» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A ia vlen te luftojme edhe kur e dime se beteja eshte e humbur?

Shko poshtė

A ia vlen te luftojme edhe kur e dime se beteja eshte e humbur?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Thu 04 Feb 2010, 16:52

C'mendim keni per kete teme? A ia vlen te luftojme per te arritur dicka edhe kur e dime se rrethanat nuk na lejojne dicka te tille, d.m.th beteja eshte e humbur?
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10973
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ia vlen te luftojme edhe kur e dime se beteja eshte e humbur?

Mesazh nga Besi prej Thu 04 Feb 2010, 16:59

Cdo kush e thote dhe e pranon se jeta ne njefare menyre eshte lufte.Perderisa eshte lufte,nuk dmth se cdo lufte edhe duhet ta fitojme,por te pakten te mos dorzohemi,te luftojme dhe te humbim me faqe te bardhe.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10754
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ia vlen te luftojme edhe kur e dime se beteja eshte e humbur?

Mesazh nga Vizitor prej Thu 04 Feb 2010, 21:02

Pasi te llogaritesh demet e shkaktuara nga beteja , ulu dhe gjej ato gabimet qe sollen humbjen.Planifiko nje strategji te bere mbi strategjine qe ke patur, por me ndryshime ne pika te ndryshme, perforco pikat e dobta,ndaje 50 / 50 .Kur gjen nje arsye vepro, por kurre mos fillo vet i pari, sepse po pesove disfate qe ne kundervenien e pare do ulet ndjeshem energjia pozitive , kerkoje suksesin ne doza te vogla"sulmo" duke qendruar ne front per te patur me te paster cdo levizje.Vepro dhe shiko.Te pakten kjo do tiu ngushelloj nese dikur keni humbur nje beteje qe do zvendesohet me beteja te tjera sepse te tilla do te presin ne vazhdimesi.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ia vlen te luftojme edhe kur e dime se beteja eshte e humbur?

Mesazh nga deti prej Fri 05 Feb 2010, 08:32

Nena Tereze pos tjerash thot per jeten: JETA ESHTE LUFTE - FITOJE!
Lidhur me temen: Sigurisht se ia vlen te luftohet edhe kur e dime se beteja eshte e humbur. Dorezimi eshte fundi i betejes para se ta fillosh ate sepse aty perfundojne shpresat. Jeta eshte plot sfida dhe duke u mesuar te perballemi me to patjeter se do te kalitemi me shume per betejat. Nga nje beteje e humbur dalim me te forte per betejen tjeter te re.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13570
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ia vlen te luftojme edhe kur e dime se beteja eshte e humbur?

Mesazh nga Anhela prej Wed 10 Feb 2010, 13:28

Per mendimin tim ja vlen gjithqka ne jet ja vlen te luftojm per ate edhe kur rrethanat jan te papershtashme mrpo duhet menduar cdoher se vetem nje jete kemi,shpresa vdes e fundit andaj duhet luftuar betejen jo ta fiksojm nemendje beteja eshte e humbur ,,,,mund te jet e humbur vetem atehere kur ti,ai,ajo apo un nuk e ndijm veten te fuqishem per te arritur aty ku duam!

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9843
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ia vlen te luftojme edhe kur e dime se beteja eshte e humbur?

Mesazh nga Bruneta prej Wed 10 Feb 2010, 16:09

Jo aspak nuk ja vlen te luftosh per dicka qe eshte e pa mundur

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12850
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ia vlen te luftojme edhe kur e dime se beteja eshte e humbur?

Mesazh nga Besi prej Wed 10 Feb 2010, 16:12

ZEMRUSHJA shkruajti:Jo aspak nuk ja vlen te luftosh per dicka qe eshte e pa mundur

Para 10 vitesh ketu ne Kosove pak kujt u ka duke e mundur qe te luftohet kunder Serbis, e sidomos te fitojme,por ja qe doli e kunderta,luftuan ( nuk u derzuan) dhe fituam.

GJITHCKA ESHTE E MUNDUR.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10754
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ia vlen te luftojme edhe kur e dime se beteja eshte e humbur?

Mesazh nga Bruneta prej Wed 10 Feb 2010, 20:02

Besi shkruajti:
ZEMRUSHJA shkruajti:Jo aspak nuk ja vlen te luftosh per dicka qe eshte e pa mundur

Para 10 vitesh ketu ne Kosove pak kujt u ka duke e mundur qe te luftohet kunder Serbis, e sidomos te fitojme,por ja qe doli e kunderta,luftuan ( nuk u derzuan) dhe fituam.

GJITHCKA ESHTE E MUNDUR.
E di Besi ta mbeshtes mendimin por e thash nga pervoja ime
sepse une kam luftuar per dicka me muaj te tere por s'kam mundur te beje asgje

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12850
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ia vlen te luftojme edhe kur e dime se beteja eshte e humbur?

Mesazh nga Anhela prej Thu 11 Feb 2010, 13:00

Po ja vlen asgje ne jet nuk eshte e pamudshme dhe fjala eshte per nje betej te humbur jo te pamundur.
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9843
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ia vlen te luftojme edhe kur e dime se beteja eshte e humbur?

Mesazh nga Goc me naze prej Tue 30 Mar 2010, 18:18

Po ..sepse beteja te forcon ta fitosh luften

Goc me naze

Postime : 77
Kyējet nė forum : 9008
Regjistruar mė : 29/03/2010
Profesioni : ???

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ia vlen te luftojme edhe kur e dime se beteja eshte e humbur?

Mesazh nga Kle@Love prej Tue 30 Mar 2010, 18:49

ja vlen te luftoj deri ne fund edhe neqoftese betejen e humb rendesi ka qe te luftoj njehere pastaj le te humbi gjithmon ne gjdo beteje njeriu lufton para edhe fiton edhe humbet

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17442
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ia vlen te luftojme edhe kur e dime se beteja eshte e humbur?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Mon 10 May 2010, 15:46

Ndonjehere nje pjese e jona kerkon te perkrahe ndryshimin dhe kerkon te rene, por nje pjese e vetvetes tashme duket sikur ka fituar imunitet ndaj tradicionales.
Shesh here na ndodh qe te perkrahim revolucione dhe nuk e dijme nese do te arrijme te triumfojme apo jo, nuk dijme nese duhet ti gezohemi asaj cfare fituam apo te trishtohemi sepse per te fituar dicka, humbem dicka tjeter, nuk dijme nese duhet te ecim perpara pa kthyer koken anash dhe mbrapa apo duhet te mendojme per ate cfare humbem, gjithesesi njeriu gjithmone ka qene dhe vazhdon te jete ne kerkim te te panjohures dhe ne kerkim te dickaje ndryshe dhe kete ndryshim nuk mund ta shijoje nese nuk provon, edhe nese beteja eshte e humbur, sepse mbase do te jesh me i forte per heren tjeter.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10973
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ia vlen te luftojme edhe kur e dime se beteja eshte e humbur?

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 10 May 2010, 19:20

njeriu lufton aty ku e din qe eshte drejte ,,jo aty ku nuk rrespektohet e drejta ,lufton edhe betejen me te madhe po te shihet se eshte nje e drejte ne mes edhe beteja edhe po nuk u fitua mjafton te mbizoteroj realiteti edhe drejtesia

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17442
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ia vlen te luftojme edhe kur e dime se beteja eshte e humbur?

Mesazh nga Arjana prej Mon 10 May 2010, 20:23

nje fjal e urte thote fituan luften por jo betejen,keshtu qe ja vlen sido qe te jete
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14881
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ia vlen te luftojme edhe kur e dime se beteja eshte e humbur?

Mesazh nga bora prej Mon 10 May 2010, 21:02

te them te drejten une perhere luftoj as njehere nuk dorzohem nuk e di e kam ne parim dhe kur nganjehere them qe te dorzohe po nuk e boj
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10540
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ia vlen te luftojme edhe kur e dime se beteja eshte e humbur?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 25 Jun 2010, 11:45

Sigurisht qe shpresa per nje fitore te mban dhe te forcon ,andaj kurr mos ndalo se luftuari deri sa te keni frym, ne qoft se e njofim forcen ton te mbrendshme , njeriu kurr nuk thot e humba betejen dhe po dorzohem, perkundrazi vazhdon te luftoj deri ne arritjen e betejes FITORES:

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ia vlen te luftojme edhe kur e dime se beteja eshte e humbur?

Mesazh nga Katilja prej Tue 25 Jun 2013, 14:51

nrm qe po jeta tperplas kudo qoft edhe nje hap drejt vdekjes jo cdokush fiton edhe njerzit me tfort apo me tpasur ka ndodhur qe gjat jetes tyre tken humbur por serish kan fitu

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7096
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ia vlen te luftojme edhe kur e dime se beteja eshte e humbur?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi