» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Poezi te ndryshme dashurie!

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Mon 15 Feb 2010, 12:32

Mes akullnajave tė shpirtit

Mes akullnajave tė shpirtit Vrapoja,
Tė gjeja vullkanin e dashurisė.
Por mė kot mė kot u lodha
Mes akullnajave vullkan skish.
Njė fjalė e pathėnė mbeti.
Njė varg qė kurrė nuk u shkrua,
Kujtimin tėnd thellė nė zemėr Groposur
Pluhuri I harresės e ka mbulua
Unė hesht ti hesht
Kush tė flasė?
Unė qesh ti qesh
Kush tė kujtojė Tiktakėt e zemrės
Qeė nuk pushojnė?

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9942
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Mon 15 Feb 2010, 14:33

Ne syt e tu!

Ne syt e tu te bukur frymzohem per te shkruar
Buzet e tua te kuqe vdes per ti shijuar
dhe zjarin qe kam ne zemer sme len te qet
ai ndizet dhe nuk shuhet let.
Deshira per te qen afer teje
Digjet si zjari te un
Me madhe se deti pa ane
Me e madhe se fjala TE DUA.
Tek syt e tu humbet zemra ime
Tek buzeqeshja jote lundron shpirti im
Tek buzet e tua prehet shikimi im
TE DUA me shum se shpirtin tim.

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9942
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Vizitor prej Mon 15 Feb 2010, 14:49

Mos me kerko tek dera
qe stroket
mos me kerko tek vendi
qe tash u
tret
Mos me kerko tek varret
pa mbishkrim
qendroj tek te gjallet

shpirti im
Mos me kerko ne adresa
pa emra
jam fshehur ne skuta ku
me mbylle ti
mos me kerko neper zera
qe therret qdo nate
zeri me eshte
shterrur
mos me kerko te flas
Mos me kerko tek por...tretet
qe nuk njef
fytyra jote
fillo pikturo imazhin
e debores se pergjakur
Mos me kerko
as tek kenget
qe zeri nuk perfaqeson fuqin
qendroj e varur mbi
shekuj
duke pritur dashurine, TY

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Mon 15 Feb 2010, 14:55

Kur ty tė thonė
se ndėrrova jetė
mos u mundo,
pėr tė mė gjetė.

Gjej njė arsye,
ngushėlloje veten,
prej sot pa mua
e kalon jetėn.

S'ka mė dhurata,
nuk ka as lule,
thikė shumė tė mprehtė
nė zemėr mė ngule.

Mė fal qė me vete
s'mundem tė marr,
tash foleja ime
gjendet nė varr.

Harrom mua tė lutem
dhe gjeje njė tjetėr,
tani shpirti im
shkon nė botėn tjetėr.

Ta lė njė amanet
kurrė mos e harro:
- eja te varri im
dhe mė vizito.

Atje qenka e rėndė
jeta nė vetmi,
por mė mirė atje
se me tė rėnden tradhėti.

A je tash e gėzuar,
kur unė nuk ekzistoj,
kur pėr jetė e mot
te tjetra tė dhuroj.


Nė varrin tim
nuk ka shum hapsirė,
kjo jetė e vetmisė
qenka e veshtirė ...!

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9942
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Vizitor prej Mon 15 Feb 2010, 14:56

dua nje pershendetje ne natenme shi
nje perqafim te ngroht kur sna sheh
njeri
nje puthje ne faqe nje lutje per mua
nje enderr te shthurur nje
klithme TE DUAnje dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se
dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa

pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i
kalovadua qe cdokush ta tregoj realitetin
dua qe dhe zemra
ta zgjedh te vertetin
dua qe dhe ti te me tregosh mua
me don me te
vertet apo kot thot te dua


dy lule celin dy fruta qeshin
dy unaza
nderrohen dy zemra
bashkohen fjal ka plot por nje
mjafton TE DUA FORT

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Mon 15 Feb 2010, 14:56


Kur te me pyesin engjujt
Cfar kam pa me sy,
Do tju them se ne ket bot
Te njoha vetem ty,
Kur ne emrin tend
Do te bej be,
Ateher edhe engjujt
Do te qajn per ne,
A'vdiq dashurija
A'mbet veq uretja,
A'thua kete plag
E sheron veq vdekja.

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9942
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Mon 15 Feb 2010, 14:59

A i ndėrrojmė rolet?
Veq mallin ta shymim
unė po vi n“vend tėndin
ti eja n“vend timin.

Ti varur pėr mua
unė varur pėr ty
dy zemra t“bashkuara
bėjnė botė pa kufij.

Mos u dėmto ti
po dėmtohem unė
tė shuhem pėr ty
se tė dua shumė.

Tė prekė krahėt tu
si flatra pėllumbi
mė s“ėshtė me rėndėsi
le t“mė vij dhe fundi.

Vetėm botėn tėnde
dua tė ta njoh
unė po bie viktimė
ti shko e jeto.

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9942
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Bruneta prej Tue 16 Feb 2010, 12:54

Kujtoj per ty endroj per ty
Kujtimet me mbajn
kujtoj e kujtoj
gjersa te lodhem
bie ne gjume gjumi s'me ze
e ulur kujtoj e kujtoj
gjersa ti te vish e te mi mbyllesh syt
me endra jetoj enderoj e endroj
gjersa nuk mundem me
gjersa t'me thuash ti lerem te qete
e pastaj zgjohem e nga endrat marr shpres
qe me shtyjn per te jetuar

Sonte e ndjej qe ende te dua
edhe pse ne kete qast nuk je me mua
a i ndjen rrahjet e zemres sime
po si une a ndjen shqetesime

A e din qe sonte jane dy sy
qe nuk mund te mbyllen nga malli per ty
A e din qe sonte diku ne nje dhome
eshte nje shpirt i vetem qe ti i mungon

S'ka me fjale s'ka me gezim ka veq heshtje dhe pikllim
s'ka me drit ka veq terr
s'ka me lule ne pranver
s'ka me takime ka veq mall
pse s'me vrave por me le te gjall
gabuam aq shume sa ishim te ri
nuk menduam fare se fjalet vrasin dashuri
sa jam e vetmuar si asnjehere ne jete
vetem si nje ender hija jote me ka mbet
mos e harro zemren qe per ty ka rrah
mos e harro syrin qe per ty ka qa
mos e harro buzen qe puthje te ka dhan
me ma fal krejt boten une kurr nuk t'kisha lane

Pse e denon veten dhe mua
pse e fik dashurin qe une e dua
pse sot me urren mua
kur e din qe ende te dua

Shtrati shume i ftoht
nata shume e qete
pa ty shpirti im nuk mundem me fjet
eja me perqafo
eja me shtrengno
eja ngrohe shpirtin tim
se veq ty te do

Te dua edhe pse me urren
te dua edhe pse ne vetmi me lene
te dua edhe pse s'kam shpres
te dua edhe pse s'je e vetmja krijes

Kur ta kujtosh Mitrovicen
kujtom edhe mua
kujtoje vendin ku me the te dua
si shejn ndarje apo largimi
te mbetet Mitrovica si shejn kujtimi

Nuk mundem me
Jam lodhur nga genjeshtrat e tua
prej teje me s'dua te ndegjoj asgje
Se kupton se kthim nuk ka me
ik largohu e gjeje nje tjeter
per mua je veq histori e vjeter
qe me s'dua ta kujtoj por thjesht te mendoj qe kurr s'ekzistoj...........

firma.................................................................................................................................................................................
DO TE NDIQJA ME KNAQESI RRUGEN E ZEMRES...NESE DESTINACIONI I SAJ NUK DO ISHTE LENDIMI
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12949
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Tue 16 Feb 2010, 13:01

Ndryshe


Ndryshe, sot gjithshka eshte ndryshe..,
Alternuar neper jeten drite e terr,
Tjeter eshte shikimi edhe puthja.
Tjeter, nje mendim qe rrugen merr.

Ndryshe…! Ti ke hyre ne zemren time.
Nuk e di se si, nga c’porte valle
Dhe cdo mates, busull humb kuptimin,
Si ta dija qe do ndjeja kaq shume mall!

Ndryshe vjen mengjesi, perkedheles,
Tingujt ndryshe rendin si ujvare...
E gjithe jeta si cdo dite merr rrjedhen,
Por … asgje nuk eshte si me pare…

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9942
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Tue 16 Feb 2010, 13:02

Mos me Lendo
Nese sonte te vi ne ender
Mos me mallko
Nese sonte te perqafoj
Mos me largo
Nese sonte dhe neser do te dua
Mos me lendo
Nese jeten ta fal me te mos lodro
Nese dashurin time e mer per loje
Me trego sme pelqen te luaj
Nese ndjenjat mi lendo
Me thuaj je e mallkuar
Nese do me duash me te vertet
Me thuaj mos me ler te vdes
Nese sonte do vish ne perqafimin tim
Do te fal te gjitha cfare ka shpirti im.

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9942
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Tue 16 Feb 2010, 13:02

TĖ DUA

Malli rrjedh si gurra
qė buron nė krua
ti e din e dashur
se unė shumė tė dua
tė dua,tė dua
tė desha nėpėr mote
sot mė shumė tė dua
se ėshtė dita jote
Tė dua,tė dua
mallin e kam nė prag
nuk mund me e kuptua
pėrse u ndamė kaq larg
e zemrat ruajnė dashurinė
unė nė mėrgim ti nė Prishtinė
tė dua si i burgosuri lirinė
si i moshuari rininė
si thatėsira shiun si derenusha bjeshkėn
si ēdo njeri jetėn
tė dua si lulja pranverėn
tė ta dėrgoj mallin
e porosis erėn
pėr ty mė djeg malli
ashtu sikur djeg vala
pėr ty ka mall zemra
jo vetėm fjala
tė desha me zemėr
ty unė nėpėr mote
sa shumė sot mė mungon
prania e jote.

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9942
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Tue 16 Feb 2010, 13:04

Pas teje burgoset grimca e fundit
fjales te dua..
vetem si ne fillim
me
nje trendafil ne dore
era m'i shkeput petalet nje nga nje
e ne gjemba
ngulet shpresa.

I mbyll syte,
ashtu sic mbyllen dyert kur i leme pas
vetes
per te mos u kthyer kurre me
shpirt me ndergjegje te gjymtuar
qe
ece rrugeve te pikellimit
dashuria mbeti
fjale
qe moti e kisht braktisur kuptimi..
Une, heshtja dhe ti
ti dhe
heshtja
bashke
une ?!
vetem...
Si ne fillim!

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9942
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Tue 16 Feb 2010, 13:04

Me mungon e tashmja…


Mė mungon e tashmja qė po jetoj
Ēuditerisht pa logjike, gėrshetohet me kujtesėn
Dhe sė bashku falsifikojnė dhe e zhbėjnė
Realitetin.

Cilat ngjarje sėrish do tė pėrcaktojnė
Pjesėmarrjen tonė nė kėtė jetė?
Cila karikaturė pasioni do tė imitojė
Dashurinė?

Habitem me shpejtėsinė e kotėsisė
Nese ndihemi mė tė plogėt se breshka.
Mė tė palėvizshėm se mali.
Nė praninė e matematikės sė ndjenjave

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9942
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Vizitor prej Tue 16 Feb 2010, 13:46

Lotit tėnd

O pikė e lotit, margaritar,
Ku vallė ke rėnė dhe mė je
tretur !?
Mbi cilėn buzė tė larė nė ar,
Qė puthje ende nuk ka prekur
!?

Unė nuk desha tė tė prek kot
Nuk desha thjesht, tė shuaj
etjen
Desha veē qė, nė njė pik lot
Tė bje ngadale, aty tė tretem

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Anhela prej Wed 17 Feb 2010, 16:54

Pricesha te lumt shum te mira po na i sjell poezit si te ishe e lindur me shpirt poete.

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9942
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Geri prej Thu 25 Feb 2010, 23:09

Do largohem nga kjo bote
ku deri me tani jetova..
Do ndahem nga shoqeria
qe gjithmone e cmova..
Do ndahem nga ju
qe gjithmon ju kisha
Por asnji her sdo kthehem
Sikur qe isha..

Deri ne castet e fundit
s'do t'ju harroj..
Ne zemer gjithmone do t'ju kujtoje
Por ju mos me harroni
te pakten iher me kujtoni
Kujtoni castet qe po kalojn..
Kujtoni fjalet qe po shkojn..
E ne zemren time
gjithmone do tjetojn
edhe pse mes jush sdo te jem
por nji vend tek ju gjithmone do e kem..
Do ti them Lamtumir asaj qe dua
kjo esht gjeja qe me vret mua..
Gezimi ime ketu mbaron..
Dicka e re per ju fillone..
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16137
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Vizitor prej Thu 25 Feb 2010, 23:30

Kur isha e vogel me mesuan se kisha
nje zemer per te jetuar dhe dy sy per te pare.
Tani qe u rrita e kuptoj se kam nje
zemer per te vuajtur dhe dy sy per te qare

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga NADJA prej Sun 14 Mar 2010, 17:01

Te puth ne buze te puth ne sy ohhh sa mire ndjehem kur jam me ty, o e di sa shume te dua a do dalesh ti me mua? Per nje puthje buzet mu thane, per nje shikim syte mu verbuan. Per nje perkeledhje dhe pak ngrohtesi, i mbyll syte c`do nate qe t`me shfaqesh ti! Kur te filloje shiu, dil perjashta dhe leri te te lagin pikat qe bien nga qielli...Jane puthjet e Dashurise, qe prej shume kohesh kam dashur te t'i fal! Mik i mire nuk eshte ai qe te fshin lotet por ai qe nuk te le te qash! Eshte e vertet qe heshtja flet,
Kte gje vet e kam provuar,
Kur emri yt mungon ne hyrje
Ndjenjen me te bukur kam provuar..
Dhe nese germat ste mjaftojne
Te shkruash ti nje SMS
Mos u merzit,ngri koken lart
Jane yjet, qe aq shume ndricojne
dhe te tregojne kur je me fat... kur puthjen tende provova u ndjeva sikur fluturoja hapa syt se mos enderroja por syt e tu perseri shikoja ato syt e tu te shkruar te cilet zemren time kishin ngaterruar Nese enderrat jan e vetmja menyre per te qene me TY, ateher nuk dua te zgjohem kurre ! Mbylli syte zemer, ne menyre qe enderrat te te perkedhelin gjithe naten! Ti je reja e nates qe endet ne qiellin e endrrave te mia. Une pikturoj e te modeloj me endrrat e mia te dashurise Dashuria eshte akull qe zemren ta freskon tradhtia eshte zjarr qe zemren ta helmon. Mbase per boten je nje person i thjeshte, por per mua je gjithe bota...! Dielli thone kur ish i ri, henen dashuroi sa dhe drite nga drita e tij, bukuroshes i dhuroi. Pastaj thone te tjere, dielli henen e tradhetoi dhe veneren dashuroi. Mos guxo te me tradhetosh shpirti im se pa driten tende s’jetoj dot. Te dua.
Me fal qe te dashuroj, por eshte nje ndjenje qe s`mund ta ndaloj! Nuk jam une qe po te them te dua, por eshte zemra ime qe s`pyet per mua.! Cigaraja jote jam une i dashur dhe pagjumsia mban emrin tim, me kot perpiqesh te me harrosh une kurre per ty s’do jem kujtim dhe kur puthesh me te tjera ato prape jane buzet e mia, shtrengimi yt aq i tendosur eshte malli im nga xhelozia. Kthehesh ne dhome i rraskapitur e ankthin nis perseri ku duke qare e lebetitur vetmia ime kthehet tek ti. E shikon shtratin ke frike te shtriesh, mos ndodhem une nen carcafe merr shishen fillon te pish te harrosh gjurmet qe tek ti lash! Jo, … duhet ta dish qe une nuk qaj,… thjesht ngaqe ti po tymos shume cigare keto kohe dhe tymi i tyre me kalon neper sy , deri ne thellesi te zemres.
Jo,… une nuk qaj, mgjs e di qe do te ikesh, ashtu sic me the vete, dhe nuk do te kthehesh…
Une do ta jetoj jeten edhe pa ty, nuk e di sesi, por do te jetoj, do te jetoj vec per te te harruar ty…
Jo … une nuk qaj, thjesht qe i gjithe tymi me ngacmon syte e zbret deri ne thellesi te zemres… Sa zemra vajzash ke mashtruar sa ke vrare e ke lenduar?Zoti te solli dhe ke une1zemer te vrare dhe1me shume.Neser ne c'porte do te trokasesh o djale i bukur me shpirt vrases? me pelqen prekjet tua
se ata me prekin vetem mua
me pelqen kur me thu te dua
se ti me don vetem mua
me pelqejn puthjet tua
oh sa shum un ty te dua
dua qe ter naten te bej dashuri me ty
dua te me zbardhi drita me ty
eh kto jan vec endrrat e mia
eh endrren tende sikur ta dija
po noshta kurr skam me zbulu
se ne te vertet me ke dasht ti mu Ne zemren time ke hyre vec ti, ne zemren time je e tera dashuri, ne zemren time do te mbaj perhere, nga zemra ime s’do dalesh asnjehere.E bukura ime Te dua pa fund!!!! Nje enderr plot ngrotesi dhe dashuri
nje enderr plot emocione dhe ndjenja
nje enderr plot vuajtje dhe mendime
nje enderr ku mund te them te Dua
dhe shpresoj se nuk do te jet vetem nje enderr!!! Nje engjell qe e dua ne mergim ka shkuar zemren ja kam falur kurr mos me harruar. Per ty e shkrova me lot e lotova e putha e perqafova dhe ty ta dergova Dashuri! Ja nje volum ne fjale, nje oqean ne nje pike loti, nje turbullire ne nje qeshje, nje mijevjecar ne nje sekonde. Me mungon buza jote ne kete nate te qete, dora jote e bute te me ledhatoje lehte, syte e tu te embel te me falin nje shikim e i gjithe trupi yt, te ngroh trupin tim Te mos duash nga frika se mos vuan eshte si te mos lindesh nga frika per te jetuar. Si nje vegim clodhes ne driten e henes kerkoj fytyren tende, nen ftohtin dritherues te etheve te vetmise kerkoj ngrohtesine tende, gjithesia ime merr kuptim kur te ka ne qender ty dhe ne pafundesine e ndjenjave te mia do te te dua vetem ty. Ne zemren time je gjithmone ti, ne brendesine e shpirtit ti rri i strukur sikur te eshti i fundit takim, ne buzet e mia meshirohesh ti, ne syte e mi shkrihesh si magji, cfare te ndodhi keshu o zemrer kaq keq te ka qene e mrekullueshmja dashuri!!!! Shum te kam dashur
me ty kam pas dashuri
qka te bera une e mjera
qe me le ne vetmi.

Sa i bukur je
syt e kalter mi ke
mos mendo se te harroj
vetem per ty mendoj.
avatar
NADJA

Postime : 73
Kyējet nė forum : 9168
Regjistruar mė : 07/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga NADJA prej Sun 14 Mar 2010, 17:02

Sa i bukur je
syt e kalter mi ke
mos mendo se te harroj
vetem per ty mendoj.

Te dua me zemer
te dua me qellim
te dua me teper
se shpirrtin tim.

Kur jam afer teje
ndjej lumturi
kur jam larg teje
ndjej merzi.

Mbahu guximtar
falma dashurin
sepse une te dua
por ti nuk e din.

Ne kaltrinen e qiellit
ka lind dashuria
ne zemrat tona
vazhdon lumturia.

Askush nuk vjen me pa
askush nuk vjen ne derė
perveq hija jote
qe me paraqitet perhere.

E kujtoj dashurin tende
e kujtoj gezimin tim
qe tash une e mjera
mbeta ne pikllim.

A te kujtohet takimi i par
kur me the te dua ate fjale
nene e babe nuk do ti ves
do te te marr ty,e jo te vdes.

Brigjet me te larta
i lidh dashuria
urat me te forta
i shkatron tradhtia.

Flori eshte metali
qe shume kerkohet
dashuria eshte nje semundje
qe kurr nuk sherohet.

Ah dashuri-dashuri
pse mundon qdo te ri
pse nuk heq plak e pleq
po te rinjet keshtu i djeg.

Mos shiqo kisha
mos shiqo gjamia
se feja e rinis
eshte dashuria.

Per ty shkruaj
per ty jap jeten
si Romeo
per Zhuljeten.

Ni lum i lidh dy bri
nje ure i lidh dy shigjeta
nje puthje i hap dy zemra,
kjo ishte e verteta.

Thuaj jeta eshte varr
thuaj druris'eshte zjarr
thua djelli u shua
e mos thuaj se nuk te dua.

Jeta eshte e shkurter
kujtimet jane te gjata
me fal i dashur
se me kaq e pata.

Digju ne qetesi
fundosu ne det
secilit djal
bese mos i jep.

Shum i gjere eshte Adriatiku
sa nuk mund ta shoh me sy
me e gjere eshte dashuria
qe kemi ne te dy.

Sa fort te dua
por ti nuk e din
e ti ne zemren time
perhap nje kujtim.

Tere diten mendoj
naten rri pa gjum
digjem e pervlohem
se te dua shume.

Sa pyje male ke kaluar
dhe shum do ti kalosh
por dashurin tende
kurr nuk do ta harroj.

Sa lot leshova
kujtimet i perfundova
i dashur te pershendes
edhe pse gjindesh ne gurbet.

E vertet eshte jeta
per ate rri
qe kam te dashur
dhe jetoj ne vetmi.

Te dua,te dua
me zemer besnike
te dua e dashur
se je simpatike.

Mbi valet e detit
kete kujtim e leshova
qe te shkoj tek e dashura
une ket ja dhurova.

Dashuri-dashuri
eshte lehte me thane
por dashuri te vertet
eshte veshtir me gjet Merri keto kujtime
lexoj si lektyr
une ti kam shkruar
me lot ne fytyr.

Nuk ta dhuroj lulen
qe ti marrish ere
por te shkruaj kujtime
qe ti lexosh perjete.

Per ty mendoj
per ty vuaj
keto kujtime
per ty i shkruaj.

Te shkruaj me te gjelbert
jo per bukuri
por vetem e vetem
per dashuri.

Malet i djeg zjarri
fushat i djeg nxehtesia
kurse zemren time
e djeg dashuria.
avatar
NADJA

Postime : 73
Kyējet nė forum : 9168
Regjistruar mė : 07/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga NADJA prej Sun 14 Mar 2010, 17:03

Besen ta dhash
fjalen se te dua
pash syt e ballit
keshtu qenka shkruar.

O i dashur,oh dashuri
si me ty keshtu sme ngje
kur me sheh mua fshihesh
behesh sikurse nuk me njeh.

Ishte dite jete
dite me plot guxim
kur fillova te shkruaj
kete kujtim.

Mos nxito i dashur
zemren mos ma copto
duro e mos luaj
kur e din se te dua.

Kur te pyet dikush
a e do dikend
ti mendo per mua
dhe thuaj askend.

Jane dy pellumba
ne ni mal te ri
ti je drita
e syve te mi.

Anija me kujtime
une ne harrime
per ty i shkrova
keto kujtime.

S'jam aq i bukur
dhe simpatik
jam djal shqiptar
dhe zemer besnik.

Jam mbyllur ne nje dhome
qendroj ne vetmi
e mua te mjeres
kush hallin s'ma din.

Keto jan disa poezi
ti ruash ne jete
nga nje vajz e re
qe te pershendet.

Ruaje veten
dhe mos u dorzo
per se gjalli kurr
mos me harro.

Keto kujtime duke i shkruar
per ty gjithnje duke menduar
per ty hidhem ne nje zjarr
se te dua shume.

Ah kjo jet e zeze
sa veshir eshte pa ty
se kam dhen ni bes
per ty do te vdes.

Deshiroj te kem nje fotografi
qe kur tme merr malli per ty
ta shiqoj ate fotografi
dhe te derdh lot mbi shami.

Lulet jane lule
por do te thahen
kurse zemrat tone
kurr nuk do te ndahen.

Lule kuqe lule bardh
pres pergjigje sa me pare
sa me par me pa durim
mirupafshim ne takim.

Oj zemra ime
shkelqimi i shpirrtit tim
te shkruaj sinqerisht
se te dua seriozisht.

Kur te jesh merzitur
merzija te kalon
merre letren time
e sheh se kush te don.

Sa e embel jeta
sa e ngroht shoqrija
por me e bukur
qenka dashurija.

Sikur te kisha krih
te fluturoj perpjet
te shkruaj emrin tend ne re
te mos e harroj perjete.

Hapsira eshte mbuluar me ere
athua do te bjer shi
kur dy zemra rinore
kane rene ne dashuri.

Lapsin ne dore e mora
kujtimet me i shkrue
por lotet me lane
me rridhnin si krue. Puthjet me te embla
Ty ti kam dhuruar
C'do gje une ty ta fala
Atehere kur te kam takuar.
Mos e prano ate dashuri
Qe te falin shtigjet
Prano te zemres time
Qe per ty po digjet.
Kur zhytem ne mendime
Vetem ty te koujtoj
Qetesoje zemren time
Qe vetem ty te pranoi.
A te kujtohet o shpirte
Takimi yne i pare
Kur ti mua me thoje
Do jemi te pandare.
Syte po me lotojne
Zemra pikon gjak
Per ty moj e dashur
Qe te kam kaq larg.
Do Doja te isha fllad
Dhe te vija tek ti
Te ta ledhatoj trupin
Qe e ke plot freski.
Do doja te behem lot
Te rrjedh nder faqet e tua
Qe ta koptoje gjithe bota
Se une ty moj, '' Te dua...........


Ne dhomen time i shtrir qendroj mendoj per
ty edhe kete leter po e shkroj. Eshte nat
e bukur hana me yje qiellin po e stolis,e une
E veshtroj hanen me shum kujdes edhe aty
e shoh hijen tende e cila me tregon, se ti je
duke ardh edhe dy fjal qe dalin nga thellsia
e zemres vuajtjev tona ju erdh fundi po vjen dita qe
bashk te jemi e un i Buzeqeshur kamete prit
se mjat kam prit dhe jam merzit
avatar
NADJA

Postime : 73
Kyējet nė forum : 9168
Regjistruar mė : 07/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga NADJA prej Sun 14 Mar 2010, 17:04

Thuaje te lutem, qe me don.
Pse kaq shum po me mundon?
Pse po tallesh ti me mua?
Esht gabim qe un ty t`dua?


Neso po ti me trego!
Thuajem tjeter dashuro.
Se ty me s`te dashuroj.
Dhe besom, se un do shkoj...


Mos me pyet si jetoi
kuR dit e nat ne ty mendoi
kur e din se jam e vetmuar
kur e din qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy
kur e din qe jan per ty.


Unė po vuaj
Ti se kupton
Unė po tretem
Ti s’mė shikon
Unė po ēmendem
Ti s’mė beson
Unė po vdes
Ti po jeton


Shum diqka jam Permallu,
Ah bre Zemer i miss You,
E kisha hup Lapsin se e maj ne Dorź,
pėr me n“dejt me ty ni Orź


Vuaj shum , po vuaj
dhe per kete gje shkruaj
ne mes te kesaj bote
po ndihem e huaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jetoj dhe vuaj ne nje qytet te huja
Pa Dashuri une Po vdes
por ne boten tjeter do te pres
Tani ne perfundim cili je ti fati im
mbaje kit fjal si kujtim shum me
mungon po ku je o shpirti im
se pa ty skam sherim


PRIZRENALIKE jam...
mu shty me mu nuk ta han
me pak fjal ta msheli gojen
dhe ke me derzu i pari lojen
pra mos mu shit kuller
se ta boj veten bajat lahper


Matematik oj matematik ma ke pre zemren si me thik
po skish faj profesori se mend i kisha te dashnori!


Jojo s“kam Harru,
Babs i kam Kallxu,
Veq po pres mem Puth Mu,
E Kuku un at her mu Tranu,
Pom mvjen marre met than te Du


Syt po i qeli e po i Msheli,
Zemren ma knaqe bre Baby,
Sjam Doktorr as Profesor,
Veq di me Livru me Traktor,
Ah qka ishin kto Qika,
Bre kto i Plast Pika,
avatar
NADJA

Postime : 73
Kyējet nė forum : 9168
Regjistruar mė : 07/03/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Vizitor prej Thu 18 Mar 2010, 23:29

Ah!-Dashuria!
Ndjenja me cmendureske qe perjeton nje qenie njerezore!
Jemi vetvetja,deshira dhe enderra!Jemi ai njeriu qe pushton boten
vetem me nje shikim!Pasi ai shikim eshte i thelle...plot jete..plot shprese!
Dhe ne fund dorezohemi perballe kesaj bukurie ndjenjash!Rrezohemi
nga piedestali i fluturimit tone, diku neper enderrat e pafundme,
ndertuar nga cmenduria e menyres me te cilen dashurojme nje Shpirt!
Dashuria!Me tjetersoi krejtesisht kjo ndjenje!Me verboi dhe ngjyrat e jetes
sime!Me lodhi se menduari!Me dobesoi ndjenjat per njerezit perreth!
Me shnderroi ne engjell dhe ne djall!Me shnderroi ne perbindesh!
Me dha frymezimin e lire te shpirtit, -vetem per te shkruar vargjet
qe gjuajne shqelma te rende brenda zemres sime!
A thua te kem me zemer???!!A thua te kem me force te shkruaj???!!
A thua jam thjeshte nje person fallco perballe njeriut qe do kaloj jeten me te??!!
Sepse Dashuroj tjeter njeri!Sepse dashuroj Ty Shpirti im i Larget!!!!
Ah,-Dashuria!Dhimbje e bukur...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Geri prej Mon 22 Mar 2010, 16:19

Sa E Bukur Jeta, Kur E Di
Se Me Ty Jetohet…!! -Sa E Bukur Dita,Kur Me Ty Takohem…!! -Sa E Bukur
Puthja, Nga Buzet E Tua…!! -O Shpirti Im Sa Shumm… Tė Duaa…!
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16137
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Geri prej Fri 26 Mar 2010, 20:25

Me thane se jam i cmendur.
I cmendur se ndjej dashuri.Me thone se jam I cmendur .Se mall ndjej te
shkruaj poezi.I cmendur me thone se jam .Se besoj tek ti .Se fjalet e
tua jane tė kota .Jane fare pa dashuri .Ohh I cmendur un jam .Se besoj
tek ti .Se te dashuroj pa hile .Vall kjo quhet cmenduri
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16137
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga KengaIme prej Sat 27 Mar 2010, 14:08

Shoh detin e kalter dhe dielin plot shkelqim
e zhytyr ne mendime mbyll syte me trishtim
e ne nje cast te bukur ndjej parfumin tend
shoh po ti sje dhe dhimbja ze prape vend.

Dhe aty kuptoj qe ti je mjaft larg
dhe lotet ne sy gati me behen varg,
dhe veten e ndjej si e burgosura yt
zinxhiri qe me ke vene per cudi sme mbyt.

Duke te pasur larg ndihem si ne burgim
nga dritarja e burgut me behesh si vegim?
me vjen per te qare por them behu burre
por zemra brenda plas e pyet deri kur ?

Kujtoj sesi ti flejte i qete ne supin tim
ai moment do doja mos kish kurre mbarim,
po jetoj ferrin pa ty ne kete qeli
dhe zemra brenda plas e pyet ku je ti?

Qe kur ti ke ikur asgje gje ska kuptim
se ti vajze je ajer per zemren e shpirtin tim,
mendoj shume per ty dhe per largesin
dhe zemra brenda plas te lutem eja bashke te rrime
avatar
KengaIme

Postime : 52
Kyējet nė forum : 9079
Regjistruar mė : 27/03/2010
Profesioni : Psikologe

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga KengaIme prej Sat 27 Mar 2010, 14:10

Mbi avullin e xhamit te thyer,
copat e qelqit formuan emrin tend,
dhe kujtimi qe nga pluhuri i kohes ish lyer,
sonte qiejve te pafund u end.

Dhe rrokullisem nostalgjite,
nga maje e mallit qe zemren vret,
nate e erret i mbydh syte,
teksa shpirti ne nate te therret.

Te kerkon i mjeri shpirt,
neper heshtje ne erresire,
ne pritje te nje tjeter dite,
nje tjeter cast,qe ndoshta do behet me mire.

Dhe lote i dhimbjes bie,
ne dy sy qe vec te qajne dine,
asgje nuk shoh,vec disa hije,
qe me shume ma shtojne merzine
avatar
KengaIme

Postime : 52
Kyējet nė forum : 9079
Regjistruar mė : 27/03/2010
Profesioni : Psikologe

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Vizitor prej Sat 27 Mar 2010, 14:27

POEZI DASHURIE

Kur u dashuruam ishim bashkė nė shkollė
kurrė nuk bisedonim ndonjėherė pėr ndarjen tonė
nė takimin e parė mė tha duke buzqeshur
eja qė tė shoh se si je veshur

Por pėr fat tė keq isha veshur zi
por me njė fjalė tė ėmbėl i shpreha dashuri
ishim bashkė tė lumtur gjithmonė tė gėzuar
gjithmonė ecnim bashkė duke u pėrqafuar

Mirėpo fati s'deshti qė tė jemi bashkė nė kėtė jetė
sepse atė tė gjoren e mori vdekja e shkret
planifikonim tė ardhmen plotė gaz e hare
duke menduar se sa fėmijė do ti kemi ne

Nė takimin e fundit mė tha me lot nė sy
mė pėrqafo i dashur se s'di mė kur tė shoh ty
dhe njė ditė isha nė heshtje pėr tė duke mendu
kur erdhi njė shoqe dhe po mė thėrret mu

Ja dallova disa pika loti nė sy
e ajo mu kthya me fjalėt : "KAM NJE LAJM TE KEQ PER TY"
njėherė mendova mos po bėn shaka
e nxorri njė leter nga xhepi dhe nė dorė ma la

Unė mendova se ėshtė leter nga shoqėria
por kur e lexova kuptova se pėr mua murr fund dashuria
letren shoqja kur ma dhuroi ishte ora 10:00
mė kishte shkruar kėto fjalė"E DASHURA TĖ KA VDEK"

Mu duk se qielli me ra mbi kokė
kur mė ka dalė vetėdija e kam parė vehten tė shtrir nė tokė
qė nga ai ēast rrijėsha vetėm nė mendime
duke thėnė ē'do ditė se mė se dua as jetėn time

Kur i shoh tė tjerėt duke qen tė lumtur nė dashuri
nuk mund tė pėrmbahem qaj me lot nė sy
s'kisha prit kurrė atė fjalė nga njė shoqe e vjeter
"mos mendo mė pėr atė por gjeje nje vajzė tjeter"

S'dua mė askend s'dua jo pėr besė
pasi qė ajo shkoi edhe unė dua tė vdes
mos mė gjyko Zot qė do e mbys vehten
sepse pa tė dashuren time nuk e dua as jetėn

Nėse pyesin profesorat pse vdiq nė rini
i thuani i ka vdek e dashura e nuk mundi tė jetoj nė vetmi
unė me tė u betova se nuk e tradhtoj i gjallė
dhe tash jam krenar se pėr tė do tė shkoj nė varr

Pa tė as jetėn nuk e dua
kur e di se mė ka dashur vetėm mua
pėr ju rini kam njė porosi
DASHUROHUNI DASHUROHUNI por pa tradhėti TE DASHURONI...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Vizitor prej Sat 27 Mar 2010, 16:05

Un bisedoja dhe mbi fatin tim
te me tregoj dhe me tha:me vjen keq te te them nje fjal
por erdhi koha me u ndar
un per ty me segzistoj
dashuria jon ketu mbaroj
dhe dola dal nga dal
duke i then vetes nji fjal
ai i poshtri me tradhtoi
plag ne zemer me shkatroi
pasi i thash keto fjal
u hap nje dor mbi kete varr
dhe me tha dikush mua me trishtim
hyr mbrenda se ska shpetim.....

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Vizitor prej Sat 27 Mar 2010, 16:22

Per se jemi te ndar
Edhe sjemi te bashkuar
Pse zoti na ka vrar kaq shum jemi te larguar
Per se syt e mi po rrjedhin veq lot
nga qe jemi t ndar
edhe ste perkdhel dot
zemra nuk me rre
se nuk gjen gezim
sepse ti mungon ne krahrorin tim
perse zemra nuk me rra
se per ty ka ndjenja
pse syri nuk sheh
se ti je rrezja te zgjedhesh nje rrug sa nuk esht von
te vish tek un zemrat ti bashkojm

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Vizitor prej Sat 27 Mar 2010, 16:36

SI MUNDE

S'kam besuar se me ik si era
S'kam menduar te jetoj pa ty
S'besoj se erdhi pranvera
Derisa s'pushojne te lotojnƐĀ» keta sy
Ne qdo hap ne qdo vend dhe
Ne gjum me bie ndermend
Kur flej
Me duket te kam prane
Kur qeshi me duket me shikon
Kur qaj me duket me pajton
Eja prane meje
Edhe ne vdeksha
Nuk do te harroj

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Goc me naze prej Wed 31 Mar 2010, 19:07

Perse nuk shkrua!!! pergjigjje nuk kthen??
Per ke thua vuan!!! apo sme mban mend!
PErse lapsi yte heshti ,zeri yte u shua?
Perse telefoni sdeshi,te flasi me mua!
kurse un te prita.prisja pergjigjjen tende??
pakes dhe u rrita flas me me vemendje?

Goc me naze

Postime : 77
Kyējet nė forum : 9107
Regjistruar mė : 29/03/2010
Profesioni : ???

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Vizitor prej Wed 14 Apr 2010, 16:48

ĖNDĖRRĖN MĖ TĖ BUKUR QĖ E PASH NĖ JETĖN TIME

Me than se je qmendur "I qmendur se ndjej dashuri"...
Me thojn se jam i qmendur, Se mall ndjej te shkruaj poezi..
I qmendur me thojn se jam, por se besoj tek ti..
Ohh I qmendur jam Se besoj se te dashuroj pa hile e kjo ndoshta quhet
Qmenduri...?
Kur mendoj per ty dhe ethe shpirti leshon
Madje pse per gjejen me te bukur ne jet Mendoj per dashurin ton..
>Kur mendoj per ata sy te bukur dhe buzet qe dridhen pa fjal
mendoj per floket mbi gjoksin tend dhe zemrat qe rrahin pa ndal..
>Diqka qe me ban te ndihem si engjell dhe hap krahet
drejt teje te fluturoj ti me shtrengon aq fort pran vetes dhe un ngadal peshperis te dashuroj...
>Nese nuk te thash se per mua je ti ajo qe me fal
buzqeshje ajo qe me fal ngrohtesi,Nese sta shpreha dot sa shum te dashuroj fajin
e kish natyra qe si dha zemres gojė..
>S me pelqen...... Ne naten e heshtur ne enderrat pa mbarim kerkoj veq nje emer flisja per dashuri Kerkoja nje
prekje ndoshta dhe nje kuptim e si t'ja ve un emrin vuajtjeve ne shpirtin
tim...Vall si ta quaj ket enderr?pa ndjenja qfar emri kan,po si syt e bukur si
mund pran ti kam ???
>Do mundem vall ne zemer ty te hy ngadal qe edhe un
te kuptoj qeshte Dashuria..Do mundem ndonjehere nje emer ketij shpirti t'ja
kushtoj qe dhe pastaj te them (...??...) te Dashuroj,Pastaj do them ngadal ne
endrra un besoj ndoshta dhe veq me sy jet do te dhuroj Nje jet plot mall ,e lule
plot arom nje jet qe kurr zdo shuhet nga dashuria jon.Se jeta eshte veq lule si
yje me shkelqim ashtu si zemrat tona do ruanin dashurin,Sa me pelqen kjo jet kur
ti me dashuron sa me pelqejn lulet kur jan plot arom..
>Me fal qe te dua
kaq shum me fal qe ne zemer te lendoj me fal por nuk mundemun ty te harroj,Me
fal qe te bera pa dashuri per mua pa qellim te mendosh me fal qe te bera per mua
poezi me dhimbje te krijosh,Me fal por njeriu prandaj vuan Te dahsuroj nje njeri
si ti,Ti thaj lotet pa kaluar qerpikun dhe kur te prek buzet te quhet(dashuri)..
>Me fal nuk te them te dua nuk dua me puthje nga ty ata jan veq
dhimbje per zemren ato me bejn te ndihem njeri..dua un me te flas
per dashuri ...Me fal qe prap po te lendoj,Me fal qe perjet te dua me fal por
nuk e di se si behet me nje njeri te qmendur si mua..I qmendur se tregoj te
verteten i qmendur se jam i sinqert Se ty te dua me shum se nje jet..Me fal per
te metat e mia me fal qe te dhash nje shekull dashuri por jeta i ka keto pa drejtsi
>Jeta me solli tek ti,Dhe ti si nje qenie e pa faj si nje
enjgjell.me zemer te vrar ti ke diqka te veqant ti ke shum lot te pathara..Me ne
fund arrita te te kthej buzqeshjen perseri ashtu siq ma ktheve mua dhe me bere te ndihem njeri..
>....E dashura ime ..emri im i pa njohur.. tani sme ze
gjumi duke menduar per ty,Ne dritaren time rra shiu i pa sosur.e dashura ime e
pashfaqur e shtrejta ime..E dashura ime drita e jetes sime te lutem me
ndihmo,,,Si mund te mbaj gjith keta dashuri ?? sikur ta dish sa shum gjera me
djegin ne gjoksin pa then sikur ta dish qlendim ka shpirti im si nje lule e
vyshkur ne pranver,duke te pritur ty mos po vjen nje her..... Ty po te pres

asgje tjeter mes vdekjes edhe heshtjes,mes vetimes dhe trishtimit mes hijes
dhe jetes nga kjo pritje e gjat u pergjak diku nje drit nje zemer e cila priste,
i than Lamtumir !!!..
Nese me don aq sa me thua mos me kerko te menderpresh
enderrat,deshirat,kenaqesin,te cilat i kam per ty.Ata jan kaq te bukurua po

te futesh mbrenda tyre,pa to,un zdo te jem ky qe jam po qenie pa shpirt,Pa
to un do te isha nje njeri i zbrazur ne trupin tim i levizur nga te tjeret,Po ti
s'do te me duash kaq shum ! Mos ke frig une enderroj aq sa duhet enderruar ndaj
i zhgenjyer nuk dal nga to,kujdes te lutem mos mi le ne gjysem
enderrat,deshirat,kenaqesin te cilat i kam vetem per ty....
>-E dashur malli u be qerpik e mbi syt qendroj...veshtir u be dit,dita u be zog e te kerkoj
por s'te gjet,ti ishe fshehur prapa syve te mi....
nga jan fjalet me te bukura per ty , i mblodha,ndjenjat me te bukura qe s'kerkojn prov,E
dashur,pergjigjmu,me degjon ? Ke koh te mendosh,ke koh te qash e te qeshesh,je
me mua me asnje tjeter,jan nga jan te gjitha gezimet,hidherimet,shqetsimet,me ty
i mesova kur nga ai qast kur ty te pash !!!...Do te vij naten dhe te puthi
fshehurazi ti s'do te dish,ne enderrat tua do te hy dhe ti shprishi, ti s'do te
dish do te behemi si nje yll dhe te sjell drit pastaj do te shkoj,te kthehem
prap ne ket vetmi!!...Ti enjgjulli im me bere te zbuloj univerzin e dashuris,aty
ku deshta te jem me ty nje jet te ter ne horizontin e pa fund te qiellit e hapur
me plot yje me zemra perplot dashurie.Un qe besojsha ne nje dashuri te
veshtir,mendojsha se eshte e pa mundur pritja si te veproj kur ty s'te takoj,por
tani e shoh se sa leht eshte kur te dashurohesh kur them se jam me ty edhe perse
por nuk je afer,azgje nuk me duket e veshtir tani..E tani si mundem te
harroj,edhe nese nje dit jeta na ndan pergjithmon me ke pran per te then
deshiren e flakt qe e kom fjalen "Tė dua" po peshperis..Sod kur
e shikoj te kaluaren shoh nje shpirt te humbur,nje shpirt te thyer te zhgenjyer nga jeta..Ne
prezencen time shoh tani nje enjgjull ne drejtimin tim.qe me mban ne dor se
bashku fluturoj diku larg ne qiel qe dashurin e flakt ta shijojm....
-Si mundem te harroj nje vajz qe e kam dashuruar e ti si mundesh te harrosh nje djal qe ne zemer te ka mbajt...
-Sie ke guxim te harrosh ate qe kurr s'te ka urrejt ... si ke forc te largohesh nga ai qe te don per jet ???...
Keto fjale per tre dite te plota i kujtova ... dhe lus ZOTIN te mos dal i zhgenjyer nga kjo qe e bera per ty...?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Leo@! prej Mon 08 Nov 2010, 10:16

Te'dashuroji
te dua kur anknhesh
te dashuroj
dhe kur sme ke besim
e per jete do te te dua
e kur zemerohesh
une te dashuroj
keshtu se ti je
shpirti im...!
avatar
Leo@!

Shteti : Selanik
Postime : 650
Kyējet nė forum : 9028
Regjistruar mė : 06/11/2010
Profesioni : Fotografia.......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Leo@! prej Thu 11 Nov 2010, 18:36

Me ler qe ne syte....
tu te jem....
lote te te fale dashurine....
Me te bukur ne bote....
me ler te te fale nje... zemer e nje trendafil..
blu kur ne mest te jete shkruar i love you.........
avatar
Leo@!

Shteti : Selanik
Postime : 650
Kyējet nė forum : 9028
Regjistruar mė : 06/11/2010
Profesioni : Fotografia.......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Leo@! prej Thu 11 Nov 2010, 22:38

Dy shpirta plot mall...
dy zemra plot zjarr.....
dy shigjeta te trazuar.... dy njerez te dashuruar.dy engjej ne perjetsi ata te dy jan .......... e......
avatar
Leo@!

Shteti : Selanik
Postime : 650
Kyējet nė forum : 9028
Regjistruar mė : 06/11/2010
Profesioni : Fotografia.......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Leo@! prej Mon 15 Nov 2010, 14:19

Dy shpirta plot mall
dy shpirta plot zjarr
dy shigjeta te trazuar
dy njerez te dashuruar
dy engjej ne perjetsi keta te dy jam une edhe tjetra nuk..........e di..........
avatar
Leo@!

Shteti : Selanik
Postime : 650
Kyējet nė forum : 9028
Regjistruar mė : 06/11/2010
Profesioni : Fotografia.......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Katilja prej Mon 01 Jul 2013, 18:50

Do te dua edhe nese vuajtje me sjell,
Do te dua edhe nese vdekje mua me sjell,
Do te dua edhe nese kjo Dashuri mua me vret,
Do te dua si tani e pergjith mon.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te ndryshme dashurie!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi