» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Hieroglifet ilire

Shko poshtė

Hieroglifet ilire

Mesazh nga Vizitor prej Sun 17 Jan 2010, 18:59

Amulete ilire ku jane perdorur hieroglife.Fotografitė e Bashkėngjitura


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hieroglifet ilire

Mesazh nga Vizitor prej Sun 17 Jan 2010, 18:59

Fotografitė e Bashkėngjitura


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hieroglifet ilire

Mesazh nga Vizitor prej Sun 17 Jan 2010, 19:27

Sapo ju kujton sot njerzve zvastiken
mendja vete gabimisht ke Hitleri,ca te tjereve qe dine me shume dhe ata
nuk ju shpetojne gabimeve.
Sapo ju kujton kryqin ose kryqin me rreth mendja vete ke krishti dhe
celtic cross,por jo nuk eshte keshtu,kryqi eshte i parakrishter dhe ai
nuk eshte celtic cross ai eshte sun cross-pelasgian cross do thoja.
Zvastika dhe kryqi me rreth simbolizojne kultin e diellit,nje kult
pellasgo-ylliro-shqiptar,nje kult teper i lashte qe ne epoken e bronxit
besoj. Ne fakt ju dhame kelteve shume gjera(por dhe grekeve e
romakeve,ose me mire do thoja na i kopjuan),ne i futem ata ne epoken e
hekurit,ju dhame kryqin,gajden,fustanellat,i dhame europes
alfabetet,mitologjine,kulturen,por siē dihet historine e shkruajne
fitimtaret,dhe ne nuk kemi qene shume here fitimtare,megjithese kemi
kulturen e pare europiane memen e kulturave do thoja.


Fotografitė e Bashkėngjitura


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hieroglifet ilire

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi