefare gazetari shqiptar,i cili nuk me pelqen aspak,por njehere pata ndegju dicka te mencur nga ai.Ne pyetjen nga nje gazetar tjeter se a e keni kompleks qe jeni fshatar?Pergjigja ishte-nese mundesh me gjete ne Kosove vetem nje qytetar te vetem,atehere une do te beje nje dokumentar per ate!Megjithse pergjigja eshte paksa ekstreme,mirepo,nuk e ka pas edhe keq,pajtohem me mesazhin e gjere qe e ka kjo pergjigje.
Fatkeqesisht sot njerezit krenohen me ate qe s'duhet dhe jo me ate qe duhet.Ndoshta,sepse dikush nuk ka mundesi per kete te dyten dhe e ben kete me te paren-ate qe s'duhet,ose te pakten eshte dytesore.
Vendlindja,sikurse emri,mbiemri dhe kombesia e perbejne identitetin e nje njeriu.Ne momentin qe nuk krenohemi me keto dhe mundohemi t'i mbulojm,t'i mohojme apo t'i nderrojme per gjera lluksi,atehere askush nuk do t'na respektoj.Sepse ne vec se po e injorojme veten dhe nuk po e respektojme veten dhe s'kemi pse presim dicka te njejte nga te tjeret.
Jam i lindur ne fshat,i rritur dhe jetoj ne fshat.Nuk e nderroj as me lagjen me te bukur ne bote-"Parisin Lindor".
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10931
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga deti prej Wed 24 Mar 2010, 08:22

Ne kohen kur une jam lindur, vendlindja ime ende nuk ishte qytezė. As fshat e as qytet. Si t'ia baj hallit une tani, te them se jam fshatar apo qytetar?
Une e ndjej veten me teper fshatar se qytetar. Nuk e di pse e kam kete bindje por fshati me pelqen me shume dhe me terheq me teper se qyteti.
Po, jam krenar me ate qe jam dhe krenaria ime rritet edhe me shume kur kam parasysh biografite e njerezve te mencur dhe te zotė ne fusha dhe lemi te ndryshme e qe vendlindje kishin pikerisht fshatin. Nuk dua te permend emra por kjo eshte me se e vertete.


Edituar pėr herė tė fundit nga deti nė Thu 25 Mar 2010, 09:18, edituar 1 herė gjithsej
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13747
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Vizitor prej Wed 24 Mar 2010, 23:08

Me sa duket disa po i vret pak fakti qe jane fshatare.Te qenurit fshatar nuk perhap panik.Te jesh fshatare nuk ke pse ndihesh inferior.Nuk ke pse e justifikon sjelljen, jeten, shoqerine, me shprehjen qe vertet me vjen neveri ta degjoj "po he se une fshatare jam".Ne te tilla raste individi ka probleme me veten jo me origjinen.Nuk te ben vendlindja te jesh superior, por sjellja dhe ajo qe ti je.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 01 Jul 2010, 14:39

anea shkruajti:hahahhaah cfar titulli interesant ....'a jeni krenar qe jeni katunar"..hahahahahaa... po pse ky titull qe menjehere te bene te mos ndihesh mire..katundi dhe qyteti kan vetem nje dallim qe ne qytet ke jeten tende private ndersa ne katund e ke kolektiven....gjerat tjera jan plus, secili jep kontributin e vet pozitiv si ai ne katund si ai ne qytet .......ju dua te gjitheve pa dallime urbane apo rurale... kisssss..une per vete do doja te kem nje vikendic ne fshat ku mund te pushoja mushkrit nga ky tym dhe veshet nga kjo zhurem.....

Nuk eshte kunder katundarve kjo tem por nje tem shoqerore dhe argetuse ku njerzit mund ti shprehin ndjenjat e tyre si qytetar dhe katundar, un vertet jam qytetare dha jam rrit ne qytet por deshira e madhe ka qen dhe eshte te jetoja ne katund, thjesht me pelqen natyra freskia ,gjalleria e fshatit ku shef qdo gje reale dhe gjerat ushqimore te freskta dhe te shendetshme, me pelqen shetitja ne natyre ne fusha ne male te marr vet me doren time fruta nga pemet etje,eshte nje ndjenje e jashtzakonshme, ne qytet s“ke qte shofesh per veq banesa makina pluhur kaq


Edituar pėr herė tė fundit nga Princesha nė Thu 01 Jul 2010, 14:47, edituar 1 herė gjithsej

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Elda prej Thu 01 Jul 2010, 14:45

Une vet edhe jam Krenare per ket
avatar
Elda

Postime : 780
Kyējet nė forum : 9678
Regjistruar mė : 12/06/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Leta prej Fri 15 Oct 2010, 04:07

Une jam e Lindur ne qytet e Rritur mes dy Kulturave Kosovare -Evropiane! Se pari lindim si Njerze pastaj ndahem ne Vendet Urbane a po Rurale . Ne ditet e sotshme ke Mundesi te jetosh ne Metropolin me te madhe Botrore .. Po mundesh te jeshe njeri me Motive te fshatit! dhe e kunderta e kesaj , Te jetosh ne fshat por te jesh shume njeri Urban.. Duke u nisur nga Mnyra e veshjes, Shkollimi , Punsimi etj etj... Ne Pyetjen qe e keni bere , me Mungon pergjegja ne kete raste! Hajt vlersoni ju a me shifni si Katundare a po Qytetare Very Happy
avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 8925
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Fri 15 Oct 2010, 18:47

Nuk mendoj se origjina fshatare apo qytetare ndikon ne jeten e nje njeriu.
Per mua rendesi ka njeriu, sjelljes qe ai ka, vlerat ose antivlerave qe percjell. Origjina e gjithesecilit prej nesh eshte pjese e pamohueshme e jona, qe duam apo s'duam, keto jemi ne, por nuk mendoj se origjina eshte faktor qe ndikon ne te qenit mbi te tjeret apo nen te tjeret.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11150
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 16 Oct 2010, 00:29

Un kam lindur edhe rritur me dy kultura te ndryshme prandaj nuk ka te bej fare te jesh katundare apo qytetar eshte simbas menyres se jetuarit katundari kultivon toka edhe prodhon ata qe ne ushqejme perkundrazi katundari eshte me i rrespektuar se qytetari ka me kulture eshte me mikprites

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17619
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Dardania prej Fri 12 Nov 2010, 15:47

po jam !00% Fshatare e thjesht dhe jam shum krenare me ket
dhe krenarin e mbaj gjithnje per ket
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11487
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Leo@! prej Fri 12 Nov 2010, 16:23

Kam lindur ne fshat me pelqen me shume se ne qytet e mendoj se cdo njeriu i pelqen vendi i vet..............................
avatar
Leo@!

Shteti : Selanik
Postime : 650
Kyējet nė forum : 9106
Regjistruar mė : 06/11/2010
Profesioni : Fotografia.......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Kle@Love prej Fri 12 Nov 2010, 18:32

Un kam lindur edhe rritur me dy kultura te ndryshme prandaj nuk ka te bej fare te jesh katundare apo qytetar eshte simbas menyres se jetuarit katundari kultivon toka edhe prodhon ata qe ne ushqejme perkundrazi katundari eshte me i rrespektuar se qytetari ka me kulture eshte me mikprites Very Happy

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17619
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Dardania prej Fri 12 Nov 2010, 19:07

[quote="Kle@Love" perkundrazi katundari eshte me i rrespektuar se qytetari ka me kulture eshte me mikprites Very Happy [/quote]

Mad u ndala pikerisht tek kjo thenie e vertet cig
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11487
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Katilja prej Sat 23 Feb 2013, 17:26

Gjimnazistja shkruajti:Une kam lindur ne fshat, por jam rritur dhe banoj ne kryeqytet.
Per mua nuk eshte turp prejardhja, turp eshte injoranca, mungesa e respektit dhe paaftesia e orientimit ne realitetin qe bejme pjese, keshtu qe sigurisht qe jam krenare per origjinen time.
interesante kjjo qe ke shkrujt ti e bukur un jom goc qteti qyqa none me jetu nfshat nuk e imagjinoj veten tu bo pun fshati jooo
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7273
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush nga juve ketu eshte fshatare ... Edhe a jeni krenare qe jeni fshatare?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi