» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Mosmirenjohja!

Shko poshtė

Mosmirenjohja!

Mesazh nga Vizitor prej Tue 24 Nov 2009, 21:06

Ne jete secili nga ne eshte ndeshur nga njerezit e terhequr prej interesave ndaj tjetrit.Ne jete shume nga ne japim shume pa hezitim dhe shume te tjere perfitojne nga kjo pa gjetur ngopje.Te jesh njeri zemermire nuk eshte se merr titullin personalitet i rralle dhe me force.Ndodh qe kjo aftesi dhe force merret si dobesi nga ai qe do te perfitoje dhe te duket si mjeshteri ne baze te aftesive te dikujt tjeter.Vlera e tjeter kujt merret per tu shfrytezuar(kete mos e harroni).Dhe pikerisht ata njerez qe perfitojne jane me mosmirenjohesat qe kurre nuk ngopen dhe nuk e njohin fjalen faleminderit.
Te ky grup njerezish gjen egoizem ekstrem, mos prit kurre mirenjohje dhe te hedhin poshte cdo te mire qe ju ben kur mendojne se kane pak fuqi ne dore.Interesi ndaj tjetrit nuk eshte vetem ai material, por me i madhi eshte ai moral dhe ky eshte kulmi te perfitosh nga dobesite ose mangesite e dikujt qe te ka dhene doren.
Sa mire do ishte te merrnim vetem nje fjale "Faleminderit!"

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga vistor2 prej Sat 27 Mar 2010, 23:34

Mosmirėnjohja ėshtė veti e atyre qė ju mungon jo njė dėrrasė nė personalitet por e kundėrta, e atyre qė kanė dėrrasa me tepricė por nuk kan gozhda. Mos ta zgjasė shumė shkurt, mosmirėnjohja ėshtė "Virtyt" i tė ligut dhe stoli e mendjemadhėsisė!

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12012
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga deti prej Sat 27 Mar 2010, 23:55

Mosmirenjohja eshte veti e shemtuar e njerezve qe nuk dine (duan) ti perceptojne, vleresojne apo gjykojne te mirat qe ua ka bere dikush apo reflektimet pozitive nga te cilat kane perfituar prej tyre. Obligimi material si kundervlere e mirenjohjes mund te mos jete gjithmone i domosdoshem por obligimi moral patjeter se duhet te ekzistoje. Mjafton nje FALEMINDERIT e thene sinqerisht dhe me zemer dhe cdo gje do ishte ne rregull.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13588
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Gjimnazistja prej Mon 19 Apr 2010, 19:59

Mosmirenjohja, tashme ka kohe qe eshte bere fjale me e degjuar prej te gjitheve ne. Mjafton te permbushesh parametrat qe te tjeret kerkojne, mjafton te behesh balte dhe te tjeret te shkelin mbi ty, mjafton te tjeret te arrijne ate qe duan, edhe pse shkelin mbi kurrizin tend dhe kaq ishte, cdo gje u harrua, nuk ka me asnje Faleminderit, apo jo, me mire do te thoja, ka faleminderit, por mbase sepse ka humbur kuptimin filestar dhe te gjithe e perdorin sa per te "lare gojen", nuk ka me nje faleminderit qe buron nga zemra, nuk ka me mirenjohje sepse njeriu eshte verbuar nga shkelqimi i reme qe i ofrohet, si mund te flasim per mirenjohje, kur sot po harrojme kush jemi, si mund te jemi mirenjohes kur kemi shkelur edhe mbi kombin dhe kulturen tone te perbashket shqipetare, keshtu qe mosmirenjohja do te na shoqeroje per sa kohe qe do te ecim me turmen dhe nuk do te fillojm e kerkimin e te vertetes dhe kerkimin e fajtorit, fillimisht nga vetvetja.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10991
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 19 Apr 2010, 20:15

un nuk jam them filozofise ,,
por po them me pak fjale qe mosmirenjohja eshte gjeja me e lige qe mundet te kete njeriu

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17460
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Arjana prej Mon 19 Apr 2010, 23:54

mosmirenjohja nje veti qe besoj pak a shume te gjithe e kemi,nganjehere vete egoizmi yne na ben te dukemi mosmirenjohes,varet nga situata e karakteri i njeriut,pavaresisht se neve nuk na intereson ta shohim ate ne vetvete edhe e gjykojm ne te tjeret,mendimi im ky ndoshta gaboj,respekte per te gjithe ju
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14899
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Naki prej Mon 19 Apr 2010, 23:57

Arjana shkruajti:mosmirenjohja nje veti qe besoj pak a shume te gjithe e kemi,nganjehere vete egoizmi yne na ben te dukemi mosmirenjohes,varet nga situata e karakteri i njeriut,pavaresisht se neve nuk na intereson ta shohim ate ne vetvete edhe e gjykojm ne te tjeret,mendimi im ky ndoshta gaboj,respekte per te gjithe ju
Te lumte Arjana, vetem lejo te shtoj dhe nje fjali ne ket qe ke shkruar. Nganjehere egoizmi mund te na dergoj aq larte sa mund ta harrojme edhe vetveten dhe skemi ide sa mosmirnjohes qe behemi.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Arjana prej Tue 20 Apr 2010, 00:05

shum e sakte kjo Naki,me plotesove ne ate cka desha te shpreh 100%
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14899
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Bella prej Sat 24 Apr 2010, 16:06

Arla eshte e drejte ajo qe thua ti!
Une doja te shtoja se "Krimineli me i madh ne bote, eshte MOSMIRENJOHESI"...... nuk ka rendesi se te thote Faleminderit apo jo, mund ta shprehe kete fjale fare thjesht edhe me nje gjest, me nje shikim, nje pershendetje te ngrohte!
[i]
avatar
Bella

Postime : 34
Kyējet nė forum : 8916
Regjistruar mė : 23/04/2010
Profesioni : Eksploratore e dashurise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Drini prej Sat 24 Apr 2010, 16:18

Bile bile edhe vetem me nje mimike te thjeshte te fytyres....por duket shume e veshtire per ate qe eshte i lindur mosmirenjohes!
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11684
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga dr.Dugi prej Sat 24 Apr 2010, 18:04

Mendoj qe mosmirnjohes jemi at'her kur ne kemi probleme me veteveten.
avatar
dr.Dugi

Shteti : I Panjohur
Postime : 31
Kyējet nė forum : 8917
Regjistruar mė : 23/04/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Gjimnazistja prej Sat 24 Apr 2010, 19:56

Mosmirenjohja, tashme mbase nuk po na ben me pershtypje sepse po na shoqeron ne cdo hap qe hedhim dhe eshte bere dukuri e "zakonshme" ne realitetin qe bejme pjese.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10991
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Naki prej Sat 24 Apr 2010, 20:07

Gjimnazistja shkruajti:Mosmirenjohja, tashme mbase nuk po na ben me pershtypje sepse po na shoqeron ne cdo hap qe hedhim dhe eshte bere dukuri e "zakonshme" ne realitetin qe bejme pjese.
Shume e sakte gjimnazistja nuk do asnje koment me shume e ke thene origjinal.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Besi prej Mon 26 Apr 2010, 23:50

Eshte dicka e mire te jesh mosmirnjohes!
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10772
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Aristogata prej Mon 26 Apr 2010, 23:52

kryefjal e shoqeris se sotme ne nje fjali pa gjymtyr

firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10537
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Besi prej Mon 26 Apr 2010, 23:54

Aristogata shkruajti:kryefjal e shoqeris se sotme ne nje fjali pa gjymtyr

E dita qe keni me shkrujt ju,ose Arjana Very Happy Vazhdoj te mendoj prap se te jesh mosmirnjohes,eshte dicka e mire.Do te vazhdojme debatin? Cool
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10772
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Aristogata prej Mon 26 Apr 2010, 23:57

sigurisht , jemi te mosmirnjohja, eshte dicka qe merret si shperblim nga altruizmi i tepert , e kam dhe pervoj personale kete

firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10537
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Besi prej Tue 27 Apr 2010, 00:04

Dhe?
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10772
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Aristogata prej Tue 27 Apr 2010, 00:05

dhe mosmirnjohja eshte dicka qe merret si shperblim nga altruizmi i tepert

firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10537
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Besi prej Tue 27 Apr 2010, 00:09

Deri diku pajtohem me ty,meqense edhe une e kam provu kete ndjenje.Por nuk kuptova,nese pajtoheni edhe ju,apo jeni kunder asaj qe thashe une,se eshte mire te jesh mosmirnjohes,kuptohet ne disa raste se nuk e paskam cek!
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10772
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Aristogata prej Tue 27 Apr 2010, 00:14

nese mosmirnjohja eshte reciproke ateher po ne raste te vecanta sigurisht, nuk jua rekomandoj ta provoni se eshte simotra e zhgenjimit

firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10537
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Gjimnazistja prej Tue 27 Apr 2010, 00:26

Mosmirenjohja, eshte e pakaperdyeshme ne disa raste, kur te tjeret jane mosmirenjohes ndaj teje, por paska edhe raste kur dicka qe kaq shume e urren tek dikush, vjen nje moment qe edhe vete ti e ben ndaj dikujt tjeter.
Dashur pa dashur, mbase edhe pa ndergjegje apo impulsivisht, njeriu mund te beheshka mosmirenjohes, dhe te shkele me kembe gjithcka te mire, per nje te keqe qe te mban mend.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10991
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Naki prej Tue 27 Apr 2010, 00:27

Gjimnazistja shkruajti:Mosmirenjohja, eshte e pakaperdyeshme ne disa raste, kur te tjeret jane mosmirenjohes ndaj teje, por paska edhe raste kur dicka qe kaq shume e urren tek dikush, vjen nje moment qe edhe vete ti e ben ndaj dikujt tjeter.
Dashur pa dashur, mbase edhe pa ndergjegje apo impulsivisht, njeriu mund te beheshka mosmirenjohes, dhe te shkele me kembe gjithcka te mire, per nje te keqe qe te mban mend.
Shume e veretet kjo sa e mesova kete gje

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Arjana prej Tue 27 Apr 2010, 01:34

Mosmirenjohja eshte veti e atyre qe ju mungon jo nje derrase ne personalitet por e kunderta, e atyre qe kane derrasa me teprice por nuk kane gozhda per ti lidhur ato .
Egocentrizem...mendjemadhesi e tepruar ..me keto lidhet mosmirenjohja..se personi mosmirenjohes mendon qe te tjeret jane te obliguar ti bejne vetem mire..
Mosmirenjohja eshte lavdia e egoizmit.........
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14899
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Naki prej Thu 13 May 2010, 03:37

Arjana shkruajti:Mosmirenjohja eshte veti e atyre qe ju mungon jo nje derrase ne personalitet por e kunderta, e atyre qe kane derrasa me teprice por nuk kane gozhda per ti lidhur ato .
Egocentrizem...mendjemadhesi e tepruar ..me keto lidhet mosmirenjohja..se personi mosmirenjohes mendon qe te tjeret jane te obliguar ti bejne vetem mire..
Mosmirenjohja eshte lavdia e egoizmit.........
Arjana mire e ceke. Mosmirenjohja eshte nje ves i ndyre, pabesia nje ves edhe me i ndyre akoma. Por kur behen bashke mosmirenjohja dhe pabesia, ndyresia shfaqet ne formen e saj me larte. Une cka mund te them po e them ate qe kam provuar nga lekura ime. Mosmirenjohja dhemb shume ndoshta me shume se plumbi.
Mosfalenderim dhe mosmirenjohja jane gjerat me te ulta dhe me te poshtra qe mund ta karakterizojne nje person. Ju ndohmon njerzve ska rendesi ne cilen fushe, themi ne web faqe ose forume pak ka rendesi ku posa ta mesoj shkronjen C se A dhe B e ka pervetsu ta qon mesazhin "je injornat, je fanatik, ske cka na ben, sje veq ti i ditur e bla bla bla...". Cka pastaj kur merr masa dhe reagon kthehet "une te jam mirnjohes/e me vite por me kupto se ka momente.... e bla bla bla..."
E lidha kete postim me shkrimin tend me larte dhe e vertete eshte ajo qe nise ne fillim se eshte veti qe ju mungon nje derrase ne personalitet ose nuk din ku ti vene gozhdat.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga vistor2 prej Sun 13 Jun 2010, 08:09

Plotėsisht pajtohem me Arjanen se mosėmirėnjohja ėshtė njė ves i ndyrė, pėrpos qė ėshtė njė ves ėshte edhe njė instikt njerėzor. Ma tepėr ėshtė ves dhe ate ves i ulėt moralisht.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12012
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mosmirenjohja!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi