» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Etjet e Kosovės [DVD]

Shko poshtė

Etjet e Kosovės [DVD]

Mesazh nga Anhela prej Wed 10 Feb 2010, 14:27Imazhet filmike tė ofrojnė Kosovėn nė katastrofėn e vitit 1999. Personazhet janė viktima tė luftės qė mbi supe mbajnė edhe pasojat e saj. Ata pėrpiqen tė gjejnė atė ēka u ka mbetur mes rrėnojave pėr tė shuar etjen e rindėrtimit tė jetės. Ajo qė i mban gjallė ėshtė shpresa. Ndėrthurja e jetės sė katėr personazheve krijojnė panoramėn e dhimbjes qė bashkėjeton njėkohėsisht me dėshirėn pėr tė rilindur. Me kėtė motiv mundohen tė ecin pėrpara dhe kėrkojnė tė gjejnė tė dashurit e tyre qė kanė humbur.

Njė temė kjo qė ka gjetur reflektime tė ndryshme artistike nga krijuesit kosovarė. Regjisori Sunaj Raēaj shprehet se ky film qė ėshtė realizuar vetėm dy vjet mė parė, nuk do tė thotė se ai e ka mbyllur kėtė temė. “Pėrderisa kam pėr tė shprehur pėr luftėn e Kosovės dhe pasluftėn, do ta shpreh nė mėnyrėn time nėpėrmjet filmit. Mjafton qė tė kem ndonjė inspirim ose shqetėsim tė brendshėm”, shprehet ai. Edhe pse ka qenė njė realitet i prekshėm pėr tė gjithė, nė mediat kosovare ka pasur edhe nota kritike. E lidhur kjo me mėnyrėn e trajtimit tė temės dhe detaje tė tjera teknike e regjisoriale. Ngjarjet dhe personazhet vijnė nėpėrmjet gėrshetimit tė njė kasti aktorėsh kosovarė, shqiptarė dhe maqedonas.

Drama e njė Kosove tė pasluftės mbartet nėpėrmjet interpretimit tė Sheqerie Buēajt, Blerim Destanit, Rajmonda Bulkut, Faruk Begollit, Ermela Telit, Tinka Kurtit, Bislim Muēajt dhe Meto Jovanovskit. Producentė tė filmit janė Sali Limani, Blerim Destani dhe Sunaj Raēaj. Pėr kėtė pėrzgjedhje aktorėsh regjisori shprehet se “Jam munduar tė thyej klishenė qė nė filmat shqiptarė luajnė vetėm aktorė tė Shqipėrisė dhe nė prodhimet kosovare aktorė nga Kosova. Nė kast ka edhe aktorė tė mirėnjohur tashmė si zonja Tinka Kurti, por edhe aktorė tė rinj”. Raēaj shprehet se nė pranverė do tė nisė punėn me njė skenar tjetėr interesant. Pėr detajet ėshtė herėt tė flitet.Kodi:
rapidshare.com Etjet_e_Kosoves.part1.rar
rapidshare.com Etjet_e_Kosoves.part2.rar
rapidshare.com Etjet_e_Kosoves.part3.rar
rapidshare.com Etjet_e_Kosoves.part4.rar

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9861
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi