» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Miqte e shtirur

Shko poshtė

Miqte e shtirur

Mesazh nga Vizitor prej Fri 11 Dec 2009, 12:38

Nje fjale e urte thote "kush gjen nje mik ka gjet nje ciflig"Sot me shume se kurre njeriu duhet te rrethohet nga miq qe te ndihmojne dhe te gjenden prane.Pikerisht sot ju mund te kuptobi fare lehte kush jane miqte qe keni dhe kush jane ata te shtirurit.
Une mendoj qe miqte e shtirur jane ata te cilet gjithmone te gjejne kur kane nevoje ata.Kur ju u besoni nje sekret ose nje pune dhe as sekreti nuk ruhet e as puna nuk kryhet.Keta lloj miqsh gjithmone te mbushin me levadata dhe premtime sepse e dine qe nuk jane te verteta por thjesht duan qe te mos shkeputesh prej tyre.Hyjne tek mashtruesit/ mashtrueset.
Keta lloj njerez duan qe miqte e tu te jene dhe te tyre madje behen pengese dhe per jeten individuale duke pyetur per cdo detaj tuajin.Jane thjesht llafazan dhe presin me padurim qe t'ju shohin poshte.
Kujdes, miqte e shtirur dallohen qe nga fjalet si shprehen!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Miqte e shtirur

Mesazh nga Morena prej Fri 11 Dec 2009, 18:02

"Kush gjen nje mik ka gjetur nje thesar" kjo eshet nje shprehje domethenese per te kuptuar me qart fjalen mik!
Miqesia eshte nje gje shume e shtrenjte dhe e shenjte,por ne keto kohe qe kane ardhur nuk mund te kesh me besim tek miqesia,jane te rralle ata qe kane nje miqesi te paster....miqesia eshte me plot kuptim e shenjte....kemi nevoje per nje miqesi te sinqerte.Miqte e vertete jane ato qe ndajne reciprokisht besimin ,enderrat ,virtytet ,mendimet , gezimet dhe hidherimet duke i qendruar prane njeri -tjetrit te flasim hapur per problemet qe kemi dhe te degjojme dhe problemet e miqve tane....

firma.................................................................................................................................................................................
Nje i zgjuar ndryshon mendje...kurse budallai kurre...
Glitter Graphics

avatar
Morena

Shteti : Mrena per mrena rruzullit toksor
Postime : 133
Kyējet nė forum : 9515
Regjistruar mė : 26/11/2009
Profesioni : S'kam

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Miqte e shtirur

Mesazh nga Vizitor prej Sat 12 Dec 2009, 20:45

Miqet e vertet e te sinqert i do gjithsecili po ata qe i shesin miq e tyre kjo quhet tradheti!!
SEPSE MIKU I I MIR TE GJENDET NE KOH TE VESHTIR ATHERE E KUPTON KUSH ESHTE MIK I MIR

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Miqte e shtirur

Mesazh nga Dardania prej Sat 21 Feb 2015, 00:55

Njeriu Gabon .... Hidherohet,Apo ja Manipulojnė rrethanat tė tjerėt.... Por prapė nė gjdo Kohė ne gjdo Situatė apo Vėshtirėsi nėse nuk ka mundesi mė shumė tė ju gjinden prapė nuk ja kthejnė Shpinen.... Thonė njė Fjalė e Urtė Popullore.... Mė mirė Njė Mikė i Vėrtetė pėr tėrė Jetėn sė 100 Miq Falco....
Mė Kohėn Njeriu kupton mė shumė .... Nė Kohė tė Vėshtira Njihėn Miqėt mė mirė....

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11397
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Miqte e shtirur

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi