» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A i besoni femres?

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

A i besoni femres?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 18 Dec 2009, 21:48

Kujdes!Nje mashkull i zhgenjyer shprehet:Nuk jam i shqetesuar se me ke genjyer, por qe tani jam i shqetesuar se prej tani nuk mund te te besoj me!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Geri prej Fri 18 Dec 2009, 22:04

Ne boten e Internetit nuk i besoj asnji femre.Si arsye qe jam zgenjy nji her naj me mir i besoj kur e shof me syt e mi.Por ka shum femra qe dhe ne boten reale genjejn shum si arsye qe e kan ne gjak por jo te gjitha ato qe e kan veten ne qef.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16215
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Naki prej Fri 18 Dec 2009, 22:14

Geri ketu eshte gjenerale sa po kuptoj une dhe me shume ne kete teme duhet ne meshkujt te japim pergjigje. Une per vete mendoj se nuk duhet besuar totalisht asnje femre qofte ajo edhe bashkeshortja jote apo e dashura jote. Ndoshta edhe gabohem por tani per tani kete mendim kam. Per mendimin tim puna e besimit eshte nje qeshtje delikate dhe pikrisht per kete mendoj se besimi duhet te fitohet jo te dhurohet. Per ta besuar mire nje femr duhet shume kohe dhe sprova dhe anasjelltas besoj se edhe femra do vepronte njesoj.
Kjo tregon se besimi vjen e rritet me kohen e te qenit bashke e te njohurit bashke po si dhe e te dashuruarit bashke. Nuk mund te nisesh e te besosh nje personi vetem pse eshte femr ose qe sapo hyri ne jeten tende ose u dashurove me te. Ky eshte mendimi im personal.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Te-Li prej Fri 18 Dec 2009, 22:26

s'po lexoj nga parashkruesit pos po nisem ne titull, sa i perket besimit tek femra nuk e dalloj fare nga mashkulli perderisa te dy gjinite kane edhe - edhe...dmth sa femres aq i besoj edhe mashkullit po u kerkua nga unė, si njeri ashtu tjetra mvaret se sa ka investuar ne ndertim te besimit /jo besim dines/!

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10225
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Besi prej Fri 18 Dec 2009, 23:51

Perderisa e kam nzen veten tu genjy nuk i besoj askujt ka then nje filozof.E pranoj ket dhe them se nuk i besoj femres.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10931
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 18 Dec 2009, 23:54

Filozof behet cdo mashkull nese zgjedh nje femer jo shume te zgjuar Besi

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Besi prej Fri 18 Dec 2009, 23:56

Arla tema nuk mu duk qe ishte hapur e kjart dhe dhash at mendim.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10931
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Te-Li prej Fri 18 Dec 2009, 23:59

Pajtohem Besi,
femer eshte edhe motra, nena......gruaja, femra...etj

ju pershendes

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10225
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 19 Dec 2009, 00:00

Nese tema eshte e pakuptueshme atehere jep versionin tend.Une kam dashur te diskutojne meshkujt rreth besimit qe i japin femres.
Pa harruar qe femer quhet dhe nena.Megjithate ngelem partizane e gjuhes reale.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Besi prej Sat 19 Dec 2009, 00:03

Nese une e jap versionin tim,tjetri te vetit dhe keshtu me radh ateher mund ta pramendoj se ēfar kaosi do te behet ketu..Ne baz te titullit te temes do duhej te jap disa mendim dhe jo nje,por e dhash nje te pergjithshem qe pak a shum ta kupton kush di dhe do.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10931
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Geri prej Sat 19 Dec 2009, 00:04

Naki shkruajti:Geri ketu eshte gjenerale sa po kuptoj une dhe me shume ne kete teme duhet ne meshkujt te japim pergjigje. Une per vete mendoj se nuk duhet besuar totalisht asnje femre qofte ajo edhe bashkeshortja jote apo e dashura jote. Ndoshta edhe gabohem por tani per tani kete mendim kam. Per mendimin tim puna e besimit eshte nje qeshtje delikate dhe pikrisht per kete mendoj se besimi duhet te fitohet jo te dhurohet. Per ta besuar mire nje femr duhet shume kohe dhe sprova dhe anasjelltas besoj se edhe femra do vepronte njesoj.
Kjo tregon se besimi vjen e rritet me kohen e te qenit bashke e te njohurit bashke po si dhe e te dashuruarit bashke. Nuk mund te nisesh e te besosh nje personi vetem pse eshte femr ose qe sapo hyri ne jeten tende ose u dashurove me te. Ky eshte mendimi im personal.

Po mir thuj nuk duhet me besu totalisht.Thashe e me lart ne radh te par esht besmi ke njeri-tjetri n.q.s nji femer tregohet e drejt ateher duhet me mendu per me tej per nji te dashur,Por ka shum femra qe ne boten Virtuale thjesht tallen se si njef kush nga jan ca bejn apo cfar familje kan thjesht futen dhe bojn bla bla bla per gjona qe si kan,un peronalisht vetem duek lujt bllof i kam kap ca se si genjejn,Genjeshtra ke nji femer ose ke nji njeri esht gjeja me e ulet qe egziston se mund te demtoj tjeter njeri por dhe veten e vet se tregon se cfar njeriu je.Dielli duket qe ne mengjes,keshtu dhe nji femer pa genjeshtra.. e ka ne gjak nji femer genjeshtren nuk mund ti boj askush ndryshim asaj vetem te tallet dhe tjetri me ate.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16215
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 19 Dec 2009, 00:07

Besi shkruajti:Nese une e jap versionin tim,tjetri te vetit dhe keshtu me radh ateher mund ta pramendoj se ēfar kaosi do te behet ketu..Ne baz te titullit te temes do duhej te jap disa mendim dhe jo nje,por e dhash nje te pergjithshem qe pak a shum ta kupton kush di dhe do.

Besi te lutem kapi hilet fshihen pas shkronjave.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Te-Li prej Sat 19 Dec 2009, 00:08

arla shkruajti:Nese tema eshte e pakuptueshme atehere jep versionin tend.Une kam dashur te diskutojne meshkujt rreth besimit qe i japin femres.
Pa harruar qe femer quhet dhe nena.Megjithate ngelem partizane e gjuhes reale.

E nderuara Arla, nuk kam shikuar se kush ka inicuar temen, akoma s'e shikova, megjithekete nje mendim e dhash me lart se sot jemi te barabarte te dy gjinite, tek titulli, meqe ia dhash te drejten mikut tone Besit une do jap edhe nje pergjegje, nėnės i besoj pa asnjė minidyshim, motres deri nė pakufi ndersa te dashures jo shume, nen shoqeri te cilen e zgjedh vet une, nuk u besoj ne maximum por ia vlene prap rrespekti.

me rrespekt per ju si dhe besin poashtu

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10225
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 19 Dec 2009, 00:15

Te-Li shkruajti:
arla shkruajti:Nese tema eshte e pakuptueshme atehere jep versionin tend.Une kam dashur te diskutojne meshkujt rreth besimit qe i japin femres.
Pa harruar qe femer quhet dhe nena.Megjithate ngelem partizane e gjuhes reale.

E nderuara Arla, nuk kam shikuar se kush ka inicuar temen, akoma s'e shikova, megjithekete nje mendim e dhash me lart se sot jemi te barabarte te dy gjinite, tek titulli, meqe ia dhash te drejten mikut tone Besit une do jap edhe nje pergjegje, nėnės i besoj pa asnjė minidyshim, motres deri nė pakufi ndersa te dashures jo shume, nen shoqeri te cilen e zgjedh vet une, nuk u besoj ne maximum por ia vlene prap rrespekti.

me rrespekt per ju si dhe besin poashtu

Te -Li besimi lind nga nena.Qe foshnje femija i beson vetem nenes , por dhe nenes nuk i ka besuar babai.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Te-Li prej Sat 19 Dec 2009, 00:21

Arla, do te pyes diēka perderisa me pelqeu kjo qe e thate

te ftoj ne interviste "live" tek studioja ime

une u besoj femrave here-here

Te-Li

Shteti : Belgjikė
Postime : 448
Kyējet nė forum : 10225
Regjistruar mė : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga vistor2 prej Sat 19 Dec 2009, 08:36

Lexova tė gjitha postimet nė kėtė temė dhe secila ka vlerėn dhe peshėn nė shprehjen e autorit siq ai e ka parė ose pėrjetuar. Pasi i pėrkas gjinis femrore, jo qė ta mbroj femrėn por realiteti ėshtė se i jap njė tė drejtė Gerit. Unė vetė jam dėshmitare dhe mirė e njohur me veprimet e disa femrave nga bota virtuale. Ato janė nėna, gra tė martuara dhe ėshtė turpi i botės ti lexosh ose tė ju replikosh tė tillave. Pėr fat tė keq disa edhe ish apo pjestare tė kėtij forumi. Turp, tmerr .... Mos ti fusim tė gjitha nė njė rreth. Plotėsisht i pėrkrah mendimet e meshkujve kur thonė se nuk duhet besuar. Kur njė nėnė (femėr) qė pas vete ka x kalamaj bėn veprime tė tilla kėtė mund ta justifikoj ose si mosdije ose njė grua pa fare fėtyrė dhe tė tillave une nuk ju replikoj as qė ju pėrgjigjem. Nga tė tillat pėsojnė njerzit e ndershėm, pėsojnė vėllėzrit tane, pėson shoqėria dhe tė tillat pa asnjė keqardhje duhet ti largojmė sa mė larg dhe mos ta njollosim veten me to.

Femra ėshtė mė shumė e prirė tė gėnjej dhe tė fus sherret kjo nuk do diskutim. Traditat dhe zakonet tona si duket i paskan mbajtur mirė se pėrndryshe sot do tė ishim gazi i botės. Nuk mund ta mbrojmė dhe ta justifikojmė tė keqen dhe e vetmja kėshille e imja pėr meshkujt ėshtė sa me larg tė tillave, larg, as shoqėri virtuale as ndihmė atyre.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12171
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 19 Dec 2009, 20:48

Pse valle tema te kishte nje titull kaq te qarte, por dhe diskutueshem dhe me shume nenkuptime.Ndoshta sepse nje eshte me e qarte se vet titulli.Besimi qe ka nje mashkull te femra.Nenes i beson deri ne fund se kurre nuk do e braktise dhe se nuk do ja fsheh asgje, por ja qe dhe nena ndonjehere na genjen, ndoshta e ben pa te keq , por genjen.Ne perseri vazhdojme ta mbajme besimin.Motren duam ta besojme dhe e besojme sepse nuk duam te mendojme te kunderten.Mashkulli e kerkon besimin per nje femer si cifuti ujin ne shkretetire.Beson dhe shpreson se vetem nje femer mund ta bej te ndihet mashkull, beson se perkrah femres do gjej lumturine.Beson tek femra dhe jeten e tij, beson se femra do i mbush shtepine me zhurmat gazmore te femijve dhe per asnje moment nuk dyshon ne atesine.Sa shume i besojne kur nje vajze ju thote "te dua", nje fjale te vetme nga femra besojne vrapojne drejt miqeve dhe ju thone "ajo eshte e imja".Ndoshta ajo nuk eshte e askujt.
Nderkohe qe mashkulli beson , femra enderron, do jem nene, do jetoj me mire sesa jetoj tani, do ndihem e deshiruar dhe do kem nje femije qe do ta dua dhe do me doje.

Kjo ndodh kur jeta perendon:
Kujdes!Nje mashkull i zhgenjyer shprehet:Nuk jam i shqetesuar se me ke genjyer, por qe tani jam i shqetesuar se prej tani nuk mund te te besoj me!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Drini prej Sat 19 Dec 2009, 21:46

arla shkruajti:Pse valle tema te kishte nje titull kaq te qarte, por dhe diskutueshem dhe me shume nenkuptime.Ndoshta sepse nje eshte me e qarte se vet titulli.Besimi qe ka nje mashkull te femra.Nenes i beson deri ne fund se kurre nuk do e braktise dhe se nuk do ja fsheh asgje, por ja qe dhe nena ndonjehere na genjen, ndoshta e ben pa te keq , por genjen.Ne perseri vazhdojme ta mbajme besimin.Motren duam ta besojme dhe e besojme sepse nuk duam te mendojme te kunderten.Mashkulli e kerkon besimin per nje femer si cifuti ujin ne shkretetire.Beson dhe shpreson se vetem nje femer mund ta bej te ndihet mashkull, beson se perkrah femres do gjej lumturine.Beson tek femra dhe jeten e tij, beson se femra do i mbush shtepine me zhurmat gazmore te femijve dhe per asnje moment nuk dyshon ne atesine.Sa shume i besojne kur nje vajze ju thote "te dua", nje fjale te vetme nga femra besojne vrapojne drejt miqeve dhe ju thone "ajo eshte e imja".Ndoshta ajo nuk eshte e askujt.
Nderkohe qe mashkulli beson , femra enderron, do jem nene, do jetoj me mire sesa jetoj tani, do ndihem e deshiruar dhe do kem nje femije qe do ta dua dhe do me doje.

Kjo ndodh kur jeta perendon:
Kujdes!Nje mashkull i zhgenjyer shprehet:Nuk jam i shqetesuar se me ke genjyer, por qe tani jam i shqetesuar se prej tani nuk mund te te besoj me!

Nje elaborim shume i sakte ky arla, te pergezoj per kete.
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11843
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Albanian_Girl prej Sat 19 Dec 2009, 22:04

arla shkruajti:Kujdes!Nje mashkull i zhgenjyer shprehet:Nuk jam i shqetesuar se me ke genjyer, por qe tani jam i shqetesuar se prej tani nuk mund te te besoj me!
Nuk jam ne lekuren e meshkujve te di cfar ata mendojne por di te them se jan aktor shume te mire kur eshte ne pyetje dicka e dyshimt. Athua si ndihet mashkulli kur ai se ka besimin e femres? Mendoj se tema do te ishte ma e mire te ishte besimi i ndersjellt mashkull-femer dhe anasjelltas qe te mund te kishim ma shume opinione.
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11999
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Besi prej Sat 19 Dec 2009, 22:12

Arla ne baz te titullit i cili nuk eshte i sqaruar mir edhe e dhash nje mendim te cilin nuk e ndryshoj as tani dhe asnjeher.Ne pergjithsi nuk i besoj askujt.Ne veēanti i besoj nenes,babes,vllaut se moter skam.Keta te fundit edhe nese me genjejn e bejn per te mir apo edhe nese e bejn jo per te mir fundja jan familja ime dhe nuk kam ku i qoj.Kurse jasht ketyre,shok apo shoqe jan diēka qe une i zgjedh dhe mund te mos u besoj dhe kjo eshte shum e natyrshme.Apo nese marrim rastin e nje femre me te veēant..edhe nese me imponon besim,asnjeher nuk e kam at besim siē e kam tek tek antaret e familjes.Rastin e fundit mund te ndjhem shum mir, mund te jet nje shtytje per mua,nje inspirim,mund ta dua,dhe ti besoj me shum por asnjeher siē thot populli: s'mund ti fus dy durt ne zjarr.
Pra femer eshte nena,motra,e dashura,e fejuara apo gruaja.Dhe une se kisha iden se per ke te shkruaja edhe pse pak a shum po,por nuk mu duk e drejt te perjashtoj rastet tjera..Per ket edhe e dhash mendimin tim te pergjithshem nuk i besoj askujt ne at kuptim siē po shoh njerez qe besojn verberisht.Nuk e di nese kam has ne mirkuptim kete her,sepse heren e par edhe ke mujt mem keqkuptu meqense une se kam kuptu sakt titullin e temes.
Respekt.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10931
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Besi prej Sat 19 Dec 2009, 22:21

Albanian_Girl te jesh aktor i mire ne rolin qe e kemi zgjedh apo na eshte caktuar nuk esht diēka negative.Ēdo njeri pa dallim gjinie e ka nje rol perderisa jeton dhe esenca eshte qe ēdo njeri ta luajm sa me mir ket rol dhe jo siē bejn disa duke u ankuar se pse une jam mashkul apo femer, pse une jam i trash apo i holl, i shkurt apo i gjat, i shemtuar etj etj.Asnjeher historia nuk na e thot ate se vetem meshkujt apo femrat e bukura kan pasur suksese,por vetem ata qe e kan kuptuar rolin dhe e kan luajtur sa me mir.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10931
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Vizitor prej Sat 19 Dec 2009, 22:37

Besi shkruajti:Arla ne baz te titullit i cili nuk eshte i sqaruar mir edhe e dhash nje mendim te cilin nuk e ndryshoj as tani dhe asnjeher.Ne pergjithsi nuk i besoj askujt.Ne veēanti i besoj nenes,babes,vllaut se moter skam.Keta te fundit edhe nese me genjejn e bejn per te mir apo edhe nese e bejn jo per te mir fundja jan familja ime dhe nuk kam ku i qoj.Kurse jasht ketyre,shok apo shoqe jan diēka qe une i zgjedh dhe mund te mos u besoj dhe kjo eshte shum e natyrshme.Apo nese marrim rastin e nje femre me te veēant..edhe nese me imponon besim,asnjeher nuk e kam at besim siē e kam tek tek antaret e familjes.Rastin e fundit mund te ndjhem shum mir, mund te jet nje shtytje per mua,nje inspirim,mund ta dua,dhe ti besoj me shum por asnjeher siē thot populli: s'mund ti fus dy durt ne zjarr.
Pra femer eshte nena,motra,e dashura,e fejuara apo gruaja.Dhe une se kisha iden se per ke te shkruaja edhe pse pak a shum po,por nuk mu duk e drejt te perjashtoj rastet tjera..Per ket edhe e dhash mendimin tim te pergjithshem nuk i besoj askujt ne at kuptim siē po shoh njerez qe besojn verberisht.Nuk e di nese kam has ne mirkuptim kete her,sepse heren e par edhe ke mujt mem keqkuptu meqense une se kam kuptu sakt titullin e temes.
Respekt.

Duhet te testohemi ndonjehere, ka qene nje e pergjithshme ku duhet te jepje gjykimin tend te drejteperdrejte.
Megjithate besimi i mashkullit ndaj femres do egzistoj ne brendesi, sepse prej andej ka burimin.Eshte besuar dhe do besohet verberisht sepse e ka shpirti te nevojshme.Mos harro femra eshte e bekuar me nje lot.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Drini prej Sat 19 Dec 2009, 22:58

Albanian_Girl shkruajti:
arla shkruajti:Kujdes!Nje mashkull i zhgenjyer shprehet:Nuk jam i shqetesuar se me ke genjyer, por qe tani jam i shqetesuar se prej tani nuk mund te te besoj me!
Nuk jam ne lekuren e meshkujve te di cfar ata mendojne por di te them se jan aktor shume te mire kur eshte ne pyetje dicka e dyshimt. Athua si ndihet mashkulli kur ai se ka besimin e femres? Mendoj se tema do te ishte ma e mire te ishte besimi i ndersjellt mashkull-femer dhe anasjelltas qe te mund te kishim ma shume opinione.

Kete qe po e thua ti Albanian_Girl eshte dicka qe quhet IDEALE, sepse nga cilado ane qe te mungoj besimi eshte nje hap drejt ndarjes ose me keq bashkejetese ne tratheti. Fundja askush askend nuk mund ta ruaj apo jo...
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11843
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga vistor2 prej Sat 27 Mar 2010, 23:08

Ėshtė absurde qė tė matet besimi i dikujt. Nuk mund tė thuhet se njė femre nuk mund ti besohet por ka raste kur kjo fjalė mund edhe tė pėrdoret dhe anasjelltas tek gjina e kundėrt. Mund tė them se ēėshtja e besimit ėshtė problemi mė i vogėl me tė cilin ballafaqohet njė femėr, e them kėtė nga vetvetja dhe nuk di ēfar ėshtė nė mendjen e tjetrit apo tjetres.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12171
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Naki prej Tue 06 Apr 2010, 09:19

Albanian_Girl shkruajti:
arla shkruajti:Kujdes!Nje mashkull i zhgenjyer shprehet:Nuk jam i shqetesuar se me ke genjyer, por qe tani jam i shqetesuar se prej tani nuk mund te te besoj me!
Nuk jam ne lekuren e meshkujve te di cfar ata mendojne por di te them se jan aktor shume te mire kur eshte ne pyetje dicka e dyshimt. Athua si ndihet mashkulli kur ai se ka besimin e femres? Mendoj se tema do te ishte ma e mire te ishte besimi i ndersjellt mashkull-femer dhe anasjelltas qe te mund te kishim ma shume opinione.
Albanian_Girl, meqe une gezoj statusin e nje mashkulli une do te pergjigjem nga kendveshtrimi qe une e shof. Nuk mund te jesh aktor i mire nese besimi i ndersjellt eshte humbur. Cdo mashkull ka nevoje qe gruaja, e dashura ose partnerja e tij ta doje ate ne menyre fizike, ti tregoje dashuri, ngohtesi, afrimitet dhe te kene nje jete seksuale te shendetshme e te permbushur. Nese keto kushte permbushen une jam shume i siguruar se nuk ka asnje akterim ketu. Nese dicka ketu nuk shkon atehere eshte normale roli i aktrimit qe te permbushen boshlleket.
Nganjehere ju femrat beheni aq egoiste dhe mendoni vetem per veten tuaj, per ndjenjat tuaja, per menyren sesi ndihemi ne dhe nuk mendoni aspak per pertneret, te dashurit.
E pastaj e vrisni mendjen dhe acaroheni se perse gjerat nuk shkojne aq mire apo perse meshkujt kerkojne qe t’i permbushin nevojat e tyre diku tjeter?
Nese ju femrat e heqni fokusin nga vetja, gjerat do te shkojne me mire. Ju siguroj.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga vistor2 prej Sat 10 Apr 2010, 23:21

Naki shkruajti:
Nganjehere ju femrat beheni aq egoiste dhe mendoni vetem per veten tuaj, per ndjenjat tuaja, per menyren sesi ndihemi ne dhe nuk mendoni aspak per pertneret, te dashurit.
Naki,ēdo person e ka mėnyrėn e tij te shprehjes se botės qe e rrethon dhe kėtė mundohet ta dirigjoj ne mėnyrėn me te mirė. Ne pėrgjithėsi,te gjithė mundohemi qe te ndihemi mirė sė pari me vetveten e pastaj me te tjerėt dhe te arrijme te mira dhe objektive qe na paraqiten ne jeterat tona.T'i besosh vetvetes. Tė vėshtrosh me optimizėm ngjyrat e jetės. Tė reagosh me energji ndaj tatėpjetave tė jetės. Me fjalė tė tjera tė zhvillosh jetėn pozitive tė karakterit vetjak. Gjithė lumturia qėndron kėtu dhe nė pjesėn mė tė madhe ėshtė nė duart tona, mjafton tė dish ta presėsh.Nuk mund tė quash egoizem diēka qe e posedon njė trup tjetėr. Mund tė quhet njė mendim apo supozim.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12171
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Arni-y prej Mon 12 Apr 2010, 17:07

Femrės sė re nuk i besohet - kur flitet pėr "dashuri", pėrderisa ajo femėr do bėhet rrob e njė jete tjetėr tė gjatė me fėmijė, dhe tė filloje tė mos i besoj tė bashkėshortit, me mendime tė sakta se, ka mundur ti besoj dikujt dikur...

Por rrota e mullirit sillet...
avatar
Arni-y

Shteti : Shkup i Emathisė sė Illyrisė
Postime : 222
Kyējet nė forum : 9323
Regjistruar mė : 12/04/2010
Profesioni : student: i Fakultetit tė Arteve Dramatike - aktrim

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Kushtrimi2 prej Mon 12 Apr 2010, 18:02

mendoj se i besohet femres po jo te gjithave se ka femra se nuk meritojne te jene te martuara
avatar
Kushtrimi2

Postime : 1625
Kyējet nė forum : 10876
Regjistruar mė : 18/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Naki prej Fri 17 Sep 2010, 02:21

Kjo teme si duket eshte lene anash akoma pa marr nje permbledhje si te perafert. Te nisemi nga vetja dhe te diskutojme nga ana personale jo nga shkrimet e sociologeve ose faqeve te ndryshme vetem sa per te ju pershtatur titullit apo bashkebiseduesit. Po shkruaj nga ana personale pa keqkuptime nga gjinia femrore. Mendim personal imi le te jete. Shume femra jane putane nuk tradhetojne sa here ju ipet rasti apo shansa por kete e deshirojne ta bejne andaj nuk mund te jesh i sigurt dhe te ju besosh. Nuk tradhetojne por deshirojne dhe ketu dicka i pengon mos ta bejne andaj nuk mund te ju besohet.Ndjenjat dalin mbi arsyen te femrat me teper se te meshkujt, besojne gjerat me te pallogjikshme, premtimet me te kota, endrrat dhe realitetin i ngaterrojne shpesh.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga deti prej Fri 17 Sep 2010, 08:47

Une kam besim tek njerezit qe i njoh mire. Ne mesin e ketyre njerezve ka edhe femra, sigurisht. Nese do i ndaja ne perqindje, atehere 60 % do u besoj meshkujve kurse 40% femrave. Bera dallim mes gjinive duke u nisur nga pervoja. Mbase jane ndjenjat (tek femrat) ato qe e percaktojne kete dallim. Mire thot Naki, enderrat dhe realiteti sikur ngaterrohen me shume ne kokat e tyre.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13747
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga albi prej Fri 17 Sep 2010, 11:21

femres ka kalua koha kur jukan besua meshkujt kjo koh moderne asht e mir nese i pershtatemi ne ks ne te gjith jemi deshmitar pas luftes qka po ndodh te ne shqiptart morali ka ra ne piken ma te ult sepse poplli jon ne ks pas luftes ka qen shum i varfer pa as gjo nderkomtart ekan udheheq ks nderi ne pavarsi ata jakan inponua keti poplli jeten asht nje statistik si nuk sigurohet let 78% ikan punsua vetum femrat dhe ato me te bukurat tash pas pavarsie poplli ne ks asht dhe me shum i varfer qka dote thot femrat punsohen tue dhon trupin e vet ature bosave te firmave si private ashtu dhe shtetrore mua me vjen shum keq per ti shkruaj keto rreshta ama metvrtet asht ralitet une jetoj ne perendim dhe ketu ka keqprdorime ne gjdo sfera ama ne ks asht kaos
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12282
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Jeta Love prej Sun 19 Sep 2010, 23:34

Pershendetje te gjithve,

Une jam femer dhe nuk i bjen qe te pergjigjem kesaj pytje por do te thosha se qa na ben neve femrave fakti se na besojn meshkujt a po jo ?

Ne fakt sa jam ken e re ne mosh adoleshente, kur kam tregu diqka jam mundu me gjdo kusht me vertetu tjerve se ajo qe po them asht e vertet!!! Dhe kur u martova vazhdova ashtu me sinqeritet...

Por ish ken shum gabim, sepse aq me shum se i arsytohesh mashkullit per gjera ne pergjesi aq me shum behesh e mvarne nga aj!

Keshtu qe i kisha sygjeru te gjitha famrat te mos arsytohen shum, me besove mir s'me besove diten e mir !
avatar
Jeta Love

Postime : 199
Kyējet nė forum : 8929
Regjistruar mė : 14/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Naki prej Mon 20 Sep 2010, 01:29

Arjeta ke bere nje sygjerim dakord eshte e drejte e jote ndoshta dhe ashtu e ke pare ne realen siq e shkruan. Une po jap nje sygjerim nga ana mashkullore. Mjafton njeher prej nje femre me u zhgenjy, pastaj zhgenjimi me nuk ka te ndalur. Por te jemi real ka shume meshkuj qe i fusin femrat ne nje thes por kurrnjehere nuk e shikojne veten. Ketu femra ka pastaj te drejten me dredh bishtin siq themi ne katundaret kendej nga Kosova.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Arjana prej Mon 20 Sep 2010, 13:57

mjafton te dish te besh dallimin nga nje femer tek nje tjeter dhe te mos harrosh qe cdo gje eshte reciproke.
Varet se per ēfare flitet e ēfare lloj besimi....
Psh kur peshkaqeni behet promotor i produkteve vegjetariane rrjedhimisht dhe perqindja e besimit te specia ne fjale ulet ne menyre drastike, nese ne te kundert, ai promovon gjakun dhe mishin rritet tendenca per ti bere besim...
Vetem per besimin qe nuk ka njesi matese pasi ēdo individ ka parimet dhe principet e veta te cilat i ka te bazuar ne kultivimin, edukaten dhe eksperiencen e tij personale.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15058
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Luan_Valikardi prej Mon 20 Sep 2010, 14:00

Pse jo?!...

firma.................................................................................................................................................................................
https://www.youtube.com/watch?v=65TQotAQiA0
avatar
Luan_Valikardi

Postime : 651
Kyējet nė forum : 9415
Regjistruar mė : 06/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Jeta Love prej Tue 21 Sep 2010, 00:27

Une mendoj se fakti se a i beson nje burr femres a po jo asht pjes e mentalitetit, them keshtu sepse bazona ne thejne tjeter te meshkujve qe edhe pa u zgenjy nga nje femer e kan ne koke mendjen "qe femres nuk duhet besu" dhe kjo tregon se asht mentaliteti asi soj! Mendej qka asht ajo qe e quajn meshkujt zhgenjim??? A asht fakti qe nje femer e ka genjy ateher kur burri ka besu a po kur burri i ka kerku diqka dhe gruja ke be diqka tjeter, a po nuk e ka ndegjuar fare deshiren e ti?
Ne fakt edhe pa ndodh as njera nga keto supozime mashkulli shqiptar nuk i beson femres!!!

Si udhheqet menaliteti nje populli ?
Persh. kur nje diktator thot keshtu asht e lejushme dhe keshtu jo dhe kush ben qka asht e ndalune denohet! ne at mnyr ndrohet menaliteti njerzve per te ju pershtat vendit dhe rregullave te vendit ku jeton!

Dhe mendimi jem asht se meshkujt shqiptar dhe sido mos ata kosovar kan nje mentalitet qe vjen nga feja te cilen e praktikojn (islame) dhe e cila femren e ul shum posht, te ciles nuk duhet besu e tjera... pra fakti se a i beson femres a po jo e ka problematiken aty per mendimin tem.

Ne rastin e kundert ne qoft se femra dhe burri do kishin te drejta te barabarta do te ishte me e kuptushme per burrat se edhe femra ka drejt me then JO ose DUA KESHTU (per sa nuk ben gje te turpshme)! Por femres kur i hiqet ajo e drejt nga familja ose shteti a po nga feja ajo prap se prap do te gjej menyren qe te realizoj ate qe ka ne kokė dhe ndoshta ne zemer por at her asht ka del jasht atyre regullave dhe mendej konsiderohet si e keqe!!!
avatar
Jeta Love

Postime : 199
Kyējet nė forum : 8929
Regjistruar mė : 14/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Naki prej Tue 21 Sep 2010, 00:41

Arjeta te poentova kete shkrim dhe se luan topi. Ne nje postim timin me larte kam cekur se nuk duhet futur te gjithe ne nje thes.
Une them se sot femra ka mjaft liri dhe te drejta dhe une personalisht nuk bej dallime ne besimin ndaj tyre dhe per mua vlene si qenje njrzore. Po e ceki prap ka femra qe ja kalojne 10 here meshkujve dhe perse nuk duhet ti besoj ose ta kem mike ?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Jeta Love prej Tue 21 Sep 2010, 01:46

Jo as une nuk i shtina te gjith burrat me nje thes, sepse dora 5 gishta i ka por as njeri nuk i ngjan tjetrit, Por asht nje numer i madh qe ka mendimin se femres nuk duhet besu ne pergjesi, dhe kjo asht pjes e mentalitetit mendoj une, ndoshta jam gabim!

firma.................................................................................................................................................................................
Na fal zot fajet tona ashtu si i falim ne fajtoret tan


pale 323232 pale
avatar
Jeta Love

Postime : 199
Kyējet nė forum : 8929
Regjistruar mė : 14/08/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Naki prej Tue 21 Sep 2010, 01:50

Arjeta shkruajti:Jo as une nuk i shtina te gjith burrat me nje thes, sepse dora 5 gishta i ka por as njeri nuk i ngjan tjetrit, Por asht nje numer i madh qe ka mendimin se femres nuk duhet besu ne pergjesi, dhe kjo asht pjes e mentalitetit mendoj une, ndoshta jam gabim!
Jo jo nuk je gabim aspak por le te shpresojme se po ecim me kohen dhe nje dite ndoshta nuk do te kemi nevoje te diskutojme tema te tilla. Per fat te keq ke shume te drejte akoma eshte keshtu si thua ti.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga albi prej Tue 21 Sep 2010, 13:35

te ne shiptart ne ks gjithmon ka qen morali ne nivel te lakmushum si qedron tash morali diniteti sa % ka ndarje ne ks pse gjukata ka aq shum kerkesa per ndarje ne edim si pas statistikave i prezentojn organet legjitime ne ks se numri shum i madh i te rive si jan te martum bajn kerkesa ne gjukat per nderje dhe nji shambell ne ks ka shum femra te reja pa martume dhe kalojn ne nji mosh deri ne 40. vjet
une kam shkru me nalt se ka kalua ajo koh kur meshkujt i kan besua femres UN KERKOJ FAJLE TE GJITHA FEMRAVE TE NDERSHME dhe kam shum deshir te jen me qindra mija femra te ndershme por une skam ba dallim metvrtet asht nji gabim i imi por arjeta potu drejtohem tu e nederura nuk asht ne putje mentaliteti ose feja per te vlersua dhe besua femres po koha ku ne jetojm me vjen keq kur ne fajsojm fen per moralin e femres une i takoj fes muslimane dhe kam lexua kuranin dhe prap e lexoj ne nji ajet thot zoti i madhrishum mekat asht te shikojsh trupin e njje femres ne rrug mekat asht i madh te trethtosh grun mekat asht te lakmojsh ne nje grua te martume dhe shum e shum tjera nese meshkujt dhe femrat e rrespektojn ket ajet shum besoj se skish me qen ne pytje morali.
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12282
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i besoni femres?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi