» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Michael Jackson....ne rrjet del nje tjeter kenge e re me Lenny Kravitz

Shko poshtė

Michael Jackson....ne rrjet del nje tjeter kenge e re me Lenny Kravitz

Mesazh nga Vizitor prej Tue 05 Jan 2010, 11:50

Ne rrjet del nje tjeter kenge e Jackson me Lenny Kravitz

“Another day”, e realizuar me kengetarin e “American Woman”, vjen pas “A place with no name” e “This is it”

Kur kane kaluar me shume se 6 muaj nga vdekja e tij vazhdojne te dalin kenge te reja te padegjuara me pare me zerin e Michael Jackson. Edhe kete here, risia serviret ne rrjet dhe behet fjale per kengen e titulluar “Another Day”: si fillim jane nxjerre permes internetit 90 sekonda te kesaj kenge te realizuar ne cift me Lenny Kravitz.

Pas “A Place With No Name” dhe “This Is It”, ja ku vjen edhe “Another Day”, kenga e trete ne rend kronologjik e mbretit te "pop"-it, qe eshte shfaqur gjate oreve te fundit ne rrjetin e intenetit. Fjalet e refrenit te kenduara nga Jackson duket se jane po ato te nje kenge te vjeter te Kravitz qe quhet “Storm” dhe qe eshte regjistruar me Jay-Z ne vitin 2008. Remiksi i saj duhet te jete pjese e kengeve te paperfshira nga Jackson ne albumin “Invincible” te vitit 2001. Per momentin nuk eshte e qarte nese kenga e plote eshte e destinuar te dale tani shpejt ne treg.

Vete Kravitz, pak dite pas vdekjes se "Jacko", permendi faktin qe ka bashkepunuar per nje kenge, e cila nuk ishte publikuar: “Michael ishte defryes dhe qeshem gjate te gjithe kohes. Ishte nje pervoje vertet e paharrueshme per mua ne nje studio”, rrefente kengetari dhe produktori 45-vjecar ne nje interviste te leshuar.


info: Erisa
burimi: ikubinfo

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi