» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Besnik ndaj mendimit tone

Shko poshtė

Besnik ndaj mendimit tone

Mesazh nga Vizitor prej Tue 01 Dec 2009, 09:38

Njeriu eshte nje qenie, qe ka sensin e kohes, ndjeshmerine , bindjen, mendimin, dyshimin, dashurine , etj.Shkurt nje qenie komplekse.Per cdo gje ne jete kemi nje mendim, kete e krijojme nga ajo qe degjojme dhe ndjejme.Perderisa ne kemi sensin e shume gjerave dhe jemi qenie te ndjeshme na nxitin faktoret e jashtem te tradhetojme mendimin tone dhe te bombardohemi nga ato cka mendojne te tjeret.Ndonjehere na pelqen aq shume mendimi i tjereve saqe nuk gjejme dot argumentat dhe psikiken tone, per te qene besnik te mendimit tone.E huazojme mendimin e tjetrit saqe brenda jetes sone na duket sikur rritet nje qenie e huaj por qe na perket ne.Frikat qe ndiejme ushqejne dhe gjykimin e gabuar.Nje gje do theksoja, mbi supe ju mbani nje koke qe eshte vetem e juaja dhe aty mund te gjeni pergjigjen e gjithckaje.Mos lejoni qe mendja juaj te humbas ne mendimet vrasese qe persona te caktuar kane per persona te caktuar.Ndoshta ata jane shtyre nga nje arsye personale te gjykojne per keq, ndersa ju nuk keni pse te beheni kori i mendimeve te tyre.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besnik ndaj mendimit tone

Mesazh nga Genci-fr prej Tue 01 Dec 2009, 22:16

gjithmon mendimin qe e kemi duhete te jemi t baezuar ne diqka ky esht besnikeria ndaj mendimit ton ne qoftese flet pa argumente nuk besoj qe mund te jesh edhe aq besnik ne mendimin ton.

Genci-fr

Shteti : kosov
Postime : 467
Kyējet nė forum : 10331
Regjistruar mė : 02/06/2009
Profesioni : ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besnik ndaj mendimit tone

Mesazh nga Vizitor prej Tue 01 Dec 2009, 22:31

Ndersa ndodhemi ne tavoline mund te kaloj nje njeri me ngjyre, shoku jone i tavolines fillon dhe flet keq , vetem e vetem pse eshte race tjeter dhe tek ne mbillet mendimi i keq dhe pse kurre nuk kemi menduar keq.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besnik ndaj mendimit tone

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 07 Aug 2010, 11:13

Gjithmon duhet te ken mendimet nje gje qe ja vlen per te arritur ne ate qe mendon edhe shpreh ,,,Nuk duhet gjithmone te bazohesh ne gjera qe jan te kota edhe skan nje fund

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17442
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besnik ndaj mendimit tone

Mesazh nga Luan_Valikardi prej Sat 07 Aug 2010, 14:27

Nje fjale e urte thote: Pyet shtat vet, e be si di vet!
Deshira dhe detyra, jane dy elementet kryesore ne perqendrimin e nje mendimi. Llogjika, te jep te drejten ti besosh mendimit.

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=65TQotAQiA0
avatar
Luan_Valikardi

Postime : 651
Kyējet nė forum : 9238
Regjistruar mė : 06/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besnik ndaj mendimit tone

Mesazh nga Arjana prej Sat 07 Aug 2010, 14:57

…Duket e thjeshtė? Nė fakt, nuk ėshtė aspak kėshtu. Pėr t’i qėndruar besnikė asaj qė mendojmė, jemi tė gatshėm tė injorojmė realitetin. Ēdo opinion i yni tregon se kush jemi.Ta ndryshojmė atė, do tė thotė tė jemi jokoherentė....Mendimet mund te jene kostante apo jokostante. Varen se tepermi nga faktoret e jashtem situative dhe per kete arsye ato nuk nuk jan rezistente ndaj ndryshimeve.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14881
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besnik ndaj mendimit tone

Mesazh nga Luan_Valikardi prej Sat 07 Aug 2010, 15:41

I vertete konkluzioni yt, por atehere besoj se dalim: ne gjykime dhe paragjykime!

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=65TQotAQiA0
avatar
Luan_Valikardi

Postime : 651
Kyējet nė forum : 9238
Regjistruar mė : 06/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besnik ndaj mendimit tone

Mesazh nga Kle@Love prej Sat 28 Aug 2010, 00:32

Mendimi eshte vlera e trurit prandaj duhet rrespektuar mendimi edhe te jesh besnik ne ate qe thua

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17442
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Besnik ndaj mendimit tone

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi