» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

14 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 14 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dashuria, ndjenje e perhereshme apo e perkoheshme?

Shko poshtė

?? Dashuria, ndjenje e perhereshme apo e perkoheshme?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Mon 08 Feb 2010, 17:52

Te gjithe luftojme per te arritur lumturine e perjeteshme.
Te gjithe jemi dakord te pakten ne mendimin se lumturia e perjetshme ndertohet me themele te shendetshme, te tilla si dashuria. Sipas psikologjise, dashuria mendohet si shkrirja e disa elementeve se bashku, te tilla si ndjenje dhe pasion.

A eshte kjo ndjenje e perjetshme apo c'do gje me kalimin e kohes zbehet duke kaluar ne respekt dhe mirenjohje.
C'mendim ke
ni?
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10994
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Dashuria, ndjenje e perhereshme apo e perkoheshme?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 08 Feb 2010, 17:56

Nese eshte dashuri e sinqert do jete ndjenje e perhershme po ne te kundreten do jete e perkohshme

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Dashuria, ndjenje e perhereshme apo e perkoheshme?

Mesazh nga Kle@Love prej Mon 08 Feb 2010, 18:44

ne luftojme gjithmone per te arritur dashurin e perhershem po nuk eshte keshtu sado vone ajo dashuri do thyhet nje dite ,,ose do jetosh brenda vetes tende me vuajtje edhe do heshtesh gjithmone ..mendimi im

Kle@Love

Shteti : Durres
Postime : 6659
Kyējet nė forum : 17463
Regjistruar mė : 15/01/2009
Profesioni : Arkitekte

http://www.klealove.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Dashuria, ndjenje e perhereshme apo e perkoheshme?

Mesazh nga Geri prej Mon 08 Feb 2010, 19:50

Mendoj qe esht e perhershme kur je akoma me ate person qe do.
Dhe e perkohshme kur je ndar dhe ske lidhe aty besoj shuhet dashuria avash avash asdo shum ta kesh dashur.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16059
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Dashuria, ndjenje e perhereshme apo e perkoheshme?

Mesazh nga Besi prej Mon 08 Feb 2010, 22:19

Nuk mendoj qe dashuria eshte e perjetshme dhe me duket teper naive te besoj dicka te tille.Sa do e forte te jete nje dashuri ne mes dy personave,nje dite ajo zbehet dhe zevendesohet me dic tjeter...Nuk ka lidhje ketu dashuri e sincert dhe e pa sincert.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10775
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Dashuria, ndjenje e perhereshme apo e perkoheshme?

Mesazh nga Vizitor prej Mon 08 Feb 2010, 22:36

Si te gjitha ndjenjat e perkohshme.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Dashuria, ndjenje e perhereshme apo e perkoheshme?

Mesazh nga Anhela prej Tue 09 Feb 2010, 09:33

Shum dashuri njihen si legjenda po t'mos kishte dashuri te perhershme atehere kto legjenda nuk do i dinim kurr as qe do egzistonin ndonjeher ne histori.


Nese dashuria eshte e fuqishme nga dy palet per njeri tjetrin kan ndjenja te pasterta, atehere mendoj se eshte e perhershme.

E perkohshme mund te jet kur nje lidhje ndertohet pa mendu me larg per ate person apo me shum se a je ne gjendje per aq sa e njef ta duash pergjithmon...dhe si pasoj e mos interesimit nga njera pal, qe ta mbaj lidhjen ashtu siq e ka filluar me pasion respekt sinqeritet besim etc....atehere normal qe zbehet.......


Por mendimi im eshte kur e do dikend me shpirt e zemer siq thon ajo eshte dashuri e perhershme...Koha nuk e zbeh apask!
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9864
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Dashuria, ndjenje e perhereshme apo e perkoheshme?

Mesazh nga Vizitor prej Tue 09 Feb 2010, 12:07

Anhela me thuaj nje dashuri qe ka zgjatur perjetesisht si ne diten e pare.Legjendat nuk jane te gjalal ndersa njeriu eshte qenie e gjalle me mish dhe gjak, ndersa shkrimtaret shkruajne per dashuri te perjetshme sepse ato shiten me shume.Njeriu ne ate kohe qe mendon per dashurine ndjen dashurine, por a ndodh kjo per 100 vjet rrjesht?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Dashuria, ndjenje e perhereshme apo e perkoheshme?

Mesazh nga Anhela prej Tue 09 Feb 2010, 12:25

Po si te them un nje dashuri qe ka zgjatur dhe nje e di kur kan qen legjendat dhe qka jan,kur ti se sheh dashurin si te perhershme atehere kush jam un te bini ty qe zgjat!!!
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9864
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Dashuria, ndjenje e perhereshme apo e perkoheshme?

Mesazh nga Gjimnazistja prej Tue 04 May 2010, 23:16

Mendoj se dashuria eshte ndjenje e perkohshme, dhe me pas me kalimin e kohes zevendesohet ne dicka tjeter, mbase zevendesohet me shume respekt, mirenjohje dhe mirekuptim, per njeriun qe per kaq vite e ke patur ne krah.

firma.................................................................................................................................................................................
"Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate..."
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 10994
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Dashuria, ndjenje e perhereshme apo e perkoheshme?

Mesazh nga Arjana prej Tue 04 May 2010, 23:19

e perkohshme sigurisht,cdo gje e ka nje fillim e nje fund akoma e kjo ndjenje kaq e bukur
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 14902
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Dashuria, ndjenje e perhereshme apo e perkoheshme?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi