» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Nje e vertete ne sy!

Shko poshtė

?? Nje e vertete ne sy!

Mesazh nga Gjimnazistja prej Wed 10 Feb 2010, 16:18

E verteta, gjeja qe synojme te gjithe, te jemi te sinqerte me veten dhe te tjeret, shpesh, ky sinqeritet mer permasa te tjera ndryshe nga ato qe ne duam te percjellim.
Te qenurit i sinqerte me te tjeret shpesh here kalon ne diskutime nga me te ndryshmet, te thenurit i te vertetes, ose i asaj qe ti mendon ne sy edhe pse e verteta ndonjehere te vret, shpesh here interpretohet ne menyra nga me te ndryshmet.
Dhe si gjithmone kjo con qe mardhenia e krijuar me dike, fillon te dobesohet.
Ndonjehere mendoj se te thenurit i te vertetes ne sy varet nga afrimiteti qe ke me ate person sa mendon ti se ai njeri do ta pranoje, kuptoje dhe te respektoje ate qe ti mendon dhe si gjithmone per te thene ate qe ti mendon te duhet "t'i biesh nga kina".
Ju c'mendim keni?
A i besoni thenies:Nese do te behesh armik i dikujt, mjafton t'i thuash te vertet
en?
avatar
Gjimnazistja

Shteti : Ne hapsire!
Postime : 1550
Kyējet nė forum : 11069
Regjistruar mė : 24/12/2009
Profesioni : gjimnaziste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Nje e vertete ne sy!

Mesazh nga Besi prej Wed 10 Feb 2010, 16:31

Po filloje nga fundit.Pajtohem me thenjen ne disa raste,varet kujt ja thua dhe per cfar behet fjale.Ne disa raste mund edhe te behesh armik i personit ne fjale nese ja thua nje te vertete,ne disa raste tjera edhe jo.Por e lem kete,flasim per te verteten apo thene me mire mendimet tona te verteta ne forum.Jo vetem ne kete forum,meqe kam qen pjese e shume forumeve,ajo qe me ka ren ne sy mua te pakten,ka qen se njerezit shume pak e thone te verteten ( mendimin e tyre te vertete) ne raport me antaret tjere.Njerezit ngurrojne ta thone nje mendim te tyre nese mendimi i tyre nuk eshte aq i bardhe.Pse?Sepse kane frike nga vetevetja,kane frike nga reagimet e personit ne fjale apo tjereve,kane frike se mos duket i keq para tjereve,kane frike se nuk do te gjejne mirekuptim per mendimet e tyre dhe parapelqejne qe tu ikin gjithe ketyre duke luajtur rolin e nje njeriu goje embel.Ne regull,s'jam nga ata qe e perkrah gjuhen e vrazhet,por jane dy gjera qe nuk i kuptoje tek njerezit: e para,pse disa njerez e teprojne duke i konsideruar te tjeret si femije ( dhe keta knaqen me kete) duke u thure vetem lavdate dhe komplimente te zakonshme?,dhe e dyta,pse keta njerez e genjejne veten se duke qen gjithnje goje embel ( edhe ku s'duhet) mendojne se fitojne sinpatin apo respektin e duhur?

Per me shume vazhdojme,sepse ka per tu thene shume ne kete teme.
avatar
Besi

Postime : 1349
Kyējet nė forum : 10850
Regjistruar mė : 20/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Nje e vertete ne sy!

Mesazh nga Vizitor prej Sat 14 Aug 2010, 09:04

E verteta ne sy ndoshta dhemb por prap se prap eshte e vertet, ndersa genjeshtra dhemb 10 her me shume dhe demi eshte 10 her me i madh edhe pse njerzin ne shumic me shume pajtohen me nje genjeshter te bukur se sa me te verteten , keshtu qe genjeshtra ne diten e sotme ka me shume konkurenc se sa e verteta jan te pakt ata njerz qe thon te verteten per mua qfar do qoft ajo e rend e dhimbshme e verteta eshte vendi i par ,genjeshtra her a von do te dali dhe dhimbja do te shtohet e sdo te shuhet kurr!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Nje e vertete ne sy!

Mesazh nga Elhamiu prej Sat 14 Aug 2010, 16:04

direkt ne sy kam e ven para ja thua direkt

firma.................................................................................................................................................................................
Mua nuk me tremb vetmia e nates,
nuk me trembin as tingujt e ores ne qetesi,
kur prane te kam me tremb heshtja e fjales,
me tremb trishtimi ne qiellin plot me kaltersi.

... Nuk me trembin fjalet qe mund te thuhen diku,
jeta primitive ka qene dhe do te mbetet perhere,
trembem kur fjalet degjoj nga gjuha e nje miku,
trembem kur mendoj se s'me njohu asnjehere

Elhamiu

Postime : 2515
Kyējet nė forum : 12845
Regjistruar mė : 24/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Nje e vertete ne sy!

Mesazh nga Katilja prej Fri 06 Sep 2013, 13:11

JAM E DREJT PO JO GJITHMON DUHET ME UA THON SE MA MRAPA TSHAJN OSE TMARRIN INNNAT NEJSE UN TROQ UA THEM

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7192
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Nje e vertete ne sy!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi