» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shkaterrimi i nje lidhjeje

Shko poshtė

Shkaterrimi i nje lidhjeje

Mesazh nga Vizitor prej Sat 19 Dec 2009, 22:48

Lidhjet jane gjithmone veshtire te ndjekin nje ecuri te kenaqshme sepse veshtire eshte te mirembahen nga ne.Ndodh qe dhe kur te dy partneret duhen shume lidhja te ndesh ne rreziqe .Pa kuptuar shkaktojme probleme te vazhdueshme, nuk kuptojme se jane ato gabimet tona qe sjellin krizen.Sa shume gabojme , por nuk e kuptojme se dhe kur kemi te drejte nuk duhet t'a permendim shpesh shprehjen: "une kisha te drejte", madje kjo gje na ben dhe te pafalshem sepse i japim vetes te drejte.Kemi nje bindje qe ja imponojme dhe partnerit duke i thene qe une e di si mendon ti, ose si ndihesh per x ngjarje.Menyra me e gabuar eshte kur ju vuani dhe e nxirrni ne forme mllefi.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shkaterrimi i nje lidhjeje

Mesazh nga Geri prej Sat 19 Dec 2009, 22:54

Shkaterrimi i nji lidhjeje besoj vjen per arsye mos pjekjeve te njerzve lidhen shum te rinje dhe se kan mendjen ke lidhja qe kan por ku e ku ta han sa me shum..Nji njeri kur duhet te lidhet duhet te bindet nji her per personin qe ka deshir te lidhet por sot nuk besoj se kete gje e bo cdo kush ka shum njerz qe lidhen sa per te shty ca vite dhe po thuj te gjithe.Pastaj konfliktet me nji lidhje jan mese normale dhe ato bojm pjes ke shkaterrimi mos besimi ke njeri tjetri e shum gjona qe askujt sdo i pelqenin por c'kemi ca ti bojm kjo esht jeta kjo esht dashuria kta jemi ne.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16143
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi