» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Femrat seksi i dobet.....

Shko poshtė

ha Femrat seksi i dobet.....

Mesazh nga Vizitor prej Mon 11 Jan 2010, 00:06

Thone qe : Femrat jan seksi i dobet.

Por mendoj se e kan fjalen per brishtesin qe na karakterizon.
Femrat nga ana seksuale jane me rezistente ndaj meshkujve.

Si mendoni Femrat jan seksi dobet?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Femrat seksi i dobet.....

Mesazh nga Vizitor prej Thu 14 Jan 2010, 21:32

Thuhet keshtu dhe pse eshte provuar e kunderta ne shume raste.Perkufizohet si e tille ndoshta sepse ka dhembshurine, ka ngrohtesine,ka ndjenja te thella.Mban mbi supe arin e gjithe botes(njerezimin),ka lotin qe nuk perton te rreshkas ne cdo situate te pakendshme.Duke qene e tille i eshte gjetur epiteti dhe pse rendesia qe ndron mbi te e padukshme mbi te dukshmen.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Femrat seksi i dobet.....

Mesazh nga Albanian_Girl prej Sat 01 May 2010, 20:24

Ti arla cka ke shkru ska lidhje asgjo me temen. Femrat ma se shpeshti vuajn nga mungesa e deshires seksuale, nga problemet emocionale dhe shendetesore, dhe per keto arsye shmangin seksin dhe jan te dobta ne seks.
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11921
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Femrat seksi i dobet.....

Mesazh nga Arjana prej Sat 01 May 2010, 20:38

femrat smund te quhen me seksi i dobet se ne krahasim me te kaluaren ka ndryshuar shum,nga ana seksuale sjemi fajtore ne qe jemi aq te kufizuara se njihni shum mire mentalitetin tone,e sa te lejueshme jane per ne keto gjera,seksi vazhdon te jete nje teme tabu per popullsine tone
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14980
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Femrat seksi i dobet.....

Mesazh nga Albanian_Girl prej Sat 01 May 2010, 20:43

Pse po mendon nje teme tabu per popullsin tone !??? Une nuk e bej seksin per popullsin dhe cka mendojne ata po per knaqesin time personale. Populli cka ka me trupin tim !? Deri kur ne do te rrojme per deshirat e popullit. Kur ne i mbushim 30 vjet cka mendon populli a e qajn koken per ne ku do te mbesim ne ? Mungesa jone e trimerise, gjendja e varesis dhe droja nga goja e popullit na ka sjell ketu ku jemi. Une kam shoqe nga shtetet tjera dhe me vjen turp me veteveten te ju spjegoj gjona te vjetersuara.
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11921
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Femrat seksi i dobet.....

Mesazh nga Drini prej Sat 01 May 2010, 20:52

Nuk ka me tema tabu dhe duhet diskutuar gjithecka qe duhet diskutuar, sepse nuk arrijme asgje duke iu ikur temave te ashtuquajtura "tabu"
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11765
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Femrat seksi i dobet.....

Mesazh nga deti prej Sat 01 May 2010, 21:59

Femra seksi i dobet, thone, por thone edhe femrat gjinia e bukur.
Pse eshte femra seksi i dobet, nga perditshmeria dhe jeta e zakonte, e dime te gjithe. Eshte sepse ajo karakterizohet me brishtesine, ndjeshmerine, dhembshurine, mungesen e forces fizike etj.
Dua te ndalem pak te ana seksuale e tyre. Flas gjithmone ne kushte te barabarta, kur te dy patneret kane oreks dhe deshire per seks. Ne kete pike ato jane me te fuqishme dhe me bindese se sa meshkujt. Edhe ketu kjo ka spjegimin e vet sepse gjate aktit seksual meshkujt mbase jane me te kufizuar sepse ndertimi anatomik e ne vecanti gjendja emocionale shkon ne disfavor te tyre. Meshkujt e kane me veshtire ti rezistojne femrave - seksit me te dobet dhe ne finish meshkujt jane ata qe e hudhin peshqirin ne ring ne shenje dorezimi. Perderisa femrat - seksi me i dobet, gjate aktit seksual mund edhe te bisedojne, lexojne apo edhe ta kene mendjen gjetiu, meshkujt nuk e kane nje aftesi te tille. Mjafton qe mashkullit gjate seksit t'ia permendesh ndonje borxh te mundshem apo ndonje detyre (obligim) me shume pergjegjesi, e pat puna e tij, deshtim i asaj mbremjeje.
Shkurt e shqip, femrat jane me te zonjat ne seks se sa meshkujt.


Edituar pėr herė tė fundit nga deti nė Mon 03 May 2010, 22:47, edituar 1 herė gjithsej
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13669
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Femrat seksi i dobet.....

Mesazh nga saimir_is prej Mon 03 May 2010, 20:50

pajtohem me kete mendim.shume e drejte

saimir_is

Shteti : turqi
Postime : 19
Kyējet nė forum : 8948
Regjistruar mė : 03/05/2010
Profesioni : paradite pushim pasdite papune:D:D:D:

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Femrat seksi i dobet.....

Mesazh nga benita krusha prej Fri 11 Mar 2011, 14:44

Very Happy kete teme, femra seksi i dobet me sa e pash me larte dikush e keni kuptuar qe eshte fjala per personalitetin femeror ku me fjalen seks nenkuptohet gjinia (femra seksi me i dobet = femra gjinia me e dobet) kurse disa te tjere e keni spjeguar si femra me e dobet se mashkulli ne seks. sipas mendimit tim ketu behet fjale mer brishtesine e femres dhe dobesit e saj si personalitet ne krahasim me mashkullin sepse eshte fakt qe femra e tregon vuajtjen e shpraz dhe e ladgon nga vetja ose thene me mire disa prej femrave vuajtjen e shenderrojne ne urrejtje e cila me pas konkludon me hakmarrje etj etj e mashkujt e mbajne ne vete sepse kane krenarine burrerore qe gjithmon duan ta mbajne larte. pra un them PO eshte fakt qe femra eshte seksi (gjinia) me e dobet.
sa i perket marredhenjeve te dy palet jane te njejta por normalisht femra e ka ne dore stimulimin dhe rritjen e kenaqesise ne marredhenje...

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8807
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Femrat seksi i dobet.....

Mesazh nga stralli prej Thu 24 Mar 2011, 14:44

......ka edhe femra qe neper kohra jane treguar edhe me burreresha se disa burreca,por si gjini eshte me skofjare,me e ndjeshme ,me e bute shpirterisht,me zemergjere, dhe kete brishtesi te femres,qe une do e quaja nje dhuneti natyrore e saj,nje madheshti e femres qe me forcen e saj magjike ka mposhtur gjeneral e perandor.....
avatar
stralli

Postime : 715
Kyējet nė forum : 9218
Regjistruar mė : 21/09/2010
Profesioni : Teknik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Femrat seksi i dobet.....

Mesazh nga deti prej Fri 25 Mar 2011, 08:20

Pajtohem me Beniten dhe strallin sepse te njejtin mendim kam edhe une. Do e plotesoja edhe me nje fakt tjeter: femra eshte edhe nene dhe te ajo i hasim te dy ekstremet, brishtesine por edhe forcen, force kjo e ndertuar nga durimi dhe dashuria e madhe. A ka si nena?
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13669
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Femrat seksi i dobet.....

Mesazh nga benita krusha prej Fri 25 Mar 2011, 08:23

eshte fakt deti qe si nena nuk ka ajo eshte shtylle e nje familjeje. pajtohem plotesisht me ty por do te shtoja edhe diqka brishtesia e nje femre dhe dhembshuria e saj mund te sherojne vuajtjen me te thelle, kurse forca e saj shkaterruese kunder padrejtesise eshte me e madhe se qdo force tjeter shpirterore...

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8807
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Femrat seksi i dobet.....

Mesazh nga deti prej Fri 25 Mar 2011, 08:27

Pikerisht kjo butesi, ndjenjat dhe dhembshuria e bejne femren ate qe eshte dhe kur i shtohet mencuria por edhe bukuria (dhurate prej Zotit) atehere del te jete e perkryer.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13669
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ha Re: Femrat seksi i dobet.....

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi