» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Zemra njeh arsye qe arsyeja nuk i njeh.

Shko poshtė

Zemra njeh arsye qe arsyeja nuk i njeh.

Mesazh nga Gjimnazistja prej Fri 25 Dec 2009, 19:39

C'mendim keni per kete teme?
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11069
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zemra njeh arsye qe arsyeja nuk i njeh.

Mesazh nga Naki prej Fri 25 Dec 2009, 20:12

Te pergezoj per temen mjaft teme e qelluar. Cfar te them,Jemi shume te dobet te vendosim gjithmon me arsye keshtu qe njenjat mbizotrojne mbi logjiken si pasoje zemra drejton njeriun. Zemra ka arsyet e veta,qe mendja nuk eshte e programuar ti njoh. Arsyeja te thot shume gjera dhe zemra te thot vetem nje gje: Dashuro dhe Miresillu. Ky eshte mendimi im.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19184
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zemra njeh arsye qe arsyeja nuk i njeh.

Mesazh nga Vizitor prej Fri 25 Dec 2009, 21:49

Arsyeja eshte pergjigjja e cdo gjeje.Te ardhur ne jete nga arsyeja do vazhdojme te shohim drejtimin e jetes mbi arsyen.Zemra eshte vetem nje organ jetesor.Nese pushon zemra i jep lamtumiren kesaj jete, por po humbe arsyen je nje i vdekur ne shpirt mes te gjalleve

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zemra njeh arsye qe arsyeja nuk i njeh.

Mesazh nga Naki prej Fri 25 Dec 2009, 22:21

arla shkruajti: ...Nese pushon zemra i jep lamtumiren kesaj jete, por po humbe arsyen je nje i vdekur ne shpirt mes te gjalleve


Arla, ne kete bote vetem vullneti per te ditur eshte forma me absolute e pushteteve qe njeriun e motivojne te tejkaloje pertej se mires dhe se bukures individuale...se besoj se arsyeja eshte per nje vdekje te nje shpirti. Arsyet jane te shumta

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19184
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zemra njeh arsye qe arsyeja nuk i njeh.

Mesazh nga Vizitor prej Fri 25 Dec 2009, 23:29

Pa arsye as zemra nuk jeton gjate vdes bashk me arsyen !!!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zemra njeh arsye qe arsyeja nuk i njeh.

Mesazh nga Vizitor prej Fri 25 Dec 2009, 23:40

Arsyeja jetesore nje eshte , eshte tjeter gje degezimet qe merr ne situata te ndryshme.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zemra njeh arsye qe arsyeja nuk i njeh.

Mesazh nga Besi prej Tue 29 Dec 2009, 18:03

Zemra perveē se eshte organ kryesor i jetes,eshte edhe nje shprehje e keqe qe e perdorim ne raste te caktuara.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10850
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zemra njeh arsye qe arsyeja nuk i njeh.

Mesazh nga Gjimnazistja prej Wed 28 Apr 2010, 19:51

Zemra njeh arsye qe arsyeja nuk i njeh, nuk e di pse, por gjithmone kam menduar se vetem nje romantik ne plotekuptimin e fjales do te mund te pohonte me plote gojen dicka te tille, vetem nje njeri qe do te ishte ne kerkim te nje realiteti ndryshe nga ai qe i ofrohet, ne kerkim te perfektes, edhe pse mbase edhe vete ai e di qe perfeksioni nuk e gziston do te besonte ne fuqine e zemres duke vene ne kete menyre kultin e ndjenjes mbi gjithcka.
E shte e vertete qe zemra njeh arsye shume me te forta se arsyeja, por njekohesisht zemra arrin te gjunjezoje arsyen, por jo ta nenshtroje ate, sepse gjithesesi arsyeja do te ishte mbi gjithcka.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11069
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zemra njeh arsye qe arsyeja nuk i njeh.

Mesazh nga vistor2 prej Wed 28 Apr 2010, 22:04

Sa mė nxiti mallin ky shkrimi i gjimnazistes qė ka stilistiken e njė mikes sime nė 99%, por mora lajmin se do na mungoj tani .
Tema e bukur, ē'far tė them mė shumė. Ne qenja njerėzore jemi shumė tė dobėt tė vendosim gjithmonė me arsye.

firma.................................................................................................................................................................................
Duhet tė shkruajmė e tė flasim me zemėr tė pastėr, me sinqeritet, me vetėdije kombėtare, me ndėrgjegje njerėzore, me mendje tė kthjellėt dhe me logjikė tė shėndoshė. Vetėm kėshtu thuhet e vėrteta dhe triumfon drejtėsia.

vistor2

Shteti : Kosovė
Postime : 260
Kyējet nė forum : 12090
Regjistruar mė : 16/11/2007
Profesioni : Juriste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zemra njeh arsye qe arsyeja nuk i njeh.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi