» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sa ju kan ndryshuar pervojat e jetes?

Shko poshtė

?? Sa ju kan ndryshuar pervojat e jetes?

Mesazh nga Anhela prej Thu 11 Feb 2010, 15:04

Meqe per askend jeta nuk ka qene fushe me lule, ēdo njeri ka kalu momente te bukura e momente me pak te bukra.
Cdo njerit prej nesh i kane taku ekperienca/pervoja "negative".

* Sa ju kane ndryshur keto pervoja? Ne ē'menyre kane ndikur metej?
* Keni arritur te gjeni anen e mire e te shikoni perpara ose ju kane pengu?

firma.................................................................................................................................................................................
◄███▓▒░░Love makes the world go around!◄███▓▒░░
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 10023
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Sa ju kan ndryshuar pervojat e jetes?

Mesazh nga Voglushja prej Thu 11 Feb 2010, 15:18

Njeriu gjithehere meson nga gabimet e veta,dhe ska njeri pa gabime,kam mesu mjaft nga cdo pervoj e jetes,ato me kan shty te vazhdoj tujte,kan ndiku mjaf mire ne mua

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12415
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Sa ju kan ndryshuar pervojat e jetes?

Mesazh nga deti prej Thu 11 Feb 2010, 16:01

Pervojat e jetes, cfredo qofshin ato, te mira apo te hidhura-patjeter se do luajne rolin e shkolles. Eshte e jona te jemi "nxenes" te mire apo te dobet. Pra, varet nga vet ne se si do reflektojne keto pervoja para nesh.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13750
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Sa ju kan ndryshuar pervojat e jetes?

Mesazh nga Vizitor prej Fri 11 Jun 2010, 18:39

Jeta eshte mesim vet ,per qdo dit mesojm diqka te re,degjojm qfar skemi degjuar,gabojm dhe nga gabimet tona dhe te tjerve mesojm se si te mos bejm te njejten gje,Jeta te ve gjithmon ne prov,nese je i/e fort ti perballosh sakrificat e saj ,provoj lufte ,beteje,provoj valle dhe po e mesove vallen di dhe te kercesh ,andaj jan dhe provat ne qdo sfer te Jetes qe te dim te luajm me gjerat qe na rrethojn te ecim ne ate rrug ku eshte jeshile te durojm atehere kur durimi eshte i mundur ,te luftojm atehere kur lufta te fton ne betej ,te ham kur na pret sofra shtruar,te buzeqeshim atehere kur na vie te qaj ,prova te ndryshon gjithmon Jeten.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Sa ju kan ndryshuar pervojat e jetes?

Mesazh nga E Dashuruar prej Fri 11 Jun 2010, 18:44

Nga pervoja perfiton te mira.
avatar
E Dashuruar

Shteti : Tetove
Postime : 2236
Kyējet nė forum : 11710
Regjistruar mė : 20/05/2010
Profesioni : Frizer (Salon Sun Shine)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Sa ju kan ndryshuar pervojat e jetes?

Mesazh nga Arjana prej Sat 12 Jun 2010, 11:40

hmmmm,cdo deshtim eshte mesim per ne sepse gjithnje mesojme dicka nga gabimet tona,po mos te hasnim situata jo te kendshme atehere as do te dinim se si te dilnim prej saj.mund te them se me ka ndryshuar shume sa me kan bere me te forte ne gjendjen emocionale dhe kam mesuar se jeta esht nje sfide e duhet ballafaquar.
avatar
Arjana

Shteti : diku e humbur
Postime : 3724
Kyējet nė forum : 15061
Regjistruar mė : 26/09/2009
Profesioni : Studente

http://engjujtshqiptare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Sa ju kan ndryshuar pervojat e jetes?

Mesazh nga Katilja prej Fri 21 Jun 2013, 12:06

shum nrm qe shum nga ajo naive qe kam qen kam msuar qe me sinqeritetin tim mos tallet cdokush e mostmeneperkembin apo cdo gje e keqe mos tbehem e mir...emri flet qart jeta fati e njerzit mben tkthehem ne nje egoiste

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7276
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?? Re: Sa ju kan ndryshuar pervojat e jetes?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi