» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?

Shko poshtė

Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 08 Dec 2009, 17:37

Shumė prej nesh e ngatėrrojnė fjalen DUA me atė DASHUROJ. Nė dėgjim tė
pare tingėllojnė pothuajse njėsoj, por nga rėndėsia janė krejt tė ndryshme


Edhe pse nė pamje tė parė duket njė pyetje mjaft e lehtė, realiteti e
pėrgėnjeshtron plotsisht. Dashuria ėshtė njė ndjenjė qė buron spontanisht pa e
programuar, aty pikėrisht lind dhe mėdyshja pėr tė dhėnė njė pėrgjigje tė prerė.

d.m.th per mua eshte fjala te dashuroj me e rendesishme!!!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 08 Dec 2009, 17:41

Tė duash nuk do tė thotė se dashuron, mund tė duash njė shok/shoqe etj. Dashuria
qė ndiejmė pėr prindėrit apo tė afėrmit tanė nuk mund tė jetė e njėjtė me atė qė
ndiejmė pėr njė femėr/mashkull. Sepse nė kėtė tė fundit mbizotėron
ndjenja/dėshira erotike pėr personin qė ke pėrballė. Dashuria kalon nė dy faza,
fillimisht lind simpatizimi dhe mė pas dashuria. Ėshtė e pamundur tė dashurosh
dikė qė nuk e simpatizon, vlerėson etj.

Pra, kėshtu lind dashuria, ajo
ndjenjė qė na bėnė tė fluturojmė nė qiellin e shtatė, dhe tė mos duam tė ndahemi
pėr asnjė ēast nga prania e njeriut qė dashurojmė me gjithė ZEMĖR. Dashuria nuk
pėrshkruhet, ėshtė aq e gjallė, aq e fortė saqė rrezet e saja ndriēojnė nė ēdo
kohė. Mjafton tė shikosh sytė e njė tė dashuruari, dhe ēdo gjė ėshtė e
tejdukshme.

Dashuria nuk vdes kurrė, e rėndėsishmja ėshtė tė dish ta
mbash. Dashuria ėshtė si lulja, nėse nuk kujdesesh pėr tė ti ofrosh dritė dhe
ujė, THAHET! As vitet qė kalojnė nuk mund ta ”vjetėrojnė” atė ndjenjė
pėrrallore, pėrkundrazi e forcojnė akoma mė shumė. OKSIGJENI i ekzistencės sonė
ėshtė dashuria. Njeriu nė jetė mund tė dashuroj disa herė, por pėr tė dashur
ndodh veē NJĖ HERĖ.


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?

Mesazh nga krayzi prej Tue 08 Dec 2009, 21:48

Te dyjat me duken te rendesishme: duhet te dua qe te me duan pa mar parasyh shok shoqe prind femij etj, por te dashurosh eshte shum e rendesishme sepse eshte krijes e zhvillimit te ardhmes se njeriut, pa dashuri ska zhvillim ekzistenca.
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11236
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 08 Dec 2009, 23:14

Kur do , vjen dhe dashuria

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?

Mesazh nga Geri prej Tue 08 Dec 2009, 23:17

Kur nji njeri e dashuron dhe fjala "Te Dua" esht aty brenda keshtu qe do thoja Te dashuroj
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16053
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 08 Dec 2009, 23:29

te dashurosh sikur thote geri fjala te dua vjen kur dashuron

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17457
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?

Mesazh nga Elhamiu prej Thu 10 Dec 2009, 11:03

kur dashurohesh tani do e duash

te dyjat bejn

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12764
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 11 Feb 2010, 14:56

TE DASHUROSH SEPSE FJALA TE DUA VJEN VETE VETVETIU TE DASHUROSH ME ZEMER SHE SHPIRT

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?

Mesazh nga Anhela prej Thu 11 Feb 2010, 14:57

princesha shkruajti:TE DASHUROSH SEPSE FJALA TE DUA VJEN VETE VETVETIU TE DASHUROSH ME ZEMER SHE SHPIRT

Te dashurosh!

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9858
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 07 Jun 2010, 14:12

Te dashurosh dhe ta ndjesh dashurin me zemer fjala te dua eshte e mire po ndonjeher ska nevoj ta thuash fare nese e dashuron me te vertet dhe me mbrendesin e shpirtit!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ē’farė ėshtė mė e rėndėsishme, tė duash apo tė dashurosh?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi