» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Poezi Kushtuar pėr Ty

Faqja 1 e 18 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Next

Shko poshtė

Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 19:45

VETEM TY
Askush nuk ka gjuhe me fol per ty si gjuha ime,dhe askujte nuk kishe
dite ti me i tregu me syte e tu te perlotur se heshtja eshte aq
kriminale kur zemra ndjen shume zjarre shume fjale te pa thana shume
dashurie me lane pas vdekjes.Ne syte e tu te lotume une do ta qeli
gongjen e buzqeshjes tende,dhe nuk do ta le trendafilin tende pa
ere,pa miqe,pa shoke e me zemer te dashurume!E nata me klithje e
gjama e gropone nje emere pa pergjegjje nje emere qe e therras vetem
une vetem zani ime i kallun!E une paskam dashte me ja fale vetes
kengen qe nuk e paskam dituir,sepse pikllimit fisnik i kam borgje
lotin!Kur te shkoje te heshtja e fjales sime qe do te jete e larget
sa shikimi ime une as ateher nuk deshiroj ti harroj ngjyret e
gjetheve ne pranver sepse ajo eshte deshimja me e madhja e syve te
mij e peshperitjeve te mija!Sot jam ne pikllim e neser askush ska
per te bindur ty se je kaq larg meje,bile kujtimin e ardhmeris te
mallit dhe te dhembjes qe kame,ti nuk ke me marre me vete?Nje pjese
e zemres ka me te rrahe bashke me zemren time,ne gjite e ngurte te
vetmis time,dhe kurr ndoshta nuk do te harroj se ty te takova tue
kerku veten time,duarte e mija,bredhjet,endrrimet,ne kete toke ku
lulja nuk do te qel per ne ,e dij se dhembja do te jete e madhe dhe
do tme djeg shume dhe kurr sdo te harroj!!!
Ne netet e vetmuara une me mendjen time ,
endrroj te behem zoge te fluturoj,
shtepij ne shtepij deri sa te gjej ty,
mirpo keto mendime do tme mbesin vetem deshira,
ty ndoshta nuk do te shohe kurre,
ne kujtese do tme mbeten vetem syte e tu te perlotur

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Isinqerti prej Sun 02 Nov 2008, 22:19

Shum e bukur po me pelqen sukese Voglushe
avatar
Isinqerti

Shteti : Ne Boten Qudirave
Postime : 39
Kyējet nė forum : 10457
Regjistruar mė : 02/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 22:21

Me vjen mire shume qe ju pelqen poezia ime isinqert

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Isinqerti prej Sun 02 Nov 2008, 22:27

Ju falm edhe mua me vjen mir prej juve qe keni pasur mundesin dhe kohen ta shkruani nje poezi aq te bukur
avatar
Isinqerti

Shteti : Ne Boten Qudirave
Postime : 39
Kyējet nė forum : 10457
Regjistruar mė : 02/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 22:41

Paramendomė pa ty
Deri sa jetoj nė mes tė yjeve dhe mendoj pėr ty
Habitem si kam jetuar deri tani,pa tė njohur
E tani mė duket vetja ime e gjysmuar
kur mendoj se njė ditė do ikėsh
do ikėsh larg ku unė nuk do tė gjej
dhe do tė kėrkoj nė mesin e tėrė kėtyre yjeve,
e nėse nuk tė gjej nuk do di tė marr ajėr edhe nė mes tė qiellit
pa dashurin tėnde s’jam askush,
nuk do tė mbijetoj,
mė duhet ta pranoj se me ka befasuar dashuria
fuqia e dashurisė tėnde qė mė bėnė tė fluturoj
dhe tė marrė ajėr pa frikė
jam mėsuar tė ndihem e jotja,
tė ndihem e fuqishme dhe tė tė dua pa frikėn se do ikėsh
tė mos mendoj se njė ditė nuk do tė kem
tmerrohem nėse njė ditė largohesh
dhe nuk do tė shoh mė
mė mban nė jetė,
ke fuqi tė mė lumturosh.
Dhe pa frikė fluturoj nė mesin e yjeve
Nuk tė kėrkoj sepse tė kam
Por iu tregoj yjeve sa e lumtur jam.
Kur buza flet dhe zemra shpon,
kur fjala vret e zemra vajton
kur shpresa kthehet ne simfoni trishtimi
ku drita fiket para se te ndriqoj
mos vall ka shans dashuriaj jone te rroje!?

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 22:59

Gjithqka mbeti vetem kujtim~
Dashuruam.Jetuam.Per njeri-tjetrin,njeri-tjetrin.Egzistuam dhe ishim te lumtur.Te dashuruar enderronim,shpresonim dhe i besonim dashuris son.Ishte gjithqka e imja.Ishe arsya e egzistimit tim dhe kuptimi i jetes.Isha gjithqka per ty,gjithqka qe ti deshe.Por ne nje qast rruga jon u ndal.Une e ti shkuam ne rrug te ndryshme.pse?nuk e di.ndoshta e di.ndoshta ti e din.Por tani nuk eshte me rendesi.E patem dashurin dhe e humbem.Ishim te rinje qe te dinim ta ruajm,dashuria jone tani eshte vetem kujtim .Kujtim eshte edhe koha e loteve dhe e vuajtjes pas ndarjes.Gjithqka e imja dhe gjithqka e jotja eshte kujtim.Edhe une edhe ti tani tashuri te tjera.Por e them pa deshmitar-pas teje kurr askush nuk eshte dhe nuk do te jet arsye e egzistimit tim.Sepse "kurr askush nuk do ta kthej shkqelqimin ne barź"-shkelqimi im eshte shuar mati......

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 23:00

Me mua dhe qielli qan

Me mua dhe qielli qan.
Bije shiu hiq pa ndal
Edhe qielli eshte duke Qarre.
Ohh Perendi a sheh qka ndodh?

Me mua dhe qielli vajton.
Loti lotin spo e pret
Se ky shpirt prap mu djeg Flak
Ohh Perendi a sheh qka ndodh?

Me mua edhe dielli nuk rrezon.
Zemren ma theu cope,cop
Iku dhe se kthehet dote Tradhtari.
Ohh Perendi a sheh qka ndodh?

Me mua dhe yjet nuk vizullojn.
Syte e mije jan verbu
Si nuk kuptova qe ishe Mashtrus.
Ohh Perendi a sheh se qka ndodh?

Me mua as hena nuk ndriqon.
E tradhtuar e mashtruar
E vrare nga dashurija e plaguar.
Ohh Perendi te lutem une ti Shiko

se q'po ndodh me ne dy.
Jeta me eshte gerdite
Si te besoj une me ndonje Njeri
.Zoti madh te denoft ty Se ki
shembe nje jete tiiii..!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Isinqerti prej Sun 02 Nov 2008, 23:00

bukur voglushe mir e ke?
avatar
Isinqerti

Shteti : Ne Boten Qudirave
Postime : 39
Kyējet nė forum : 10457
Regjistruar mė : 02/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 23:01

qka e kam mire

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 23:03


» "Plage dashurie"


Gjendesh diku larg,
qe as vete s'mund ta paramndoj,
se kur do te kthehesh
fati do ta percaktoj.

Si mund te jetosh pa mua
kur te mundon vetmia
njeriu me gjysem shprese
kur i mungon dashuria.

Ndoshta ke gjetur dike
per ty te mposhtur vetmine
per te luftuar jeten
te kujtosh dashurine.

Te frenosh shpresen
e nje te riu ne lulezim
Zoti do te dhuroj
me te madhin denim

Ndoshta do te kthehesh
po ku ta di e shkreta
edhe nese vdes
nuk behet kijameti

Te gjitha qe i permenda
s'jan aq me rendesi
por desha ta sheroj
plagen per dashuri..!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Isinqerti prej Sun 02 Nov 2008, 23:06

shum bukur voglushe me vjen mir
avatar
Isinqerti

Shteti : Ne Boten Qudirave
Postime : 39
Kyējet nė forum : 10457
Regjistruar mė : 02/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 23:07

-Dora ime sdo te ndalet
vetem per ty do te shkruaj
nje dite te vone do ta kuptosh
se per ty me zemer vuaj
Mergimtare je ne kete bote
shum larg je pa mua
syte per ty me pikojne lot
mos harro kudo qe je "Te Dua"
Te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje vajz
qe jeton i vetem pa dashuri ne jete
Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje
Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha rreze hane
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DUA
sdo te jetojsh as 1 orė pa mua!
Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te kam dashurua …
Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une i mjeri te duroj
deri ne fund te jetes zemra
ty do te dashuroj…
Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 23:08

Mos e harro zemren time se per ty ka rrah
mos e harro syrin tim qe per ty ka qa
mos e harro buzen qe puthje te ka dhan
me ma fal krejt boten une ty nuk te kisha lan
Pa ty nuk mundem te rri
pa ty jeta me behet hi
pa ty varri nuk me pranon
pa ty jeta nuk me mjafton
Sa bukur po qesh
sa bukur shikon
Te dua per bes sa qe nuk beson
qka me te shkru
qka me te thon???
kur zemra ime vetem ty te don

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 23:09

Mos e zemero buzen
Qė vec ty te qeshi
Mos e mundo zemren
Qė vec ty te deshi
Mos e mbush me lot
Syrin tim te zi
Mos e braktis ti mos
Kėtė DASHURI

Kėtu jam
Dhe po pres
O shpirt I vuajtur
Te me flasesh
E vetėm te mos me lesh
sepse njė te kam
E si ti askush nuk ėshtė
E si ti askush sme don

Ku je e ku te kam
Kur te duhem ku jam?
TI je ne shpirtin tim
Ne zemren time
Aty ku askush gjer sot ska mund te hyj

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 23:11


Dhembja mė shkatėrroi


Ditė e natė po jetoj me kujtimin pėr ty.
Do tė fundosem....!
Do tė vdes....!
Do tė cmendem....!
Dua s'paku tė shpėtoi nga kjo cmenduri,e tė jetoj me kujtimin pėr ty.
I lutem Perėndisė qė tė mė ndihmoj,por mė duket qė edhe ZOTI mė ka harruar.
Nė mesnatė mė vjen zėri yt....
Zgjohem,tė kėrkoj nė errėsirė,tė thėrras me emrin e dashurisė,por kot...
Ti nuk je ....ke shkuar larg.
E urrej edhe veten pse mbeta pa ty tė jetoj....
Pse natė je kaq e errėt sonte??
A mos je hidhėruar edhe ti me mua?!
Dhembjen dhe mallin qė kam pėr ty,as lapsi nuk mė mjafton qė ti pėrshkruaj.
Do tė vdes....
Do tė tretem....
Por ty duke mos tė gjetur....

Shume flm isinqert

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 23:13

Ndash plus,ndash minus
Ndash pjestim,ndash barazim
Tė dua shpirti im.


Edituar pėr herė tė fundit nga Voglushja nė Thu 04 Feb 2010, 11:29, edituar 1 herė gjithsej

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Isinqerti prej Sun 02 Nov 2008, 23:14

Mender qofshi Voglushe Enderuar dhe e respektuar nga ana ime
avatar
Isinqerti

Shteti : Ne Boten Qudirave
Postime : 39
Kyējet nė forum : 10457
Regjistruar mė : 02/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 23:15

Mė e rėndė se toka Mė e lehtė se hija
E vjeter sa lindja Pafund sa gjithėsia
E ėmbėl sa fjala E hidhur sa pikėllimi
E ngrohėt sa falja E fortė sa qėndrimi
Rrėnon edhe atje Ku fare ska ndėrtuar
Ep fryte nė atė vend Ku rrėnjė ska lėshuar
E-ndrit errėsirėn Errėson ndriqimin
I pasuron ėndrrat Dhe ndalon ėndrrimin
Ujitet dhe jeton Edhe nė shkretėtirė
Pėrballon acarin Dhe nuk ka tė ngrirė
Rrallė kthehet aty Qe njėherė del
Ėshtė fuqi e fort Kur pushton s`pari herė
Pastron ēdo plagė Dhe njė ofshamė liron
Sa do t`jetė e dhimbshme Plagėn e shėron
Vajin e kthen nė kėngė Ngushllimin nė urim
Ndryshk unazat ne gisht Kur nuk ka bashkim
Kur ndizet t`parėn herė Flaka e saj pėrjetohet
Vetėm prushi nėse mbetet Ėshtė e para dhe nuk harrohet
Syri nuk e shef Veshi nuk e dėgjon
Zemra ėshtė folea Qė nė tė banon

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 23:16


Nese te thone se te kam harruar,dije mir se te kane genjyer,por ku mund ta marr ate zemer qe te harroj ty,deshmitar zotin e kam se pa ty e lumtur sjam,mos kujto se ne jeten time lumturi kam pa ty,mos kujto se nuk po vuaj se un lot nuk kam ne sy.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 23:24

Nese une e pra do te vdes
i fundit ti me puth ne ball se me ke dashur me gjith shpirt
per aq koh sa uen isha gjall
E po te le si amanet varrin e ftoht ku vet do hyj
mos ma mbuloni me mermer
dua ti dal barit permbi
E kur te ket ardhur maji
tek varri eja me tako
fijet e barit mbi koken time
me mall si floket e mia mi ledhato
nga zemra ime e tretur
do te mbij nje lulekuqe
ndersa une nuk mund te ngrihem
ti mere puthe - puthe
ne cast ato do te mblidhen
petalet e kuqe nga malli
dhe do te puthin buzet e tua
ashtu si te puthja une persegjalli......!!!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 23:26

Po te me pyesni mua
them se e dua ta kem afer
mbledhur doren e ti
tek zemra ime fort
Po te me shikoni mua
syri im eshte tek ai
duke e ngrohur me
shikim perjetesisht
Po te flisni me mua
mos prisni asgje tjeter
se koha si sekondat
qe nuk ndalojne asnjeher
sdo me lere pa thene
emrin e tij .. shpirti imee TE DUA

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Isinqerti prej Sun 02 Nov 2008, 23:28

Naten e mir dhe gjum te mir se me duhet te shkoj edhe une Voglushe
avatar
Isinqerti

Shteti : Ne Boten Qudirave
Postime : 39
Kyējet nė forum : 10457
Regjistruar mė : 02/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 23:29

naten e mire edhe ty

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Sun 02 Nov 2008, 23:30

*****SEGZISTOJ PER TY***** Razz
u thane gjethet e shtatorit e rane para meje
perse valle un qe te desha tani jetoj larg teje
i kujtoj puthjet e tua qe ti mua mi dhurove
po perse valle nuk ma the shkakun qe larg meje shkove
pa ty e vetme po lotoj edhe pse te dua shum
lotet spo mundem ti ndaloj .
ta ndjej mungesen tende edhe ne gjum
edhe boten te ma falesh loti im prap do te pikoj
kur e din qe ne zemren tende une tani me
Razz *****SEGZISTOJ***** Razz

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Isinqerti prej Sun 02 Nov 2008, 23:44

flm tung
avatar
Isinqerti

Shteti : Ne Boten Qudirave
Postime : 39
Kyējet nė forum : 10457
Regjistruar mė : 02/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 04 Nov 2008, 10:40

I dua fjalet e tua,zerin

tend
pa to s do mund te jetoja
me japin kurajo
ato jane shpresa dhe jeten time do ti besoja(dashuria)

Urrej

menyren e te ecurit tend
te duket vetja mbret mbi mbreter
por je si te gjithe te tjeret, besome
qe dashurin e hedh

mbi nje leter(urrejtje)

Adhuroj shprehin e syve tu
per mua jan ferri e parajsa
mes atyre syve linda

perseri
aty ndodhet dielli dhe rete me shi
Jeta ka shum fatkeqsi
por njohja me ty ishte

mrekulli(adhurim)

Akoma sot nuk e besoj
qe te dua,te urrej dhe pastaj te adhuroj
Le te mbetet si rrefren
si

fillim,vazhdim,mbarim
le te mbeten tri fjale
DASHURI,URREJTJE,ADHURIM

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 04 Nov 2008, 10:41

Te dua si lotin qe e derdhi per ty,
e se

te dua aq shume, ti mos me mbaj meri
te dua si vdekjen, qe e dua pa ty,
e se te dua aq shume, ti mos me mbaj meri
te

dua si djallin ne pabesi,
e se te dua aq shume, ti mos me mbaj meri
te dua si furtuna don stuhi,
e se te dua aq

shume, ti mos me mbaj meri
te dua si inatin ne xhelozi,
e se te dua aq shume, ti mos me mbaj meri
te dua si

zhgenjimin ne padrejtesi,
e se te dua aq shume, ti mos me mbaj meri
te dua si verbimin ne nje fshehtesi,
e se te dua

aq shume, ti mos me mbaj meri
te dua si shikimin ne nje dashuri,
e se te dua aq shume, ti mos me mbaj meri
te dua si

dashurine qe kam per ty,
e se te dua aq shume, ti mos me mbaj meri


love  love

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 04 Nov 2008, 10:42

Kur malli te te ket marr
dhe un te mos jem aty,
mbyll syt dhe me thirr
se un do te jam atyyy.

Kur buzet te jen thar
dhe puthja te mungon
hap dritaren dhe lutju henes
se puthjen time ajo ta dergon.

Kur ti te ndihesh ne vetmi
dhe zemra kur te qan ,
zhytu ne kujtime dhe,
mua do t'me kesh pran.

Kur ti te me duash
dhe pran te mos me kesh
hap dritaren dhe fluturo
dhe me kujto per jete....

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 04 Nov 2008, 10:42

I Dashuri Im!

I dashuri im,
tė kam dashur,
kėshtu e tėra

Sa je dashur ti nga unė
ashnjė burrė nė botė
nuk do tė jetė mė.

Nuk do tė shfaqen mė
nė botė
lidhje tė tilla dashurore

kaq pėrkushtime tė besnikrisė
sa tė kam dhėnė unė
nuk do tė kenė mė dashnorėt.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 04 Nov 2008, 10:43

Nga sytė e tuNga sytė e tu,
buron
njė dritė e mirė.
Kjo dritė,
ka kohė
qė mė mungon…
Mė duket
vetja
shkretėtirė,
dhe
ti,
oaz,
qė mė tundon.
Jemi
kaq larg…!
(ndonėse dy hapa)
Mos e zgjat
dorėn
me ngurim.
Se digjem,
digjem
porsi flaka,
dhe,
mbetet
veēse,
hiri im!

(***)

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 04 Nov 2008, 10:44

Ėndėrr ...

Mbrėmė,
gjithė natėn
isha me ty...
T’i kėputa
venat…
T’i zbėrtheva
eshtrat…
T’i gjakosa
flokėt…
Tė putha
nė sy.
Mbrėmė,
gjithė natėn,
isha
me ty.
Por,
nė mėngjes,
s’munda
tė tė rikrijoja…
S’mė dilnin
gjymtyrėt.
S’mė mjaftonin
flokėt.
Buzėt
e kafshuara,
fytyra
e plogėt.
Dhe,
ika…
Ika,
mora malet…!
Zjarri,
qė kam brenda,
as shuhet…
As falet...!!!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 04 Nov 2008, 10:47

O zemra ime i dashur
sa shume qe po te prese
edhe pse nuk je ketu
kurre nuk te pres ne bese

ti je me shoqerin tende
ne telefone pa te keq me the
po vetem nje gje mos harro
kurre ne bese mos me pre

qe te jesh large ti forte e di
gje e lehte per mua nuk eshte
por besimin qe te kam dhene
vleresoje si amanet te lene


do mendosh ti i dashur
pse zemra ime flet keshu
kur e dashura ne zemer e ka
e thote vertete apo bene shaka

jo shaka me dashurin nuk beje
por nje gje te vertete e ka
se te jeme sinqerte me ty
tek ty shpresat i kam te medha

ti kete nate papritur u largove
te hash darken restoranteve
por nje gje vec e harrove
se tek zemra ime nuk e suportove

se une te jap me shume dashuri
nga c'perhere mendon ti
dhe ti ket dashuri qe une ne zemer kam
nuk me njeh akoma se cila jam

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Vizitor prej Tue 04 Nov 2008, 12:49

pergezime Voglushe per poezit me te vertet shum prekese uroi qe mos te ndiesh kurr vuajtje ne zemren tende
http://de.youtube.com/watch?v=MnvtVzUBZaE

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 04 Nov 2008, 14:08

shume flm bukuria shpirtror,flm per fjalet e mira me vjen mire qe te kan pelqy poezit e mia tung

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Isinqerti prej Tue 04 Nov 2008, 14:14

Shum te bukura voglushe Sukese E din ti
avatar
Isinqerti

Shteti : Ne Boten Qudirave
Postime : 39
Kyējet nė forum : 10457
Regjistruar mė : 02/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 04 Nov 2008, 14:17

Flm Isinqert
love love love

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Isinqerti prej Tue 04 Nov 2008, 14:19

Mender qofshi Voglushe love
avatar
Isinqerti

Shteti : Ne Boten Qudirave
Postime : 39
Kyējet nė forum : 10457
Regjistruar mė : 02/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 04 Nov 2008, 14:41


Me ka marre malli
loti po me tret
vetem interneti
mallin nuk mahek
Dua te perqafoj
ta ndjej se je me mua
ta shuj mallin tim
ne buzet etua.
Keshtu jo kjo jete
eshte be monotone
ti digjesh per mua
une per zemren tende
E mallkoj largesin
kete largesi
edhe elus ZOTIN
tme bashkoje me ty.

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Isinqerti prej Tue 04 Nov 2008, 14:43

Flm per poezin gjdo her e me te bukura love Voglushe
avatar
Isinqerti

Shteti : Ne Boten Qudirave
Postime : 39
Kyējet nė forum : 10457
Regjistruar mė : 02/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Voglushja prej Tue 04 Nov 2008, 14:45

shume flm rrespekt per ty Isinqert love

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12235
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi Kushtuar pėr Ty

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 18 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi