» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Gjermania, vendi i parė nė botė pėr tė rėnė nė dashuri

Shko poshtė

Gjermania, vendi i parė nė botė pėr tė rėnė nė dashuri

Mesazh nga Vizitor prej Tue 15 Dec 2009, 18:35

Gjermania, vendi i parė nė botė pėr tė rėnė nė dashuri


Tė dhėnat e studimit tregojnė se Gjermania ėshtė vendi ideal
pėr tė gjetur dashurinė. Norvegjia vjen e dyta nė listimin e vendeve tė
dashurisė


Gjermani ėshtė vendi i parė nė botė pėr tė huaj pėr
tė rėnė nė dashuri. Kėshtu thotė njė studim me titull 'Imapkti i dashurisė nė
botė', financuar nga Banka Botėrore.

Rezultatet janė vertet shumė
surprizuese thotė Paul Say shef i marketikungut dhe komunikimit nė HSBC
(agjencia qė bėri studimin). Nuk e kisha menduar se Gjermania qenka vendi i
dashurisė.

Por ēfarė e bėn mė tė mrekullueshėm kėtė survejim?Rezultatet
tregojnė se Gjermania ėshtė edhe shteti mė i mirė pėr tu integruar. Sondazhi
pyeti 2155 turist nga 48 shtete tė ndryshme tė botės. Fakti qė ėshtė njė shtet
multientik, njė shtet I pasur dhe me njerėz shumė “friendly” e bėn shtetin mė tė
fuqishėm ekonomik tė Eurpoės dhe vendi ideal pėr tė gjetur
dashurinė.


Por sondazhi i pyeti tė anketuarit edhe pėr vendim ku
ėshtė mė lehtė pėr tė bėrė miq. Tė dhėnat tregojnė se njerėzit janė mė shumė tė
prirur pėr tė gjetur miq nė Kanada.


Njerėzit u pyetėn nė shkurt-prill
tė ėtij viti, rezultatet u pėrpunuan dhe arritėn nė rezultatin se Gjermani ėshtė
jo vetėm shteti mė i pasur i Europės por edhe shteti mė i zjarrtė…Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjermania, vendi i parė nė botė pėr tė rėnė nė dashuri

Mesazh nga Besi prej Sat 06 Feb 2010, 19:33

Ndoshta po gaboj,logjika s'po ma pranon hiē qe te jene gjermanet te paret per te rene ne dashuri.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10859
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjermania, vendi i parė nė botė pėr tė rėnė nė dashuri

Mesazh nga Vizitor prej Wed 16 Jun 2010, 14:38

Besi shkruajti:Ndoshta po gaboj,logjika s'po ma pranon hiē qe te jene gjermanet te paret per te rene ne dashuri.

Eshte e vertet Besi, Gjermanet ja din shume rendesin dashuris dhe nuk e lendojn te dashuern/in let,pra e mbajn dashurin fort dhe pikerishte qe jan te paret sepse kan respekt per dashuri e dhurojn me zemer dhe e mbajn me zemer.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjermania, vendi i parė nė botė pėr tė rėnė nė dashuri

Mesazh nga Dardania prej Sat 20 Nov 2010, 23:28

:thinking: pas kesaj teme te gjith Shqiptaret do vrapojn drejt Gjermanie qe te jen me te sigurt Neutral Neutral

nuk e di ket sa mund te mbetet e vertet sepse nje fjal popullore thot ,,Mal pa Derra nuk ka,, prandaj them se rolin kryesor kan ndjenjat ne dashuri po te mos ket ndjenja nuk do zgjat dashuria

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11415
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjermania, vendi i parė nė botė pėr tė rėnė nė dashuri

Mesazh nga Leta prej Sun 21 Nov 2010, 02:13

Bash Gjermant s'ia fusin hic dashuris Neutral
avatar
Leta

Postime : 381
Kyējet nė forum : 8853
Regjistruar mė : 08/10/2010
Profesioni : Amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjermania, vendi i parė nė botė pėr tė rėnė nė dashuri

Mesazh nga dani-ks prej Fri 28 Jan 2011, 18:43

e pa besushme
avatar
dani-ks

Postime : 1
Kyējet nė forum : 8116
Regjistruar mė : 27/01/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjermania, vendi i parė nė botė pėr tė rėnė nė dashuri

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi