» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Poezi te zgjedhura nga Sualdo

Shko poshtė

Poezi te zgjedhura nga Sualdo

Mesazh nga GISHTEZA prej Thu 28 Jun 2007, 13:36

me ler ne rroberine time,
ne endrat plot dhembshuri
dhe ne te ngrysurat kujtime,
qe te mi zhdukesh smundesh ti.

ta thosh cme kish zemėr nxirre
me ndje, nem doren lamtumire
pak kohe ndarje dashurisė
te femres ne kraharor trishton

se shpejt clirohet prej merzise
dhe serishmi dashuron.

autori: Pushkin
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12478
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te zgjedhura nga Sualdo

Mesazh nga GISHTEZA prej Thu 28 Jun 2007, 13:36

Ne te sjellte ndonjėherė udha pėr tek unė
Dhe shtepiza ime vjetėr duket pėr se largu
Nxitoje hapin mik dhe quaju fatlum
Nėse ne dere vdekja akoma nuk ėshtė shpallur

Dhe deres grindavece gerdalle e te plakur
Jepi njė te shtyre ne dac shembe fare
Mos pyet as perqark, jetoj apo kam vdekur
Por frymėn mbaj ne dhome tek qoshja ne dritare

Ne te sjellte ndonjėherė udha pėr tek unė
E vitet tradhetare terhiqen kembesh zvarre
Emrin mos ma thirr akoma do jem gjallė
Mos ki frikė pėr vdekjen qe dhembet keq m'i zbardh

Kur puthjet te leshohen me klithma e flakė malli
Me merr ne krahe mos prit dhe gjoksit me shtrengo
Mbeshtillu dhe cmallohu me flokun tim te arte
Mes turmes se habitur nėn qiellin vjeshtezak
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12478
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te zgjedhura nga Sualdo

Mesazh nga GISHTEZA prej Thu 28 Jun 2007, 13:37

Kendoma dhe njėherė melodine e shpirtit Norah,vetėm sonte
Preki telat e kitares me gishtat e holle aq delikat
Nuk di se c'dallge me zuri kur kėnga jote zemren po ma cembonte:
"My Lonestar…where are you tonight….!"

Dhe ja akordet e pianos perkedhelin trupin tim debul
Oh Norah!Kendo se me shkon ky moment,kjo e qare
Le tė mbytem lotesh nder sytė le tė bjere veē mjegull
Zeri yt me la peng ne telat e kitares ,si dashuri e pare

Mendon se sa yje te vetmuar ka ne qiell ēdo nate
e verbohen nga drita e tyre e trishtimit ?
Refreni humbet ne Henen lajkatare,c'mėkat
Dhe kėnga vazhdon…dhimbjet po i vras rrugės se kerkimit!

Norah,kendoma dhe njėherė melodine e shpirtit tim
Dy-tre akorde lehtazi,veē pėr t'ja vrarė mendimit qetesine
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12478
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi te zgjedhura nga Sualdo

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi