» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Menēuria apo bukuria

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Vizitor prej Tue 15 Dec 2009, 19:06

Menēuria ose bukuria

Paris Hilton, Foto: BuzzduNet
Femrat
vazhdojnė tė mbeten tė pavendosura nėse dėshirojnė tė jenė tė menēura ose tė
bukura.

“Reuters Life” shkruan se ende ekzistojnė konflikte te femrat: e menēur apo e
hollė; si edhe nėse dėshirojnė ta kenė mashkullin tė pasur dhe jo tė bukur.


Femrat edhe tani kanė komplekse dhe raport kontradiktor sa i pėrket
pamjes sė tyre. Nė bazė tė njė ankete tė realizuar sė fundmi, 25% e femrave
preferojnė mė mirė tė jenė top-modele sesa ta fitojnė ēmimin Nobel.


Ndėrsa gjysma e femrave tė anketuara (tė moshave ndėrmjet 18 dhe
24-vjeēare) pohojnė se do tė ishin martuar pėr njė mashkull “tė shėmtuar”, nėse
ai ėshtė i pasur.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Te-Li prej Tue 15 Dec 2009, 20:25

i bukur jam vet dhe s'po me dojne femrat sepse me mungon menēuria!

do ta doja njje femer rrush me men por jo edhe shume te vrazhdė se nata ka nise me u zgjatė

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10051
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga bora prej Tue 15 Dec 2009, 21:04

mendoj se qe te dyja
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10543
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga krayzi prej Tue 15 Dec 2009, 21:07

Nuk eshte keq te dyjat por me e rendesishme eshte mencuria.
avatar
krayzi

Shteti : austri
Postime : 1464
Kyējet nė forum : 11224
Regjistruar mė : 11/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Vizitor prej Tue 15 Dec 2009, 22:15

Po mire eshte kur nderthuren te dyja.Megjithate duke qene se njeriu eshte qenia me e zhvilluar mbi toke i nevojitet me teper mencuria.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga lolita prej Tue 15 Dec 2009, 22:29

Sukan keq me kon me dyjat po prap do t them Menquria

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
lolita
VIP

Shteti : podujeve
Postime : 6766
Kyējet nė forum : 15454
Regjistruar mė : 16/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Aristogata prej Wed 16 Dec 2009, 01:51

mencuria

firma.................................................................................................................................................................................
Dashuria endrra shpresa
ke te zgjidhja nga te tria
dhe nje nate lotin pyeta
mu pergjigj DASHURIA
avatar
Aristogata

Shteti : Tirane
Postime : 683
Kyējet nė forum : 10522
Regjistruar mė : 08/06/2009
Profesioni : business lawyer

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Interesant prej Wed 16 Dec 2009, 08:49

Mencuria eshte bukuria e nje personi .
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13712
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Bruneta prej Wed 16 Dec 2009, 15:05

interesant shkruajti:Mencuria eshte bukuria e nje personi .
Ta mbeshtes mendimin

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12853
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Drini prej Wed 16 Dec 2009, 22:42

Bukuria eshte celes per femra ndarsa menquria per meshkujt....
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11669
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Naki prej Wed 16 Dec 2009, 22:56

Bukuria eshte vetem nje imazh qe disa dite e shofim dhe me kohen vyshket i bie vlera. Menquria eshte primare po se pate menqurin nuk do e kesh as bukurin e asgje.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19091
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Geri prej Wed 16 Dec 2009, 23:06

Bukurin ta fal zoti..Mencurin n.q.s je i zoti e krijon vet.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16041
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Naki prej Wed 16 Dec 2009, 23:20

Geri dua te tregoj nje tregim ketu. I kishte humbur gabeles femiju dhe vajza pra gabelja e vogel kishte shkuar dhe ishte futur ne kopsht tek femijet ku luanin. Te gjithe femijet ishin aq te bukur te bardhe te paster vetem gabelja dallohej si e shemtuar nga te tjeret. Kur mami e gjeti me ne fund u gezua dhe bertiti e gjetaaaaaa. Disa prinder qe ishin aty e pyeten.
- Cila eshte vajza juaj moj ?
gabelja u pergjigj: Ajo atje e shifni ajo me e bukra eshte vajza ime. Perendia nuk krijon asgje te shemtuar

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19091
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Vizitor prej Wed 16 Dec 2009, 23:23

O Naki une ne kete rast do thoja qe per cdo prind femija i tij eshte me i bukuri dhe me i mencuri.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga donita prej Wed 16 Dec 2009, 23:25

Mencuria eshte mbi te gjitha,bukuria nuk luan rol te rendesishem ne jete kshtu mendoj une
avatar
donita

Shteti : Besjanė
Postime : 691
Kyējet nė forum : 10864
Regjistruar mė : 27/12/2008
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Naki prej Wed 16 Dec 2009, 23:28

E sakt arla desha ti them Gerit se perendia nuk ua fal shemterin e as bukurin njerzve per te jane te gjithe njesoj siq ishte kjo vajza per gabelen. Ta marrim nje person VIP qe kemi me x qe para pasqyres ju dukej vetja se jane te shemtuar dhe ata/ato bejne operacione plastike te duken te bukur por pas nje kohe behen edhe me te shemtuar.
Menquria mund te fitohet gjate jetes por dhe kjo ka gjenet e lindjes.
Shpresoj isha i kjarte

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19091
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Geri prej Wed 16 Dec 2009, 23:34

Naki shkruajti:E sakt arla desha ti them Gerit se perendia nuk ua fal shemterin e as bukurin njerzve per te jane te gjithe njesoj siq ishte kjo vajza per gabelen. Ta marrim nje person VIP qe kemi me x qe para pasqyres ju dukej vetja se jane te shemtuar dhe ata/ato bejne operacione plastike te duken te bukur por pas nje kohe behen edhe me te shemtuar.
Menquria mund te fitohet gjate jetes por dhe kjo ka gjenet e lindjes.
Shpresoj isha i kjarte

Po nuk bona krahasim me VIP un mora dy njerz normale shtresa jone se normale ata qe kan lek bojn ca tu doj qefi..Nuk esht e then qe Zoti i bon te gjithe te bukur,ka kriju nji te bukur e nji te shemtut dhe pastaj mencurin ja u le ne dor
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16041
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Naki prej Wed 16 Dec 2009, 23:36

O geri po ta jap nje shembull shume te thjeshte nje budalla ose nje i/e smure mentale sado i/e bukur te jete nuk eshte i menqur dhe ai/ajo prish fetyren,qyrravet,ligavet a bla bla dmth prioritare eshte menquria ketu ishte thelbi i gjithe diskutimit. Nuk te vyn gje bukuria kur se ke menqurin me kupton.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19091
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga donita prej Wed 16 Dec 2009, 23:38

Naki shkruajti:O geri po ta jap nje shembull shume te thjeshte nje budalla ose nje i/e smure mentale sado i/e bukur te jete nuk eshte i menqur dhe ai/ajo prish fetyren,qyrravet,ligavet a bla bla dmth prioritare eshte menquria ketu ishte thelbi i gjithe diskutimit. Nuk te vyn gje bukuria kur se ke menqurin me kupton.
pajtohem me Nakin..se njeriu i mencur i ka te gjitha dyrt e hapura ndersa te jesh vetem i bukur e te mos kesh mencuri do te ngelesh mbrapa
avatar
donita

Shteti : Besjanė
Postime : 691
Kyējet nė forum : 10864
Regjistruar mė : 27/12/2008
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Geri prej Wed 16 Dec 2009, 23:40

Naki shkruajti:O geri po ta jap nje shembull shume te thjeshte nje budalla ose nje i/e smure mentale sado i/e bukur te jete nuk eshte i menqur dhe ai/ajo prish fetyren,qyrravet,ligavet a bla bla dmth prioritare eshte menquria ketu ishte thelbi i gjithe diskutimit. Nuk te vyn gje bukuria kur se ke menqurin me kupton.

Kapishi Shefo
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16041
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Vizitor prej Wed 16 Dec 2009, 23:42

Donita nese njeriu i mencur i ka te gjitha dyert e hapura ne jete pse me teper punesimi per femrat e bukura dhe meshkujt e bukur eshte me i lehte?
Pronari dhe pronarja nuk jane te mencur?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Naki prej Wed 16 Dec 2009, 23:44

arla shkruajti:Donita nese njeriu i mencur i ka te gjitha dyert e hapura ne jete pse me teper punesimi per femrat e bukura dhe meshkujt e bukur eshte me i lehte?
Pronari dhe pronarja nuk jane te mencur?
Arla nese me lejon do pergjigjem une. Pse? Ketu eshte ai imazhi i shemtuar qe shef syri i punedhenesit.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19091
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Geri prej Wed 16 Dec 2009, 23:45

Te jesh i bukur..gjen nji te dashur te mencur dhe kshtu ja hedh hallit dhe ju hahahaha

Mencuria esht ajo gje qe ja jep bukurin njeriut.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16041
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga donita prej Wed 16 Dec 2009, 23:45

arla shkruajti:Donita nese njeriu i mencur i ka te gjitha dyert e hapura ne jete pse me teper punesimi per femrat e bukura dhe meshkujt e bukur eshte me i lehte?
Pronari dhe pronarja nuk jane te mencur?


Arla nuk e mohoj kete qe thua ti sepse e verteta eshte kshtu,por per mu eshte mencuari mbi te gjitha ndersa bukurin nuk mundem ne te bejem sepse Zoti na ka krijua ashtu
avatar
donita

Shteti : Besjanė
Postime : 691
Kyējet nė forum : 10864
Regjistruar mė : 27/12/2008
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Vizitor prej Wed 16 Dec 2009, 23:46

E pra disa bukuria nuk i le pa gje.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Naki prej Wed 16 Dec 2009, 23:49

arla shkruajti:E pra disa bukuria nuk i le pa gje.
Gabim je. Me larte ceke te bukurat/te bukurit kane prioritet dhe bere pytje a jane te menqur punedhenesit apo shefat? Une te them ata jane budallenj. Pse? Nje bukuroshe ne firme apo institut do sjell rremuje nje x numer punetoresh do i perdridhen punes qe ta joshin te bukuren/te bukurin. Nje e menqur do bej punen do jep suksese organizates ku punon dhe nuk do le vende boshe te punes per vrapin pas joshjes.
Shpresoj me kuptove.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19091
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Vizitor prej Wed 16 Dec 2009, 23:51

Naki shkruajti:
arla shkruajti:E pra disa bukuria nuk i le pa gje.
Gabim je. Me larte ceke te bukurat/te bukurit kane prioritet dhe bere pytje a jane te menqur punedhenesit apo shefat? Une te them ata jane budallenj. Pse? Nje bukuroshe ne firme apo institut do sjell rremuje nje x numer punetoresh do i perdridhen punes qe ta joshin te bukuren/te bukurin. Nje e menqur do bej punen do jep suksese organizates ku punon dhe nuk do le vende boshe te punes per vrapin pas joshjes.
Shpresoj me kuptove.

Une kete e di por e di pse ishte pushuar nje femer nga puna, sepse nuk buzeqeshte dhe nuk ishte terheqese.Ankesa ishte bere nga klientet dhe kjo nuk ndodhi ne Shqiperi.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga lolita prej Wed 16 Dec 2009, 23:52

Super ukon me kon me dyjat edhe Bukuri edhe Menquri

firma.................................................................................................................................................................................
avatar
lolita
VIP

Shteti : podujeve
Postime : 6766
Kyējet nė forum : 15454
Regjistruar mė : 16/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga donita prej Wed 16 Dec 2009, 23:53

arla shkruajti:
Naki shkruajti:
arla shkruajti:E pra disa bukuria nuk i le pa gje.
Gabim je. Me larte ceke te bukurat/te bukurit kane prioritet dhe bere pytje a jane te menqur punedhenesit apo shefat? Une te them ata jane budallenj. Pse? Nje bukuroshe ne firme apo institut do sjell rremuje nje x numer punetoresh do i perdridhen punes qe ta joshin te bukuren/te bukurin. Nje e menqur do bej punen do jep suksese organizates ku punon dhe nuk do le vende boshe te punes per vrapin pas joshjes.
Shpresoj me kuptove.

Une kete e di por e di pse ishte pushuar nje femer nga puna, sepse nuk buzeqeshte dhe nuk ishte terheqese.Ankesa ishte bere nga klientet dhe kjo nuk ndodhi ne Shqiperi.Arla tjeter eshte te jesh e buzeqeshur me klient tjeter bukuria
avatar
donita

Shteti : Besjanė
Postime : 691
Kyējet nė forum : 10864
Regjistruar mė : 27/12/2008
Profesioni : studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Vizitor prej Wed 16 Dec 2009, 23:55

Te dyja ishin perfshire.Klintet ishin shprehur: as terheqese nga pamja as nuk buzeqesh.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Naki prej Wed 16 Dec 2009, 23:59

Ne rregull nuk mund ta mohojme se edhe bukuria ka rolin e saj ne jeten dhe shoqerin e njeriut mirpo duke u bazuar ne temen e hapur ne po diskutojme se menquria eshte ajo primarja. Bota ka cka nuk ka mirpo kur jo te bukurat/bukurit por te menqur lihen anash dhe mirren ne plan te apre te bukurit por nga menquria shume te shemtuar sot kemi kaosin e perditshem duke filluar nga smundjet ngjitese infektive AIDS e shume humbje milioneshe dhe rremuja ne shtet sepse aty udheheq imazhi i bukurise e jo i menqurise.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19091
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Vizitor prej Fri 18 Dec 2009, 21:32

Un per vete them menquria sepse eshte qelsi i jetes per te jetuar sa per bukurin na e fal vet zoti dhe duhet te jemi te kenaqur per kete por mendjen duhet ta udheheqim vete njerzit,pra duhet te jemi te mequr per nje jete te shendosh!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Interesant prej Sat 19 Dec 2009, 09:17

Mencuria eshte me primare ne te gjitha sferat dhe ne te gjitha rastet. Ka raste kur ne ndonje pune nevojitet bukuria, e ajo pune eshte Te vendoset nje femer ne vend te Kukulles ne pamjen e dyqanit per te reklamuar mallin qe posedon. Po nuk pate mencuri edhe kete pune do e humbesh pavarsisht sa e bukur qe je ! - Sot eshte nje mentalitet i keq i punedhenesve te cilet deshirojne te kene nje puntore te bukur, ku ajo mund te kryen me shume se nje pune, por kjo nuk don te thote se e ka merituar me merite kete vend te punes !
Sot ne bote kemi femra te mencura qe udheheqin shtetin e tyre, por fatkeqesisht nuk jane edhe te bukura, por kane mencuri , e cila mencuri i ka bere qe te jene dikushi ne jeten e tyre.

cdo rast ka perjashtim, dhe cdo mundesi e ka nga nje mundesi tjeter, keshtu qe mencuria pa bukuri bene, por bukuria pa mencuri nuk bene !
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13712
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Goc me naze prej Wed 31 Mar 2010, 17:50

Mequri por pa len anash edhe bukurin

Goc me naze

Postime : 77
Kyējet nė forum : 9011
Regjistruar mė : 29/03/2010
Profesioni : ???

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Kle@Love prej Wed 31 Mar 2010, 18:22

Menquria eshte vlera qe me ka ber te arri deri aty ku jam sot ,edhe pse bukuria sme mungon

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17445
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Mirja prej Wed 31 Mar 2010, 21:35

Menquri dhe Bukuri dyjat me kan nuk esht keq
avatar
Mirja

Postime : 2269
Kyējet nė forum : 11211
Regjistruar mė : 28/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga deti prej Wed 31 Mar 2010, 23:42

Menēuria eshte bukuria, padituria eshte shemtia.
Ai qe eshte i menēur do te dijė te jete edhe i bukur.
Dikush qe ka bukurine dhe i mungon menēuria s'eshte gje veēse nje tapete ne murin e lagesht.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13573
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Vizitor prej Tue 01 Jun 2010, 15:26

Njeriu i Menqur thot per nje Person ,lum si ai kishte mendje te bukur,ndesa Njeriu i paditur thot lum si ai qe eshte i bukur edhe nese nuk ka mend ka bukurin ,per mua eshte Menquari bukuria e Njeriut.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Arjana prej Tue 01 Jun 2010, 16:56

mencuria esht pasuria e njeriut,mire po ne ditet tona vleresojm e japim me shum rendesi tek bukuria,dhe bukuria luan nje rol shum te vecante per te gjithe,megjithse e mohoni ketu
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14884
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 01 Jun 2010, 17:04

Me pak fjale mencuria eshte me e dobishme tek njeriu te ben te ecesh deri aty ku deshiron ndersa bukuria sot e ke neser se ke

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17445
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Menēuria apo bukuria

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi